Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

silvia545
1. mar 2015

@andy175 mne robili tiež a nepodarilo sa :/

jomini
1. mar 2015

@ingrid0105 drzim palce, nech sa pekne oplodnia a ujmu.

ingrid0105
1. mar 2015

@silvia545 mam volat zajtra, tak uvidime co bude 😉

evadek
1. mar 2015

@jomini gratulujem..a opatrne sa tesim sa tebou..je to ten najuzastnejsi pocit...🙂

jomini
1. mar 2015

@evadek dakujem pekne 🙂

silvia545
1. mar 2015

@jomini pripájam sa aj ja,,blahoželám a držím palce,nech je všetko ok 🙂

silvia545
1. mar 2015

@ingrid0105 už zajtra? ja som myslela,že až na druhý deň po OPU 😉

haimi
1. mar 2015

@speranza1 mozno sa ti tie placenty len prekryvaju ?? Ze vraj to uz vo vyssom stadiu nie je dobre vidiet. Aspon tak mi povedal doktor v 20tt na morfo sone. Je to taka zahada, asi ako u mna 😀 tiez to aj u mna mozno budu jednovajecne, aj napriek dvom obalom a dvom placentam. Ale to by som musela otehotniet prirodzene, rozdelili sa do dvoch dni a ket nevysiel. Vsetko je mozne. Kedze su to dve baby, stale to ostava otvorene. Uz len pockat na realitu, ci budu rovnake. A teba asi caka to iste. Mozno ti na sone zistia parik a potom budes mat istotu, ze su dvojvajecne. No co, hlavne nech su zdrave a vsetko dobre dopadne 🙂

haimi
1. mar 2015

@speranza1 a co je tts?

ivetahe
2. mar 2015

Ahojte baby,ako je to s darov.vajickom .pytam sa pre pripad,ak by moje zlyihali,opytam sa tak laicky to by vlastne nebolo moje baby...alebo ako,ktora s tym mate skusenosti?dakujem

crazybabenka
2. mar 2015

@ivetahe no aspoň podľa môjho názoru.....geneticky by to nebolo tvoje dieťa.....ale "technicky a administratívne" áno.....vynosila by si ho ty.....kopkalo by teba.....aj by si ho porodila.....a všetko čo s tým súvisí.....len DNA by malo inej

haimi
2. mar 2015

@ivetahe geneticky by nebolo tvoje, ale tvojho monzela aspon ano. Tym, ze ho porodis, bude tvoje.

speranza1
2. mar 2015

@haimi to je ten transfuzny syndrom, kedy berie jeden plod vyzivu druhemu....

haimi
2. mar 2015

@speranza1 aha, no presne preto som ti pisala, aby si chodila doktorovi na kontrolu co najcastejsie ako sa da, aby ti sledoval, ci babatka rastu subezne. Ale mozno su fakt tie placenty prekryte. Ako hovori moj gynekolog, niekedy je lepsie niektore veci nevediet, hlavne ked ich nevies ovplyvnit. Iba sa clovek zbytocne stresuje. A nerobili ti sono okolo 12tt, ked boli babatka mensie. Tam by urcite lepsie videli, ci su placenty 2, alebo len 1.

speranza1
2. mar 2015

@haimi ano robili ale iba normalny utz... A videla len jednu placentu...vpredu...dnes som 16+2tt a pacenta bola po celej zadnej strane..bombulky mali 11,5cm...ale tesne pod placentou (medzi maternicou a placentou) mam 2hematomy... 😖 ...svine...a stale su babatka ohrozene, pretoze mi hrozi pretrhnutie placenty a ze tie hematomy mi mozu stiahnut babatka so sebou... 😒 ...Dnes mi brali 2x krv na tie triple testy....a 1/4/15 mam 3D utz....

evadek
2. mar 2015

zajtra idem na vycistenie..plod tam uz nie je...zakaz otehotnenia mam 6 mesiacov...

tinkatinulka
2. mar 2015

@speranza1 milacku drž sa nech sa tie mrchy už prestanu tam natahovat a babatkam nech daju pokoj ides na to 3D do KOsic?

tinkatinulka
2. mar 2015

@evadek je mi to strašne lúto som tak verila že ti tto dopadne dobre

diska
2. mar 2015

@haimi
@speranza1 baby to vase dvojickovanie je cista zahada 🙂 inac kolko priberat pri dvoach?

bergalm
2. mar 2015

@evadek je mi to luto ,drz sa moja ☹ chce to cas teraz myslim na Vas

speranza1
2. mar 2015

@tinkatinulka ano do Myslavy....kvoli vzdialenosti nejdem do MT...ako sa mas zlaticko????...ked bude vsetko v poriadku na 3D sone...potom mi navrhnes tu najkrajsiu detsku izbicku na svete...co ty na to? 🙂

speranza1
2. mar 2015

@evadek 😔 😔 😔 je mi to nesmierne luto.... 😢

speranza1
2. mar 2015

@diska no ja som do dnesneho dna pribrala uz cca 4kg...ale brusko mam velike jak svet...a vsetko ma svrbi..no hlavne brusko, tak ho olejcekujem aspon 3x denne..a ty? Ako si na tom?

diska
2. mar 2015

@speranza1 tak to asi ani nieje vela ,to je tak ok co citam po nete 😉 u mna je to tak,ze ja som na zaciatku schudla 5 az 6kg a este som nepribrala nic,namne asi ani nieje vidno,ze som tehu lebo ja mam stale veke brucho len teraz mam pocit,ze je take ine ako je zaludok tam sa zvacsuje nenapadne 🙂

crazybabenka
2. mar 2015

@evadek to mi ľúto moja ☹

diska
2. mar 2015

@evadek ahoj,mrzi ma to ,ale hlavku hore,oddychnete si a pojdete to toho znova.Je to urcite strasne tazke a nemalo by sa to stava ale ty to urcite zvladnes,budem ti aj nadalej drzat palce.

haimi
2. mar 2015

@speranza1 tie tvoje hematomy, to je hrozne. Ale snad ako ti bude rast maternica sa ti ta placenta este poposuva dalej od tych svinuch. Aj ja dufam, ze sa mi od tej nestastnej branky poposuva vyssie. A co ti povedali lekari, da sa nieco robit, alebo len lezat a dufat? Uz ked si prisla do 17tt uz to musis dat. Maj pred sebou ako prvy bod nadeje ukonceny 24tt, ja to tak tiez mam. A ked sa tam dostanem, tak si ju zase posuniem dalej. Z tych triple testov sa vobec nestresuj, hlavne pri dvojkach. Pocitaju tam z tych hodnot aj tak len priemer na jedno babo, co mozu byt uplne bludy. To morfo sono bude ovela lepsie. Ale ked ides az 1.4. to ides kedy, v 21tt? Pohlavie este nevies?

haimi
2. mar 2015

@evadek moja, je mi to luto. Drz sa 😢 urcite to nabuduce vyjde, mas este peknych mrazacikov. Musite cakat 6mesiacov? To sa mi zda nejako vela. Kamoska otehotnela po 3 mesiacoch a teraz sa jej narodila zdrava dcerka. Ale dolezite je, aby si bola na to pripravena psychicky, ze to chces skusit opat.

evadek
2. mar 2015

@haimi musime..musime kvoli tym myomom...nejaku liecbu..umely prechod ci co..velmi narastli pocas tohoto tehu..:(
psychicky som uplne na dne..toto boli dva najtazsie mesiace v mojom zivote..od kedy som prisla od mudr. hladam vsetko mozne o myomoch...rozmyslam ake vysetrenia si dat....co spravit...a ako zacat zasa zit...:(((
uz nech je zajtra potom....paradox je,ze moja kamoska je hospitalizovana na tom istom oddeleni....a ide rodit..zatial co je idem na vycistenie:(..mudr. som vobec nepocuvala..len som plakala...a mam okno z celeho toho...uz chcem aby bolo po...:((((((

zibi
2. mar 2015

@evadek boze evi a co sa stalo ? 😕 😕 som sa tak s tebou tesila ze Ti to vyslo 😔 to co sa deje 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre