Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tanitta
7. máj 2009

caume kocky...
Emka... chlapom od chilli rastu vlasy 😉 ...

emka1
7. máj 2009

tannitka - naozaj ??
ved ten moj ich ma cim dalej tym menej, uz ani hreben nepotrebuje, tak mu chiilli budem ododnes sypat vsade 😀 😀
za chvilu bude opat vlasac ako zamladi ... 😅

tanitta
7. máj 2009

fakt emka.. skus si precitat tie vcerajsie linky na str 21... 🙂

emka1
7. máj 2009

tanittka - ano, vdaka, spomenula som si na tie vlasy, vcera som vsetky Tvoje linky preluskala 😉 😉
aj tu Beckhemovu - len je otazka, ci jej to chilli dopomoze prave k dievcatku 😅

julietka
7. máj 2009

pekny dnik babenky vsetkym zelam 🙂

Lahlel nemam dovolenku 🙂 normalne chodim do prace, vsetko robim tak ako doteraz, dokonca som zabudla ze som aj na nejakom ET bola 🙂
Si predstav ze by som za kazdym IVF mala volno 😅 , tolko volna ani nemam a ja som rada ked robim vsetko tak ako doteraz, nebudem sa predsa lutovat doma na gauci a cakat co bude. Viac mi vyhovuje tento kazdodenny zabehany rytmus aspon sa nezamestnavam zbytocne myslienkami ci to vyslo alebo nie 😵

emka1
7. máj 2009

julietka - spravny pristup 😉 😉

lahhel
autor
7. máj 2009

Julietka, mas pravdu, len to moc neprehanaj v tej robotke a pozdravuj bambulku 🙂
No ja som momentalne nezamestnana, takze ja mam volna az az..moc sa sice netesim, ze budem po ET doma, lebo ako pises, je to horsie byt doma a cakat co bude...ale po poslednom IVF-ku mal aj manzel dovolenku, tak sme boli spolu doma a kraaasne ma obskakoval a staral sa o mna..to sa mi tiez pacilo 😀 ale na psychiku je to horsie, ale co uz.. 🙂

Akurat tu bola postarka a priniesla mi chilli, takze idem do toho..aj ked ten chlebik bol tiez dobry, ale toto je pohodlnejsie 😀

julietka
7. máj 2009

Lahlel ja mam skor taky zdrzanlivy postoj k tomu chilli, podla mna je to len biznis ze sa to takto propaguje, jasne ze verim tomu ako chilli prekrvuje vsetko v tele, ved stiplave je zdrave ak ho papame s mierou. Chilli papricky mam zavesene v dvoch strapcoch nad kuchynskou linkou a davam ich asi do vsetkeho jedla. Tiez som ich vo zvysenej miere konzumovala este pred 2IVF a nic. Tolko vitaminov uz co som pojedla..takze teraz uz okrem Femibionu nic navyse nekonzumujem. Samozrejme okrem liekov ktorymi ma nabalili v reprofite 😉 a tych je teda dost. A ako som uz spominala, fakt si neuvedomujem ze som bola na ET a preto zabudam aj na lieky. Dnes som letela z prace cez obed domov lebo som si zabudla dat rano zasa estrofem, ja tapa. este ze mam robotku kusok od domu 😀
Chodim tu na konika treti rok a citam babenky ktore chilli uzivaju a este nemaju babo, samozrejme aj take ktorym sa to uz podarilo, ale ja vravim ze ak to ma vyjst tak to vyjde a ak nie tak to neporiesi ani chilli 😉

julietka
7. máj 2009

lahlel ja som tiez pred prvym IVF kom davala v praci vypoved, ale s IVF to nemalo nic spolocne, ale tiez som chcela ostat doma nezamestnana ze snad to vyjde skor ak budem v klude. Ved uvidis, mozno prave preto to vyjde kedze budes doma v maximalnej pohodicke 🙂 Ale vobec nie je spravne ak sa po IVF iba lezi, pretoze prave vtedy sa maternica nema ako prekrvit. Aj po ET mi doki v repraku povedal ze mam robit vsetko normalne ako doteraz, akurat prvych 5 dni sa mam trosku setrit 🙂

bobjan
7. máj 2009

Ahojte🙂

Julietka, je to tak... estrofem ti dali v RF? Koľko ho berieš?

julietka
7. máj 2009

ahojki bobjan 😉
estrofem 3x1, prednison 1x1, crinone 1x1 a picham fragmin 1xdenne, som zivote tolko liekov nemala, sa citim ako stara babka, tusim si aj "liekovku" kupim 😉

bobjan
7. máj 2009

Julietka, si mala malú sliznicu? Koľko? Ja mám tiež s ňou problémy do frasa....

na čo je fragmin?

julietka
7. máj 2009

bobjan nie, ja praveze mavam peknu sliznicu, uz po OPU mi doki povedal ze sliznica je krasna, mavam tak nad 12mm, ale asi pre istotu tie lieky davaju. Ved to budem brat len dva tyzdne to vydrzim a potom sa uvidi.
Fragmin, je to iste co fraxiparin - na riedenie krvi, ale to tiez len preventivne 🙂 a este som zabudla na aktiferin, ten tiez jednu tabletu denne 😉

bobjan
7. máj 2009

ozaj, julietka, a ty si nebola na hematológii? Tý brďo, to tam dávajú všeličo preventívne teda 😀
A to budeš brať do // a potom to vysadíš?

koľko si za to prosím ťa platila? to ti predpísali tu, či si to kupovala tam?

prepáč, som zvedavá 😝

julietka
7. máj 2009

to ke oki, ja som sa tiez vela toho pytala ved preto sem na konika chodime 😉
ten aktiferin a fragmin mi dali este na hematologii. Ale to len preventivne, lebo mam vsetky vysledky v poriadku a fragmin ak budeme uspesni bude brat do konca 1trimestra a aktiferin vysadit ihned po zisteni //

bobjan
7. máj 2009

aha, no musím aj ja niečo poriešiť s hematológiou.....bola som včera síce u dr., ale nepýtala som si žiadanku, ponáhľala sa na obed a bola som dosť vyvalená, lebo ma poslala na chirurgiu s čím som nerátala...mám hrčku na ruke....ufffffff

julietka
7. máj 2009

fiha, na ruke hrcku, a to kde prosim ta? 😨 dufam ze nie nejaka uzlina?

bobjan
7. máj 2009

no navrchu na zápästí....je to presílená šľacha a včera mi z toho ťahali maz...o týždeň kontrola ...fuj

julietka
7. máj 2009

inak ja som si dala urobit vsetky mozen vysetrenia, dokonca aj to imuno v Brne, vsetko mam uplne v poriadku.A lekari to velmi neuznavaju, pretoze mi povedali aj v BA a nezavisle od toho aj v Reprofite ze tie vysetrenia su biznis a vraj su uplne zbytocne, pretoze v imune chyba nie je a je to naozaj len o stasti a mame len verit. Okrem toho oni predpisuju preventivne tie iste lieky co na imune aj tak bez ohladu na pozitivny, alebo negativny vysledok.

bobjan
7. máj 2009

ja mám imuno v Prahe.... koľko ste čakali na IVF v RF? išli ste hneď?

julietka
7. máj 2009

ano tak to viem kde, brr, to poznam, tam sa to zvykne viacerym ludom spravit a dost casto. Je to vacsinou sposobene nejakym tlakom, namahou, alebo len tak sa vytvori nejaka tukova "vec" pod kožou..je to neprijemne

tinka12
7. máj 2009

ahojte kočky...
Julietka, mas tých liekov teda pozehnane. 😒 Ako sa citis? nejake zmeny na sebe?
bobjan a ake mas vysledky z toho imuna? prisli na nieco? preco si tam isla?

bobjan
7. máj 2009

julietka, no je to z presílenia a mne to puklo, keď som otvárarala zaváraninovú fľašu 😠 že vraj sa to vracia.... takže ja už si to potom ťahať znova nedám...

tinka, vyšli mi mierne zvýšené protilátky proti mužovým spermiám a trofoblastu....
išli sme tam kôli tomu, že mi zle vyšiel poskoitálny test na gynde.

tinka12
7. máj 2009

bobjan, dali ste sa na postkoitálny test? to testuju hned po prirozdenom styku, vsak?

bobjan
7. máj 2009

tinka, áno po styku do 2 hodín sme šli na vyšetrenie a bolo..... to mi robili ešte v antisterilnej poradni....potom nasledovalo imuno, laparka, 3IVF.....

julietka
7. máj 2009

ahoj tinka, citim sa uplne normalne, nic na sebe nepozorujem, ani sa nepozorujem 😵
bobjan ja som cakala na IVF len do dna MS, v podstate som zacala hned pri prvom cykle

bobjan
7. máj 2009

julietka, a čím si stimulovala?

tinka12
7. máj 2009

bobjan, no pekne...vela ste toho prezili....máme my snazilky tazku cestu za babatkom, co? Uz ste sa rozhodli? pojdete do R? alebo este skusite na Sk?

bobjan
7. máj 2009

Tinka, ešte na SK, len vo FC je to teraz ťažké....v júli majú dovču, potom nevedia ako to bude s poisťovňami...tak neviem, ale asi to necháme na august....ešte by som aj v júni stihla, ale to už by bolo najvyšší čas tam volať a robíme okolo domu, tak asi nebudú prachy....neviem....

emka1
7. máj 2009

bobjan - ja uvazujem rovnako ako Ty 😉
akurat, ze ja mam na SK este 2 hradene cykly poistovnou ... ale ked s tym bude problem, tak zvazujem prebeh z FC do Brna 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre