Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzu1108
6. nov 2015

@gagirl Nieje za co 🙂
Mame sa celkom dobre 🙂. Dala by som si ho na tvojom mieste urobiť cely myslim hp 🙂
Budes vediet aj po ovulacii ake si mala hormóny.
A hysteroskopie sa neboj, mne ju Otevrel tiez robil ale ja som mala polypy aj.

evita246
6. nov 2015

@torpilla123 ahoj. Mrzi ma to. Ja som mala PGD dvoch embryji. Stalo ma to cca. 1200,-€.

gagirl
6. nov 2015

@mircalla aha..dam si pre istotu spravit..ked dr.bude suhlasit..aj amh by som chcela ale to neviem ci mi spravi..raz som sa na to pytala a hovorila ze to nemoze..Aj ked dr.Otevrel vravel ze je to zbytocne..ze som mala vajok dost..Vam prajem este aby si tych par dni vydrzala kym pride na svet vase dievcatko..drzte sa..uz sa urcite citis vselijako..🙂

mircalla
6. nov 2015

@gagirl jasne pamatam si tusim 17.a dakujem.drzim palce

leaa70
7. nov 2015

Ahojte ja tiez chodim do reprofitu v Brne a so slovenskom sa to neda porovnat...pristup a to vsetko. V stredu idem na odobratie vajicok, ale teraz neviem ci som to ja prepocula, ci si mam urobit predoperacne vysetrenie alebo mi staci len ten anesteziologicky dotaznik 🙂 . dakujem

monicka79
7. nov 2015

@leaa70 oni nevyzaduju predoperacne vysetrenia, lebo v narkoze si len par minut a hned ta preberu, nie je to ako pri operacii. O par minut si naspat na izbe pri vedomi.

leaa70
7. nov 2015

@monicka79 dakujem Monika, nebola som si ista, ale ked som bola na IVF na slovensku, tak som musela mat predoperacne vysetrenie...

alica311
7. nov 2015

@dancura Ahojky, tak som rada, že už to máte v poriadku. U nás je to troška zložitejšie, lebo manžel mal zlý spermiogram už pred 4 rokmi, počet a 100% patológia všetkých spermií, tak som vedela, že ani teraz to nebude žiadna sláva a IVF sa nevyhnem, ale teraz sa mu okrem zlého počtu, morfológii pridružila aj zlá rýchlosť, bielkoviny a zistili mu aj chlamýdie, takže tak, no nič, dostali sme obaja antibiotiká na tri týždne a potom máme ísť na kontrolu, potom znova o 3 mesiace, takže sa IVF môžem na najbližšie 4 mesiace rozlúčiť, a dúfam, že sa zbavíme aj bielkovín aj chlamýdii, tak nech sa Vám darí, a budem rada, keď napíšeš správu o dvoch čiarkách 🙂

mircalla
7. nov 2015

@leaa70 netreba🙂

gagirl
7. nov 2015

@mircalla ano..17..dakujem aj ja 🙂

dancura
7. nov 2015

@alica311 Ali,manzelovi pomohol ten Profertyl.Predtym mu boli robene 2 spermiogramy s odstupom cca 2 tyzdne.Mal nizky pocet spermii, celkovo mali ejakuatu a malo pohyblivych spermii a k tomu este aj tie biele krvinky.Teraz po par mesiacoch ma vsetky vysledky v norme.Drzim vam velke palceky, aby liecba u vas zabrala a skoro sa tiez budete tesit z dvoch ciarociek🙂

alica311
8. nov 2015

@dancura Ďakujem pekne, cca mesiac-dva po dobratí ant. ide na kontrolný spermiogram, tak uvidíme, tiež manžel užíva Profertil a aj Wobenzym, tak dúfam, že zaberú... 🙂

rada2002
8. nov 2015

Dievčatá aké ste mali skúsenosti s preplatením Menopuru cez Dôveru? Potrebujem 4 balíčky.Chcem si podať žiadosť o preplatenie. Ďakujem za odpovede.

dohna
8. nov 2015

@rada2002 tak to by zaujímalo aj mna, tiežmám menopur 75IU

ingrid0105
9. nov 2015

@speranza1 Krásne meninky želám Teovi 🙂

speranza1
9. nov 2015

@ingrid0105 dakujemeeeeeee😘

karinuska22
9. nov 2015

@torpilla123 PGD nepreplaca poistovna

rada2002
9. nov 2015

@gagirl z toho si nič nerob. Hlavu hore. Ja mám 40 už vo februári a stále nič.Už 2.IVF nevyšlo. Pokaždé len jedno funkčné vajíčko. Tiež mám 2 mesiace pauzu a v januári začínam s maximálnym cyklom hormónov. Tiež som z toho zúfalá. Ty si tiež samoplatca že? Je to dosť peňazí.

gagirl
9. nov 2015

@rada2002 ahoj..ani nehovor..roky tak rychlo utekaju do kelu..Ja som zatial bola na ivf vzdy cez poistovnu..aj v Brne uz dvakrát-.Teraz pojdem uz na soft..po prvýkrát..doteraz som mala klasicke ivf..Tak som zvedava ako zareagujem na soft.,.Ja budem mat v auguste.-.Ty si mala uz aj soft alebo normalnu stimulaciu?Ja som mala naposledy pri vysokej davke hormonov dost vajicok..aj som mala mierne ohss..S cim budes stimulovat ty?

lola911
9. nov 2015

Dakujem za srdiecko 🙂

karinuska22
10. nov 2015

@gagirl Drzim palce pri softe. Ja som stimulovala s clostylom a zobrali mi 5 vajicok, co je super. Predtym som mala 3x klasicke IVF a o nicom. Mala som vela vajicok ale nestacilo. Pri softe je sice menej vajicok ale o to kvalitnejsich. Nam sa podaril soft na prvy pokus. Nech to tak vyjde aj u Vas.

gagirl
10. nov 2015

@karinuska22 dakujem pekne..verim ze to tak bude aj u nas..vam prajem vsetko dobre s malinkym 🙂

gagirl
10. nov 2015

Dnes mam tazky den..spomienky na tento den tak bolia..presne pred rokom som si nasla svoje prve dve ciarky v zivote..po skoro 3rokoch..bol to najkrajsi darcek pre mm k jeho narodeninam ktore mal na druhy den..ach..tak velmi to stale boli..:(

tlucka
10. nov 2015

@gagirl Zlatíčko, drž sa. Ja viem, že je to ťažké, ale čas je najlepší lekár... Verím, že s manželom spolu všetko zvládnete a onedlho budeš opäť šťastná ♥

gagirl
10. nov 2015

@tlucka dakujem Lucka moja..si zlata..ja verim tiez..a ine si nepripustam..aj ked navzdy zostane nasa laska nasim prvym dietatkom..Vam prajem to iste..nech sa buduci rok stanes tiez stastnou maminou..🙂Dakujem aj za tvoje srdiecko..Ako sa inak mas?co mas nove?

tlucka
10. nov 2015

@gagirl Napíšem ti IP

kristinabianka
10. nov 2015

Ahoj mala by som otazocku beriem od septembra Euthyrox 25 a 3mesiac mi prisla menzes na cca 22Den Cyklu mate prosim Vas niektora podobnu skusenost? Je to od Liekov ci mozes to suvisiet aj s niecim inym?
Dakujem

rada2002
10. nov 2015

@gagirl čo je soft?Vieš nie som v tom ešte taká skúsená. Ja som stimulovala 2x s Clostilom a teraz mi napísala Diphereline. 1x som mala jedno kvalitné ktoré sa oplodnilo, ale po 14 dňoch po vklade test nič. Neviem čo sa stalo, pretože som ani nekrvácala ani nič. 2x som mala tiež jedno vajíčko ale to sa vôbec neoplodnilo. Tak som z toho hotová. Už nás to stálo dosť peňazí.

diska
10. nov 2015

@gagirl ahoj moja,myslim na teba casto ake to je tazke zvladat co sa ti prihodilo ale verim,ze coskoro sa zas budete tesit ,silno presino,ti drzim palce.

zuzu1108
10. nov 2015

@kristinabianka Aj ja beriem 25tku L thyroxin ale nemala som nic takéto. Skor si daj skontrolovať hormonálny profil na 2-3dc

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre