Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

araselis
31. okt 2014

@diska davka medrolu by sa mala znizovat postupne na zaklade krvnych testov. Vacsinou sa uplne vysadi v 15tt, vo vynimocnych pripadoch ti ho ponechaju.

diska
31. okt 2014

@araselis no a kto mi ma spravit tie krvne testy 😀 momentalne mam 8mg denne.

araselis
1. nov 2014

@diska ja som bola v medirexe a vysledky som posielala malickovej do prahy, ktora davku upravovala a este viem, ze dzurillova v nitre predpisuje medrol ale ona ho znizuje podla tabuliek, nie podla vysledkov tvojej krvi. alebo skus sa opytat svojho gynekologa, ci s tym nema skusenosti🙂

skaredekacatko
1. nov 2014

@diska v ktorom tt si a kolko ho uz beries? A uz si nrpamatam tebe ho kto predpisal?

gerdusha
1. nov 2014

@diska znizovat budem az po 12.tt a uz sa nemozem dockat 🙂

diska
1. nov 2014

@gerdusha a teraz mas kolko? ja 8 mg ,cize od toho 12tt by som mohla ist na 4mg denne? ak to dobre chapem?Strasne velmi mi medrol zvysuje cukor a ja mam IR tak je to dost problem 😝

diska
1. nov 2014

@skaredekacatko podla mojich vypoctou som v 5tt,na utzv som este nebola ,trosku predbieham 😀

diska
1. nov 2014

@araselis dakujem za vysvetlenie,popytam sa v Car alebo napisem Girovskej .

ina7
1. nov 2014

@lenka54321happy Ja chápem, ja som mala raz mimomaternicové a raz biochem. ☹

Mne sa to možno ľahko hovorí, keďže som za polovicou, ale ja si vážne myslím, že ten stres na vás všetky zle vplýva. A veľa si ho vyrábate samé. Tak ako niekto je samonasierací typ, niekto je samovystresovávací typ. 😉 Ale vážne, verím že za normálnych okolností nestresujete, že keby sa niekto iný pýtal, tak ho ukľudníte. Len sú to nervy v kombinácii s hormónmi. Neviem ktorá kočka tu písala že v Nemecku im nič nehovoria. Na jednu stranu to môže byť dobré, lebo sladká nevedomosť býva menej stresujúca. Lebo vidím to stále, že jednu trápi to, že sliznicu má "len" takú a tá má až takú, lebo má "len" toľko folikulov a hentá mala viac, lebo má "len" také embryo, keď iná mala lepšie. Ja sama som bola trochu nešťastná, že mám málo vajíčok, mala som 6 oocytov, z toho 4 vajíčka. Kočka čo bola zarovno so mnou mala min. raz toľko. Ale povedala som si že na tom nezáleží. Dve sme vkladali ako "len" EB2, zvyšné dve sa nehodili na mrazenie. 😒 Tak som si povedala, že súrodencov v mrazáčiku nebudeme asi potrebovať, s dvojičkami bude roboty dosť. 😉 Ale verila som im, jedno to nezvládlo a jedno teraz spinká v mojom brušku. Netreba mať najlepšie, najkvalitnejšie, najviac. Niekedy stačí šťastie. Vidím tu ako baby premýšľajú, že čo spravili zle, že všetko išlo super, embryo naj kvality, ananás, nohy vyložené a čo ja viem čo a nepodarilo sa. Nič nespravili zle, proste nemali šťastie. Podľa mňa ivfko je hlavne o šťastí.
Takže kočky, veľa šťastia 🙂

bergalm
1. nov 2014

@ina7 presne ako pises,tiez si myslim,ze je to o stasti...Ja som pri tehu necitila nic ziadne uhniezdovanie,ziadne priznaky a sliznica len 7mm a predsa sa podarilo....Ja si myslim,ze hodne robi psychika a vobec sa neupinat ze MUSI sa to podarit 😉 😉 😉 takze aj ja drzim vsetkym palce 😉

skaredekacatko
1. nov 2014

@ina7 unas moj muz nestastny ze len dve vajicka ja mu na to ze na co viac vsak sme chceli ken dve ze tri to by som uz nezvladla. Nakoniec ostalo len jedno moj muz opat sklamany a ja na to vsak druhu detsku si zapratal svojim hobby tak jedno staci 😀 on je pesimista ja sa snazim byt optimista.

lenka54321happy
1. nov 2014

Baby ste tam? Ach revem strasne revem....
Robila som si dalsi test a ciarka na 16ty den po KET taka ista ako 14ty den po KET!!!!
Nestmavla ☹((
A prsia ma bolia menej.....som zufala....placem a neviem prestat.....Tohoto som sa bala tak velmi....ako mat energiu ist dalej! Toto sa mi stalo uz treti krat za 3 roky....musim ist teraz na vysetrenia ze??? Boze co to moze byt baby???? Prosim Vas napiste mi, pomozte mi, potrebujem to lebo sa zblaznim asi....nezvladam to dobra, ach a sama doma....☹((((

skaredekacatko
1. nov 2014

@lenka54321happy ahoj ak ti mozem poradit vybehni von s kamoskou ak aa da ked si sana doma nech na to nemyslis . Ja budem v piatok vtedy maju prist krami a chodia presne tiez sama doma moj muz ide na tyzdnovku

diska
1. nov 2014

@lenka54321happy skus sa upokjit,ved tie ciarky su len ciarky,no a co ,ze su rovnake,mozno uz ani silnjesie nemozu byt. 😉

gagirl
1. nov 2014

@lenka54321happy ahoj..test si si robila takej istej znacky ako predtým ?nestresuj..ja viem ze sa bojis ale nerob dopredu zavery..hlavne ze ciarka tam je..nie kazdemu silnie tak viditelne..je tam ciarka?tak bude urcite vsetko v poriadku..kolkaty den si po vklade?

bergalm
1. nov 2014

@lenka54321happy ahoj moja klud ja ked som robila testy tak 1 som robila RF test a potom dalsie dni mama test a ten RF bol robeny na 8den po ET ,mamatesty 9-10 den a tie boli ovela slabsie ako ten na 8 den takze nestresuj sa nepomaha to Tebe a ani drobcekovi moja a tehu som bola sice len do 28tt ale dietatko bolo dovtedy v pohode takze drzim palec myslim,ze to bude dobre 😉

kama2
1. nov 2014

@ina7 plne suhlasim s tym co si napisala, byt v pohode je dolezite, mam za sebou 9 stimuliek, tak som mala pocas nich rozne stavy....a moje 2 vitazne pokusy som od zaciatku stimulky po potvrdenie srdiecka na kona ani nepachla, bo na mna zle vplyvali neuspechy bab a priznam sa, ze i uspechy dalsich, lebo ma stresovalo, ze zasa na mna vyjde to % neuspechu...

santeema
1. nov 2014

@lenka54321happy och boze, ta chapem, ale tie ciarky nemusia silniet, ja som mala pri malom tiez slabsiu na 15 den, kedy som testovala, by som ti to aj odfotila, ale mam ho odlozeny ten test🙂, ale uz je to rok a pol, tak vybledol trosku aj prirodzene. ta druha bola vyraznejsie slabsia ako ta prva. neexistuje tam nejake zdravotnicke zariadenie, co by ti vzalo krv na hcg? bola by si kludnejsia. mozno to by ti pomohlo, alebo vydrzat do ultrazvuku. to by uz malo byt pocut aj srdiecko tusim. drz sa.

gagirl
1. nov 2014

Ahojte..kocky chcem sa spytat ..tie co ste brali alebo beriete crinone gel tiez sa vam vytvaraju take suche hrudky z toho v posve?a este jedna otazocka dokedy mozem pit alchemilku?do vkladu?diki🙂

sasa1983
1. nov 2014

@lenka54321happy ja by som na Tvojom mieste si nechala zobrať HCG, aj si to zaplatila a nerobila si stále testy, krv bude presnejšia.

freyahope
1. nov 2014

@gagirl crinone som brala a tie hrudky mi liezli pekne na nervy. Hneď, ako sa dalo, som ho radšej vymenila za Utrogestan. A z toho, čo som o alchemilke čítala, tak len do vkladu.

gagirl
1. nov 2014

@freyahope diki..ani neviem ktore je lepsie..crinoe nevyteka tolko ako utros ale ci je taky ucinny ked sa robia tie hrudky neviem..zostal mi este od minula potom sa opytam doktora co radsej brat..

freyahope
1. nov 2014

@gagirl tie hrudky určite neznižujú jeho účinnosť. U mňa išlo o pocit. Mala som pocit, že tá hrudka funguje, ako tampón, dosť to vysušovalo. Inak Crinone a Utrogestan lekári berú ako rovnocenné alternatívy.

benny11
1. nov 2014

@bergalm no volali mi počas cesty, čí nevieme prísť skôr, mali sme 2 hodiny rezervu, jeden trasfer im padol, takže sme išli skôr, naša ŠPZ bola RV

haimi
1. nov 2014

Vsetkym kockam, ktore ste boli na vklade drzim palce a nech to ma uspesny koniec 🙂

skaredekacatko
1. nov 2014

@haimi caves ako sa mas? Ja mam od vcera nafuknute brucho a picha ma na lavej strane . Sa bojim trochen. Dnes by som chcela pokracovat cbicit mojzisovu tak uvdim. A cely den som zrala alo keny som.mala mat menzes.

lenka54321happy
1. nov 2014

@haimi
Ahoj moja, mne dnes test nestmavol...taky isty ako stvrtok...takze velke obavy a preplakany den..drzim tebe velmi palce X

zibi
1. nov 2014

baby prosim vas nestresujte...presne ako tu bolo napisane sa zbytocne strachujeme..treba si povedat STOP starostiam ..starosti ste si pred stimulku, pocas stimulky robili dost.teraz po vklade treba skludnit a prejst na pasivny modul 😝 😀 🙂
...menej konikovat 😅 , citat, spat, oddychovat, travit cas s priatelmi, vela vela lasky... 😵 menej na pc...ziarenie nerobi dobre embryjkam .. 😲
a presne je to asi o stasti...isto mate vseto porobene, ste v najvacsej pohode akej by ste mali byt , po zdravotenj stranke vsetko skontrolovane, vsetko podchytene liekami..viac sa neda spraviit..jednoducho ked raz nie je cas..je to hnusne a tazko sa to prijma jednoducho to nepride...a treba to prijat 😔 a verit, ze to vyjde nabuduce...

skaredekacatko
1. nov 2014

@zibi pekne si napisala mas pravdu.

skaredekacatko
1. nov 2014

@zibi pekne si napisala mas pravdu. Ale tahsie sa to praktizuje ja sa snazim ale moc ni to nejde.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre