Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

hencidlo
13. jún 2014

@speranza1 ahoj mojko, drzkam palceky aby sa bublinka krasne zahryzkala a krasne ste rastli. 😉 🙂 😵

donatela
13. jún 2014

@ingrid0105 4-5 dni pred vkladom. Zacinam 1 tbl. 30 min po jedle, dalsi den 2x denne az sa dostanem na 4x denne. Po vklade este 4 dni 4x denne a 5-ty den zasa znizovat po jednej, teda uz len 3 🙂 , potom 2, 1... 🙂

donatela
13. jún 2014

@leontinka27 chodila som v ba do miracle studio na dunajskej ul.
Neboj, tieto drobatka to urcite daju...!!! Uz teraz neovplyvnis nic, len im vysielaj pozitivnu energiu🙂 Drzim palce!

leontinka27
13. jún 2014

@donatela no to si mala super ze to v BA cvicia.ja som bola tiez dva krat.ale pred stimulaciou a to sukromne cez porodnu sestru.chcela by som este do vkladu doma pocvicit ale ak ma bude boliet brucho tak to nedam.No ja viem ze to neovplivnim tie babulatka ale to asi znamena ze su menej kvalitne vajicka asi.ale mne vzdy ostali do 5 dna max.4 embryka.tak dufam ze tento raz to dame.zajtra volame...dufam ze tam budes mat 13tku.a kolke to je tvoje ivf lebo vidim ze uz robis co sa da.ja blba som si kupila kajanske korenie ale v prasku.ale to sa neda!

ingrid0105
13. jún 2014

@donatela dakujem a kde to zozeniem?

dalida
13. jún 2014

Bambule, mame 16 vajok, z toho 14 zrelych... Je mi zle... počas cesty som 2X zvracala... nic do mna nejde... boli ma brusko... cikat este cikam, dufam, ze to doma zvladnem.

rebeka33
13. jún 2014

@dalida fuha uroda krasna az vela. Teraz mate vsetky baby tak vela vajicok. Ale ten ohss je hnusny. Ak udzis aspon vodu,tqk vela pit, zobrat ibalgin a lahnut spat. Ak mas furosemid vezmi si ,kamoske ho rovno vrf dali. Zajtra bude urcite lepsie. 😀 a kolko deti budete mat...ha ha 🙂 🙂

leontinka27
13. jún 2014

@dalida to je krasna uroda.tak tfuj tfuk aby sa vsetky oplodnili.aj ja mam bolesti brucha aj spodok ma este boli.dufam ze to do pondelka vydrzim.a dufam ze do pondelka vydrzia aj embryka.bojujem s tym ohss ale nezlepsuje sa. Baby nieco aby to trosko ustupilo nepoznate?okrem tekutin a tabletky od bolesti?dakujeme za kazdu radu.

yanka1
13. jún 2014

@leontinka27 @dalida baby, okrem vela vody skuste aj viac bielkovin ako obvykle - sunka,masko, atd..... a tiez aj prijimat nejaku sol - napr. slane arasidy, palicky atd, aby ste pri tom prijme a vydaji vody nestratili vela soli ... drzim palce 🙂

donatela
13. jún 2014

@dalida krásna úroda🙂 držím palce, aby bolesti ustúpili čo najskôr...!

donatela
13. jún 2014

@leontinka27 no fyzioterapeutka, ktorá so mnou cvičila, vravela, že je potrebné cvičiť minimálne 6 týždňov 6x denne. inak to nemá význam... takže teraz pred vkladom to už je asi zbytočné, nestihneš to už asi 😀 radšej oddychuj a pozitívne mysli!
nevadí, aj keď budú 4 E. stačí aj jedno, ale nech je také kvalitné, že sa uhniezdi a bude sa mu u maminky páčiť až do pôrodu 😉 🙂
no neviem si predstaviť práškové kajenské. to je nemožné dať... tie kapsule sú praktickejšie a dá sa to stráviť v poho... len je potrebné, aby to bolo po jedle, nech nie je žalúdok prázdny a nikdy nie viac ako jednu, ale rozložiť počas dňa... nevadí, keď nemáš. daj si červené vínko, pohárik - dva a bude všetko ok. do vkladu môžeš ešte aj piť alchemilku.
toto je moje 2.ivf. moja bilancia: 3xIUI (2 biochem, tehu), 1 IVF + 1KET (2 srdiečka, ale MA v 8tt... 😢 )
držíme si palce 😉

speranza1
14. jún 2014

@hencidlo dakujem draha 🙂 ... Teba som tu nevidela milion rokov. Ako sa vam dari? Co mate nove? 🙂

speranza1
14. jún 2014

@staga aktualne 7000ck stoji ket. Skus si opytyt zlavu. 😉 vela stastia 😵

dalida
14. jún 2014

@rebeka33 čo je to furosemid? Mne dali hned infuzky.... mala som bolesti

dalida
14. jún 2014

@leontinka27 kolko si mala vajok? Mne Koudy sppominal, ze mozno aj odlozime vklad... Mala som velmi vazne problemy s ohss v SK centre, preto ta opatrnost.

rebeka33
14. jún 2014

@dalida su to lieky na odvodnenie,aby si vypisala vodu z brucha. 🙂 Tak laicky. Diuretika. Ja by som vklad asi odlozila. Teraz bola na tom tak ta moja znama co jej ten furak dali a vklad sa nechytil. A hned prvy ket ano. Uz je v 20tt

dalida
14. jún 2014

@rebeka33 dakujem za odpoved 🙂

rebeka33
14. jún 2014

@dalida a je ti uz lepsie?ved chod do nemocky a oni ti daju aj furak aj nieco na bolest. 🙂

dalida
14. jún 2014

@rebeka33 je mi lepsie. Bolesti nemam, dychanie OK. Brusko nafuknute, vyzeramako v 7 mesiaci tehotenstva 😀 cikat cikam... pit pijem (zial len vodu ) 😀 Myslim, ze to zvladnem. 😉 Jest mi nechuti... ale mamka mi uz pripravuje zeleninove fasirky... na tie mam chut... 🙂 Ak by som mala problem skocim v pondelok k svojej lekarke, predpise mi, co budem potrebovat. Dakujem, ze ste tu kocky moje

tlucka
14. jún 2014

@dalida Ahojky, ak ti môžem poradiť, ako prevencia vzniku hyperstimuláku, resp. na zmiernenie bolestí pri hyperstimulácku, sú dobré proteíny, takže jedz mäsko, mliečne výrobky, proteínové nápoje, a ak máš niekde nablízku lekáreň, tak si kúp nitridrinky. Ja som prišla na gynekologickú pohotovosť s takým nafúknutým bruškom, že si mysleli, že idem rodiť 😀 😀 😀

staga
14. jún 2014

@speranza1 dakujem za info, skusim tu zlavu dik za tip

buba08
14. jún 2014

@donatela krasny pocet embryjok, drzim palce 🙂

ludinka
14. jún 2014

@skaredekacatko vseobecnu

skaredekacatko
14. jún 2014

@ludinka aha tak ja mam doveru chcem aby to stihli schvalit do dalsich kramov nech ich tam nemam nevh som 21 dni bez nich a este mam ist na 21dc na vyskrab tak by som sla hned po kupeloch.

kako23
14. jún 2014

@ludinka ahoj, ako vcera? Uz mas embryjko v brusko? 🙂

nelly3
14. jún 2014

@skaredekacatko
no ak myslis aby ti schvalila dovera ivf tak to asi nie, zatial nikomu z nas co sme poziadali neschvalila 😠 vseobecna schvaluje v pohode.

skaredekacatko
14. jún 2014

@nelly3 nie ivf ale kupele lucky

nelly3
14. jún 2014

@skaredekacatko
jaj prepac 😵

skaredekacatko
14. jún 2014

@nelly3 v pohode ale mam vsetko tak naplanovane ze sa to nemoze posunut. To som cela ja

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre