Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

vernazza
24. mar 2016

@gagirl @tlucka @škaredé káčatko Kocky tak dnes zahajujem jarnú vlnu. ☺ Bola som na vklade, na piaty deň expandovana blastocysta. ☺ Bolo síce zase iba jedno oplodnene (dve odobraté) napriek stimulácii clostil + 2 menopury, ale tak verme že to pravé. Tak na mňa silno myslite! A kedy ma budete nasledovať? 😉

kika0510
24. mar 2016

Ahojte baby, uvazujeme nad konzultaciou v RF.... ktoreho lekara/ku, by ste mi odporucili...?? dakujem za info... 🙂

vernazza
24. mar 2016
panarka
24. mar 2016

Kocky co beriete utrogestan, do kolkeho týždňa to mate brat? Ja to v papieroch nemam napísane len sa mi zda ze hovorili do ukončenia 11 týždňa len som si neni istá. Dakujem velmi pekne

sasa1983
24. mar 2016

@panarka ja som uzivala dla odporucenia do 14 moja gynekologicka bola opatrnejsia, kazdopadne od 12tt sme to znizovali. Nema sa to vysadit okamzite, zalezi aj na davke aku mas R,V. Takze znizovanie az vysadenie moze trvat 10-15dni.

tinka9075
24. mar 2016

@mauerka ja mám zlú skúsenosť y GF a osobne z Harbulákom väčšieho blbca som už dlho nevidela,ten má od doktora veľmi ďaleko 😠 bola som tam dva krát na ivf ale celé zlé a jednanie sestričiek no to radšej pomlčím,,,keď sme prišli do RF úplne iné prostredie a doktor hneď povedal že žiadne ivf ale iui bude stačiť a mal pravdu stačilo mám dvojičky 🙂 keď som navrhla Harbulákovi najprv iui tak na mňa špatne pozrel jasné veď z iui nie je toľko prachov čo je smutné celé GF len na prachoch im záleží 😖

erijan
24. mar 2016

Baby, pocas stimulacie /klasicke ivf/ kratky protokol, ste si pichali injekcie v rovnaku hodinu kazdy den? musi sa to dodrziavat presne na hodinu? dakujem

malvina13
24. mar 2016

ahojte, chcem sa s vami poradiť. som tehotna, cca 6týžden..nebola som ešte ani na sone, preto sme to nevraveli ani rodine. lenže ide velka noc, a oblievanie vodou, kamaratky ma strašia že sa nemam nechať obliať, lebo nieje dobré sa zlaknúť v tomto stave. lenže tomu neviem zabraniť, ked o tom že som tehotna nebudu vedieť..ale osobne si myslím, že sa nič zlé nemôže stať. aký na to máte nazor? necítim to tak že teraz im to kvôli velkej noci máme prezradiť. dakujem za vaš nazor, na takýto nezvyčajný problém🙂

tlucka
24. mar 2016

@vernazza Veľmi držím palce, nech sa to konečne podarí a za pár dní nájdeš na teste // 🙂

marculik
24. mar 2016

@kika0510 ja som spokojna s Pospisilovou 🙂

gagirl
24. mar 2016

@vernazza velmi drzim palce moja tebe aj embryjku..ja verim ze budes nasledovat tu uspesnu tehu vlnu co zacala..Myslim na vas..musi to uz vyjst 🙂 vcera som poslala srdiecko pre stastie 🙂

kika0510
24. mar 2016

@marculik dakujem 🙂

gagirl
24. mar 2016

@malvina13 kludne nech ta pooblievaju..ale len teplou vodou aby si neochorela..🙂

sasa1983
24. mar 2016

@malvina13 skor dostanes infarkt z oblievacky, ako potratis. Tehotenstvo nie je diagnoza. Najdolezitejsi je zdravy rozun a usudok.

gagirl
24. mar 2016

@erijan priblizne v rovnaku..ale nemusis presne na minutu..v rannych az doobednajsich hod.mne povedali..cca do 10hod..

saraaah87
24. mar 2016

@kika0510 aj my tam ideme a vybrali sme si Vranu

gagirl
24. mar 2016

@kika0510 ahoj..ja by som si vybrala dr.otevrela ale neviem ci este berie..ma vela pacientok uz..Alebo dr.Pospisilovu ,Kurecovu..

lenka_13
24. mar 2016

@erijan ahoj,mnev jednom centre povedali ze cca hodina hore-dole je ok. V druhom ze dve hodky su v pohode. Urcite to nemusi byt na minutu presne

skaredekacatko
24. mar 2016

@vernazza drzim palce nech sa tam poriadne zavrta a o 9 mesiacov je vonku.

dancura
24. mar 2016

@panarka skus pozriet v papieroch co mas z RF.Mne napisali do 10teho tyzdna..v papieroch to tak mam

matusik6
24. mar 2016

@vernazza
Držím palce

panarka
25. mar 2016

@sasa1983 dakujem, inak logiku to ma postupne vysadzovat i ked pri prvom dieťati som to vysadila naraz

panarka
25. mar 2016

@malvina13 vobec sa nemusíš báť šibačky, voda ti neuškodí, ved sa hned prezlecies a zľaknúť sa nemas coho ved vies co ta čaká. Su dievčatá ktore su tehotné a ani o tom nevedia a cvičia, behajú a ine veci. Ja viem my po IVF sme take opatrnejšie ale ked uz tam embryjko je tak medzi nami a dievčatami co otehotneli prirodzene žiadny rozdiel nie je ani v tehotenstve ani v porode v ničom. Drzim palceky aby si to zvládla v pohodke. P.S.ja som tiez v 6 tt 🙂

panarka
25. mar 2016

@dancura ved to ze tam ňic nemam ☹

mimika1973
25. mar 2016

@vernazza jasnacka, uz si jednym krokom v tehu vlaciku! 😉
XB je pekne embryjko a urcite aj to prave a kvalitne, ked zostalo toto jedno az do 5.dna. 😵
Drzim paluchy a nestresuj sa s predcasnym testovanim!!! 🙂

mimika1973
25. mar 2016

@gagirl ahojky, kedy ides moja? 😉

erijan
25. mar 2016

@gagirl dakujem...aj mne povedali do 10hod doobedu ale zabudla som sa opytat ci to musi byt rovnaka hodina alebo nie,len aby to bolo to 10tej... tym ze pojdem do roboty bud.tyzden tak budem rano o 6tej pichat pred robotou...dnes som zacala stimulovat tak budem pre istotu aj teraz cez volne dni o tej 6tej

erijan
25. mar 2016

@lenka_13 dakujem 🙂

vernazza
25. mar 2016

@mimika1973 Ahoj, dakujem pekne za povzbudenie 😊 No ja som teraz velmi na vyber nemala, keďže oplodnilo sa iba jedno z dvoch. Ale vyžiadala som si predĺženú kultivaciu, nech vieme, ze sa dobre vyvija.. A nesklamalo ma, takze mu velmi verím. Koudelka ma presvedčil, že vajíčko z prirodzeného cyklu má vždy vyššie šance, lebo telo ho samé "nominovalo" 😊 Je to sice na nervy mat iba jeden pokus., ale tak som sa na to dala, minule to nevyšlo, tak verme ze teraz ano. 😊 A testovanie mi ani nepripomínaj, doma pre istotu žiadne nemam a ani ich tak skoro neplánujem zakúpiť. Chcem vydrzat co najdlhsie. Dobre mi padlo toto volno hned po vklade, bez práce a stresov.. Tak sa potom ozvem urcite. 😊

vernazza
25. mar 2016

@gagirl Ďakujem pekne za srdiečko moja! Mne už ostáva len dva týždne čakať, ale tebe prajem nech sa všetko dobre nastaví a budeš môcť ísť čím skôr na úspešný vklad! Myslím na teba. ❤

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre