Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

buba08
27. feb 2015

@speranza1 waw, tak deturence su o týžden dopredu, tak to je paráda 🙂

speranza1
27. feb 2015

@buba08 ano aj preto mi tvrdne brusko...lebo ja som malinka, utlucka a deturence neureckom rastu pekne....

haimi
27. feb 2015

@speranza1 tak to mas potom jednovajecne. Kolko ti vkladali 1, ci 2? Tak to nech ta lekar este poctivejsie kontroluje. Vypytaj si poradne minimalne raz za 3 tyzdne. A vidim ze si tiez o tyzden popredu 🙂 aj ja som este v tom 18tt bola, ale ked som bola teraz na zaciatku 22tt, tak to boli uz len 3 dni. Asi uz sa zacina postupne obmedzovat priestor 😀 ale hlavne je, ze je medzi nimi stale rozdiel len 1 den. A tvoje ti obidve vychadzali na 16tt+6? Ja som veru este v 16tt podla mna nic necitila. Ty si asi chuducka, ked je to aj vidiet. U mna to zacalo tak jemne v 17tt. Ale teraz to uz je cirkus. Najlepsi zacne od polnoci do 2 rano, ked nemozem spat. 😀 drzim palce na triple testy aj ked pri dvojickach to je uplne od veci. Urcite je na to lepsie morfo sono, tak ked budes fit, objednaj sa niekam.

diska
27. feb 2015

@speranza1 super,ze ste domka,nsjlepsie by bolo tam uz vydrzat az do porodu 😉
ozaj ten krcok ti ako merali? ultrazvukom?

evadek
27. feb 2015

@speranza1 jeeeeeeeeeeeej...ake pozitivne spravy..strasne sa tesim🙂...No to je skvele..takze doma..nech ta muzik rozmaznava....a pekne odpocivaj🙂

haimi
27. feb 2015

@ingrid0105 tak to dufam, ze bude uspesny. Pichala som ho pri prvom a dopichavala som ho aj pri druhom ivf. Tak snad sa na teba nalepi to stastie od konca 😀 a podla folikov to aj tak vyzera.

haimi
27. feb 2015

@diska pokial ti chce 100% odmerat krcok, tak jedine vaginalnym sonom. To vidi dlzku, aj ci si zatvorena.

speranza1
27. feb 2015

@haimi nie su jednovajecne..... Zo zaciatku bolo kazde samostatna jednotka...kukni moj album...to len su v jednej placente...

speranza1
27. feb 2015

@diska ano meria sa vaginalnym ultrazvukom....pred tym ma len vysetrovali palpacne/rukou...takze to vobec nebolo presne...hlavne ze som skoro 3tyzdne trpla a strachovala sa, ked mi vraveli ze je 1cm.....kurna...ale ma preplasili...

diska
27. feb 2015

@speranza1 och boze,oni sa to asi neuvedomuju ako nas stresuju,ale hlavne je ,ze je vsetko v poriadku a mozes si uzivat domacu pohodicku,to je na nezaplatenie 🙂

diska
27. feb 2015

@majkulik ahoj,ja som mala pri jednom IVF decapeptyl namiesto pregnylu,mala som vela vajicok a bali sa ohss,tebe nepovedali preco ti to menia?

haimi
27. feb 2015

@speranza1 to som veru este nepocula, ze by mali dvojvajecne dvojicky spolocnu placentu. A to som toho precitala dost 😕 jedine, ze by boli tak pri sebe, ze sa tie 2 placenty prekryvaju a lekar vidi len jednu. Ja mam vsetko dvojmo.

speranza1
27. feb 2015

@haimi no to som nikdy nepocula ani ja, ze sa tak moze vytvorit jedna placenta☺☺☺☺☺, ale kedze ja mam skoro vsetko ine ako ini normalni ludia 😀 , tak sa uz ani nicomu necudujem...

majkulik
27. feb 2015

@diska mam 10 folikov na kazdej strane. boja sa OHSS, aj vzhladom nato, ze som ho uz raz dostala. Dakujem, ukludnila si ma.

majkulik
27. feb 2015

@bambulka2015 dakujem, ukludnila si ma.

haimi
27. feb 2015

@speranza1 vies co, je to vlastne jedno, hlavne nech vsetko dobre dopadne 🙂 ked sa budes doma nudit, mozes zacat hladat kocar. Som zvedava, lebo ja uz som z toho zufala a totalne sa cyklym dokola 😀

diska
27. feb 2015

@haimi ani ja neviem co s kociarom,ziaden sa mi nepaci,pridu mi az velmi prespekulovane a male vanicky ,no a na dvojicky to je este komplikovanejsie 🙂

haimi
27. feb 2015

@diska no ved, aj ja mam problem s tymi vanickami. Dvojkocar vedla seba ma vanicku tam 30cm a to je ze brutal malo. Hlavne ked 6mesiacov budu mat prave v decembri ☹ Ty urcite nieco pekne najdes, neboj. Monokocikov je "milion" 😉 a v kolkom si tyzdni, v 24tt?

bambulka2015
27. feb 2015

@majkulik tu pregnyl ani nedavaju. Ja som mala OHSS. Chytilo ma to par dni po ET a po tyzdni to bolo uz aj zabudnute 😉

bambulka2015
27. feb 2015

@haimi ono to s vanickami pre dvojicky je tazke. Väcsinou su vsetky okolo 30 cm. Zial.
My sme si uz vybrali kocik, boli sme ho aj obzriet. Bola som trosku na mozog, ked sa jedno dvojca stratilo ale teraz som aj akosi rada, lebo s dvomi naraz je to o dusu.
My sme vybrali "tfk", neviem, ci ho dostat aj na SK. Je varianta aj pre dvojicky. Ma dva modely vaniciek, suprova je ta Mulri X, da sa pouzit az do 1,5 roky, lebo sa da prerobit na nieco medzi vanickou a sportakom. No a potom vanicku vyberies a kociar prerobis na sportak.

melisska
27. feb 2015

@speranza1 veru jupiiiii a huraaaaa, moja držkajte sa, posielame pusinky, a držíme palčeky všetkým tehulkam aj snazilkam 🙂 mám Vás rada,pa

haimi
27. feb 2015

@bambulka2015 hej TFK ma dvojkocar aj na svk. Je v uzsom vybere. Len rozmyslam nad kocarom za sebou, kedze maju vanicky az cca 34cm. Zvazujem cam pulsar twin, len som ho este nevidela, tak sa to mozno zmeni 🙂

bambulka2015
27. feb 2015

@haimi ja som zase proti kociaru s vanickami/sedenim za sebou. Aj ked su tie vanicky sirsie ale chudak jedno dieta furt pozera len na chrbat toho prveho. Asi by ma porazilo. Ja napr ani v aute nesedavam rada vzadz, potrebujem vsetko vidiet. A tiez ked su vedla seba, hlavne potom v sportiaku, hned jednym pohladom naraz vidim, co obaja krpci vystrajaju. Takto sa musu k tomu prednemu vzdy nahynat, ba dokonca obist cely kociar.
No vyber fakt nie je lahky.

majkulik
27. feb 2015

@bambulka2015 v druhom kole mi ho dali, bez problemov. bola som tam minuly rok v maji 🙂 v kazdom pripade som kludnejsia.

diska
27. feb 2015

@haimi ja si z toho miliona neviem vybrat 😀 ja som skoro ako ty,22tt+3.

tinka9075
27. feb 2015

@speranza1 to som rada že ste v poriadku Marko sa stále takto usmieva keď je zdravý 🙂 🙂 keď je chorý tak úsmev nevidím 😉 😉

tinka9075
27. feb 2015

@melisska modrinka na čele spadol a buchol sa o stôl je taký malý šinter 🙂 🙂

tinka9075
27. feb 2015

@haimi ja som mala pri drobcoch kočík Dorjan vaničky tam boli veľké malý sa narodili v júli a ešte v apríli som ich vozila vo vaničkách 🙂 🙂

speranza1
27. feb 2015

@tinka9075 ale vy mate dom...do bytovky by som s takym sirokym kociarikom asi nevliezla....

santeema
27. feb 2015

@speranza1 super, super, super🙂)))...vidis, bude aj lepsie, uz sa tesim ako sem napises, obaja krpci na svete a vsetci sme ok.-)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre