Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zwalsh
25. dec 2014

@lemoni86 ahoj ak ťa to ukľudní ja som pribrala za celé tehu 3 kg s ťažkou biedou a naša malá mala 3,8kg skoro som odpadla keď mi povedali aká je veľká 🙂 moja sestrička mi stále vravela že bábo si vezme čo potrebuje od mamy a je to tak. Keď som ju potom kojila tak som bola taká chudá ale to už je minulosť a teraz vo februári sa chystáme na darované embryjko 😉 tak si vás tu potichúčky čítam a držím Vám palčeky 🙂

speranza1
25. dec 2014

@gagirl neskusala si kloktat so solou...alebo propolisove tobolky na hrdlo...morsku sol do nosa...vyplachovat so physiomerom... Zazvorovy caj s citronom... Med s cibulou...

lenka54321happy
25. dec 2014

@haimi
Jeeeeeej som velmi rada moja! 😘😘😘

santeema
25. dec 2014

@gagirl pomaha do hrdla antibiotikou na striekanie, to sa moze ale neviem ako sa to vola, aj tusim tamtum verde tabletky sa mozu na cmulanie, ale to prejde neboj, staci caj, trosku lezat a bude to ok a este do nosa morska voda sterimar a v pripade nudze ak by sa endalo dychat aj nasivinky...

speranza1
25. dec 2014

@santeema asi myslis bioparox,ci?

dorotka66
25. dec 2014

@gagirl Ahoj gag skús ten recept s olivovým olejom a citrónom. Mne to veľmi pomáha. Držím palce.

gagirl
25. dec 2014

@speranza1
@santeema Dakujem kocky za rady..vyskusam..dufam a verim ze za par dni bude lepsie a ze to krpcovi neublizi..

gagirl
25. dec 2014

@dorotka66 dakujem moja.. ako to beries?citron s olivovym olejom vymiesat?

santeema
25. dec 2014

@speranza1 ano ten myslim🙂

tinka9075
25. dec 2014

Babenky veselé Vianoce praje Zojka a Marko toto je môj splnený sen a takýto sen prajem všetkým snažilkám 🙂 🙂 🙂 🙂

mimika1973
25. dec 2014

Babenky, prajeme s Dylankom pekne sviatky a vela babetiek do r. 2015!!!! 😵 😵 😉 🙂

speranza1
26. dec 2014

@gagirl budes aj s bombulkou v brusku v poriadku😀...uvidis...

dorotka66
26. dec 2014

@gagirl daj si PL olivového oleja s + PL citrónovej šťavy. Vymiešaj a vypi. Pri akútnej chorobe 3x denne. chutí to ako fajnový dresing 😀 len zopár vecí tam chýba. a ak zvládneš, tak na lačno si daj + PL olivového leja a asi 5 min. premieľaj v ústnej dutine. Pozor neprehĺtaj. Všetky choroboplodné zárodky sa naň nalepia. A vypľuj. Držím palce.

dorotka66
26. dec 2014

@bergalm ako to dopadlo? 🙂 potešili ste? my veľmi. obe strany. už neverili, že sa to niekedy podarí. inak ja idem na morfologický ultrazvuk tiež 7.1. tak si budeme držať palce 😉 ja idem k doc. tomášovi do MT.

bergalm
26. dec 2014

@dorotka66 jooj mamina sa rozplakala ze neveri tak sme jej ukazali foto s tehu knizkou bolo to fakt dojemne no ja idem toho 7.1.ale to nebude morfol.utz ale len obyc.to asi zmeria na morfolog.utz az neskor v 20tt boze dnes mi je zase zle....snad to ustupi coskoro

dafy
26. dec 2014

Krásne sviatky dievčatá 😉 myslím na vás stále 😵

lienka_1
26. dec 2014

@dafy Aj Vam krasne sviatky! Maly cisty tata 🙂

candour
26. dec 2014

@dafy krasne.stastna zena..

bergalm
27. dec 2014

@dafy aj Vam pekne sviatky a Stastny Novy rok 2015 😉

ingrid0105
27. dec 2014

@dorotka66 aj ja idem 7.1. k doc. tomasovi na test plodnosti co robi 🙂

ivka3901
27. dec 2014

@ingrid0105 to je aký test? ak sa smiem spýtať?

ingrid0105
27. dec 2014

@ivka3901 ahoj, no on robi podrobny utz maternice a vajecnikov a vie ti povedat aku mas este rezervu vajok a ci nieco v maternici nebrani uhniezdeniu embryjka - polyp, myom atd. on je velky odbornik 🙂

ivka3901
27. dec 2014

@ingrid0105 ahojky ahá a to je dakde u vás čo nie?no som zvedavá čo ti povir tedak

mitka85
27. dec 2014

Ahojte.Tak ja som mala smutne Vianoce.Test mi vysiel negativny aj po 12 dnoch od vkladu takze nam to nevyslo.A teraz neviem co mam robit.Ci si urobit nejake dalsie vysetrenia ze preco to asi nevyslo alebo mam ist na dalsi vklad.Lebo jedno malicke nas este caka v Brne 😒 neviete mi poradit?

amstelko
27. dec 2014

@mitka85 to mi je ľúto, ja som mala tiež smutné vianoce,u mňa sa transfer ani nekonal,lebo po rozmrazení nebolo vhodné ho vkladať,ale ideme ďalej,podľa toho aké vyšetrenia už máš robené?

mitka85
27. dec 2014

@amstelko no ja mam urobenu laparoskopiu,vraj vsetko ok.hormonalny profil ok,alergia na spermie nie je ani protilatky proti plodu sa mi nerobia.Akurat v Brne mi doktor povedal ze man pco.Niekde som citala ze sa robia aj podrobnejsie vysetrenia na hematologii.No vsetci lekari mi povedali ze je to zbytocne ked ja nepotracam len neviem otehotniet

amstelko
27. dec 2014

@mitka85 no na tú hematológiu zvyknú dávať návrh naozaj len v prípade, že žena otehotnie a následne potratí,aj keď je to na hlavu,obzvášť, keď má žena za sebou už viac IVF a stálo ju to kopec nervov a prachov,veď keď by po dvoch-troch IVF neotehotnela a potom by sa stal zázrak, že bude tehotná a potratí, tak ju musí jebnúť, a toto sa určite neraz stalo

mitka85
27. dec 2014

@amstelko ved prave.Toto bolo sice nase prve ivf ale jeden potrat uz mam za sebou.No vsetci tvrdia ze sme zdravi...

amstelko
27. dec 2014

@mitka85 to ti budú tvrdiť stále,tie vety, nie je dôvod na paniku,ma už nebavia počúvať,ale rozum a telo chce byť matkou,chce mať kompletnú rodinu a konečne mať kľud od stresov,od lekárov a užívať si život

gagirl
27. dec 2014

@mitka85 ahoj..je mi luto ze vam vklad nevysiel..ale zial pravda je taka ze nie kazdemu vyjde hned prvy vklad..ja viem ze je to teraz tazke pre teba ale skus mysliet teraz len do predu a na to ze nabuduce sa to urcite podari..nikto to sice nezaruci ale treba mysliet pozitivne..cim viac vkladov tym vacsia uspesnost..nam vyslo az 2ivf a spolu sme mali 4 vklady..az posledny bol uspesny..ja na tvojom mieste by som si isla pre mrazacika cim skor..a nerobila zatial ziadne vysetrenia este. Drzim palce na dalsi vklad..a hlavu hore🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre