Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
25. okt 2015

@zuzu1108 ahoj, no uz je to lepsie, skoro vobec. ale mala som to brutalne - 25-33tt. Prve 4 tyzdne som si lahla a kyselina sa mi priam rozliala v hrdle...Kazdu noc som asi 4 krat vracala. Bola som na dofce a nemala som si na to ani co dat., nic take tam nemali. ale celkovo som vyskusala snad vssetko. co tak najlepsie pomohlo asi fatra a mandle (so supkou naturalne, nie prazene ci solene), jabklo, acidlo (k tomu som si vypestovala dokonca pozitivny vztah). parkrat som siahla v zufalstve aj po sode bikarbone, ale nesmie sa casto. plus ozaj som si davala pozor, co jem...ziadne stiplave, slane, udeniny, cesnak cibula....moj den vacsinou pozorstaval z acidka, mandli, jogurtu a jablk. vyhybaj sa citrusom - niekto pisal ze stava z citrona vo vode pomoze, to mas skoro zabilo...citrusy nie. z liekov mozes gatrotus (ruzovy sirup) a gaviscon. na mna asi lespie ten gaviscon.....ale nic moc. no drzim palce
malo som to aj pri malom, a velmi silne, ale tentoraz ovela horsie...normalne ma uz cely den bolel zlcnik, vyslovene ma tam pichalo. teraz asi tyzden uz pohoda.
dobra sprava je, ze v den porodu je po zahe

evadek
25. okt 2015

no je to smutne..na margo toho siedmeho neba...Veeeeeeeeeeeeeela zien si preslo oooovela horsim....a zvladli to ...
Vilko pride...ukaze nieco....ludia si spravia svoj obraz....
Neznasam modre z neba....lebo vela ludi nevidi...ze Vilo nie je anjel....ale on zaraba na chorych ..chudobnych ...
Je mi z neho smutno...ale zial ....skoda,ze vela ludi si spravi chory obraz u umelom oplodneni..

zuzu1108
25. okt 2015

@mircalla Dakujem velmi pekne 🙂. Ja mam pocit, ze ked si vecer dam nieco mliečne tak to je horšie . Uz som zistila ze nusim mat hlavu vyssie aby sa mi tak nevylievala do hrdla.
To je super ze tebe to uz prešlo, ale s tym vracaním si si užila poriadne teda.
A maly sa narodil s vlasmi? Vsetci mi hovoria ze bude vlasate ale nemyslím si ze je to pravidlo.

mircalla
25. okt 2015

@zuzu1108 no dost je to individualne, mne to mlieko pomohlo
ale mandle su take univerzalne
mna to tlacilo na hrudi, v hrdle, vsade
plus som mala stale pocit dacoho cudzieho v hrdle a vkuse ma to drazdila na kasel na kyselina
dakedy normalne taky zachvat, ze ma napinalo
maly bol len velmi mierne vlasaty, malicko...vid foto
zaha je strasna, ked je silna a kazdy den, fakt strasna
a ano, vyssie pod hlavou. ja uz viem spat naboku len, na chrbte sa mi neda dychat

zuzu1108
25. okt 2015

@mircalla Jeej 🙂 krasny 🙂, a teda vlasatý moc nebol. Preto hovorim ze to nieje pravidlom ze bude mat vlasy. Normalne v noci je to strasne, aj ta bolesť z nej. Kupim si aj mandle.
Ty to mas uz o chvíľočku 🙂. V ktorej pôrodnici budes rodiť ked sa mozem opytat?

mircalla
25. okt 2015

@zuzu1108 kramare....kedze to bude sekcia, tak kocha ani nezvazujem....a ty si v ktorom tt? skus aj ten gaviscon, to mozu tehule..pri malom mi to skoncilo az porodom
musim priznat ze toto tehu som tazko znasam....uz mam vek a nejako nevladzem, nohy za sebou taham jak dochodkyna

mircalla
25. okt 2015

@zuzu1108 a hlavne pozor na sladka a najma cokoladu...zabudla som napisat...to je zabijak

cmudlo
25. okt 2015

Dievčatá aký je rozdiel medzi merional a menopur? Alebo je to jedno?

nelly3
25. okt 2015

@cmudlo
no v prvom rade v cene, menopur je drahsi, ja som stimulovala s oboma, podla mna je to dost podobne, merional je myslim slabsi v niecom, ale nie som si ista 😕

ria191
25. okt 2015

Baby uz to jede dokonca stepan je v hľadisku teda ak sa mi nemari

amstelko
25. okt 2015

@ria191 ano dobre si videla

tlucka
25. okt 2015

Nemám slov..

zuzu1108
25. okt 2015

@mircalla ja som v 24tt. Ja mam gynekológa ten rodí na Kramároch, ale ked sa bude dat u Kocha chcem a tiez pojdem sekciou s najväčšou pravdepodobnosťou. Preco nie Koch? Ved tam sa da tiez sekciou rodiť. Čokoláda presne, sice aj ked si dam vysoko percentnú tak hned mam zahu.
Mas uz pôrodníka na Kramároch?

lienka_1
25. okt 2015

@ria191 Aj ja som urobila vynimku a prepla som na Rozborila. Aj fesi bol 😀

mircalla
25. okt 2015

@zuzu1108 mam, co mi rodil maleho
no koch jednak 1700 euro....myslim, ze pri tej sekcii na tom menej zalezi ako pri prirodzenom. v kochu inak sekcie robit moc nechcu.....plus kramare su lepsie vybavene, keby bol nahodou nejaky problem

zuzu1108
25. okt 2015

@mircalla hej jasne ze Kramáre su lepsie vybavené. Ja chodim k cunderlikovi.
Len mne stačilo ked som tam bola tyzden v lete. Ten hluk, sestricky, este iPad mi tam ukradli.
A to ze babatka su na chodbe sa mi nepáči moc. Ale ked nie Koch aj ja budem na Kramároch 🙂

mircalla
25. okt 2015

@zuzu1108 nuz statna nemocka, nie idealne, ziadne pohodlie, ako na beziacom pase. ja som ani nemala pri 1. nadstandard, 4 na izbe, nevyspata... lekari su tam ale dobri. cunderlik je top....priatel aj navrhoval, ze to u kocha zaplati, ale neviem, ako sa postavia k tomu cisarskemu...este to nie je uplne vylucene, ak sa s valentom nedohodnem
kamoska tento tyzden rodila v kochu a bola nadsena

zuzu1108
25. okt 2015

@mircalla Valenta poznám z vizit milý doktor.
Poznáš Cunderlika 🙂? Myslim ze by ta odrodili u Kocha cisárskym ak niesu nejake vážnejšie komplikácie.
Ako je drahy Koch, no ta starostlivosť po pôrode co počúvam je vynikajúca.

santeema
25. okt 2015

@zuzu1108 never tomu, ze zaha znamena vela vlaskov🙂...ja som mala tiez dost prisernu zahu takmer cele dve tehotenstva a chalani sa narodili s troskou vlaskov, ktore im vsetky do mesiaca vypadali🙂)))

evadek
25. okt 2015

ja by som toho Machaca mačkala.....🙂 takyyy zlaty.....jemu aj tie slzy v ociach verim na konci...🙂....

pufa
26. okt 2015

@ria191 ako to teda skončilo? Ja som nemala žalúdok prepnúť, neviem zniesť pohľad na Rozborila, uz som to skúšala 🙂

mircalla
26. okt 2015

@zuzu1108 ja musim skocit lekarovi, par dni ma strasne svrbi cele telo, udajne to moze byt daco s pecenou....dufam, ze nie

evadek
26. okt 2015

@mircalla ano...zle pecenove testy....maôo to uz viac bab kt. poznam...ale tie boli aj vyhadzane....treba to naozaj riesit....vraj sa to stava..

ria191
26. okt 2015

@pufa 😀 😀 😀 veď nie je až taký hrozný 😝 😝 😝 😀 😀 😀 hej hej rozumiem. Tak aj prvé aj druhé sa jej uchytilo ale iba na chvíľočku a keď stimulovala na ďalší pokus tak fešák začal strašne piť a sekla s tým a jeho vyhodila takže tak to dopadlo 😕 😕 😕 😔 😔 😔

mircalla
26. okt 2015

@evadek to nie som...ale chcem pre istotu ist
mam to asi 3-4 dni

evadek
26. okt 2015

@mircalla jasne...drzim palce...🙂 ....uz ked ta svrbi telo to netreba zanedbavat...

diska
26. okt 2015

@santeema 🙂 hej on e velky smejko a niekdy sa tak nahlas rehoce,ze nechapeme,hlavne ked pride muz domou tak oni hned maju spolu debatu a robia na seba gi gii,,guuua vtedy sa strasne smeje,na usnom sa tiez tak nahlas rehotal,sestricka az mala slzy v ociach od smiechu.
Bolo to velmi tazke ti poviem 😝 ale to bolo aj cele tehu,mne nieco hovotrilo,ze bude zle ,preto som chcela ist rodi na kramare,ze je tam fakulna pre deticky no a tak aj bolo,je to tazke toto zazit,zelam kazej babe aby to nemusela prezivat,ta uzkost,strach su neopisatelne,ja som pri nom inac neplakala,az ked som vysla von alebo doma,kazdy mi vravel,ze nemam pri nom plakat,tak som sa drzala aj ked to bolo tazke,stale sme si ho odfotili a do druhedo dna som pozerala na fotku a plakala pokial som zas nemohla ist za nim,potom ked ho uz prelozili a mohli sme byt spolu tak uz bolo ovela lepsie.Sestricku uvidime tuzba tam je ale nevieme co zivot prinesie.

@lienka_1 ved aj tebe sa to krati a o chvilocku mas svoju smejku pri sebe 😉 🙂

diska
26. okt 2015

@zuzu1108 priklanam sa ku kramarom,neviem kde si lezala ale ja som tam bola pred sekciou a aj po ,mala som nadstandard a dalo sa to,neako som hluk nevnimala zeby bol ,mna by u kocha ani nechceli,lebo oni komplikovane pripady nechcu,nemaju nato vybavenie 😝

diska
26. okt 2015

@mircalla a kolko uz vazi bambulka? 🙂

mircalla
26. okt 2015

@diska v 34tt 2800 gr

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre