Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagirl
17. jan 2016

@mimika1973 moja dakujem za tvoje slova podpory..dobre mi to padlo..ja som taky neveriaci Tomas..to je mozno ta chyba..ze neverim ze by to vyslo a potom jasne ze to ani nevyjde..hnevam sa zato na seba a ak teraz pred vkladom som si nahovarala ze budem k tomu pristupovat tak ze to vyjde a inu moznost nepripustim..a prd makovy..zasa som dotoho vhupla..potom si to vycitam..:(

gagirl
17. jan 2016

@mimika1973 ktovie ako to vlastne funguje..ci to naozaj vieme aj my ovplyvnit alebo nie ci to vyjde..neviem..ale zostava nam len cakat na vysledok..Urcite naberies odvahu a ked pride ten spravny cas tak si pre vase embryjka pojdete..🙂

erijan
17. jan 2016

@dafy ahoj, vidim ze sa ti podsrilo otehotniet, mozem sa ta opytat ty si mala soft stimulaciu alebo riadnu s protokolom? Dakujem pekne

erijan
17. jan 2016

Ahojte dievcata, chcem sa opytat mala ste niektora soft stimulaciu s endometriozou?dakujem

nelly3
17. jan 2016

@erijan
ahoj, ja som mala viacej krat

erijan
17. jan 2016

@nelly3 ahoj, a mala si z tej stimulacie vajicka? Mala si pred tym aj klasicke ivf? Zaujima ma ako si reagovala a aj sa ti podarilo otehotniet?

ria191
17. jan 2016

@gagirl vôbec si tie myšlienky nevyčítaj ver mi, výsledok to neovplyvní. Hlavku hore 😍😍😍.

nelly3
17. jan 2016

@erijan
idem od konca, zial este sa mi nepodarilo otehotniet, je to tazke, klasicke IVF som mala prve na SK, vela vajicok - okolo 19 myslim, potom ostatne IVF som mala v Brne a to boli soft, 1x soft u nich ok cca 5 vajicok, 2x a 3x soft katastrofa raz ziadne vajicko raz jedno, ktore sa neoplodnilo, 4x soft ale silnejsia stimulacia a okolo myslim 6-7 vajicok, nie vsetky sa oplodnili.

erijan
17. jan 2016

@nelly3 tak to mas dost toho za sebou... a co ti povedali, co je pre teba lepasie, klasicky protokol alebo soft?

nelly3
17. jan 2016

@erijan
hmm to neviem lebo klasicke som mala dost vajicok , potom ten soft v Brne oki - pri softe byva menej vajicok, ale kvalitnejsich, takze pri softe ide hlavne o kvalitu nie kvantitu 😉 tie dalsie katastrofa ako som pisala a dalsi soft uz oki, ale mala som dost vysoke davky hormonov.

erijan
17. jan 2016

@nelly3 chapem... a stale chodis na ten soft do Reprofitu?

nelly3
17. jan 2016

@erijan
no zatial som vyuzivala mrazacikov co som mala, este mam posledneho, takze neriesim to nateraz 😉

erijan
17. jan 2016

@nelly3 a to mozes skusat soft kazdy mesiac? Alebo tam musis mat nejaku pauzu? Poznas vobec niekoho komu sa podarilo otehotniet zo softu s endometriozou?

erijan
17. jan 2016

@nelly3 aha cize si mala aj mrazacikov 😉 nepovedali ti v Brne nejaku teoriu ze ci pri endometrioze je lepsie klasicke ivf alebo soft?

nelly3
17. jan 2016

@erijan
no kazdy mesiac asi nie, predsa pichas si hormony atd. no podarilo sa urcite a vela babam co mali endosku sa podarilo aj prirodzene, sice to trosku dlhsie trvalo, ale podarilo sa.

nelly3
17. jan 2016

@erijan
vies co je je individualne, najskor skusaju soft a potom ak by to neslo tak nieco vymyslia ine 😵

erijan
17. jan 2016

@nelly3 a si s pokojna v Reprofite? Nerozmyslala si nas inym centrom? Ak sa mozem opytat mas aj momentalne nejake cysty?

evadek
17. jan 2016

@erijan ahoj...neviem ci si ma pamatas ...boli sme v rovnakom case na laparke ..ja som mnala v Brne soft ...z toho som mnala 5 embrijok

erijan
17. jan 2016

@evadek ano pamatam si ta, ahoj...ano spominala si ze si bola na soft...tak to bola skvela uroda. Rozhodujem sa ci vyskusat este klasicke ivf alebo ist vyskusat soft...

nelly3
17. jan 2016

@erijan
zatial som nerozmyslala, uvidim co posledny mrazacik ako dopadnem, momentalne nemam cystu, mala som dost velku cca 5-6 cm dlhe roky a cez leto som bola na laparke a odstarnili mi ju.

evadek
17. jan 2016

@erijan treba ist na konzultaciu ..priniest vsetky papiere a oni ti poradia 🙂

erijan
17. jan 2016

@nelly3 tak snad posledny mrazacik uz bude ten pravy... a ked si to porovnas, po odstraneni cysty si mala lepsiu urodu vajicok ako ked si mala cystu?

erijan
17. jan 2016

@evadek no jasne, ja viem... len tak som ai chcela urobit prehlad ci s touto dg manvobec zmysel absolvovat soft... ja som si dohodla termin aj v inom centre v Brne, na klasicke ivf,len neviem ci mi to poistovna schvali,lebo som citala strany dozadu,ze robia s tym problemy.

evadek
17. jan 2016

@erijan no podla toho aku mas poistovnu ... urcite.. poznam baby co s tazkou endo otehotneli aj prirodzene .... no zial ja mam tych problemov viac

erijan
17. jan 2016

@evadek teraz od januara mam poistovnu vszp. Zajtra tam zavolam a zistim ci schvaluju.

evadek
17. jan 2016

@erijan vszp schvaluje 🙂

silvinkabb
17. jan 2016

@erijan schvaluje ale tazsie ak nemas za sebou este ivf na slovensku

erijan
17. jan 2016

@silvinkabb ja uz mam za sebou 2 IVF na Slovensku...cize to tretie by mi mala schvalit bez problemov do Brna?

erijan
17. jan 2016

@evadek pocula som ze schvaluje, len ma zmiatlo ze som tu citala par stran do zadu,ze robi problemy a treba suhlas nejakeho univerzit.lekara a nechcu schvalit,ze IVF mozes absolvovat aj na Sk... co to plati len v pripade ze si na SK este neabsolvovala IVF?

nelly3
17. jan 2016

@erijan
neviem to posudit nakolko na laparke som bola toto leto v auguste a mam mrazacika este z minuleho roka ci predminuleho uz 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre