Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lienka_1
14. dec 2015

@diska Dnes som 36+6. Kompozitny vek male j bol 36+3, cize sa to od minuleho tyzdna zlepsilo.
@mircalla
@pufa A dakujem, zienky! 😉

elienocka
14. dec 2015

@lienka_1 drzim ti palce nech to vsetko dopadne na 1cku.pan bozko vas bude chranit. 😉

lienkae
14. dec 2015

@lienka_1 vsetko dobre dopadne, budu na vas davat pozor. Velmi, velmi, velmi vam drzim palceky!!!!! 🙂

mircalla
14. dec 2015

@lienka_1 ja som rodila 37+4tt. to neni taky rozdiel. kompozitny vek o tyzden viac, mala bola uz uplne zrela, doky chvilu vahal ci pocka do konca 38tt

maculicek1977
14. dec 2015

@lienka_1 držím tiež celé päste, nech ti všetko dobre dopadne, až mi slzy vyhŕkli, keď som si prečítala IVF 8 krát!!!!!!!

lienka_1
14. dec 2015

@elienocka
@lienkae
@maculicek1977 Dakujem zienky! Akurat som prisla z CTG, ze ukazkove. Pani doktorka bola velmi zlata a vsetko mi povysvetlovala, upokojila.
@maculicek1977 A to ze 8x je uz uplna malina, akoby ani tie roky neboli. Teraz je ta nasa krpata dolezita 😉 Ani neviem opisat, aka som rada, ze som sa na ten posledny pokus este odhodlala.
@mircalla Teraz mi lekarka na ctg povedala, ze ma mozno este aj pustia domov, ale ze to zalezi od mojho porodnika. Zajtra tu nie je, uvidime v stredu.

mircalla
14. dec 2015

@lienka_1 no vidis, ziadna panika...🙂

lienka_1
14. dec 2015

@mircalla Hej, presviedcam sa, ze som v pohode 😀 Ale sluzi jedna miestna kapacita, tak som trosku kludnejsia 🙂

gagirl
14. dec 2015

@lienka_1 myslim silno na vas..urcite je a bude vsetko v poriadku..drzte sa bojovnicky..🙂

lienka_1
14. dec 2015

@gagirl Dakujem! Aj za dalsie srdiecko? 🙂

gagirl
14. dec 2015

@lienka_1 😅

santeema
14. dec 2015

@lienka_1 boze ty sa ku koncu ani nahodou nenudis🙂...to mas ako na hojdacke🙂...ale radsej brat vazne kazde zhorsenie a trosku si postresovat a potom bude vsetko ok, ako nesledovat to a daco by sa zanedbalo. drzim velmi palce a sama som zvedava, ze kedy sa vlastne pojde nato. ale malicka ma dobru vahu a ostatne uz tiez dobre vyzrete. ale chapen ta, lebo aj ja som bola radsej ked som maleho mala iba 10 dni pre terminom a nie skor. urcite daj info🙂

lienka_1
14. dec 2015

@santeema No nenudim sa! Ked mi dnes lekar pri prietokoch na margo hospitalizacie povedal, urcite nechcete aby vam v tichosti odisla, skoro som sa nadychnut nemohla. Aj ja som zvedava, lebo vecerne ctg ukazkove. Myslim, ze sa rozhodne v stredu.

ria191
15. dec 2015

@lienka_1 micuska držím ti strašne moc päste a maličkej tiež. Verím, ze bude všetko v poriadku. Drž sa mojenko

lienka_1
15. dec 2015

@ria191 Dakujem, Rius! 😉

diska
15. dec 2015

@lienka_1 ahoj moja,presne viem co prezivas,ja som tak lezala pre porodom na kramaroch ale som si aj bola istejsia ako doma,tam ma kontrolovali 3 ci 4x denne uz ani neviem 😀 uplne zabudam ,len plienky uz viem ratat 😅 Este trosku vydrzis a mas svoju lasku pri sebe,to budete mat tie najnadhernejsie vianoce na svete.

lienka_1
15. dec 2015

@diska Naozaj musim povedat, ze okolo mna skacu a davaju na nas pozor. Teraz som prisla z prietokov a boli super 🙂 🙂 🙂 Hned sa mi lahsie dycha a som kludnejsia. Aj ked som v noci vela nenaspala, citim sa fajn. Asi aj kvoli tomu, ze sestricky su super, spolupacientky uplne stebotky, aj ked som sama na izbe. Ale davame hromadnu stretavku na prietokoch, ctg a na kave 🙂

diska
15. dec 2015

@lienka_1 som dosla nato,ze na vychode mame lepsich doktorov 😀 😀 😀 len nech sa pekne staraju 😉

lienka_1
15. dec 2015

@diska No ja mam super gyndosa a zaroven porodnika. Kamoska mi nemohla lepsie poradit! Ale aj vsetci ostatni su zatial skveli.

santeema
15. dec 2015

@lienka_1 by som aj ja kolabovala pri tych slovach, ze v tichosti odisla☹((...by som to nikomu nepriala nikdy☹....nech ta len sleduju veru...a nech to odlahcim...si len uzivaj kavicku a vegetik este, lebo ked sa malicka narodi a hlavne to dalsie co planujeme v dalsom kole🙂...potom taky vegetik dllllho nebude🙂

diska
15. dec 2015

@lienka_1 to je dolezite a hlavne ked mu veris,ja som tiez mala dobreho akoze fakt,po tej dobe a vsetkom co sme si presli to bolo az akokeby kamaratsky vztah 😀 inac vychodniar ale robi na kramaroch.
Premna bolo uplne ze dolezite,ze mu mozem hocikedy zavolat hoc aj oplolnoci a aj z blbostou,a najviac mi pomohol vlastne po porode,ked som mu v noci volala,ze mi maleho prevazaju na jis,ma ukludnoval,ze to je dobre a potom sa aj onho stale zaujimal ale nie odomna ale od doktorou,vzdy ked prisiel zamnou mi povedal co je s nim nove,dokonca potom aj moju nohu po porode rieisl ,fak super,ja malo takych ludi uz.

lienka_1
15. dec 2015

@santeema 🙂 tak nejako sa snazim...aj ked sa musim priznat, ze sa na ten frmol okolo malej neuveritelne tesim! Viem, ze to bude niekedy o drzku, ale aj tak sa na to tesim 🙂

lienka_1
15. dec 2015

@diska Mne moj gyn vzdy zdorazni, ze mam hned volat, keby nieco. Vtedy, ked som spadla a bola som na pohotovost, mi normalne vycital, preco som nezavolala. Ja ze o pol 11 vecer sa mi to nezdalo celkom vhodne, hlavne ked bolo vsetko OK. Som mu povedala, ze respektujem jeho sukromie a telefonat nechavam na vazne situacie. Tak teraz stale pripomenie, ze volajte, keby nieco. No4malne som nanho tak minule pozerala a rozmyslala, ze keby ho naklonovali, nebolo by zle 😀

pufa
15. dec 2015

@lienka_1 ty a v ktorej nemocnici vlastne si? ja som bola v tom ze si v zahranici. ci si sa spolahla na nase zdravotnictvo? 🙂 inak moj nazor je taky, ze na slovensku mame mnoho spickovych odbornikov aj ludsky skvelych lekarov. no a zvysnym 80% sa treba z daleka vyhybat 😀

lienka_1
15. dec 2015

@pufa My sme boli dlho v zahranici, ale uz 2 roky sme spat na Sk 🙂 Doma je doma!

dancura
15. dec 2015

Kocky, viete mi odporucit dobreho hematologa v Bratislave? Na genetike nam odporucili este jedno vysetrenie a chcem ho mat spravene este predtym ako pojdeme do Brna. Dakujem

evadek
15. dec 2015

ahojte..neviete ako dlho sa moze pichat dexamed?...dakujem

gagirl
15. dec 2015

@evadek ahoj..ja picham uz vyse dvoch mesiacov..a dr.Bergendiova mi kazala este dalej aj pred ivf ..pocas ivf az do vysledku z krvi a potom vraj aj pocas prvého trimestra..ale to by som moc nechcela ked nebude treba..tak mi pisala ze ak budem tehu mam prist na kontrolne odbery a potom uvidíme..

evadek
15. dec 2015

@gagirl Ďakujem ti ....ja uz aj dlhsie....uz mam v sebe 14 injekcii

lienka_1
15. dec 2015

@evadek
@gagirl Zienky, je mozne, ze mi po dexamede opuchli nohy, lebo zadrziavam viac vody? Dnes 3 davka, ale nohy jak gajdy. Doeraz som opuchy nemala. No a v nedelu som muzovi hovorila, ze nech mi spravi fotku, ze ani jedna stria a vobec som sa nenatierala. No a dnes rano zadok plny strii. Uplna haluz!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre