Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

silvia545
24. nov 2014

@doloresita blahoželám 🙂 určite si tehu,ked nemáš vajcovody nemalo sa embryjko kde uhniezdiť len v maternici 😉 ja mám odumreté vajcovody a mne ich zase zacvakli svorkami 😉

bergalm
24. nov 2014

@gagirl ahoj myslim,ze to bude ok ja mam tiez bolesti picha ma lava strana a aj prava obcas....Streda je 1sono bojim bojim 😝

gagirl
24. nov 2014

@bergalm verim ze je vsetko v poriadku..len dnes mam trocha silnejsie bolesti..No tak coskoro uvidis uz bublinku a mozno aj srdiecko.🙂kolko si ty teraz presne tyzdnov?

bergalm
24. nov 2014

@gagirl podla tehu kalkulacky dnes 6tt+0,takze v Stredu 6+2

silvia545
24. nov 2014

@gagirl držím ti palce 😉 neboj,mňa bruško pobolievalo niekedy menej,niekedy viac až do 3 mesiaca 😉

v555
24. nov 2014

@gagirl aj ja som mala na začiatku také bolesti.....neboj bude to O.K. 🙂 🙂 🙂

bambulka2015
25. nov 2014

cafte zenule, tak ja mam tiez tie kramove bolesti. Dnes som 5+1 a minuly tyzden to bolo takmer na nevydrzanie, hlavne v noci. Nic som sa nevyspala. Od stredy som bola dokonca na PN. teraz sa to uz normalizuje, cez den nic, v noci tak 1-2 razy ale uz nie take silne. A vzdy ked to pride nahrejem si ceresnovy vankusik a prejde to.

katka1710
25. nov 2014

@szivacs Dopadla som tak, že nakoniec uznal za pravdu, že keďže som mala len jedno embryo nie najlepšej kvality, tak som nemusela ísť na ten vklad. Nechcem sa veľmi rozpisovať, ale dúfam, že sa nebudem musieť nikdy do Brna vrátiť, totiž Štelcl ma začal presviedčať na darované vajíčka, pričom mám ich dosť (po každej stimulácií 5), normálnej kvality, obe vaječníky fungujú, akurát partner ma nekvalitne až 99 % nepoužiteľných (patológiu hlavičiek), tak bolo pre mňa nepochopiteľné to prijať... pre mňa je Brno nočnou morou, viem, že veľa báb ma tam dobre skúsenosti, zato tie moje sú hrozné. Predtým som absolvovala 2 -krát ivf inde, a mala som pozitívne hcg, akurát,, že sa bábo zle vyvíjalo, tak som musela vysadiť lieky, lekár mi vrave že je to tým, že nemajú šťastie vybrať správnu spermiu, totiž pri ICSI sa vyberá náhodná spermia, nakoľko teraz majú novú metódu oplodnenia IMSI, pri ktorej vyberajú morfologický zdravú spermiu pre oplodnenie... tak sa tomu teším, nerátam Brno a pevne verím, že nám to do tretice vyjde. Žiadosť v poisťovni už mám schválenú a ideme na to 🙂

ester1710
25. nov 2014

@katka1710 Ahoj. Ak sa ta mozem spytat, do ktoreho centra teraz pojdes? Zaujima ma ten vyber spermie, moj manzel ma tiez bud 100 % alebo 99 % deformacia hlavicky, takto mu to kolise. A tiez ideme v Brne len s ICSI. Tato nova metoda, co hovoris ma velmi zaujala...

katka1710
25. nov 2014

IMSI (intracytoplasmic morphological sperm injection) Je to jediná metodika, ktorá umožňuje vybrať čo najlepšiu, živú spermiu na ICSI. Technika umožňuje vyšetrenie spermie pred ICSI pri niekoľkokrát vyššom rozlíšení ako klasický ICSI mikroskop. Klasické ICSI používa pomerne náhodne vybranú spermiu na oplodnenie.

motiv
25. nov 2014

@bergalm dakujem a tiez silno drzim palce !!!!

crazybabenka
25. nov 2014

tak kočulky.....tak máme nakoniec ešte dvoch mrazáčikov.....teším sa jak blázen..... 😀 😀 😀 a manžel ma dorazil....že tak to do 40tky stíhaš vynosiť....že vždy chcel 4 deti 😀 😀 😀

speranza1
25. nov 2014

@crazybabenka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 kraaaasa.. blahozelaaaaaaaaaam.... a pohladkaj bublinku v brusku... som si ista, ze jej bude u teba dobre este 9 mesiacov 😉 😉 😉 😵

gagirl
25. nov 2014

@silvia545 dakujem moja..verim ze to tak ma byt.🙂

gagirl
25. nov 2014

@v555 dakujem moja..🙂

buba08
25. nov 2014

@katka1710 ahoj, prosim ta, aj mna zaujima do ktoreho centra sa chystas, kde robia tu metodu IMSI? Dakujem.

speranza1
25. nov 2014

@bergalm jeeeeeej ved ty uz budes pocut srdiecko Vasej lasky.... naaadhera...drzim prevelmi paluchy..nech ste zdraviiii a stastniii... 😉 🙂 😵 😵 😵

buba08
25. nov 2014

@speranza1 a ty budes za chvilku tiez pocut srdiecko vasej lasky, verim, ze tentokrat ste to uz dali 😉 🙂, drzim paluchy 🙂🙂🙂

kako23
25. nov 2014

Tú metódu IMSI som našla v Heliose v MT http://www.sanatoriumhelios.sk/imsi, aj mňa to zaujalo, ale tým, že je to Helios, tak pre mňa bezpredmetné.

speranza1
25. nov 2014

@katka1710 ja mam presne ten isty pocit a presne to iste riesime aj my...presne!!!!!!....

speranza1
25. nov 2014

@katka1710 katka..a vy kam pôjdete teraz: (inak ak si KAtuska, tak vsetko najlepsie k meninam 😵 😵 )

buba08
25. nov 2014

@kako23 aj pre mna helios bezpredmetny ☹

gagirl
25. nov 2014

@crazybabenka jej super..tak budu dalsi dvaja surodenci..🙂

crazybabenka
25. nov 2014

@gagirl no to uvidíme.... 😀 😀 😀

lemoni86
25. nov 2014

@bambulka2015 ahoj... no super ze ti to uz prechadza... mne sa ten vytok zafarbeny objavil znova, ale bola som u svojej obvodnej a ta mi povedala ze to nie je na hospitalizaciu, treba len klud... tak som v klude.. inac mi uz vcera dali tehu knizku.. som z nej vytesena :DD ... dnes som 7+2 🙂 a bobacik odpoveda tiez 7+2 sdienko mmu krasne bilo... tak sa tesiim 🙂 uz len nech to ide rychlejsie... vlecie sa to strasne ako sopel hmmm 😖

silvia545
25. nov 2014

Ahojte baby 😉
prosím Vás o radu,brali ste niektorá Inofolic?pili ste ho každý deň alebo ste mali medzi tým aj nejakú pauzu? 😉 dakujem 😉

ivetahe
25. nov 2014

@mucilli

Ahoj,v maji prvy Martin nizky AMN iba 3 embrya,z toho jedno,neuspech,same hysteroskopie,trva to uz 2 roky teraz zaciatkom dec.zacnem zo stimulkou,rozhodla som sa druhy pokus Brno,kedze som samoplatca,ahoj

renitr
25. nov 2014

Ahojte kocky, prosim Vas, kolo krat treba ist cca do centra v Brne, od prvého pohovoru az po vklad? Treba chodit aj na nejake kontroly pocas stimulky? Dakujem za info

renitr
25. nov 2014

Ahojte kocky, prosim Vas, kolko krat treba ist cca do centra v Brne, od prvého pohovoru az po vklad? Treba chodit aj na nejake kontroly pocas stimulky? Dakujem za info

diska
25. nov 2014

ahojte dievcata,dnes sme boli na dalsi utzv RF,dopadol dobre a bublinka zodpoveda 9tt presne ako ma,srdiecko bolo krasne vidiet,tesime sa.Drzim silno pacle vsetkym snazilkam a tehulkam. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre