Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagirl
11. júl 2015

@lemoni86 blahozelam vam k Miskovi..a prajem vela zdravicka obom🙂

lienka_1
11. júl 2015

@lemoni86 Este nam nepovedali. A ani neviem, ci chcem vediet. Nejako toto pre mna nie je dolezite. Ale ked sa bude dat, tak sa spytam pri morfologickom utz v 20.tt 🙂

benny11
11. júl 2015

@lemoni86 Ďakujem, ja už mám aj strach aj sa teším, možno sa stretneme niekde na chodbe 😀 a ani nebudeme o tom vedieť. Ráno medzi 8.00-9.00 ma to čaká, takže noc bude hrozná...... 😀

lemoni86
11. júl 2015

@gagirl dakujem krasne, tebe zasa zelam viac toho stasticka, nech za to nabuduce podari 😉
@lienka_1 ved jasne is to jedno, hlavne nech is male zdravucke 🙂
@benny11 ja viem, predstav si ako som sa ja rozklepala ked mi to oznamili, no fakt rychlovka..stihla som este predychat 3 kontrakcie a uz som buvala..potom uz horsie ked sa zobudis... Ides pod celkovou narkozou? Ked hej tak ked sa zobudis bude ta skrabat v hrdle, mozno budes mat aj nejaky hlien...nesmies zakaslat lebo budes citit tu ranu. Len tak sa snaz jemne to vykaslat, vyehm-ehmkat 😀..bude ta to boliet ako sa ti bude uvolnovat narkoza, no daju ti kvapkat lieky proti bolesti a uz to bude ok. Tak drzim paluchy silno 🙂

lienka_1
11. júl 2015

@lemoni86 sesterka ide o tyzden rodit a oni sa cielene vyhybali tomu, aby im niekto povedal pohlavie. Ze kedy budu mat sancu zazit take krasne prekvapenie. Nejako sa mi ta myslienka celkom zapacila. Ale manzel by chcel vediet, tak sa nakoniec spytam 🙂

gagirl
11. júl 2015

@benny11 drzim vam palce ..🙂

gagirl
11. júl 2015

@lemoni86 dakujem)

gagirl
11. júl 2015

@silvia545 ahoj Silvi..dakujem moja..aj ja som na teba uz myslela ze davno som o tebe nepocula..ako sa mas?co mas nove?..

santeema
11. júl 2015

@lemoni86 dakujem aj ja🙂...moj krpec maly alexik sa ma celkom fain. mal take nejake vyrazky a cervene miesta na kozi, ale uz mu to mizne postupne, to sa ze vraj cisti ta koza aj dva tyzde po porode, uz som sa zlakla, ze nejaka alergia alebo co. je to dobry papkac, lebo tan starsi to bola cista katastrofa s jedenim, cuckal sa aj 45 minut a velmi nepriberal, stale pospaval a lekarka ma hresila, ze malo pribera, ale ja som ho nevedela viacnatlacit mlieckom. on je aj teraz taky nijaky jedak, pevne dufam , ze sa to zlepsi. a tento druhy ja za 15 minut napapkany. je to u nas dakedy vesele, ako u haimi, co pisala. lebo ten 2 rocny je este sam babo. tak niekedy budia jeden druhého, raz ten place, raz zase druhy, ale uz to bude snad len lepsie🙂. ale hlavne, ze su zdravi a som rada ze ich mam oboch.

benny11
12. júl 2015

@gagirl ďakujem 😉

benny11
12. júl 2015

@lemoni86 nebude celková, len lokálna, vraj aby som si malého užila a neprišla o krásny zážitok, lekár mi to chcel dopriať, aby som nebola ochudobnená 😀 , aby som ho počula 1 x zaplakať

zabka1124
12. júl 2015

@bergalm
@lemoni86
@dorotka66
Holkyyyyyyy velmiiii z celeho srdiecka gratulujemeee🙂♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥, az ma slzicky stastia;)! ! Prajeme vela mliecka a rychle zotavenie🙂! Letia k vam moje naskreckovane a špeciálne odložené♥♥♥♥♥

dorotka66
12. júl 2015

@lemoni86 Ďakujem lemoni a blahoželám k uzlíčku. Dĺžku máme rovnakú a tú váhu doženiete 😉 ako sa cítiš po cs ?

dorotka66
12. júl 2015

@zabka1124 ďakujeme žabka 😉 veru aj my sme šťastné 🙂

lemoni86
12. júl 2015

@santeema mas to veru vesele, dvojrocny huncutik to je esfe fakt maly drobec, ale tak ma to svoje vyhody ze si budu viac rozumiet s takym vekovym rozdielom. Tak a mas to super.ze ti papka pekne. Hadam sa aj tvoj starsi rozpapka. Pokial je ale zdravy, tak si myslim ze mozno je to tak ako ma byt..netreba deti nasilu prejedat ..
@zabka1124 dakujem krasne 🙂))
@dorotka66 vies co, celkom dobre sa citim..je to ale take zvlastne, znova vidiet krv a citit ako zo mna vyteka..skusala som sa so sestrickou rano posadit ale slo to este tazko, dost to citit..tak mi dala este lieky prorti bolesti kapat no a ked bude menej boliet tak skusime znova. Skor som este znepokojena z toho ze som stale na jiske a nie som s malym.. Nie su totiz volne izby, len jedna za 40, a to ked si zratam krat 4-5 dni, celkom pekna palka..cakame preto na vizitu ze koho pustia domov a ze sa pouvolnuje. Potom snad niekedy poobede uz budem moct maleho nakojit, resp si ho prilozit. Takze tak no..
@benny11 tak to mas potom v poho, ja som uz nemala na vyber, museli maleho hned vybrat..ale aj tak to bolo krasne ked mi ho doniesli na jisku 🙂 .. Potom ta prevezu sem na jis tiez? Ale po cisaraku asi hej, mozno ta hodia ku mne 😉, su tu 4 volne postele, som bola sama celu noc. Tak drzkaj sa silno moja a uzi si prvy detsky plac 😉

lemoni86
12. júl 2015

Kto mi poslal srdiecko? Dakujem krasne :-*

speranza1
12. júl 2015

@benny11 dufam, ze vsetko dobre dopadlo..... 😵

@lemoni86
@dorotka66 blahozelaáaaaaaaaaaaaaaaaam......a samozrejme este raz pozdravujem uz vsetky maminky....dufam, ze ste vsetci v poriadku a zdraviiiii....
Ja...zajtra prijem, v utorok zacnem 36tt....a sekcia naplanovana zatial medzi 36-37tt...takze budem rodit ako posledna zrejme z nas "letniciek"...????? Alebo to este niekoho teraz jul/august caka z nasej skupinky?????. Prajem vam vsetkym vsetko dobreeeeeee a hlavne vela zdravia a sil.... 😵

tinkatinulka
12. júl 2015

@speranza1 ty zajtra nastupujes na pobyt? Neboj taký krásny týždeň s dvojkami je úžas, doma všetko prichystané aa taška zabalená?

bambulka2015
12. júl 2015

babyyyyy este som tu aj ja. Stale 2v1. Uz mam toho dost. A hlavne v tomto teple. Ale buduci tyzden uz aj my ideme na to 😀 Ale musim sa priznat, nejak som zlenivela. Ja ani len tasku nemam pobalenu. keby ma to teraz chytilo, tak neviem-neviem 😀 😀 😀 😀 Ale tak pohodickaaa, piankoooo, dako bude 😕

speranza1
12. júl 2015

@tinkatinulka vsetko pripravene, tak doma ako aj tasky do nemocky...tasku som mala zbalenu pre istotu uz od 26-27tt....kedze s dvojickami nikdy nic nie je iste...ale poviem ti pravdu...teraz by som uz veci nevladala zhanat...vies podprdy kojenecke, kosielky a pod....teraz som rada, ze dojdem na wc a do postele...no a sprchovanie je normalne ze zdolanie mont everestu a to nevravim o pedikure a holeni😨😨😨😨😨😨😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁...ale to vsetko patri k tehu a ja som vdacna za vsetko, aj za zle zaciatky, aj za boliestky, ze si necitim ruky a ani nohy....nevadi....DAKUJEM BOHU ZA VSETKO....no az mi je do placu😂😂😂😂😂😂....ale to z dojatia, ze sme to zatial dotiahli tu, no a uvidime, ci to dotiahneme do zdarneho konca a zaroven noveho zaciatku...ja si zelam "len" zdravie pre mna, pre moje deti, mm a to iste zelam vsetkym ludom....

bambulka2015
12. júl 2015

@speranza1 hihi holenie. To je veda sama o sebe. Ja so zrkadielkom 😀 😀 😀 😀 A sprcha napodobne, a to som ani az tak vela nepribrala a ani to brusisko nie je az take velke. Ale nemame extra sprchu, len vo vani. Cize vliezt to vani a aby nebola cela kupelka mokra, tak si aj sadnut. No moje nervy, potom vstat, to je o dusu 😕 😀 Ale vsetko ma boli. Ja sa tiez pohybujem uz len minimalne. ale nejak furt musim niekde chodit a nieco robit. ide ma porazit.
A ty este dvojky. Kurnik, nezavidim ti. Ale ked budu von, tak to bude radosti 😉

santeema
12. júl 2015

@speranza1 ako pekne napisane🙂...neboj vsetko dobre dopadne, len si zavolaj tie prve tyzdne niekoho na pomoc, aby si sa velmi nevycerpala, lebo ked krpci nebudu rovnako spinkat, po takej tretej noci, ked budes rovnako fungovat cez den v plnej pohotovosti🙂 to nie je ziadna sranda, si unavena a potom ma clovek znizenu imunitu a lahko ochorie. inak myslim, ze ostatne bude uplne ze ok a ani nebudes vediet ako a budes takto o rok davat fotky malickych, ze oslavuju rocik🙂. a to holenie a sprchovanie sme mali asi stazene kazda, presne ako pises, ako keby som zdolala lomnícak, ked som sa holila a zaroven sprovala a umyvala moje dlhe vlasy🙂

santeema
12. júl 2015

@bambulka2015 ozaj ty este drzis pokope? kedy mas vlastne termin? tiez si julovka tusim🙂...tak drzim palce aj tebe, budete so speranzou posledne a este s benny. potom sa zacne novy tehu vlasik na cele s lienkou a mircallou🙂

scheflera
12. júl 2015

@lienka_1 Ja som bola u dr. vo štvrtok,všetko je v poriadku,malé sa vrtelo,skákalo,kopalo nôžkami,mávalo rúčkami,bol to nádherný zážitok,vraj moc pohyblivé.Aj mm bol so mnou,všetko sme to krásne pokukali.Aj nám povedal,čo je to na 100% a to som bola 12+2. 🙂

santeema
12. júl 2015

@lemoni86 no ved ja ho ani nenutim, ale niekedy stracam nervy, ked mu navarim, co by mu asi chutilo a on na cely obed nie, nie...potom ho zaujmem knizkou a hrackami, on papka v pohode a zrazu si spomenie na jeho nie🙂...a neotvori usta ani nahodou. on ani sladkosti nepapka, ma svoje oblubene jedla, ale nemoze jest stale to iste...ale aj ja dufam, ze to bude lepsie🙂.
u nas inak po sekcii davaju babo az na 3 den na izbu, aby si sa trosku zotavila, ale nosia ho v pravidelných intervaloch na papanie.

bambulka2015
12. júl 2015

@santeema juuuj no drzim. O rozpadavani ani naznak. Ale vsetko ma boli, lonova kost na nevydrzanie ale princezna je uz vraj velmi nizko, uz s aporiadne ani pomerat nedala. V piatok ideme na to. Doc urobi smyk a bude konecne po tom. Posledne tyzdne su hrozne. A tie horucavy co boli, 4 x za den som sa sprchovala. Cize ked sa to tak vezme, tak som cele dni nerobila nic ine len sa obliekala a vyzliekala a vchadzala a vychadzala z vane 😀 😀 😀 😀 Ale inak som este tak pri silach, ze som bola v stredu po shoppingu pre bambulku. mam sice vsetko ale nejak som chcela minut prachy 😀

Ina baby, tu davaju deti aj po cisarskom hned. To bude uz len sranda. Potom pisnem viac, ked budem ma po tom. Muz ide so mnou aj na operacku, bude mi pri hlave celu dobu a potom hned bude on robit bonding a ked ma pozasivaju, tak babi ide na man a nechaju nas samych aj dve hodky. Potom ma presubuju uz na izbu a ide sa takmer naplno. Ziadne ze 24 hodin lezat. Doc mi vravel, ked je vsetko ok, po planovanom cs cim skor na nohy. Cize ked rano operuju, vecer stavaju uz na nohy. Ked poobede-vecer, tak postavia rano. Zdrave dieta je cely cas v izbe, room-in. Ale na poziadanie ti ho aj zoberu, ak nebudes vladat. Nerobia ziadne caviky.
este idem raz k doc a aj do nemcky dohodnut anesteziu a podpisat papiere a vybrat si izbu a v piatok rano tam uz len s muzom naklusem.

speranza1
12. júl 2015

@santeema prve tyzdne bude so mnou mm a potom mi pomoze mama...

speranza1
12. júl 2015

@scheflera nasi chlapci mali na 3D stale furt vsetko na salame...taki pokojni, kludni, zivali natahovali sa a naspat spali😁😁😁😁😁...Dr. Sa ich snazil budit...ale oni nic😁😁😁😁 otocili sa naopak a bolo po parade😁😁😁😁

speranza1
12. júl 2015

@bambulka2015 bambi....to holenie u mna islo este tak do toho 5-6mesiaca....potom spamati...no a teraz si tam ani nedociahnem😂😂😂😂😂😂😂......riadna sranda

mum111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre