Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lienka_1
29. dec 2014

@diska Mozem Ti este brnknut?

diska
29. dec 2014

@lienka_1 no mozes ale nic ti nepoviem az ked tak rano 😀 lebo ked mi oco povedal,ze zajtra tak uz som ho dalej nepocuvala,ani ze kedy lebo ,len som mu povedala,ze nemozes a ze zabudol co som mu hovorila,tak jedine mu rano crnken ,ze kedy tam mas byt ak by si teda mala cas,ak som dopre pochpila tak sa ta len chce popytat aky mas problem a dalej sa dohotnete na vysetreniach.

lienka_1
29. dec 2014

@diska Ok, budem rano cakat na spravu. Si zlata, aj otec 😉 Dakujem!

diska
29. dec 2014

@lienka_1 rano ked mi povie co a ako tak ti pisem sms,potom len povies sestricke,ze ti to dohodol moj otec,(ak by pozabudla) este ti potom napisem meno do sms aby si nezabudla.Je to tam kde ste boli s mm,len dole pod schodikmi,rovno oproti. 😉

lienka_1
29. dec 2014

@diska Uz to najdem. Dole pri vchode sedi vzdy nejaky fesak, co poradi 😀

buba08
29. dec 2014

@lienka_1 ahoj moja, ako sa máte? Ani som sa ti neozyvala, lebo sme boli len cca 24 hodín, hneď 25.12. sme sa vracali domov, dúfam, ze zajtra u Contosa dobre pochodis 🙂, jeden z najprijemnejsich doktorov s akým som mala docinenia 🙂

lienka_1
29. dec 2014

@buba08 My sme boli cele sviatky u nasich. Prisli sme skontrolovat byt a v stredu frcime spat. Super, ze stihnem aj gastro. 😉

buba08
29. dec 2014

@lienka_1 veď som si aj myslela, ze budete mimo 🙂

speranza1
30. dec 2014

@lienka_1 ano som len doma a lezim 😍

ina7
30. dec 2014

@speranza1 Ja som mala hematóm asi 3 cm okolo 10. tt. Bola som s tým 2 tt v nemocnici, lebo som špinila. Na špinenie mi dávali Dycinone alebo tak nejako, infúzky alebo tabletky. Nakoniec sa vstrebal a náš drobček ma podľa posledného utz už 1750 gr. 🙂 Držím palce bambuľkám.

bambulka2015
30. dec 2014

Cafte baby. Mam otazocku, ked uz tu rozoberate to znizovanie utrosu.
Ja som bola vcera na gyn, zacala som 11tt, utros beriem 2-2-2 a gyn povedal, ze kludne mozem uplne vysadit. Ze utros sa precenuje, mal by sa davat aj po umelom fakt len zenam, co maju nejaky problem a nie preventivne vsetkym. Ja mam strasne vysoku hodnotu progesteronu, takze najlepsie by bolo vysadit uplne. Ze aj pri normalnych tehu sa riesi utros az ked klesne hodnota progesteronu na 20 a menej. Tak teraz neviem, co mam robit. V hore uvedenej davke mam tabletky este na 6 dni.
Nemate nejaky napad ako to mam znizovat a po kolko dni? Nejak sa bojim ho vysadit uplne tak zrazu. Aj ked babo je v poriadku, ma vsetko, co mam mat, tancovalo ako utrhnute z retaze, velke je tiez ako ma byt na zaciatku 11tt, srdiecko bije, skrabkalo sa stale ne hlave, vyzeralo to ako keby nam tuktuk ukazovalo, ze ci nam nesibe, ze ho rusime. Cez pupocnu snuru tiez dobre prudi krv a vak sa pomaly naplna plodovou vodou, zlte teliesko pomaly straca ako ma byt.
Len to vysadenie mi nejak robi starost.
Inak uz ste nieco pribrali? Ja takmer za mesiac od poslednej kontroly ani gram a to som cez sviatky len zrala. 😕 😨

speranza1
30. dec 2014

@ina7 ja mam hematom skoro okolo jedneho celeho plodu... Beriem ascorutin, duphaston, dicynone len pri krvacani... +samozrejme vsetky moje lieky... Medrol, utros, clexan, femibion+kalcium...verim, ze vsetko bude v poriadku.. Ale samozrejme ze mam aj strach aby sme boli vsetci zdravucki 😵

speranza1
30. dec 2014

@bambulka2015 kraaaaasa bambulka... Ja som sice len 7+3tt a schudla som cca 2 kg...tvoje bombulko sa ma urcite dobre a nemusis sa nicoho obavat 😀 😀 😀 .. Vyskusaj davat utros 1-1-1potom 1-0-1a potom uplne vysad... 😉

bambulka2015
30. dec 2014

@speranza1 No ja som schudla, ked mi bolo tak zle, som malo jedla ale nezvracala a bolo to len kilo, takze fakticky som stale na rovnakej vahe. Ale tak to je OK, nech sa to dlho takto drzi. Ten tulen aj tak pride, ci chceme ci nie 😀
Dikes za radu. a este po kolkych dnoch menit davku?

dorotka66
30. dec 2014

@bambulka2015
@speranza1 tak to ste na to dobre, ja mám po ivf a tiež preto že mi nie je zle o 3 kg viac. stále čakám, že pôjdu dole 😀 ale teraz som si dala nosifol a doobeda ho nejako ťažko znášam, zdvíha mi kyselinu. Ale sľúbila som mm, že do 12 ho budem brať 2x denne. Inak baby aký máte názor na rybí olej? beriem ho kvôli kĺbom, ale vraj prospievaj dieťaťu. Bambulka, ja tiež plánujme vysadiť teraz utroš a začnem asi 11 tt +3 dni po 1 x denne (ja beriem len 2-0-2) a v 12 ho vysadím úplne (po skončení) Aj mne doktorka včera povedala, že je už zbytočný a v pohode ho môžem vynechať.

speranza1
30. dec 2014

@bambulka2015 menila by som po tyzdni...

speranza1
30. dec 2014

@dorotka66 no ja ked som otehu, tak som vyzerala ako v piatom mesiaci teh. Cela som bola ako keby nafuknuta ako balon... Potom okolo 6tt to preslo.. Mne velmi nechuti papat..este som neprisla na to, co mi chuti a co nie... Vlastne ano... Idu mi celkom kysle uhorky a pomarance 😀 😀 😀 .. Ale nie spolu 😉 🙂 ..inak jem vsetko len v malych mnozstvach.

dorotka66
30. dec 2014

@speranza1 no aj moje bruško je už o niečo menšie, tiež som bola nafúknutá, ale tá váha sa už nepohne smerom nadol 🙂 no tešíme sa z toho, tak na váhu kašleme. nie? držím palce, nech rýchlo dostaneš chuť na normálne jedlo. ja v pohode pojedám ešte o 22:00 a to sme boli večer na pizzu a zvyšky som jedla v noci...no začnem sa krotiť. nikdy som veľa nejedla.

speranza1
30. dec 2014

@dorotka66 ja som stale jedla veeeeeela no a teraz volajako nemusim... Ale samoska ze nehladujem... Kiezby mi ten hematom zmizol a my sme boli v poriadku... Aspon by som mohla na kratucku prechadzku na vzduchu...

dorotka66
30. dec 2014

@speranza1 veď to, niekde som čítala, že utroš spôsobuje hematómy. bože, keby existovalo niečo o čom by sme vedeli a pomohlo 😠 tak sa len šetri a počkaj, verím, že aj tie prechádzky budú. my sme tu dnes mali -15 🙂 tak sa teš, že si doma

speranza1
30. dec 2014

@dorotka66 😀 😀 😀 ja ani neviem ako je vonku...

bambulka2015
30. dec 2014

@speranza1 ok, dikes. Tak dnes si dam este normalne, lebo uz som rano tak zacala a od zajtra 111 a potom 101 a uvidim ako mito vyjde. Doberiem vsetky a seknem s tym.

@speranza1
@dorotka66 inak baby aj ja som na zaciatku bola taka nijaka. Po punkcii az do nejakeho 7tt stale zapcha. Na dovci mi bolo zle, trvalo to dva tyzdne ale pocast tychto dvoch tyzdnov sa zapcha pomalicky stracala a teraz uz je super. Ako keby som ani tehu nebola. Ani som nie nejak extremne unavena. Len trosku spinim, ale dok povedal, ze to budem, lebo sa vcera vo mne sparal, robil vytery na vselico, neviem ci sa to aj na Sk okolo toho 11tt robi ale ze to spinenie nema nic spolocne s tehu. Nie je to vela a len take hnede ako kakao a uz to prestava. le inak fakt musim poklopat, nic mi nie je.

bambulka2015
30. dec 2014

@dorotka66 my sme mali vcera minus 12 ale dnes uz len -4 ale snezi uz 3 dni. Zapadnuti sme totalne. A ja v robote. Tak by som rada vylihovala doma 😕

speranza1
30. dec 2014

@bambulka2015 tes sa, ze mozes chodit a ze nie si na nikom zavisla ako ja teraz 😀 😀 😀 .. Len wc a postel...ale dufam, ze aj my budeme v poriadku a budem v pohodke ako vy 😍😍😍😍

bambulka2015
30. dec 2014

@speranza1 neboj bude, verim tomu. 😉

dorotka66
30. dec 2014

@bambulka2015 neboj, aj ja som v robote. ráno som vstala a skoro -15 🙂 tak sa mi veru nechcelo. ale teraz beriem 2 dni dovči a 7. idem na ten morfologický ultrazvuk. takže ma čaká ešte pár dni voľna. a sviatky tiež vyšli super, celkom fajn keď sme v prvom trimestri. inak moja gyn včera vypísala knižku, v duchu som sa vytešovala ako mi ju pekne dá, a ona, že dovidenia a bez knižky. fakt ju dostanem až v 12 tom ! 🙄 inak už plánujem silvestrovské menu, neštandardne budeme sami a tak s realizujem a chuť mám na všetko 😀

bergalm
30. dec 2014

@bambulka2015 ahoj to spinenie po vysetreni je o.k.urcite mne doki robil cytologiu a stery a tiez som troska zakrvacala,ale sam mi povedal nech sa nelakam,ze to je z toho a na druhy den to bolo uz dobre 😉

bambulka2015
30. dec 2014

@dorotka66 No my mavame 31. stale volno a prveho tak ci tak ale 2. a 5.01. musim zase naklusat. Dovolenku planujem az niekedy v polke februara.Potom chcem po dovci uz aj v robote povedat o tehu, lebo ked im zduchnem uz od zaciatku maja (chcem si zobrat celu rocnu dovolenku), tak aby mali aky taky naskok 😀
No tak ja knizku uz mam a vcera mi povlepovali aj vysledky z poslednej krvy a pekne vsetko aj zo vcera pozapisovali aj fotecku dali, este mi aj naschval extra nozicku vytlacil 😀 😀 Uz mam riadnu zbierku fotiek.
Na dalsi utz idem v polke januara lebo sa krpec nechcel obratit chrbtom k nam aby ho riadne zmeral. tka vcera len skusal a triafal to meranie. Ale aj tak podla tabuliek je na ten tyzden v norme.

bergalm
30. dec 2014

Kocky,ked uz sme pri tych chutiach tak akoze je som musela uplne vysadit cesnak a vsetko s nim spojene,cerstvu papriku a smazenu cibulu bleeee a samoska kavu.No a vecer este stale obcas zle ,ale aj napriek tomu +2kg,ale mne to nevadi i ked som plnostihla hlavne,ze nas pokladik bude v pohode a mm sa pacim taka aka som aj s rastucim bruskom na mne je to uz vidno uplne ine Tehu ako pred rokom 😉

bambulka2015
30. dec 2014

@bergalm dikes. Presne aj mne to vcera tak povedal. Ze to je z toho vysetrenia. Tiez robil stery a vsetko mozne a potom este strasne dlho utz zo spodku, lebo krpec sa nechcel otocit, tak skusal ale aj tak sa neotocil, tak sme to presunuli o dva tyzdne. Mozno potom bude medvedik v lepsej nalade 😀
Len ma to spinenie dnes tak zaazilo, vcera vecer nebolo tak vela a dnes rano uff, cela intimka. Ale teraz som bola na vecku vlasten od rana prvy krat a uz toho nie je vela. A ako som uz vravela, to nie je ani tak krv, vyzera to ako kakao, takej hnedej farby.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre