Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lemoni86
21. mar 2015

@haimi caves... no jo.. nejak mrtvo.. mne sa nejak ani nechce v poslednej dobe sadat za pc ci stukat v telefone .. troska si doma robim poriadky a tak... postupne sa pripravujem na nase drobatko.. 🙂 uz teraz sa mi tazko chodi, sem tam mam dni ze moje brucho exploduje.. niekedy ma ide zaha polozit, tak len odfukujem na gauci no .. no a ty to tam mas vesele veru, tiez sa mi nepaci ked doktori maju chaos a tak.. ale ak ti zasiju krcok tak to bude len dobre, sa to viac stabilizuje a mozno ta aj pustia domkov 🙂 drz sa

bergalm
21. mar 2015

Kocky,mam otazku tie,ktore pichate Clexane do stehna ako a kde presne to pichate?mm mi dnes pichol 1x do stehna kedze ruky mam dopichane a pichol mi to dopredu stehna neviem ci dobre?????dakujem za odpovede

haimi
21. mar 2015

@bergalm mne pichaju fraxiparin z vnutornej strany stehien. Chyti trosku tuku a pichne.

bergalm
21. mar 2015

@haimi dakujem moc

haimi
21. mar 2015

@lemoni86 dakujem. Dufam aj ja. Ze vraj po zakroku nechavaju lezat cca tyzden v nemocke a potom pustaju domov. Tak uvidim, ci to bude moj pripad.

mircalla
21. mar 2015

@bergalm ja som to pichala pod brucho vzdy

bergalm
21. mar 2015

@mircalla dik v oblasti bruska uz nechceme kedze rastieme a mm sa boji kvoli babenku

mircalla
21. mar 2015

@bergalm aha jasne....ja som to pichalapri krpcovi len tri mesiace...teraz mam zibor....inak da sa prosim zibor a clexane zohnat aj na slovensku? preplaca daco aj poistovna? dnes som si v brne kupila krabicku ziboru, kde je 10 injekcii 31 euro..pytam sa, keby to nahodou vyslo

nelly3
21. mar 2015

@mircalla
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/zib...
pacient podla toho doplaca 13,13€ za 10 injekcii 😉

bergalm
21. mar 2015

@mircalla zibor nepoznam a Clexan mi predpisuje moj gynek. tu na SVK a doplacam len nejakych cca 4,50za 3x10 baleni cize na mesiac a vzdy mi to vychadza akurat do terminu poradne co js fajn hlavne cenovo drzim paluchy,aby fo vyslo 😉

ivka3901
21. mar 2015

@bergalm ahoj čítam,že picháš clexan,lebo mne ho dzurilová v nitre 2 dni pred KET si ho mám začať pichať 😒 ako ho znášaš?a do kolkého týždna tehu ho budeš pichať?

santeema
21. mar 2015

@speranza1 ahoj, prepac, som pozabudla odpovedat...ano je vsetko zatial ok a mam sa celkom fain🙂 . len klasika mam malo casu, lebo sa ukoncuje vo firme rok a mam prec priatela sluzobne 2 tyzdne a nemam velmi kto by mi pomohol s malym. niekedy mam miernu paniku, ako to bude ked budu dvaja, ale dufam, ze bude vsetko ok a zvladnem to aj s troskou mojej pohody a oddychu🙂. ved ako som pisala predtým, strasne rychlo to ubehlo a maly bude mat dva roky uz o chvilu...uz aby mal aj ten druhy maly a budem kludnejsia🙂.
a ty v pohode? uz tolko nekrvacas? a brusko a krpci rastu? zelam, aby to aj tebe tak rychlo ubehlo. v kolkom tyzdni si vlastne teraz?

speranza1
22. mar 2015

@santeema ahojky 🙂.... Ja sa mam celkom fajn.... Som vcera som zacala 20tt a ja zatial klop klop klop od cca od 16tt akebo 17tt nespinim, ani nekrvacam...co ale neznamena u mna este nic....ale tak ja dufam, ze uz bude len dobre... A urcite to uz vsetky zvladneme a dotiahneme tam kde treba a budeme sa len a len tesit.... 😵

bergalm
22. mar 2015

@ivka3901 ahoj no picham od pozit.testu cize cca 160inj.je za mnou a budem pichat do porodu.Znasam to ako kedy zo zaciatku sme pichali do bruska teraz dlho do ruk a vcera 1x do stehna.No co ti poviem stipe ma to mam modriny a niekedy hrcky,ale kvoli nasej laske vydrzim aj nemozne len nech nsm to pomoze

santeema
22. mar 2015

@speranza1 ty kokso, ze 20tt🙂)...vsak uz je polka za tebou. si pamatam, ze som ti pisala, ze 1/3 za tebou a uz je tu polka....sa mi to paci🙂...nech to vsetko ide takto dobre dalej. ved my mozno budeme rodit aj rovnako, ak by sa krpci pytali na svet v 35 tt, co je u dvojiciek caste, tak mame rozdiel 5tt, tak to kudne moze byt rovnako🙂

speranza1
22. mar 2015

@santeema 😀....ja som sa rozhodla, ze budem rodit v 36tt... 😀 😀 😀 😀 ...to je odvaha, co????? 😀 😀 😀 ...uvidime, co si pre mna pripravil, ten tam hore...ze ake prekvapko...lebo vies, clovek mieni a Pan Boh meni 😉 😀 😀 😀

santeema
22. mar 2015

@speranza1 no ak si sa rozhodla ty, tak to musia tam hore respektovat🙂...nechame sa prekvapit, lebo tiez nikde nie je napisane, ze ja budem rodit na termin🙂

speranza1
22. mar 2015

@santeema aaaale....vies....to co ja chcem, je velmi maaalo...aaale, mozno aj motyka vystreli 😀 😀 😀

haimi
23. mar 2015

Dnes mam chut podpisat reverz a ist odtialto do prdele. Kokos, uvolnila sa vip izba, tak som sa prestahovala. Hlavne kvoli navstevam, kedze mam cerveny rezim. Dnes pride na vizitu uplne iny lekar, kuka na mna ako puk, ze nech mu nieco o sebe poviem. Ze co????? Kokos, vymenila som izbu, tak sa mi vymenil po 2t aj lekar. Koho toto ma akoze bavit. Do vcera mi davali utros, dnes mi ho nikto nedal... Nezvladam

diska
23. mar 2015

@haimi ahoj,no ono to tak v nemocke bohuzial chodi,mne tiez take vytacalo,jeden lekar mi dal atb v infuzke,druhy rano v tabletkach a tak,podla toho kto sluzil ,ale tak dolezite rozhodnutia by mali robit spolu,tak neboj aj ked je to na nervy,ten utros sa ale opytaj preco ti ho nedali ci nahodou nezabudli.

skaredekacatko
23. mar 2015

@haimi drz sa tam. Uvidis tak to ubehne a budes zachvilu rodit ale na termin.a zabudnesna to vsetko. Vidno ako funguje zdravotnictvo. Segrina kamosks krvaala dole strasne praskla jej cysta ci nie co take v nemocke ju pozreli nastopali liekmi aj tam tusim lezala Isla k svojmu na kontrolu a on ze vy ste tebotna a to si na gynde ani nevsimli teraz je v strese ze ci bude babo oka po tych liekoch no des. 😠 segra hned ze tam lezat ani rodid nepojdes ale ako citam vsade je to rovnake.

mimika1973
23. mar 2015

@mircalla ahoj, he he, vidis, ze nakoniec to embryjka krasne dotiahli do 5.dna a este budes mat aj mrazacikov! ;) Vzdy treba dufat a verit! 🙂))
To bola uz ina darkyna nez minule? Lebo kvalita naozaj super! ;)
Ak nahodou by nevysiel tento ET, tak vies, ze sanca je stale este na severnom pole 😉
À le urcite mas v brusku toho spravneho bojovnicka tentokrat 🙂
Pekne tehulkuj 😵

mircalla
23. mar 2015

@mimika1973 ahoj, bola ina (i ked predtym sme mali tiez mrazakov). viem, je to trosku zvlastne, ale kde neni v tej situacii nepochopi. krpec je z darcovskych 5 rokov dozadu, potom sme mali este KET - dva kvalitne embrya mrazili, ale nevysiel, tak sme sa rozhodli este raz s novou darkynou, chceli sme s povodnom, ale zial je uz v zahranici. ja uz mam od 39 rokov menoupauzu. ono mame este tych mrazakov, uvidime, ako to cele dopadne s tymto
Mozno ma niekto bude odsudzovat, ze mam 42 rokov a idem do toho, ale tak rozhodli sme sa. nevedia to ani nasi, jedine sestra

maly inak na reprofit zahlasil: hmmm....je to tu ako v muzeu...myslel tu historicku cast budovy.

mimika1973
23. mar 2015

@mircalla nie nema ta kto odsudzovat, kvoli veku, ked tuzite po dietatku este, a citite sa na to obaja, tak je to prirodzene a normalne 😉 🙂 Embryjka mate krasne, a velka sanca na dalsie babenko je tu urcite, takze ten surodencek bude, neboj 😵
Nie sme mladice, to hej (ja som mala maleho v 40! 😉 ) a v 42-ke sa to tiez da zvladnut 😵 Myslim, ze ta hranica moze ist kludne do tej 45-tky 😉 🙂 aj ked uz lepsi a prisnejsi lekarsky dozor musi byt, nic nie je vylucene aby tehotenstvo neklapalo dobre.
Drzim Ti moc palceky a vela pozitivnej energie 😵

haimi
23. mar 2015

@diska opytala som sa na ten utros, ale doktorka sa tvarila urazene, ze kde sme dosli, ked pacient kontroluje lekara, co mu predpisuje. Otras, cele. Na vizite prednosta nebol, len primar. Tak sa svorne dohodli, ze by urobili serklaz, ale ze prednosta je proti, tak sa musia dohodnut. Kokos 2 tyzdne tu lezim, uz mohli byt dohodnuti. Mam pocit, ze tu toho primara nikto nemusi, lebo tu zacal robit po 100 rokoch poriadky. No nic, musim sa skludnit

haimi
23. mar 2015

@skaredekacatko asi je to jedno kam pojde. Zdravotnictvo des, cest vynimkam. Uz si vsetci zvykli na obalky

mircalla
23. mar 2015

@mimika1973 Jasne, nemyslim tuto baby, ale najdu sa aj take, uz som si tu MK precitala vselico🙂)
Ono marcel povedal peknu vetu: lahko sa inym hodnotia ludia v hranicnych situaciach, pokial nikdy v takej situacii neboli...

bergalm
23. mar 2015

@mircalla ja Ti osobne moc fandiiim,viem ake to je my mame darcu spermii a sme vdacny za tuto moznost,kedze iny sposob u nas nieje.....Drzim Ti paluchy nech o par mesiacov citis to,co my v brusku 😉

lienka_1
23. mar 2015

@mircalla Ja Ta napriklad obdivujem. Velmi by som chcela mat odvahu na darovatka. Ale nemam. Nemam to vysporiadane vo svojej hlave a nie je dobre robit veci s ktorymi clovek nie je stotozneny. Jediny, kto ti do toho moze hovorit je tvoj muz. Nepocuvaj a hlavne si nepripustaj, co sa popise a pohovori. Silno drzim palce 😉

bergalm
23. mar 2015

@lienka_1 presne tak 😉 😉 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre