Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bergalm
23. jan 2015

@diska spomenula som to ,uvidime snad vedia co robia 😕 😕 😕 nechcem panikarit.Vies zase ist na hemato,musim sa objednat a co jej tam poviem....su tam 3doktori a vzdy idem k inej....Myslis,ze mam napisat Stelclovi??nechcem ho nejako zatazovat,urcite ma toho dost....Neviem pockam par dni ako to dopadne,ale verim,ze to bude dobre,nechcem zazit znova Preeklampsiu a prist o dieta

mimika1973
23. jan 2015

@diska hej? a ona uz necakala aj vlani babetko? ci si to pletiem s dakou inou dokinou tam? 😉

renitr
23. jan 2015

ahojte , tak dnes som volala do Brna a buduci tzyden vo stvrtok ideme na konzultaciu. Juuuj uz sa tesim a som rada ze sa k vam pomalicky ale isto pridavam 🙂 ....

diska
23. jan 2015

@bergalm jasne nenpanikar,mozn to babam po preklampsii zvysuju,inac ma to logiku lebo moj otec mal infarkt a berie anopyrin,cize to suvisi aj z tlakom,teda to len tak uvazujem mozno je to total blbost 😀
Marcelovi v pohode napis ,ja im pisem aj teraz ked som uz v 17tt,ked sa chcem poradit a co oni na liecbu co mi dali tu a v pohode a ochotne komunikuje 🙂
Ja sa tiez tej preklampsie desim ,kedze mi tak vyskocil tlak,hned mi dali lieky aby mi ho znizili.
U teba to bolo vlastne ako?

diska
23. jan 2015

@mimika1973 no ked ja som planovala pipelle a transver to bol spetember ,oktober uz bola PN, tak ma prevzal Marcel ,;potom tam ale zas prisla lebo na potvrdenie tehu sme na utzv sli k nej a teraz uz je asi zase PN. 🙂

diska
23. jan 2015

@tinkatinulka ja uz ani neviem co vsetko mam 😀 beriem to tak,ze to ma xy ludi len mi to vieme kedze sa nedarilo.

tinkatinulka
23. jan 2015

@diska inak ked mas TP?

korenka17
23. jan 2015

ahojte babuľky moje,len vás chcem pozdraviť,ak si na mňa pamätáte,za pár týždňov už rodím,chcem vás povzbudiť,navnadiť,aj my sme bojovali 7 rokov a za chvíľku budeme držať v náručí nášho vysnívaného drobčeka 🙂 Bojujte,nevzdávajte saaaa,držím vám palce! 😵

speranza1
23. jan 2015

Jaaaj baby... Som taka smutna... Zajtra koncim 11tt a ja stale s obcasnymi prestavkami spinim uz od 6tt.... 😢 😢 😢 😢 😢 dnes ma boli aj viac brusko tak som taka vselijaka... Nemam to ani komu povedat tak som prisla troska medzi vas... ☹ ☹ ☹

crazybabenka
23. jan 2015

@speranza1 mojko neboj...dobre bude.....len nebuď smutná.... kedy máš ďalšiu poradňu?

tinkatinulka
23. jan 2015

@speranza1 ale nebus smutna ved pocuvas drobcekov a je im u teba dobre ved sa roztahuje maternica potrebuju tam mat miestocko nebo este par dni a ustanu starosti a budes sa len tesit..o 10 dni ides do MT?

bergalm
23. jan 2015

@diska no je to zakerna choroba zacalo to v 25tt strasnymi opuchmi noh a ruk,potom mi bolo zle tak sme sli do nemocnice.Tam mi lekar zistil bielkovinu v moci na 3+++ a nezdala sa mu mala na UTZ rastovo tak ma okamzite poslal do BA na Antolsku a samozrejme tlak 174/110 a tam po 3tyzdnoch v 28tt mala zomrela 😢 😢 😢 ako som ju porodila tak do 2tyz.vsetko sa dalo do normalu tlak,opuchy zmizli....Bolo to strasne a Nikdy viac to nechcem zazit,tak preto si myslim,ze mam tuto kombinaciu

ingrid0105
23. jan 2015

@korenka17 jeeej pamatam, drzim palceky a dakujeme za povzbudenie 😵 😵 😵

ingrid0105
23. jan 2015

@speranza1 moja nebud smutna, ty robiš všetko ako máš, viac už spraviť nemôžeš a musíš veriťť, že je všetko v poriadku a na správnej ceste 🙂 myslim na vás a veľmi ti fandím

ingrid0105
23. jan 2015

@bergalm smutné veľmi čím si si musela prejsť, ale toto malinké vám to všetko vynahradí a budeš šťastná maminka 🙂 držím palčeky

bergalm
23. jan 2015

@speranza1 ahoj nebud smutna,viem,ze je to na hlavu,ale cakas dvojky a tam je to troska ine.Potrebuju viacej miesta a za par dni uz bude lepsie,uvidis 🙂

bergalm
23. jan 2015

@ingrid0105 dakujem no bolo to ozaj peklo 😢 ale verime aj my ,ze teraz to dame so stastnym koncom 😉 bojim sa toho,ale tuzba bola silnejsia 🙂

bergalm
23. jan 2015

@diska napisala som Marcelinovi tak uvidim ci odpise sama som zvedava na jeho nazor 😉

diska
23. jan 2015

@bergalm jaj moja strasne takze to muselo byt ☹ hlavne je,ze teraz to uz dobre dopadne.Ja len dufam,ze to neako zvladnem ked uz teraz mam vysoky tlak.
Ked si lezala na antolskej tak co ti davali na znizovanie toho tlaku? magnezko do zili a aj dopegyt? alebo co vtedy robia?

speranza1
23. jan 2015

@crazybabenka 2-2-15+ idem do mt...

speranza1
23. jan 2015

Dakujem babenky... Mam vas tak velmi rada...

haimi
23. jan 2015

@speranza1 moja, nedostala si instrukcie od gynekologa, kedy mas prist"preventivne na kontrolu, ci je vsetko ok? Dufam, ze to spinenie je stale hnede. Neboj, vsetko bude ok. Mozno mas bolesti, lebo sa snazi maternica vypudit staru krv z toho stareho hematomu. Mna ked boli viac brucho, tak si dam magnezium a pomoze mi to. Nedavas si? Drz sa

zabka1124
23. jan 2015

@korenka17 ahoj spolubojovnicka; )!Pana ale to zletelo;)!Az ma nostalgia chytila, ze uz som mohla aj Ja rodit, ale Ja to dam o par mesiacov neskorsie; )!Juuj tak sa tesim; )!To uz mas aj s @donatela zachvilocku, vlastne uz aj moze byt kazdym dnom; )!Drzim prsteky,porod bude malina oproti tomu Co ste si preskakali; )!

zabka1124
23. jan 2015

@speranza1 nepanikar, nebud smutna, Ja som to mala teraz tiez, spinim a a krvacala som do 16tt. Tu v Irsku mi povedali, ze vse je ok,Vraj aj ten utrogestan to moze spodobovat, predsa su to hormony a poviem ti,ked som ho vysadila v 16tt tak vsetko prestalo; )!A tiez som mala hematon ale len 30x20mm,takze to bolo aj tym!Mojka pekne doma relaxuj, zacni strikovat alebo hackovat (ako ja)a cas bude letieeet; ) !DRZKAJTE saaa; )

speranza1
23. jan 2015

@zabka1124
@haimi tak ja mam instrukcie a aj lieky.... A spinim na hnedo... Dnes mam slabsi den, tak to preto som smutna... Ale stale verim, ze bude dobre...

lusipe
23. jan 2015

@speranza1 moja zlata, hlavku pekne hore 😉 mna pobolievalo cele tehu co sa mi to roztahovalo, nikdy nic nenasli, vraj to len rastlo vnutri a ja som to riadne citila... A ty tam mas dokonca dve babuska, tak ma co rast... A beries utros? Hlavne ho nevysadzaj aj do 14 tt... Ja som ho tak mala 😉

gerdusha
23. jan 2015

@speranza1

blbe pocasie, ziadne slnko...to je aj tym... 😉

hlavu hore, vsetko co tu pisu baby ma hlavu a patu, neznepokojuj sa, nicomu nepomozes

ked som bola ja s krvacanim v nemocnici, tak sa tam baby striedali pomaly na tyzdnovky...10 dni v nemocnici, pustili ich domov, chvilu bol doma pokoj, potom znova...proste rozne polozena placenta, rozne tlacenie na cievky atd...hormony ani nehovorim...

ked som bola po hospitalizacii na kontrole, tak mi zastupca primara hovori /citujem/: "krvacali ste? krvacat este budete, ale neposerieme sa z toho"

tinkatinulka
23. jan 2015

@speranza1 speri ale mohla by si nas potesit fotkou bruška..cooo 😝

evadek
23. jan 2015

takze babeny..dnes som sa vratila z odberu vajok..mala som ich 14 co nechapem...a zostala som sokovana a nemam z toho dobry pocit..lebo v pondelok ich tam bolo 6+ 2 male....zajtra si mam zavolat na embrijka...dufam,ze to bude dobre..pamatam si ako som citala ,ze kvantita ide na ukor kvality..:(..tak dufam,ze budu aspon 4 dobre vajka....co myslite?....
Inak sa citim velmi uboleno..uz som si dala prvy clexane...aj vas stipal????..ci len ja som si to zle pichla..lebo ziadne injekcie ma tak neboli ako clexane...a dala som si ten gele-crinone...a teraz cakat🙂

speranza1
23. jan 2015

@tinkatinulka to nechci ani vidiet... Este som len na zaciatku... Vobec sa neprejedam a mam 4kg navyse... Ked to pojde tak dalej tak triciatka to isti 😲 😕
@lusipe
@gerdusha jasan dievcence... Dobre ze vas mam... Lebo mam pocit, ze vsetky tehulky behaju jak fretky... Len ja som doma, lezim a aj tak spinim..... Joooj... Ale bude dobre... Mne kazali vysadit utros v 12tt a do 17tt budem brat este duphaston

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre