Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ingrid0105
9. mar 2015

@haimi dnes mi poslali mail sami od seba 🙂

bergalm
9. mar 2015

@candour ahoj ano zadarilo sa nam hned 1KET v Native,drzim palce

ingrid0105
9. mar 2015

@haimi drzim palce nech je vsetko v poriadku a kasli na mastne vlasy moja 😉

speranza1
9. mar 2015

@haimi drzim palce mojenko....ja uz az sama som z teba prestrasena...ale verim ze bude dobre...ze to bude len nejaka somarina.....v duchu som stale s tebou....

diska
9. mar 2015

@haimi dufam,ze to nic nebude ale radsej ist 100x zbytocne ako raz neskoro.

diska
9. mar 2015

@ingrid0105 takze jedno krasne embryjko,supeer uz len si ist preneho v ten spravny cas.

speranza1
9. mar 2015

@emma30 Naaadherny je...uz som o teba mala strach, ze prco sa tak dlho neozyvas...ale ked si mi uz napisala, ze ste doma z porodnicd...tak mi padol balvan zo srdiecka... 😵 😵 😵 prajem vam vsetkym vela zdravicka, sil a trpezlivosti....paaaaa

ingrid0105
9. mar 2015

@diska no pockam tri mesiace mam skusobnu dobu, potom by som chcela pipelle, nasadim medrol-kolko pred KET ho treba uzivat, mam fraxik a uz neviem co spravit este pre uspech 😒 ak mam vahu cca 80 kil staci mi fraxik 0,3 mam ho len preventivne, netreba iny?

diska
9. mar 2015

@ingrid0105 uzivaj ho aspon 6 tyzdnou pred ale minimlane 8mg ja som mala az 12mg denne ked sa podarilo.
Fraxik si daj aspon 04 ja by som si dala este intralipidy,aj ked len preventivne ,citala som rozne zahranicne fora a davaju ho aj kde je vsetko ok ale zena ma opakovane neuspesne IVF,poskodit to nemoze ale pomoct ano.No a neviem ci ti niekto vysetroval lepive dosticky,tam sa dava anopyrin ak su pozit.Viac uz sa asi neda spravit,len verit a snazit sa byt v pohode.

speranza1
9. mar 2015

@ingrid0105 caules draha...ja by som ti dala aj vyssiu davku fraxiku...ale to ti musia poradit v RF....a blahozelam ku krasnej Hb....medrol by bolo vhodne uzivat minimalne...ale to naozaj minimalne 5-6tyzdnov pred OPU.... Skus si ho nasadit aj ty podobne pred ket...

emma30
9. mar 2015

@speranza1 no je neviem sa vynadívať a ty to budeš mať ešte dvojmo 😀 😀 . Je to neopísateľný pocit a dakujem. Tebe tiež prajem veľa síl a nervov aby si to dotiahla čo najdlhšie ............. 😉

ingrid0105
9. mar 2015

@speranza1 dakujem moja, trpla som ked som otvarala mail co mi pisu 🙂 a som prekvapena z toho ako daleko to embryjko dotiahlo, odlahlo mi velmi 🙂 a ked napisem marcelovi nech mi posle recept, moj gyndos mi predpise na zaklade toho Medrol? alebo ako to funguje?

ingrid0105
9. mar 2015

@diska mne hematologiu robila Mudr. drakulova tak snad mi to robila, ci? alebo to nerobia automaticky? viem ze mutacie nema ziadne, a fraxik mi dala preventivne

speranza1
9. mar 2015

@ingrid0105 medrol, tak ako aj vsetko ostatne ti moze predpisat Marcel a mozes si to tu hned vybrat...ale budes platit ceku sumu...ale on nie je drahy... 100tabliet stoji cca 5€...aspon si myslim....

ingrid0105
9. mar 2015

@ivka3901 aj ja sa tesim ani nevies ako 😀 a tebe silno stiskam palceky? kedy do toho prastite?

speranza1
9. mar 2015

@emma30 no uvidime...kam to dotiahneme...ja verim, ze s Bozou pomocou to dotiahneme daleko...ja som vdacna za kazducky jeden den 😵 😵

ingrid0105
9. mar 2015

@speranza1 a vydaju mi ho na zaklade receptu cez mail, ten doplatok jje v pohode 🙂

ingrid0105
9. mar 2015

@speranza1 a dakujem za podporu, velmi si to vazim, je uzasne ze sa takto podporujeme, pomaha to neskutocne 🙂 myslim na teba a deturence kazdy den, ci uz vidim kocik , vecicky, vzdy ma napadnete ty, @diska, @haimi a ostatne tehulky a vzdy si tak pomyslim ze aj ja raz budem, verim tomu 😉

ingrid0105
9. mar 2015

Najviac sa bude tesit tomu embryjku moja babka ktora ma prave dnes 86 rokov a neskutocne nam fandi a preziva kazdy nas uspeh a neuspech s nami, chce sa dozit este pravnucata 🙂 tak jej idem povedat ze mame nadej v nasom mrazacikovi a nech jej este dlllllllllllllllllllllllllhooooooooooooooooooo sluzi zdravie 🙂 po kazdom vklade mi vravela ze preco ma nezasiju zospodu, preto sa nedari, no zlata je to babicka

candour
9. mar 2015

@diska ja s tym fraxi celkom nesuhlasim,davali mi ho "preventivne"obe ivf a neboli uspesne.a po nich som bola na hemato vysetr.kde mi dr povedala,ze mam vsetko ok a nic pichat nemam,resp.ze ak tak po vklade prev..podla mna sa treba dat najprv vysetrit a potom lieky.a to iste s prednisonom/medrolom mi povedala dr.na imuno,tiez som ho uzivala bez vysetr.a to nebolo dobre.teraz idem na ket bez vsetkeho.ale tak kazdy jak sa citi nech robi😉

renitr
9. mar 2015

@emma30 malicly je naaaadherny 🙂 prajem vela vela zdravicka

emma30
9. mar 2015

@renitr dakujem pekne

diska
9. mar 2015

@candour to je tak co lekar to nazor,ja som si tiez za tie roky od roku 2009 prelsa kadecim a trvalo mi pokial som si nasla doktorou co mi aj pomohli a kadeco si nastudovala,takze pisem viac menej svoje skusenosti ,nikomu nehovorim,ze nech sa podla toho riadi .
A k medrolu len tolko ,telo sa uplne inac sprava ak je tehotne ako ked ti robia vysetrenie pred IVF a ked uz po rokoch otehotniem tak ak je to mozne nechcem potratit a spravit maximum.
To iste plati aj pre fraxik v tehu je to ine.

@ingrid0105 som len napisala co u mna zabralo ja nikoho nenutim a ani nepresviedcam aby to robil alebo povazoval za spravne,niesom doktor ,len zena co roky tuzila otehotniet.

renitr
9. mar 2015

Ahojte babulky, tak uz sa pomalicky pridavam k vam aj ja 🙂) Dnes som bola na pipellle a buduci tyzden mam dostat menzes, takze zacinam pichaaaaat ... Juuuj uz sa tesim. Musim povedat ze z toho Brna mam veeeelmi dobry pocit 🙂

speranza1
9. mar 2015

@ingrid0105 ano....tak ti ho vydaju....bez problemov.... 😉

speranza1
9. mar 2015

@renitr tak to verim tomu ze otehotnies na prvy sup....uvidis...drzim paluchy... 😵

renitr
9. mar 2015

@speranza1 dakujem si zlatucka. Boooooze bodaj by si mala pravdu. Bolo by to nase vytuzeneeeee po 10 rokoch manzelstva 🙂

speranza1
9. mar 2015

@renitr bude a budete konecne stastni...uvidis.... Vsetko bude v poriadku....prajem ti vsetko dobre...nech ta pozitivizmus neopusta 🙂

speranza1
9. mar 2015

@haimi ak budes moct, tak sa mi ozvi prosim ta....myslim na teba...pa zlaticko a drz sa..

renitr
9. mar 2015

@speranza1 dakujeeeeeeeem 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre