Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cheeky82
27. jan 2016

@kubulka280 z NR. A ty?

gagirl
27. jan 2016

@skaredekacatko Ale nas bude..to bude tehuliek.🙂drzim palce nech su vysledky o.k..mne dexamed dobre zabral velmi. Daj vediet..

tlucka
27. jan 2016

@vernazza Super, ale nás bude 🙂 Konečne zvýšime populáciu, aby mal kto robiť na dávky pre .... a na dôchodky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tlucka
27. jan 2016

@gagirl Maji, iba naposledy som mala nativ. Teraz neviem, ako sa ešte rozhodnem. Či dám zase nativ alebo nejaký úplne ľahký soft. Váýsledky imuno mám v poriadku, protilátky proti trofoblastu negatívne a aj cytokíny. Jedine sa nerizumiem výsledkom ANA protilátok, tak mám volať zajtra doktorke a snáď mi to vysvetlí...

tlucka
27. jan 2016

Dievčatá, súrne potrebujem pero na Gonal. Nemáte niektorá na predaj alebo aspoň požičanie?

tlucka
27. jan 2016

Dievčatá, už som zistila, že Gonal je spolu s perom na pichanie, takže sa nevymieňa pero ako pri Puregone. Tak som zase o niečo múdrejšia. Takže považujte moju vyššie uvedenú správu za bezpredmetnú 😀 😀 😀

kubulka280
27. jan 2016

@cheeky82 ja z Ružomberka

skaredekacatko
27. jan 2016

@gagirl super niekto komu zabral dexamed tak mu mozem verit.

cheeky82
27. jan 2016

@kubulka280 prečo ideš až v stredu? Mne kázali prísť 7/8 den cyklu.
Máte to do Brna veľmi daleko

kubulka280
27. jan 2016

250km , ved dnes som začala píchať

maria394
27. jan 2016

@dalida Ahoj, mna by zaujimali tvoje konkretne skusenosti? Kde ti pomohli k babu? Nie vseobecne lamentovanie ?

erijan
27. jan 2016

Dievcata, je tu niektora, ktora mala ua sebou neuspesne IVF na Slovensku, ze mala malo zrelych vajicok po odbere alebo ze sa neoplodnili a v Brne sa to podarilo? A brali Vas ako beznadejny pripad alebo nie?

tlucka
27. jan 2016

Kočky, ďakujem za srdiečka 🙂 Priznajte sa, ktorá mi drží palce?

astrid55
27. jan 2016

@erijan myslim, ze vacsina v tejto skupine🙂

vernazza
27. jan 2016

@tlucka @gagirl bude nas dost, tesim sa, ze sa budeme moct podporovat. 🙂 hlavne nech sme pozitivne vsetky naladene. 🙂 ja som inak teraz mala nativ a koudelka teraz navrhol taky "nativny soft", ze iba clostil a dopichnut mozno jeden menopur po utz, aby boli aspon 3 folikuly. ja som mala v native 2 folikuly, ale iba v jednom vajicko.. je pravda, ze nativ je financne najnarocnejsi v pomere cena/mnozstvo. nas to teraz vyslo cca 1000€, soft je o nieco drazsi, ale moze byt viac folikov. ale u mna jeden soft 4 vajicka a o necely rok s vyssou davkou menopuru uz len jedno, aj to nie dobre.. takze vysoko individualne, u kazdeho moze dopadnut soft alebo nativ inak.

vernazza
27. jan 2016

@skaredekacatko veru pridaj sa 🙂 ja som bola v pondelok na odber cytokinov, tiez cakam na vysledky o 2 tyzdne, tak dufam ze budu ok. a co sa chystas cvicit? 🙂

cmudlo
27. jan 2016

@tlucka ja ti držím palce veľmi! Dúfam, že sa to konečne podarí. Takže späť v Reprofite?

skaredekacatko
27. jan 2016

@vernazza unas na uniklinike s tynulkou na mojzisovu rehabilitacne cvicenia . sa tesim mozno to pomoze.

vernazza
28. jan 2016

@skaredekacatko to urcite chodte. mne ked sa raz v zivote podarilo prirodzene otehu, tak to bolo po 3 mesiacoch naozaj poctiveho cvicenia mojzisky, dvakrat denne aspon pol hodiny. nasla som tu v BA super babu, ktorá vsetko podrobne vysvetlila, ukazala a este podporila speci masazami panvy a kostrce. http://www.fyzio.sk/metodika-ludmily-mojzisovej/
toto cvicenie ma zmysel len ked je pravidelne denne, tiez som zase zacala, aj ked rana su teda fakt tazke pre mna..☺

skaredekacatko
28. jan 2016

@vernazza ja som pred dvoma rokmi na jesen bola v luckach tam som ho cvicila a potom aj doma kazdy den az po po polku stymulku to som sa bala ze prasknu vajicka. Potom sa nezadarilo riesila som imuno a teraz ked som to videla tak preco nie ked si uz tu zdravotku platime 😎

sasa1983
28. jan 2016

@vernazza na fyzio presne do tohto centra som chodila aj ja,tiez mam pozit.skusenost

cheeky82
28. jan 2016

@kubulka280 ja tiež, ale prvý den co pichas sa ráta ako druhý den cyklu, teda mne to tak povedali. Vidím ze asi mi dajú dve lontroly

cheeky82
28. jan 2016

@erijan ahoj. Ja som mala vždy malo zrelých vajíčok, len 5, ale mne sa vždy všetky oplpdnili. Takze lekár bol vždy veľmi spokojný lebo do 5 dňa mi vydržali štyri z piatich. Teraz stimulujem soft prvý krát a v brne

dalida
28. jan 2016

@maria394 ahoj, maria. Mrzi ma, ak sa ta moje vseobecne lamentovanie dotlko. Vseobecne sa ti zda preto, lebo komunikacia medzi niektorými dievcatami tu na fore trva uz ... no dost rokov a vzajomne pozname svoje pribehy, na ktore staci taketo konstatovanie, aby sme vzajomne vedeli o com je rec. Ja stale o babo bojujem...

dalida
28. jan 2016

@lienka_1 leni napisala som ti IP. 😉

erijan
28. jan 2016

@astrid55 ahoj, cize nenavrhuju hned darcovske vajicka a spochybnuju vyskusat dalsie IVF... beru to tak,ze na SK to bolo tak a oni skusia zase po svojom, tak?

erijan
28. jan 2016

@cheeky82 tak to si nemala take zle ked si mala tolko zrelych vajicok, to je super

tlucka
28. jan 2016

@cmudlo Ďakujem 🙂 Dávam poslednú šancu Macháčovi 😀 😀 😀 A ak sa mu to zase nepodarí, tak idem naspäť do RF. Aj keď ja kliniku v Olomouci stále považujem za pobočku RF 🙂 A keďže sú v tejto téme najlepšie kočky, tak sa len kvôli pár vycestovaným km za Macháčom nepresuniem do inej témy 😀 😀 😀 😀

cheeky82
28. jan 2016

@erijan hej. vraj cca 30% embryii to dotiahne do 5 dna, no u nas to bolo asi 80%. Az nedavno som ale zistila, ze mam problem v imunite, takze take lahle to nebude

erijan
28. jan 2016

@cheeky82 aha chapem... tak hlavne ze sa prislo na problem a da sa to snad liecit a pomoct tomu... si v Reprofite spokojna?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre