Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dorotka66
21. nov 2014

@cocus7 veru skaredekacatko má pravdu, ja som bola na tom ako pred menzesom, dokonca ešte horšie a zatiaľ vyšlo 😉

santeema
21. nov 2014

@silvik1 neboj to nie je vekom ja som mala 38 ked som otehotnela a tiez sice velmi malo vajicok maximalne 2 a po maxidavke hormonov, tiez boli ukazkove blasto a 6 ivfiek za sebou, dokonca 2 uplne bez vajicok,5 x ivf nic a raz sa to podarilo. podari sa to aj tebe🙂

profo
21. nov 2014

@cocus7 Ahoj, v RF su vsetci top odbornici pripraveni.. zalezi na tom, kedy kto bude mat volny termin. Je mozne ze Stelc a Otevrel budu moct az o mesiac, ale terminy robi recepcia a ked nechces cakat, zrejme ti ponuknu ineho Dr. Ja im v Bren verim na 100% vsetkym, na rozdiel od centier v BA..drzim palce

crazybabenka
21. nov 2014

Tak baby myslite na mna...za 10 min som na rade 😉

roberta31
21. nov 2014

Ahojte.
Prosim vas.je tu niekto,komu poistovna Dovera preplatila Brno?Aspon cast?
Inak sa tu niekto pýtal na preeklampsiu,ja som ju mala 3x,nastastie sme sa dockali aspon jedneho pokladu - zdraveho synceka. O dve deticky sme prisli 😔

bergalm
21. nov 2014

@gerdusha ked to pride okamzite chod k lekarovi a vsetko mu povedz ,ukaz...Mne bolo aj zle vobec som nemala chut jest za cely den som zjedla len polievku a to v 6mes.tehu..Zacalo to opuchom noh,co sa mi nepacilo,sla som na poradnu ukazala nohy,no moc bol o.k.Lekar mi nic nedal a poslal ma domov ,mala bola v poriadku. Nohy neodpuchli ani v noci ked som bola v klude,o par dni mi bolo tak zle ,ze mm ma zobral do nemocky..Tam mi lekar spravil vysetrenie moc,krv a samozrejme UTZ.Velmi dlho pozeral malu,co sa mi nepacilo a zacala som mat zleho tucha 😔 V moci bielkovina na 3+++ co je tazky stupen,mala sa mu nezdala rastovo,ze je cca2tyz.pozadu okamzite prevoz do BA na Antolsku.....Tlak 178/110 Tam mi povedali,ze mala je o.k.zodpoveda tyzdnu gravidity...Nasadili lieky proti tlaku a zacala sa liecba.No po troch tyzdnoch mala nevydrzala a zomrela mi v brusku,tlak sa stabilizoval na cca 140/90..Mala mala cca 3tyz.rastovu retardaciu,takze dodnes si myslime,ze lekarka na prijme v Ba sa musela pomylit,kedze lekar pred nou mi naznacil,ze sa mu nepaci mala a vlastne preto ma okamzite poslal na Antolsku,kedze su lepsie vybaveny na predcasniatka....Tolko moj smutny pribeh,je to tazke,ale som rada,ze inym babam mozem aspon takto pomoct a vysvetlit troska aka je zakernost PREEKLAMPSIE podotykam,ze dovtedy som nikdy nemala problem s tlakom....Posledny raz mi tak vyskocil pri porode,kedze som musela rodit klasicky a doslo to fakt rychlo ,odvtedy v pohode a teraz nizky odkedy som zistila pozitivny test

sofia17
21. nov 2014

ahojky baby od posledneho IVF je to trosku doba, tak poprosim nejake info:
1 den menstruacie sa pocita len ak príde do obeda do 12.00 hod? Ak príde po obede a je silna je to aj tak 0 den?
A alchemilkovy caj treba kedy pit - medzi OPU a ET?
dakujem za rady

gerdusha
21. nov 2014

@bergalm

Velmi pekne dakujem za podelenie sa so skusenostami a svojim príbehom. Cenim si to a do dalsieho tehu zelam uz len same dobre spravy. Uprimne.

ingrid0105
21. nov 2014

@haimi dakujem moja, uz nech ja zajtra, aby somto mala za sebou a bola o krok vpred zasa. Ozvem sa ked budem po 🙂

ludinka
21. nov 2014

@crazybabenka tak ako? 🙂

bergalm
21. nov 2014

@gerdusha dakujem drzte sa

katkacernakova
21. nov 2014

@skaredekacatko
@dorotka66
@profo
Dakujem vam dievcata za info aj za povzbudenie 🙂
este pockam teda ci dorazi mrcha, ak ano, tak najprv asi pojdem na reprodukcnu imunologiu a na hematologiu a potom budem volat do Brna.
kiezby ste mali pravdu, ze to este moze byt babo 🙂

katkacernakova
21. nov 2014

@profo mozem sa Ta este spytat, v com si videla rozdiel medzi BA a Brnom? Nove metody, iny postup vysetreni alebo pristup lekarov?

cocus7
21. nov 2014

@skaredekacatko
@dorotka66
@profo
sorry baby, az teraz som si vsimla, ze som prihlasena pod maminym profilom 😀 ona sem chodieva prezerat svadobne fotky 🙂 moje meno je katkacernakova

zuzu1108
21. nov 2014

Baby aj mna zaujíma ako sa ráta 1dc. Uz som sa na to pytala ale zabudla som to 😬.
Ked sa ms spúšťa ale je to este slabé to nieje ako 1den ze? A co ak bude krvácanie slabé? Síce tam bude červená krv ale slabé, mozem to potom brat ako 1dc? Diky 🙂

skaredekacatko
21. nov 2014

@sofia17 ak je krvacanie po 16 hodine tak nasledujuci den je 1dc

diska
21. nov 2014

@sofia17 Špinění neberte jako začátek menstruace. Za první den menstruace považujte první den silného menstruačního krvácení, pokud začne menstruace po 20 hodině večerní, berte za první den menstruace následující den.

bergalm
21. nov 2014

tak kocky este mam slabunko a malicko hnede spinenie,ale uz som troska kludnejsia i ked stale trpnem.....

bambulka2015
21. nov 2014

takze babule, mne doc vysvetliil a dal aj pisomne, ze prvy dc je, ked sa ti riadne spusti menzes do 20 hodiny. Ked po 8 vecer, tak sa prvy dc rata od dalsieho dna.

balance
21. nov 2014

@bambulka2015
@diska baby, teraz ste ma zneistili. A neviem teda ci mam dnesok ratat ako 1dc alebo nie. Ja ju nemam silnu ako ked je v plnom prude, ale zasa ani nespinim, teda u mna sa to tak strieda. Tak teraz neviem na com som. 😒

diska
21. nov 2014

@balance rataj to ako 1 den,to co som ti poslala je zo stranky RF

balance
21. nov 2014

@diska Mne zasa koudelka povedal, ze do 16hodiny a nie do 20hodiny, este aj sestricka ma na to upozornila. Mna len matie to "silne krvacanie".

dorotka66
21. nov 2014

@bergalm ďakujem berglam, budem sa toho držať. dnes som skonštatovala, že keď bude treba budem aj 8 mesiacov ležať 😉 a nič nerobiť, to je pre mňa strašné náročné 😀 ale výnimočne sa teraz pekne kontrolujem, meriam tlak a vyrobila som si sofistikovaný excel pre dr. 😉

gagirl
21. nov 2014

@bergalm ahoj moja..neboj..bude to o.k..to iste bolo z toho poskrabnutia..to prejde🙂

diska
21. nov 2014

@balance tak potom na stranke maju blbosti 😀 povedala som co viem ak vies inac zariad sa podla seba.

dorotka66
21. nov 2014

@bergalm joj práve som si prečítala čím si si prešla ☹ , feeeeeeeest držím palce nech sa to už nikdy nezopakuje!!!!

balance
21. nov 2014

@diska teraz som pozerala a aj v protokole mam napisane do 16hod. A uz som sa zariadila 1dc a hotovo 😉

crazybabenka
21. nov 2014

@ludinka už sme doma.....dúfam....že budú už len pozitívne správy 😀 😀 😀

diska
21. nov 2014

@balance 🙂

bergalm
21. nov 2014

@dorotka66 dakujem no smutne obdobie to bolo snad teraz konecne bude veselsie a stasticko ostane u nas az do Jula 2015

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre