Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
25. jan 2015

@nelly3 ahoj,zalezi aj kolko a ako dlho si brala medro,prednison,ono to takych 5mg nema ziaden zmysel.

zuzu1108
25. jan 2015

@ingrid0105 Jasne 🙂 . Lebo sme mali PGD tak nebol et. A cez zimu nechcem ist na vklad. Ale kedze som uz mala dva krát kyret po ketoch tak ma chce co najlepšie pripraviť na vklad 😉 . Pojdem pred vkladom na hysteroskopiu na poškriabanie sliznice, chce mi dat prednison , ale to je este diskutabilné kedze mam zníženú imunitu,Intralipidy.

zuzu1108
25. jan 2015

@nelly3 Nelly a ty berieš nieco na štítnu? Kolko si mala TSH?

ingrid0105
25. jan 2015

@zuzu1108 dakujem, to poskriabanie je pipile?ci ako sa to vola, a to na vlastne poziadanie ci ti to odporucili?

zuzu1108
25. jan 2015

@ingrid0105 Mme napisal hysteroskopiu ze ny odporučil, ja som mu pisala ze ci nie pipelle lebo sa strasne bojim narkozy 😅 , tak ze môžeme aj tu.Len pri hsk ti pozrú maternicu a ja som bola v sept.na odstránení polypov.Potom mi napisal, ze clexane, anopirin Intralipidy a to s tym prednisonom uvidíme. No bude toho vela ale budem brat co povie po tych zlých skúsenostiach 🙂. Predtým som absolvovala 1ivf ako ty v Heliose ale tam kašľali na to, preco to zle dopadlo.

silvia545
25. jan 2015

Ahojte babulky 😉
tak sme doma aj s našim drobčekom 😉 náš drobček je 7 bunk.1 kvality 😉
teraz už len prosiť Pána Boha aby mi ho už konečne nechal 🙂

ingrid0105
25. jan 2015

@silvia545 si mala vklad po 3 dnoch? drzim mocno palceky 😀

silvia545
25. jan 2015

@ingrid0105 áno na 3 deň,,mali sme len jedno a tak verím,že to bude to pravé,,dakujem ti 🙂 😉

ingrid0105
25. jan 2015

@zuzu1108 mna Helios neskutocne sklamal, na plnej ciare 😠 od novembra od nich chcem moj stimilacny protokol ze ake som mala hodnoty krvi a ani len neodpisu, strasne ma seru 🙄 som zvedava aj mne co odporucia, lebo nikdy sa neuchyti dovod nepoznam. fraxik mama od hematologicky a nic viac. mam zvysene NK bunky ale nevytvaram protilatky. Kolko vkladov si uz absolvovala?

ingrid0105
25. jan 2015

@silvia545 velmi ti fandim, bude to to prave uvidis 😵

zuzu1108
25. jan 2015

@ingrid0105 Ako aj mna sklamali 😒. Najprv pri konzultácii Texl super, vsetko kreslil vysvetľoval. Ja som si v rýchlosti odfotila vysledky co mi brali krv najprv inak by som nemala tiez nic. Mala som 1i f a dve embrya po PGD. Obidve sa uchytili ale na prd to dopadlo. Mne odflákli druhy vklad uplne. Cykly mávam 32-35 dňové a KET som mala na 16dc a pri sliznici nieco cez 6mm 😠 . A potom povedal ze mame zvažovať darované sper alebo vsjicka. Ok spermie mame zle ale vajíčka mam dobre a povedal Texl ze radsej vajíčka by dal darované 😠 .Musis bombardovať Vranovu aby ti to poslali. Ja nemam žiadne diagnózy a aj tak tersz nasadíme co sa da. Neopytas sa aj ty svojho dr na anopirin ? Na nk bunky su Intralipidy ,nie?

ingrid0105
25. jan 2015

@zuzu1108 no budem ju bombardovat, alebo ma nastvu a ked pojdem do reprofitu tak tam pridem a co tam na nich vysypem to si za klobuk nedaju 😠 Ja som mala 8 folikov a nakoniec len 3 vajka a 2 sa oplodnili a 1 zostalo, Bola to blasto 1 kvalita nic z toho. Ale serie ma to ze ani neviem kto mi robil OPU a nastval ma Sula na ultrayvuku ked mi povedal ze k lavemu vajecniku sa asi nedostanu pri OPU a mne sa zda ze to tak aj bolo a preto som mala len 3 vajka lebo 3 foliky boli na pravej strane a na pravej ich bolo 5!!! ked som sa na to informovala tak odvtedy stichli. A anopirin je na co dobry? ty chodis ku komu? Mne zas po ET pride max do 7 dni ms, tak by som asi ani nechcela cerstvy vklad ale az KET uplne v native

xlolax80
25. jan 2015

@silvia545 ahoj a aku si mala stimulku? Ci len nativ?

silvia545
25. jan 2015

@ingrid0105 dakujem a nevieš mi prosím ťa povedať,že asi tak na Koľký deň po ET by sa malo embryjko uhniezdovať? 😉

silvia545
25. jan 2015

@xlolax80 ahoj,,mala som minim stimulku,,len clostyl a potom pregnyl 😉

ingrid0105
25. jan 2015

@silvia545 kedzi mala vklad na 3 den tak sa embryjko este bude vyvijat do blastocysty,potom bude hatchovat, a ked sa vykluje z obalu tak potom sa bude zavrtavat do perinky, uteba podla mna cca za 4-5 dni

ingrid0105
25. jan 2015

@silvia545 a smiem sa spztat co to vsetko stalo?

ingrid0105
25. jan 2015

@silvia545 toto som vygooglila 🙂
Blastocysta sa počas 6.-7. dňa zanorí do sliznice maternice, pričom tento proces sa odborne nazýva uhniezdenie - nidácia (lat. nidus - hniezdo). Nidácia je zo strany blastocysty aktívny proces, kedy trofoblast uvoľňuje proteolytické (bielkoviny štiepiace) enzýmy, ktoré uvoľňujú medzibunkové spojenia sliznice. Do sliznice sa zanorí celá, najhlbšie je pól s embryoblastom.

silvia545
25. jan 2015

@ingrid0105 tak som si aj ja tipovala,že najskôr v piatok by sa malo pekne zavrtavať 😉 len ma trošku serie sliznica má 6,5 mm ,,štelcl povedal,že je to v norme od 6 mm má byť ale čítala som aj viac,,tak mám trošku strach,,ešte povedal,že Clostil ten dosť žnižuje sliznicu 😒

silvia545
25. jan 2015

@ingrid0105 826 eur 😉

ingrid0105
25. jan 2015

@silvia545 chodis k nemu?zajtra idem na konzultaciu, tak mam celkom bobky z toho co vymysli 😒

silvia545
25. jan 2015

@ingrid0105 nie ,mám Macháča,,ale uz mi robil iný dr.,,odber takisto iný a vklad zase iný 😀 😀

ingrid0105
25. jan 2015

@silvia545 super, ja som v heliose bez liekov za 1 embrzjko, PICSI, OPU a vklad vysolila 1800 😨

silvia545
25. jan 2015

@ingrid0105 je to veľmi milý,usmievavý sympatický fešáčik 🙂

silvia545
25. jan 2015

@ingrid0105 na Sk nevedia,čo majú pýtať,,škoda,že aj u nás nerobia softy 😒

ingrid0105
25. jan 2015

@silvia545 toto bol v cechach v heliose ale strasna palka teraz spatne ked na to pomyslim je to strasne

diska
25. jan 2015

ahojte baby ,mne v brusku nieco vlnkuje ,neviem to opisat,som v 17tt +5,moze to byt babatko ? alebo mi sibe? 😀

buba08
25. jan 2015

@diska nooo, ja si myslim, ze to by uz mohli byt kopanceky 🙂

ingrid0105
25. jan 2015

@diska no klopka maminke malinke 😀

diska
25. jan 2015

@buba08
@ingrid0105 a nieje to priskoro? lebo vsade citam,ze prvorodicky citia okolo 20tt,,ale ja citim take jemnuce tukanie 🙂 Mozno sa poponahlalo aby som nepanikarila,ci je v poriadku 🙂

ingrid0105
25. jan 2015

@diska podla mna je to individuale, a kto si co ako vysvetluje, mozno sa ti len creva vrtia ale ako predpriprava je aj to dobre 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre