Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

steffi1
10. jan 2016

@diska ahoj mozem sa Ta spytat, ten agolutin si ako brala? A cisto iba ten alebo Ti to kombinovali? Dakujem 🙂

diska
10. jan 2016

ahoj,len ten ,pichala som si 1 injekciu denne do 12 tt,po 12 tt obden okolo 14tt sa uplne vysadil.

steffi1
10. jan 2016

@diska dakujem 🙂 este mam otazku, vlastne otazky 😀 ten sa picha tusim do zadku, ci? Moze sa to pichat aj doma? Teda ak je to ten co ide do svalu.... Nerobia sa z neho hrce? Lebo ked som brala prolutex to bol masaker, ten sa pichal do brucha a robil bolestive hrce :-/ a naposledy doktor spominal toto, tak zistujem infosky, dakujem 😉

scheflera
10. jan 2016

@lienka_1 Nechce a nechce bradavku nasať do pusy,takže sa z nej nenapije a mlieko mám ☹ Som zvedavá dokedy mi táto drina pôjde.Zajtra nás čaká pediater,hodím reč.
Fú takto ťa bolel chrbát,tak to si teda bojovník,nezávidím...šetri sa.

diska
10. jan 2016

@steffi1 hej moze sa to pichat doma ,mne to pichal muz lepsie ako akakovek sestricka 😅 picha sa do zadku,hrca ja som po fraxiku mala horsie,ocas sa stane ze sa spravi ale vstrebe sa,ale viem ,ze su aj baby co mali problem,ze mali hrce,,treba hlavne tie cierne dlhe ihly.70x40 aj je kratka a tenka spravi hrcu.

diska
10. jan 2016

@lienka_1 ahoj,tak ty mas krasne dobru princeznu ked tak pekne papka a spinka,ten chrbat je uz ok? mna este stale boli noha a uz sm brala kadeco,neprezrdis co davali tebe? 😀 mozes aj do IP 😉

steffi1
10. jan 2016

@diska dakujem si zlata 🙂 no neviem ci ho nahovorim zadok este s takou dlhou ihlou 😀 brucho a ramena zvladal na jednotku, ale toto by uz bol vyssi level 😀
aj mne fraxik obcas urobil hrcu, ale prolutex bol istota co ihla to bolest aj na dotyk koze....este raz dakujem

buba08
10. jan 2016

@steffi1 kedze ja som po utrosi, aj crinone mala problem, brala som aj agolutin, ale mne sa robili strasne hrce, hrozne to bolelo a trvalo skoro pol roka kym sa mi to vstrebalo, hrozilo mi az rezanie u chirurga, nakoniec mi pomohla Visnievkeho mast (ci ako sa to vola), ale ja som taky ojedinely pripad, takze mna si radsej neber za priklad 😀

andy175
10. jan 2016

@diska Ahoj! chcem sa spýtať, ty si ten agolutin začala užívať od vkladu embrya? Lebo ja by som mala mať zajtra vklad a taktiež by som si chccela dať predpísať agolutin. teraz však beriem utrogestan. Dá sa to zmeniť či musím pokračovať v utrogestane? Možno mi nebudeš vedieť odpovedať, len tak sa pýtam...

buba08
10. jan 2016

@andy175 mne pichali agolutin od OPU

andy175
10. jan 2016

@buba08 a pichá sa do svalu? alebo si ho môžem pichať aj sama?

andy175
10. jan 2016

@buba08 a pomohol?

buba08
10. jan 2016

@andy175 u mna nie, v 9 tt MA ☹, pichá sa do svalu, mne pichala sestrička u gyn, takze pre mna to bolo nepohodlne každý deň chodiť na gyn, mm mi nemohol pichat, hneď by odpadol

steffi1
10. jan 2016

@buba08 jejda tak toto si ma nepotesila ☹ bolest vydrzim, ale len po fraxiku sa mi jedna taka vydarena liecila skoro mesiac... Ja by som najradsej isla bez akychkolvek progesteronov, uz som vyskusala vsetky teda okrem agolutinu a ziadny mi nerobil dobre ☹

buba08
10. jan 2016

@steffi1 ja tak podobne, utros a crinone mi spôsoboval mykozu a z agolutinu strasne hrce, takze z kaluže do blata

steffi1
10. jan 2016

@buba08

buba08
10. jan 2016

@steffi1 neviem aký progesteron zvolím nabuduce

gennara
10. jan 2016

Ahoj, ja mam este krabicku a pol crinonu.

matusik6
10. jan 2016

@gagirl u nás je vsetko.drahé
Po........slovensko

gagirl
10. jan 2016

@buba08 uvidim teda ako bude..minuly rok ked som ho brala bolo celkom v pohode..teraz som pred opu uz nebola ok tak asi preto..Ten agolutin som sa nepytala este..zasa dalsia injekcia..to by som mala fraxik,dexamed,agolutin to uz by bolo aj na mna moc ..staci co je v robote;)je mi luto ze to tak zle skoncilo aj u vas..☹to bolo teraz niekedy?

gagirl
10. jan 2016

@diska ahoj.ten som este nemala..neviem..uvidim ako bude..diki

andy175
10. jan 2016

@buba08 to ma mrzí ako to dopadlo... u mna to bolo pred 2,5 rokmi v desiatom týždni... teraz chcem spraviť pre to všetko, aby to tak už nedopadlo... neviem či je to len v liekoch...

gagirl
10. jan 2016

Dievcata aky mate nazor na pgd..dali by ste si to vysetrit?my sme aj rozmyslali ze ano ale neviem..poprve je to velmi drahe a podruhe ani to este nezaruci 100perc.uspech..Neviem ci ste si to niektora tu dala robit??

steffi1
10. jan 2016

@buba08 ani ja ☹ zo vsetkych tychto progesteronov moje telo reaguje inak ako by malo...

lienka_1
10. jan 2016

@diska Pichli mi muskularne almiral a venozne vo fyziologu mi stiekol guajacuran a mesocain. Ulava do 15 minut. Neurologicky nalez som mala uplne nespecificky. Nesedel na nic, co poznaju. Mam kamosa neurochirurga a ten mi hned volal, ked mu segra povedala, co mi je a ze aj on ma presne toto, co som mala ja. Ze pri istom pohybe si jednoducho blokne svalstvo a to ide do spazmu a nastava retazova reakcia, kedy sa stahuje cim dalej, tym viac svalov. Dalsiu infuzku sme uz ani nepodavali, ze radsej sa mam vratit k dojceniu. Vyriesene to este podla mna nie je, lebo sa riesili iba aktualne tazkosti a pricina tych bolesti. Chcelo by to dlhodobejsiu infuznu liecbu a poriadnu rehabilitaciu. Ale rehabka pri sucasnom stave nnie je mozna, ked to este nie je zrelaxovane. Tak si davam velky pozor a mam doma lieky, keby bolo treba utekat na infuziu.

buba08
10. jan 2016

@gagirl bolo to v apríli ☹

gagirl
10. jan 2016

@buba08 ☹moc ti prajem aby najblizsie uz to vyslo na9mesiacov..Mas este nejake mrazaciky?

buba08
10. jan 2016

@gagirl dakujem, mame 1 mrazacika, ale ešte vôbec netuším kedy pôjdeme pre nho

ria191
10. jan 2016

@scheflera neskúšala si cez klobucik? Sestra pri malom mala zo začiatku take iste problémy tak začínali klobucikom na bradavke a potom kojila normálne.

gagirl
10. jan 2016

@buba08 verim ze bude ten pravy..musi 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre