Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
4. mar 2015

@ingrid0105 ahoj moja,neboj ty nic daj embryjkam cas a ako ti povedala embryologicka ,oni to najlepsie posudia az v den mrazenia,moje embryja vsetky este na 5 den vyzerali zle a na 6 den 1 zamrazili a to teraz kopka v busku.Velmi,ti drzime palce.

evadek
4. mar 2015

@diska dakujem...🙂...proste som k.o...ta kombinacia po kyrete..a viroza...na zabitie...

diska
4. mar 2015

@evadek viem si predstavit,mne stacila viroza a horcka,dotoho tiez kasel a este som aj grckala aby nebola nuda 😝 snad ti bude coskoro lepsie.

evadek
4. mar 2015

@diska dakujem..🙂

santeema
4. mar 2015

@evadek ja som to nechala chvilu tak, aj tak som potom jedla antibiotika a musim povedat, aj ked nie som liekovy clovek, ze mi pomohli. teraz su take nejake silne vírusy. ved tie atb ti tak neuskodia, aby si fakt nedostala nejaky silny zapala a viac si neuskodila, ale urob ako citis🙂

santeema
4. mar 2015

@scheflera inak ja som mala velmi dobru skusensot s unionom, do 3 tyzdnov som mala schvalene kazde ivf, bola som sice na laparke, ale ved ta sa da prezit a zsitili mi jened neoriechodny vajecnik.

ingrid0105
5. mar 2015

Baby opusta ma optimizmus a po zvazeni vsetkkych IVF je chyba vo mne. Mam asi zle vajka ked sa tak na prd delia ☹ vam vsetkym mocno stiskam palceky a budem na vas mysliet

evadek
5. mar 2015

@ingrid0105 preco moja???..vsak vcera si mala take pekne,..klud..je to len stres...

speranza1
5. mar 2015

@ingrid0105 poslala som ti ip.... Nezufaj...tie neparne pocty NIC neznamenaju.........NIC!!!!!!

evadek
5. mar 2015

@ingrid0105 mne to Štelcl vysvetloval..aj ja som mala neparne počty...a som sa na to pytala a on,ze viete o tomto sa vela napisalo..nahovorilo...ja som sa bavil s embryologom a ten mi povedal,ze nikdy nevieme v akom case embryo kontrolujeme...a ked ho pozerame moze byt prave rozdelene neparne..a za 5 minut..moze byt uz rozdelene parne....a aj embryxo kt. sa deli neparne..sa po case stane parnym napr.

speranza1
5. mar 2015

@evadek presne tak!!!!! To iste povedali aj mne....

speranza1
5. mar 2015

@evadek ahoj moja....ako ti je dnes?

evadek
5. mar 2015

@speranza1 oooo strasne Speri...toto je moje stastie..ked sa nieco kasle..tak poriadne...ledva dycham..konecne som sa zbavila teploty...ale mam taky kasel...a s kombinaciou s krcami v bruchu ako pri menzese....plus som zahlienena..unavena..ubolena...a je mi na vracanie...
Asi vsetko mi je...a lezim v posteli..obcas skontrolujem maily-pracovne..odpisem...a nadavam a placem....dnes mam asi najvacsiu krizu...
A tebe je ako doma???

speranza1
5. mar 2015

@evadek ja som mala vcera hrozny den...cely den som mala brusko ako kamen...potom ti dva nezbednici tam robili bordel, tak ma vsetko bolelo....nemohla som si najst miesto...ani lezat na jednom boku ani naxdruhom, ani sediet ,ani stat ani nic.... Fuuuuu hrozne.... dnes zatial je klud...uz citim ze sa zobudili, lebo vyduvaju pukle...ale nastastie som si nasla teraz jednu polohu v ktorej mi je ako tak dobre....aj to tvoje hnusne obdobie prejde....ale je to o drzku....ja si stale pomyslim kolko ludi je na tom horsie ako ja...ze mozno maju pred sebou 1-2dni zivota a nevystrajaju ako ja...a hned potom skrotnem a ukludnim sa...predycham a idem dalej...aj ked je to niekedy cista psychiatria...

evadek
5. mar 2015

@speranza1 ano..je to tak...ono to musi proste prejst..a bude lepsie...len ked je cloveku najhorsie tazko sa rozmysla optimisticky..ale to asi dobre poznas🙂

speranza1
5. mar 2015

@evadek presne tak....takze ak mas chut plakat, tak plac, ak kricat tak kric, ak mas chut nieco rozbit...rozbij to...aspon troska vyventilujes tu zlost, to napatie a vsetko co mas a citis vo vnutri...aj ja som to tak robila...teraz nemozem kvoli detom...aby netrpeli, aby neboli vystresovane...a teplotu mas vysoku? Ci?

evadek
5. mar 2015

@speranza1 vcera som mala 37,5..dnes uz nemam..ale citim sa uplne na prt...kombinacia vsetkeho co sa nakopilo je uz na maslu...ale ani na to nemam silu...😀
nevadi..ja dufam,ze to prejde...ze sa dam dokopy...
A ty to tiez zvladnes...zvladnete vsetci spolu..ved ty co si si prezila...to je uz tiez na nobelovu cenu sa silu, odvahu a statocnost....fakt my zeny sme take silne...niekedy nechapem kde sa ta sila vo mne berie...

speranza1
5. mar 2015

@evadek nie som vobec silna..akurat som vcera rozpravala s mamou...ze ako mi je nedobre...zvysila som hlas..a neverila by si ale do 5minut ma prestalo velmi boliet brusko...tak sa mama smiala, ze sa ti mali nezbednici zlakli....ze ojojoj mama sa rozculila....len skoda,ze to bolo az neskoro vecer 😀 😀 😀

haimi
5. mar 2015

@ingrid0105 pocuj, neboj sa. Baby to pekne napisali, mozno bude vsetko zajtra uplne v poriadku a budes vysmiata. Este to nevzdavaj 🙂

speranza1
5. mar 2015

@haimi seeervus draha...tak ako sa mate????

haimi
5. mar 2015

@speranza1 dakujem, mame sa celkom dobre 😉 niektore dni horsie, ked ma boli brucho cely den a niektore dni uplne v pohode. Ocami tlacim kalendar, nech uz aspon koncim 24tt a prekrocim tu magicku hranicu "zivotaschopneho plodu". Buduci tyzden idem zase na poradnu, tak mam zase kopu otazok. Naposledy mi povedal, ze mam nizko jednu placentu, co nie je idealne, ale viac mi nepovedal. Tak som zacala hladat na nete, co to vlastne je a jasne ze mam teraz na neho milion otazok. Snad to prezije a dufam, ze mi nenariadi uplny leziaci rezim, lebo zatial fungujem relativne normalne. Aj ked sa snazim vsetko robig s mierou. V sobotu ideme pozriet do takej specializovanej predajne pre dvojicky kocik. Uz mam vsetko nastudovane cez ich stranku, tak som zvedava ako to dopadne. Uz som sa zmierila s tym, ze by to bol idealny kocik, len musime najst najlepsi mozny kompromis. A ty ako sa doma drzis? Este stale spinis, alebo sa to uz zastabilizovalo. Kedy ides svojmu gynekologovi na poradnu? Alebo si ta rovno nechali v nemocnici v rizikovej poradni? A ako ti dopadli tie triple testy? Si to tu tusim nepisala.

miskab
5. mar 2015

Ahojte Babulky som v tejto teme nova. Chcem sa vas opytat , mi mame v Gyn Five mrazacikov a je mozne ze by som ET absolvovala v Brne? da sa previet mrazacikov do Brna je tam taka moznost robia to tam, ze by mi ich rozmrazili tam, skontrolovali atd.. ? dakujem velmi pekne za info

santeema
5. mar 2015

@ingrid0105 ale neboj, ved pomaly kazde ivf a telo moze inak reagovat. ved ty si mala predtým dobre vajka, aj sa dobre delili nie? a amas dve deti uz, tam sa tiez dobre delili. ved aj ja som mala dokopy 6 ivf a kazde pomaly ine. dve ifvka uplne bez vajok, potom horko tazko jedno, potom zrazu 3, potom 2, jedny sa delili dobre, ine nie a predsa sa to podarilo a jedno babo mam🙂. neboj, pozberaj energiu, daj este jedno ivfko s merionalom a uvidis🙂...drzni v kazdom pripade velmi palce🙂

fatma1
5. mar 2015

All.....Baby...mate niektora skusenost s centrom Reprogenesis??
Alebo viete o nejakej, ktora tam chodi/chodila??
Dakujem vam za odpovede!

haimi
5. mar 2015

@miskab ze vraj to je mozne. Teraz to tak riesi, ale z ferticentu @daisydee tak jej skus napisat.

miskab
5. mar 2015

@haimi ahoj ja to viem od nej , som s nou o tom pisala ze vraj sa to da ale ona nie je v GF tak neviem ci mi to oni umoznia si zobrat

miskab
5. mar 2015

@haimi pisala som do Brna tak uvidim co mi odpisu ci to je mozne

haimi
5. mar 2015

@ingrid0105 @miskab moja, ty si si nahodou neprevazala z GF embrya?

miskab
5. mar 2015

@haimi ahoj ja nie, ale chcela by som , len neviem ci je to mozne z Gyn Fivu....

diska
5. mar 2015

@miskab je to urcite mozne a musia to umoznit v kazdom centre aj v GF,ale podla mna to nieje dobry napad,je to financne narocne a kvlaitu embryjka to nezmeni ta uz je dana,cize je lepsie to dotiahnut v GF a potom ked tak prejst uz na cele IVF do Brna.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre