Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

niveagirl
8. jan 2015

@ivka3901 A vieš čo mám najradšej? Keď mi povedia, že preto nemôžem otehotniež, lebo to veľmi chcem. Za tú vetu už by som aj vraždiť vedela 😀 Keď ja mám pco a priateľ pomalé spermie a k tomu aj nie všetky sú normálneho tvaru tak potom je taak jedno ako veľmi to chceme...

haimi
8. jan 2015

@speranza1 na zaciatku som bola bud tak akurat, alebo o 2 dni viac. Ked ma pustili z nemocky, tak som mala sono na konci 10tt, 12tt a 14tt a to maju stabilne o tyzden viac. Rozdiel medzi nimi je zatial len den, takze super. Podla mna je to ale cele dost individualne

haimi
8. jan 2015

@ingrid0105 mam sa celkom dobre. Vcera som bola na kontrole, vsetko vyzera ok. Uz mame 9cm a zacala som 15tt 🙂 skusila som sa vypytat aspon na chvilu do prace, ale neuspesne. Nepustil ma. Ze mam doma sediet a nevymyslat. Ziadny stres a cestovanie ☹ Dobre robis, ze chces zmenu. Drzim palce, nech to dobre dopadne. Tiez som si v lete povedala, ze ked nebudem do konca roka tehotna, tak zmenim robotu. Uz mi tam z toho hrabalo. Nic ma nemotivovalo, len myslienka na babo. A to tiez nie je idealne. Treba aj na ine veci mysliet.

ingrid0105
8. jan 2015

@haimi jej 9 cm to uz su velke babetka 😵 v dobrom zavidim moja a nech je vsetko v poriadku aj nadalej 🙂 a nebudes mat album aby sme ta mohli ocumovat s bruskom? netlac sa do prace, je zima, mozes prechladnut alebo sa posmyknes a hruza pomysliet 😝 ja okrem roboty myslievam aj na vas tehulky 😵 😵 😵

dalida
8. jan 2015

@tinka9075 dakujem za tvoju skusenost... Prosim ta, brala si nieco aj z imuno... Ja som teraz hrozne verila, ze bude dobre 😔 Uz som na tom psychicky lepsie... pripravena ist dalej. Mam neskutocny respekt pred stimulaciou...
@speranza1 mam sa uz celkom fajn..., len mi je hrooooooozne luto, ze fyzicky nezdielam s vami tehulkami tehu starosti

speranza1
8. jan 2015

@dalida neboj sa... Ty nebudes zdielat starosti ... Ale radosti z tehotenstva a to uz coskoro.....

diska
8. jan 2015

@dorotka66 ahoj,mne robili v 12+6tt a teraz som 15+2tt

misenaf
8. jan 2015

@niveagirl kam na imuno si volala dzurilla?...ani ja neviem otehotniet,este dam ket v ba a idem do rf...

tinka9075
8. jan 2015

@ingrid0105 docent je super áno z neho ide taký pokoj 🙂 🙂 jediný doktor na sk ktorému verím a ešte primárovi z pôrodnice ktorý ma odrodil ale ten slovák nie je 🙂 🙂

tinka9075
8. jan 2015

@dalida ja som brala do 16tt prednison asi aj ten pomohol 🙂 🙂

misenaf
8. jan 2015

@tinka9075 aj si mala robenu repro.imuno alebo len preventivne?

tinka9075
8. jan 2015

@misenaf mala som robenú aj repro.imuno 🙂 🙂

franzziska
8. jan 2015

@niveagirl ahojky my sme sa videli raz v cakarni vo Ferticentre 🙂 ale teda je mi luto ze "ta tu vidim"...chapes radsej aby sa podarilo

vlasatica
8. jan 2015

Ahojte dievcata. Potrebujem poradit. Som imunna voci muzovym spermiam mam uzivat medrol 8mg denne.po 5 tyzdnoch kontrola na imunologii. Len teraz ma zaujima ci mame sexikovat s kondomom. Nikto mi nic nepovedal, len som googlila a docitala sa ze sex s kondomom. A ked som sa dnes na to pytala u svojej gynekologicky,tak mi len odpovedala ze to je trosku pritiahnute za usi. A mam pocit ze dava ruky prec,lebo mi pivedala ze vsetky veci mam riesit s centrom.tak naco mi je taka gynekologicka.druha vec co ma dojala.ze jednoducho vsetko je na prirode a nemam byt smutna,ked svagrine sa to podarilo na prvy krat.ale ja nemam 25. Mam 32 a biologicke hod. tikaju. A ked som jej povedala ze chcem ist k docentovi Bielikovy,tak ze aby som neocakavala velke zazraky,a ze ci viem ze sa tam plati. Ako dojala ma velmi. Mozno mi nepomoze ale mozno viac poradi ako ona.

diska
8. jan 2015

@vlasatica urcite s kondomom .

vlasatica
8. jan 2015

@diska dakujem

niveagirl
8. jan 2015

@misenaf www.imunovital.sk som volala ale mali zapnuty zaznamnik. Tak im zavolam este v pondelok.

freyahope
8. jan 2015

@vlasatica a kde si bola na imuno vyšetrení. Lebo ja mám tiež zvýšenú bunkovú imunitu voči spermiám partnera napísanú v závere vyšetrenia, ale vyslovene mi imunologička povedala, že kondóm nie je potrebný. Nejak nám to ešte vysvetľovala aj v súvislosti s manželovým vyšetrením, veľa som z toho nepochopila 😅

ingrid0105
8. jan 2015

@vlasatica plati sa za konzultaciu 50 Eur a keby bolo treba nieco operovat tak v nemocnici, svoje pacientky operuje on a cez poistovnu 🙂 tych 50 Eur v celom kolotocy IVF je kvapka v mori a mozno ti prave pomoze navsteva u neho 😵

vlasatica
8. jan 2015

@freyahope boli sme v nitre u dzurilovej.mne posli spravu mailom,bolo tam napisane iba davkovanie pocas 5 tyzdnov,a ze mam stredne tazky stupen tej imunity.nic ine. A kedze ta ich pevna linka stoji za prd,ked sa nemozem dovolat som to chcela riesit s gynekologickou. A kukala na mna ako puk ked som sa jej pytala na tie kondomy. Uz si fakt niekedy pripadam ako debil,ze mam viac prestudovane z netu ako oni z vysokej skoly.

vlasatica
8. jan 2015

@ingrid0105 aj ja si hovorim ze tych 50 eur je nic. Verim tomu ze sa najde niekto kto vyriesi pricinu tych neuspechov. Ved dnesna medicina je uz na vysokej urovni

freyahope
8. jan 2015

@vlasatica ja som tiež bola u Dzurillovej, takže myslím, že by ťa na to upozornila, ak by to bolo potrebné. A tá pevná linka fakt stojí za prd 🙂

dorotka66
8. jan 2015

@bergalm tak som si mrkla tie svoje čísla a CRL je 50,6 a NT 0,9 mm a merania boli 11tt+6. Ale tiež samozrejme ešte čakám na krv a II ultravuk bude v 20 t. inak ako sa cítiš, všetko OK? ja som to dnes zverejnila v práci, keďže mám pocit, že puchnem v tvári a mastnejú mi aj vlasy a celkovo sa cítim škaredo...a čakala som len kto sa ma spýta či som v tom 😉 a tak som to predbehla...

niveagirl
8. jan 2015

@franzziska Ahoj! Vážne? a ty si ma spoznala? No tiež sme sa mohli stretnúť aj príjemnejšej diskusií. 🙂 A kedy idete na Ket?

franzziska
8. jan 2015

@niveagirl ja mam dnes prvy stimulacny den v mojom zivote 😀 😀

niveagirl
8. jan 2015

@franzziska Ježiši prepáč to som nie tebe chcela napísať 😀 Ja ťapa 😀
A aké injekcie si dostala?

ivka3901
8. jan 2015

@niveagirl tak také reči mám najčadčej s jednou kamoškou som sa aj pohádala kvoli tomu,že šak nato nemysli a podarí jáj vraždím ked toto počujem 😠

ivka3901
8. jan 2015

@vlasatica ahoj chfem reagovať ne ten poh.styk s kondomom,lebo aj nám zistili prozilátky voči spermiám a kázala nám ešte stenová v GF v blave sexovať mesiac pred IVFs ochranou,alr to bolo dávno a aj tak nepomohlo ☹ a teraz som si sama naordinovala už od 17 decembra sexík s ochranou a vychádza to na 3 mesiace pred KET

ivka3901
8. jan 2015

@tinka9075 ahoj a čo ti zistili na r. Imunologií?

falin
9. jan 2015

@speranza1 - ahojky moja, silno drzim palce a posielam drobcom energiu, verim ze v pondelok bude na sone vsetko ok 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre