Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
19. feb 2015

@lienka_1 lenus, ty uz hovoris ako taky doktor, lol! 😀
Ako si na tom? dufam, ze idete este do toho!!! 😉 🙂 Verim, verime v Koudakovi! 🙂

ludinka
19. feb 2015

@crazybabenka ja som mala tak isto XB2 ,po rozmrazeni bolo z neho XB1 a aj som otehotnela, bohuzial to ale skoncilo skor ako zacalo.....ale viem ze urcite sa tu najdu kocky ktorym to vyslo 😉
a aj docent mi hovoril ze niekedy sa aj take embrio ujme, samozrejme ze asi ma mensiu kvalitu ako HB1 (inac by ich nehodnotili) ale podla mna ked ho mrazili tak mu davaju sancu na uspech
nam napr. z druhého ivf nemrazili nic.....a tosme tam mali na 5 den este jednu blastocystu...-z toho usudzujem ze to prisne posudzuju

dorotka66
19. feb 2015

@crazybabenka chúďatko to je fakt parádna kámoška!!! takým sa vyhni 😉

crazybabenka
19. feb 2015

@dorotka66 vieš čo.....poznáme sa od malička mala.....na základke sme boli "najlepšie kamarádky" .....ale odkedy sa dozvedela...že ideme na IVF.....tak mám z nej pocit .....že spolu "súťažíme" teda aspoň ona so mnou.....(má za sebou 7IVF) .....keď som jej ja niečo povedala.....tak ona vždy lepšie resp. horšie....atď......aj manžel mi hovoril.....že so mňa vysáva energiu.....a keď som s ňou som ako vycucnutý pomaranč.......dnes som si uvedomila.....že je to veľká pravda......a budem sa jej istú dobu "veľkým oblúkom" vyhýbať . ....ako aj mne s celého toho dookola prepína......ale dnes ma "zabila" .....a mám pocit.....že mi "závidí Paulínku", že ja už dieťa mám ....a ona nie.....že čo ja chcem a čo som smutná z nezdaru ...že čo všetko si ona prežila ....tak si to ani neviem predstaviť

kutka
19. feb 2015

Caute baby, ja som buduca reprofitacka 😀 mozem sa spyta na tu fragmentaciu DNA? To je nejake doplnkove vysetrenie, ktore si treba vypytat a priplatit ked je zly spermiogram? Moj drahy bol dvakrat na spg v GF a tento udaj vo vysledkoch nema. Morfologiu tam nema tiez, ma tam ze Patologia - to je to iste? Myslite, ze mu este pred IVF budu robit dalsi spermiogram a ze mu tu fragmentaciu skontroluju?

freyahope
19. feb 2015

@kutka nás na vyšetrenie fragmentácie DNA poslali až po 4 neúspešných ET, keď som si pýtala ďalšie vyšetrenia, v Reprofite sa za to platí tuším 70 €, nie je to súčasť spermiogramu, nám to robili v Reprogene v Bratislave za 120.

dorotka66
19. feb 2015

@crazybabenka viem o čom hovoríš, ja som sa takto rozkmotrila s dobrou kámoškou. ale občas sa stane, že niekto ti prestane vyhovovať, alebo ti vysáva energiu a vtedy sa tým "kámošom" vyhnem oblúkom. ono to zamrzí, ale mysli na seba. 🙂

dorotka66
19. feb 2015

@crazybabenka a teš sa z Pavlínky 🙂)))

jomini
19. feb 2015

Baby, ako ste aplikovali fraxik? Vzdy vas stipal. Ja ho davam posediacky do brucha do koznej riasy a zatial nestipe. Mam obavy si to robim spravne.

renitr
19. feb 2015

@crazybabenka ja to uz jednoducho nepochopim ked niekto uz aj dieta dokaze zavidiet. Hrozneeee... Tebe drzim palce aby Paulinka mala krasneho suredenca a ty si pekne uzivaj zdravicka a hlavne pozitivnych ludi 😉

ludinka
19. feb 2015

@jomini niekedy ani mna nestipe, a niekedy ako das......urcite to robis dobre neboj 😉

jomini
19. feb 2015

@ludinka dakujem, upokojila si ma 🙂 este by som sa chcela opytat ci ho pichas sikmo alebo priamo. Ja ho picham priamo

ingrid0105
19. feb 2015

@kutka my sme si to vyziadali v heliose ked sme tam boli este tiez sme za to platili

malebabatko
19. feb 2015

@luly3 vďaka za odpoveď 🙂

malebabatko
19. feb 2015

@crazybabenka ďakujem za odpoveď 😉

malebabatko
19. feb 2015

@lienka_1 lienka, vďaka za odpoveď... Chápem ťa teda správne, že si tento scenár mala 3x? Že bola stimulka, odber vajíčok, ICSI, no nakoniec bez embryotransferu? A kedy si tam bola naposledy? Ćo si teda iba platila? Aakoľko si platila? Nevieš, koľko to tam so všetkým vychádza, ak beriem IVF stimulku, odber vajok a príp. aj vklad??

kutka
19. feb 2015

@ingrid0105
@freyahope

Dakujem za odpoved. Tak uvazujem, ci mame skusat bez tej fragmentacie, alebo si to rovno vyziadat. Bude to nase prve IVF. Pripadne sa spytame Marcela na konzultacii.

martuska00
19. feb 2015

@tlucka aj mne povedal Marcel že cez ústa alebo som zle rozumela 😉

buba08
19. feb 2015

@martuska00 aj mne kazal Koudelka brat cez usta

tlucka
20. feb 2015

@martuska00 Tak ja mám aj na správe z KET napísané vaginálne. Takže sa môže užívať asi obojakým spôsobom 🙂

tinkatinulka
20. feb 2015

@tlucka ja modelujem programujem a vždy si nieco dopredu nalinajkujem preskumam a teraz som jak hodena do spinavej rieky, tiež hladam nadhlad ale ten asi bude ked budem mať v nárucí zdravé babatko..takže tehu tabulka by bola super, kočky su super motivácia..

tinkatinulka
20. feb 2015

kočky co to tu čítam o zdražovaní..toto akože co už je sak minuly rok isli hore ale teraz ze narast o skoro 30%..to čo je ved toto je zdravie nie pomaranče, alebo skor maju vela pacientok a nestihaju a davaju takuto sumu?že sak kolko kociek musi setrit aby si toto mohli dovoliť, je mi z toho zle ako si platime zdravotne poistenie a prd z toho mame, je to hnusny biznis 😠 😠 😠

tinkatinulka
20. feb 2015

@skaredekacatko lipidy preco? pre tvoje protilátky..a aj ti spravila harmonogram ako ich brat? takže nacas nebrala? no som z toho už teraz nesvoja, sak o tyžden sa dozviem

tlucka
20. feb 2015

@tinkatinulka Ja mám z toho tiež také pocity, že nestíhajú pacientky a takto sa snažia znížiť ich počet. Smutné ☹ 😠

nelly3
20. feb 2015

@tinkatinulka
upne s tebou suhlasim, je to velky biznis, co som si teda myslela ze aspon RF to tak neberie, ale hold aj ten, jasne, ze tam ostavam, ale velmi ma to sklamalo. mame co to uz za sebou, kopec penazi to stoji, dnesne platy su hruza ( robim v skolstve a teda je setrenie tak mame od noveho roku o 20 percent znizene platy 😠 ) kam toto vsetko speje hruza 😝

dalida
20. feb 2015

@nelly3
@tlucka
@tinkatinulka dievcta, no ja som velmi sklamana ☹ Ostavam v RF, som komplikovany pripad kvoli PCO a Koudy vie ako na mna... ale je to dost penazi ☹

tinkatinulka
20. feb 2015

mne sa zda ze to skonci tak že o 10 rokov bude vymierat spoločnosť, lebo dieta si dovolia len ludia co budu zarábat nadštandardne a zvyšok bude len tíško závidieť a čakať na smrt.

tinkatinulka
20. feb 2015

@dalida ty mas PCO..mas aj IR? ake lieky beries?..ja tiež partím do tejto skupiny..

ria191
20. feb 2015

no tých "nahnevaných" je tu asi dosť ale život ide ďalej a hold kočky čo iné nám zostáva iba sa stým zmieriť aj keď nás mnohé asi prešla chuť. Ja už sa nad tým ani nevzrušujem veď nás chcú vyžmýkať tuším všade vrátane imunológie. Jediné čo nám v živote zamrzlo sú asi platy tie sa zázračne nezvyšujú čím to asi bude? My sa ale nedáme, že holky 😀 😀 😀

ria191
20. feb 2015

@tinkatinulka tinča nebuď pesimistka posmuhlá časť nášho obyvateľstva to zachráni 😀 😀 😀 😝 😝 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre