Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
15. apr 2015

@lienka_1 ahoj, my sme mali na 3. den 3 8 bunkove, jedno 7 a jedno 6.
No a na 5. den z toho boli 3 hatchujuce blastocysty, a dve expandovane. To 7 a 6 bunkove to dotiahli na nadhernych mrazakov

speranza1
15. apr 2015

@lienka_1 to je supeeer....mas doma medrol a aspon intralipid nech ti ho podaju pred et???....+ mas injekcie????? Ci ti dam moje???? Aspon pokial nebudes mat svoje.....

diska
15. apr 2015

@lienka_1 ahoj,neboj strasne silno drzime palce embryjku,nase to co teraz kopka nam este na 5 den povedali,ze nemame ratat s mrazenim lebo ma 2az3 kvalita a je pozadu .

lienka_1
15. apr 2015

@speranza1 Medrol beriem od pondelka a dnes pridam fraxik. Budem mat dost do testu a potom sa uvidi. Na intralipid je neskoro. Prva davka sa ma podavat 10 dni pred planovanym vkladom. Teraz pri transfere uz nems zmysel. Verim, ze embryjko bude pripravene na uhniezdenie a kym sa telo spamata, bude pekna plzcenta.....si trufam, co!! 😀 Ale snivat je dovolene 😉
@diska Embryologicka bola velmi zlata, viem preco zostavam v RF. Teraz je to vsetko na ich pleciach a verim, ze rozhodovanie nie je lahke. Sa ma spytala odkial prideme, bolo pocut, ze by nam rada pomohla, ale vylet do Brna nas neminie.
Bude ako ma byt. Vsetko je uz oba na tom hore.

lienka_1
15. apr 2015

@mircalla Aj embryologicka ma povzbudzovala, ze embryjko to este moze dobehnut.

kutka
15. apr 2015

Baby a mali ste niektora na treti den aj 10bunkacika? Je to dobre znamenie, ze sa tak rychlo deli? My mame 1x10, 2x6 a 1x4 bunkove dnes na treti den. Celkom velke spektrum.

lucia19831
15. apr 2015

Baby hlasim hcg 10 den 52, 13ty den 232 a dnes 15ty 652, dnes gyndoska videla aj gestacny vacok na sone tak snad napriek nizsim hodntam vsetko pojde dobre, drzte palec 🙂

tinkatinulka
15. apr 2015

@lienka_1 super , juj tak som na teba myslela kedy potrebujes lieky dake stačí napisať pošlem..davas medrol 4mg? nedas dvojitu davku aby rýchlejsie klesla hodnota protilatok?a beries aj anopyrin?

diska
15. apr 2015

@lienka_1 aj ja mam doma fraxik 06 neviem ake potrebujes.

lienka_1
15. apr 2015

@tinkatinulka medrol mam 4mg,nale v septembri bnoli vysledky dobre, nechcem telo zatazovat zbytocne....aj tak mam pocit, ze cim viac toho v sebe mam, tym je to horsie.
@diska fraxik mam doma a hematologicku, ktorej staci zavolat, vlastne oiba sestricke. Mam v karte poznamku, ze ak potrebujem, daju mi recept.

lienka_1
15. apr 2015

Zeny, ste skvele! Dakujem Vam za podporu! Vela to pre mna znamena!

ria191
15. apr 2015

@lienka_1 achoj lásko tak ono je to vždy lotéria nikto nikdy nevie čo bude a ako bude musíme len veriť, ale to ty veľmi dobre poznáš. Mne imunologička naplánovala intralipidy 2-5 dni pred ET a aj po transfére myslíš, že je to zbytočné či záleží od diagnózy ? Držkaj sa mojenko 😀 😀 😀

tinka9075
15. apr 2015

@lienka_1 aj ja držím palce moc 🙂 🙂

jomini
15. apr 2015

Babulky, vy ste po uspesnom et/ket chodili riadne do prace? Mna to prestava bavit, zamestnavatel este nevie o tehotenstve a pernamentne ma zatazuje.a po oznameni sa urcite nic nezmeni, skor bude na mna zazerat ako ns zradkynu...

monicka79
15. apr 2015

@jomini ja chodim normalne do prace, ale mam toho uz tiez plne zuby, rada by som si oddychla, takze ked dostanem tehu knizku, poviem sefovej nech si za mna hlada nahradu, ze ju zaucim a od juna alebo jula zostanem na PN.

jomini
15. apr 2015

@monicka79 ja este chcem dat letnu dovolenku v juni 🙂 a potom sa isto na to vybodnem. Len mavam obcas vycitky voci babatku, ze ho takto zatazujem v prvom trimestri, no na druhej strane nechcem byt lemra, co kysne doma a zabuda racionalne pouzivat hlavu :/

speranza1
15. apr 2015

@jomini no vidis...a ja si takto kysnem od zaciatkoveho zaciatku😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁

speranza1
15. apr 2015

@lucia19831 takze prva, ktora potvrdila tehu v aprili....tesim sa...a bude vas viac zienky....tesim sa.... 😵

lucia19831
15. apr 2015

@speranza1 dakujem, tu na reprofitackej stranke je najviac tehul 🙂 mne z dvoch vajok a 100 patologie spermii vyrobili dve krasne blastocysty, uplny zazrak. Drzim vsetkym palec a cakam dalsie pozitivne testy,
baby pridajte sa 😉

jomini
15. apr 2015

@speranza1 ja by som mala tiez🙂 a to cakame jedneho drobca 🙂 sa na seba casto hnevam, ze mam mysliet na dobro naseho babatka a nie na firmu, kt.si ani nevazi vlastnych zamestnancov a len im naklada a naklada, skusa kolko znesu :( ja som si ista, ze mi budu robit napriek ked poviem o tehotenstve :/ no v ten den idem na pn. A aj som sa cudovala, ze mi moj gynekolog nic take nenavrhol..

scheflera
15. apr 2015

@kutka Skú si ráno zavolať do labáku,lebo každá klinika to má inak.Ked som chodila do GF,mala som vklad o 12:00 a kázali mi ráno prehltnúť,aby im nezavadzal.Teraz na inej klinike mám namiesto utrošu iný liek,v injekciách,tak mi taký problém odpadá.

lienka_1
15. apr 2015

Dakujem za srdiecko! 😉

tinka9075
15. apr 2015

@lienka_1 za málo nech prinesie šťastie 🙂 🙂 🙂

lienka_1
15. apr 2015

@ria191 Intralipidy by mali ist zhruba 10 dni pred transferom. Citala som toho uz vela, ze keby a kazdy pisal inak. Keby mali efekt, Koudak by napisal, ze treba pri transfere podat.
A jasne, ze verim aj ked pochybnosti su hrozne svinuchy. Moj drahy optimista mi na spravu, ze vajicko bolo zrele a oplodnilo sa hned zahlasil, ze super, ze akurat zaplatil dovolenku a nebudem moct ist 🙂 🙂 🙂

lienka_1
15. apr 2015

@tinka9075 Dakujem, stacilo by mi 50% z toho vasho 😉

bergalm
15. apr 2015

@kutka ja som mala na 3den uz morulku takze si myslim,ze to je fajn

kutka
15. apr 2015

@bergalm jeeej, to si ma potesila, lebo embryologicka nieco hovorila o tom, ze je popredu a ze je tam nejake riziko. Moc dobre som jej nerozumela, lebo pol telefonatu drzala nejako cudne telefon a zakryvala mikrofon 😀 A ta morulka v pohode dala PK do 5. dna?

bergalm
15. apr 2015

Kocky mam po poradni,ale dr.mi nepovedal ako je nase babenko velke ,ze to bude merat a vazit az v 30tt 😒 no ale je tam vsetko ok zadockom dole hlavicka hore 😉 a pribudlo mi zelezo....a vzhladom k tomu co sa stalo v tychto tt s nasou princeznou tak dalsia poradna uz o 2 tyz.aby sme nic nezanedbali,tak som aj rada...No a este musim kupit tie testovacie papieriky na moc kvoli kontrole bielkoviny v moci,tak dufam,ze sa tam neobjavi....

bergalm
15. apr 2015

@kutka ano dopracovala sa na HB1 a mozno mi ju aj vlozili,neviem mala som viacej HB 1 🙂 Uz si nepametam niekto mi tu vtedy napisal,ze to tu este nebolo na 3den uz morulka 😉

mitka85
15. apr 2015

Prosim vas tie ktore ste v tychto rusnych dnoch pisali Otevrelovi za aky cas vam odpisal?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre