Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

marculik
26. júl 2015

Ahojte baby chcem sa spytat,ked sa uhniezduje embrijo ci je pravidlom,ze vas pobolieva podbrusku?Druhy krat ked som bola na vklade ,tak som to citila aj som mala zvysene hcg,len som zacala na 12 den krvacat,no teraz necitim vobec nic,len bradavky cu citlivejsie,ale to moze byt asi aj z utrogestanu,vravela som si uz sa tak nebudem moc vsimat,co ma byt bude,no nejako sa toho nedrzim ,je to ine ked viete,ze vam to vlozili a je to vo vas,na nic ine sa neda mysliet.

mircalla
26. júl 2015

@bergalm ja som od maleho 5 tyzdna az do 2,5 roka fungovala na baze moje mlieko a UM...moje bolo dlho, ale nestacilo...kedze ked mal asi mesiac plakal a nepriberal, zacali sme dokrkmovat....samozrejme som si tu precitala na nete x "skvelych" rad od najmudrejsich matiek, ze ak budem prikrmovat, tak to je konec kojenia....noooooo fungovali sme tak 2,5 roka a to tom ho uz musela nasilu odstavit, lebo som sla do prace

mircalla
26. júl 2015

@marculik neni neni...mna predtym pobolievalo (3x) a teraz absulutne nic, tak som si myslela, ze teda asi nic. aj ked neviem, co presne myslis...predtym som na daky cca 3 den od vkladu citala take vyrazne sklbanie, teraz nic....a som 22tt...asi od 8 dna po 8 ET ma bolelo podbrusko a prsia

yvet23
26. júl 2015

@marculik ja som mala od prveho dna bolesti brucha. Dnes som 18 den po vklade test pozitivny a zase sa obavam lebo nic necitim. Sono mam o 14 dni. Uff

marculik
26. júl 2015

@mircalla no vecsinou baby opisuju,ze ich tak poboliava pod bruskom tak ako ked im zacinaju kramy,skor k tomu to tak opisovali,tak fajn,ked to tak nemusi byt,,som si vravela ,ze ved mame aj mrazacikov no aj tak sa bojim a dufam,ze to bude dobre

mircalla
26. júl 2015

@marculik a kedy testujes?

mircalla
26. júl 2015

@yvet23 to necitis kazdy den, mne to potom uplne preslo, len prsia som citila
a ozaj vsetko je individualne...inak pri tom tvojm mega vysokom HCG...relax

marculik
26. júl 2015

@yvet23 a ake si mala hcg?ved si myslim,ze stale tie bolesti by nemuseli byt,to asi len ked sa to tam pripravuje ,neboj urcite to bude v poriadku 🙂

marculik
26. júl 2015

@mircalla az 4,8

yvet23
26. júl 2015

@marculik presne neviem okolo HCG 4800 daco ale uz sa zacinam bat ze v akych jednotkach mi to moja gynekologicka hovorila lebo ona je hrozna motacka. Najprv mi ho nevedela do telefonu povedat vraj ho nevidi o 5 min ho nasla a len trepla vraj podla tejto vysky som v 3 tyzdni. Co viem aj sama si vyratat. 😉

marculik
26. júl 2015

@yvet23 to mas pekne hcg,mozno to budu aj dvojicky 🙂

scheflera
26. júl 2015

Baby,nepozorujte sa.viem,je to ťažké,ale zbytočné.ja som nemala dlho žiadne príznaky.a necítim ešte pohyby.je to také na nervy.až teraz v tomto štádiu mám citlivé cicule a bradavky,neznesiem žiadnu podprdu,len ked idem niekam,si dám,ale sú to muky a hľadím prísť domov a zhodiť ju dole.ale 3 mesiace som necítila,že som tehotná.a zatiaľ som pribrale len kilo v prvý mesiac,ked som zobala Prednison.už by som mala naberať. 😠

bubbbulik
26. júl 2015

Ahojte dievcata prosim vas aky mate nazor na lepidlo na embrya alebo skusenosti??pomohlo niekomu?

lienka_1
27. júl 2015

@sasa1983 Ahoj Sasi. Zabudla som si vcera vecer pichnut fraxik. Pichla som dnes hned rano. Mozem si vecer pichnut ovela neskor 0,3 a zajtra naskocit na klasicku 0,4 o 20.00? Dik!

lienka_1
27. júl 2015

@marculik Ja som v podbrusku necitila absolutne nic. Zazila som klasicku post vkladovu schyzofreniu, ze raz ano-urcite sa to podsrilo, raz nie- na 10000% sa to nepodarilo. Testovala som az v den oficialneho testu a zazila asi nakrajsi sok mojho zivota 🙂 Jedinu zmenu som zaregistrovala na podprde, mala som pocit, ze sa mi vsetky zrazili 😀 ale prsia ma vobec neboleli alebo neboli citlive, az neskor. Ver bobacikovi! 🙂 on to citi 😉

sasa1983
27. júl 2015

@lienka_1 ahoj kocka, predpokladam ze to mas len profylakticky a nie si po ziadnej dg, ako tromboza, IM, ani ziadnej ope. Takze sa FXP uziva dla hmotnosti 1xD, zvacsa V. Ak zi zabudla a predlzila si ten interval od so V do pondelka R, tak si uz dnes dalsie nedavaj, budes zriedena. Daj si zajtra normalne svoju davku, skus trosku skor, ale len o 2-3hod a potom si uz davaj normalne V. Kedze to mas asi len akoby preve tivne,ziadna katastrofa sa nekona,ak si zabudla len 1 aplikaciu. Sasa

lienka_1
27. júl 2015

@sasa1983 Prave ze nejake probleny v hemostaze mam-hyperkoagulacia vo vnutornom systeme hemostazy, znizena aktivita volneho proteinu S, aktivacia trombocytov v dok., mutacia PAI heterozygot, aktivacia koagulacnych faktorov. Picham si zvycajne medzi 8-9 vecer a vcera som zabudla, pichla som az dnesnrano, hned ako som si uvedomila, ze som vcera zabudla. Mam radsej cinknut na hematku?

sasa1983
27. júl 2015

@lienka_1 aha tak potom ano, a daj mi vediet. S

sasa1983
27. júl 2015

@lienka_1 aj tak si myslim,ze Ti to bude stacit az zajtra.

diska
27. júl 2015

@lienka_1 ahoj,nemusis cinkat na hematku aj mne sa to obcas stalo 😉ale vecer uz nepichaj ale az zas rano.

liu
27. júl 2015

Ahojte, aké máte skúsenosti s Dr. Otevřelom?

mimika1973
27. júl 2015

@marculik ahoj, a co ste vkladali? HB ci ine? a kolko? mrazacikov mate tiez?
Neboj, treba len verit! 😵

sasa1983
27. júl 2015

@lienka_1 ja by som povedala,ze aj tak zavolaj,nikdy nie je odveci sa poradit tam,kde Ta poznaju,maju Tvoje vysledky a nastavuju Ta na liecbu. Ak sa nedolovas,daj si zajtra V, ale ak si das rano,uz si davaj potom rano, nemalo by sa to striedat, raz vecer,raz rano, lepsie stale rovnkao a najlepsie vecer.

ladyblcha
27. júl 2015

@lienka_1
@sasa1983
dievcata, prosim, treba fraxiparine drzat v chladnicke, ci nie? hematologicka mi kazala drzat v chladnicke, lekarnicka ze nie. ako to skladujete vy? dakujem pekne

sasa1983
27. júl 2015

@ladyblcha nemalo by to byt prilis v studenych podmienkach, v podstate staci izbova teplota, ale v tychto teplach a vobec v lete by som tp dala radsej do chladnicky,ale pred aplikaciou iste vybrat aspon na 30min, ked picihnes subkutanne nieco studene,skor Ti to opuchne a moze to palit,az boliet. Ale ak ho mas pri sebe, na letaku pozri,to bude najlepsie. Zvacsa sa pise do 25st, ale viac ako 15-18 by som nedavala. Co pisu na letaku?

ladyblcha
27. júl 2015

@sasa1983 pisu ze izbova do 24st, ale zvlast som sa pytala hematologicky a ona ze do chladnicky. mozno tiez myslela kvoli tymto teplam. v lekarni mi sama lekarnicka povedala, ze pri izbovej teplote.
v byte sa pod teplotu 25st ani nedostanem teraz ... tak dam do chladnicky a vyberiem pred aplikaciou. len som to nechcela znehodnotit, preto sa radsej teba este pytam 🙂

lienka_1
27. júl 2015

@ladyblcha Ja na komode v spalni. Ak by to bolo treba skladovat v chladnicke, tak to mas na obale jasne napisane. Mozno iba teraz, ked boli take horucavy, ale inak bezne lieky do 25 °C su OK.

sasa1983
27. júl 2015

@ladyblcha tak som to myslela. U nas na odd to maju sestricky v miestnosti, kde je klima a teda akolo 20st.teraz v lete take teploty asi ani nikde v interieri nie su

lienka_1
27. júl 2015

@sasa1983 Volam tam cely den a nikto mi nedviha 🙄 Asi to spravim tak, ze dnes pojdem spat neskor, pichnem necelu 0.3 okolo polnoci a zajtra naskocim na 0.4 uz o 8. vecer.
@diska Mne velmi vyhovuje pichat vecer, lebo na to mam cas. Rano sa niekedy neda podrzat miesto vpichu trochu dlhsie. Tvoria sa mi pod kozou take hrce a neviem sa ich potom zbavit a tazko hladam miesto na vpich potom. Este budem volat k hematologicke. Som na seba taka nastvana, lebo vcera som o tom tolko tocila, ze musim ist domov, lebo potrebujem pichnut fraxik az som na to zabudla! Uz mam nastaveny budik v telefone!!!

sasa1983
27. júl 2015

@lienka_1 to sa stava absolutne bezne a som presvedcena,ze to nie je ziadny problem. Nemas byt za co nastvana. Jedna davka absolutne nic nezmeni. Keby si uzivala Warfarin, tam uz klidne aj za 1den klesne INR (faktor zrazania), ale pri FXP to je menej zavisle hned od vynechania. A pichaj dalej vecer,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre