Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ssegra
16. apr 2016

@lily311 my mame teraz 6 mraziacikov a cakame na vysledky PGD pretoze moj partner ma geneticku poruchu kvoli ktorej museli ist ba testy. V nasom pripade asi nieje potrebna fragmentacia ked aj tak musia ist na testy. Ale dakujem za info a drzim paste aby vam to vyslo 🙂

vivien391
16. apr 2016

baby, mozem sa este teraz ( dnes) objednat na folikulometriu v Brne?

lily311
16. apr 2016

@ssegra aj ja tebe 🙂

isabellita
17. apr 2016

Ahojte dievčatá, tak a som tu aj ja. Som po 2IUI-neuspešnych, mam 34rokov, všetky testy a vyšetrenia na1, spg tiež , 2roky snaženia sa o 2dietako (mame 1 5ročnu dceru-na tu sme čakali tiez dlho až jedneho dna sa nam to podarilo), no teraz kvoli veku som si povedala, že už nebudem čakat na zázrak. Tak som od 08/2015 to zacala riešit s doktorom, pozerame kazdy mesiac folikuly, mam pravidelny 27dnovy cyklus, pekne parametre boli pri IUI (januar, februar), december 2015 prefuk vajecnikov-všetko priechodne a nic. Teraz som už 2mesiace bez akýchkolvek vitaminov (Inositol, kys.listova,..), tak asi skusim to IVF. ešte predtym asi musim ist na 3IUi a ked bude negativne, dostane potvrdenie, som si stanovila fin.limit fakt že max 800eur za IVF. a ako čítam bratislavské centrá moc nemaju dobru povest, tak chcela by som to vsadit na istotu na Brno. AJ ked nechce sa mi čítat tu 4000stranok, zatial čo som prešla boli ste spokojne 🙂 ak by mal niekto chut napisat mi spravu a porozpravat svoje skusenosti , budem rada 🙂

ivkaivuska
17. apr 2016

@isabellita urcite by som volila reprofit Brno mam to u nich vyslo na prvi krat v septembri mam termin.

erijan
17. apr 2016

@ivkaivuska super 🙂 a mala si soft ci klasicke ivf?

fantinka
17. apr 2016

@isabellita drzim palce, my sme tiez po neuspesnych 3 icsi sli teraz do Brna a po soft stimulacii mame s picsi 1 embryo a v utorok vklad 😉.

karmen007
17. apr 2016

@ivkaivuska Ahoj, a môžem sa spýtať koľko máš rokov keď ti to na prvý krát vyšlo? Musíš byť asi veľmi mladá, že ? Lebo ja som išla prvý krát v 39 rokoch a nevyšlo, druhý krát idem teraz, mám 1 mesiac pred 40 a mám veľmi malú šancu a to som v Reprofite v Brne - vyslávenom a ešte horšie výsledky ako prvý krát v Blave. Ale tak. Takže v Brne nie je žiadna istota, ako píše isabellita. Umelé oplodnenie je veľké šťastie - to je vabank - taká hra, či to vyjde alebo nie.

vivien391
17. apr 2016

@isabellita No ja som po
neuspesnom softe a jednom IVF v Brne, zalezi od toho aky mate problem 🙂

leaa70
17. apr 2016

Ahojte dievcata, chcem sa spytat mala som ist na hormonalny profil na 3 DC, ze vraj je to vtedy napresnejsie, ale mi to vyslo cez vikend, tak mam ist zajtra na 4 DC ked uz sa mi pomaly mrcha konci?

ivkaivuska
18. apr 2016

@erijan mala som soft

hranoska
18. apr 2016

@isabellita ahojky, ja zacinam buduci tyzden stimulovat na soft, som v reprofite v brne..ale obavam sa, ze tych 800€ ti stacit nebude..my sice ideme ako samoplatcovia, bude nas to stat cca. 1600€, ale ked sme sa pytali na sumu doplacania cez poistovnu, tak nam povedali cca. 30 tis. Kc...

ivkaivuska
18. apr 2016

@karmen007 Ahoj ja mám 44. a vyšlo to záleží aj na tom aký máš problėm. A hlavne psychika musíš veriť a nevzdať to ta je najdôležitejšia.

cheeky82
18. apr 2016

ahojte. viete mi povedat, ci sa odber vajicka v nativnom cykle robi pod narkozou? ak nie, neboli to moc? vklad sa robi na treti den alebo sa tiez robi predlzena kultivacia? dakujem

tlucka
18. apr 2016

@cheeky82 Ahojky, odber v native sa zvyčajne robí bez narkózy, ale keď budeš na narkóze trvať, tak ti ju určite dajú. Ja som mala takto odber už 2x a bolo to v pohode. A to som naposledy mala dokonca 3 foliky. Je to síce nepríjemné, ale oveľa menšia záťaž na organizmus ako byť v narkóze. A po odbere sme išli raz cca do 20 minút domov, takže nemusíš trčať tie min. 2 hodky na izbe. Druhýkrát som tam bola dlhšie, lebo mi tiekla ešte infúzka lipidov.

cheeky82
18. apr 2016

@tlucka ti si mala bez stimulacie 3 folikuly? to je ako mozne? a na kolky den ti robili vklad? ja by som maal dostat infuziu v imuno centre asi tyzden pred vkladom.

tlucka
18. apr 2016

@cheeky82 Ano mala som, lebo mám PCO, ale vajíčko bolo len v jednom. Nakoniec vklad nebol, lebo embryo sa po PK nevyvýjalo dobre.

erijan
18. apr 2016

Baby, ktoreho doktora z Reprofitu dporucate na konzultaciu? Alebo je to jedno?

cheeky82
18. apr 2016

@tlucka takze sa robi PK? hm, ja nechcem PK, zbytocne vyhodene peniaze. pri native si to uctuju zvlast. a aj tak nebude z coho vyberat, budem rada ak to embryo zvladne do tretieho dna. dufam, ze mi daju na vyber a nebudu tlacit do PK.

ivkaivuska
18. apr 2016

@erijan je to jedno vsetci su tam super.Ja som bola u dr.Kozumplika

tlucka
18. apr 2016

@cheeky82 Jasne, že ťa nebudú tlačiť do PK. Ja som práveže natom trvala. Ja zase zastávam názor, že ak neprežiije PK, tak nemá potenciál na ďalší vývoj. A pre mňa bolo asi menší stres zvládnuť to, že som nemala vklad, ako to čakanie po vklade. Embryo vyzeralo na tretí deň dobre, ale potom sa zastavilo, takže by som sa zbytočne utešovala tých x dní, že mám pekné embryo v brušku. A čo sa týka finančnej stránky, tak to tiež také diskutabilné. Ja chodím do Olomouca, a tam sa trošku inak účtuje. Natív stojí 15.000, PK stojí 6000, ICSI stojí 1000, ale nativ bez vkladu stojí len 3000. Takže mňa to nativ cyklus bez vkladu + PK + 1 ICSi vyšlo menej ako keby som vklad "nekvalitného embrya na tretí deň mala a účtovali si celý cyklus.
V každom prípade držím palce

cheeky82
18. apr 2016

@tlucka no tak to ma logiku, co sa tyka tych financii. musim si to pozorne pozriet na ich stranke. neviem co je pre mna horsie, ze by nedoslo ani ku vkladu, alebo ze by to nevyslo. kazda minca ma dve tvare. ale zasa, naco zbytocne brat 2 tyzdne utrogestan,ze? no premyslim si to este riadne

cheeky82
18. apr 2016

@tlucka v RF stoji nativ 7000 korun,co je v pohode.

buba08
18. apr 2016

@cheeky82 aj ja som mala nativ bez narkozy, úplne v pohode, nic ma nebolelo, ale po OPU som spinila asi 4 dni, (co pri narkoze, kde som mala 7 vajíčok vobec, asi záleží aj od lekára ako šetrné OPU urobí). Ja som tiez zástancom PK, aj ked bolo iba1 vajko, no neprežilo ani do 3 dna, stalo nas to vtedy 3 000 Kc, kedže nebol transfer, viac som na nativ nešla.

mimi13364
18. apr 2016

@tlucka
@cheeky82 ja som asi tiež za PK, na jednu stranu je pravda že ženám sa ujalo aj 3dňové embryjko, nikto Vám nepovie či by toto trojdňové embyjko kt. bolo úspešné prežilo aj PK. Každý si to musí zvážiť sám. Ja osobne som za PK. Ak vkladať a platiť - tak za čo najkvalitnejšie embryjko - peknú blastocystu a zvýšiť tak šance na maximum.

cheeky82
18. apr 2016

@tlucka asi im budem musiet napisat. v cenniku maju Nativ 7000 Korun (monitoring, odber, celkova anesteza-dam si to ale bez nej, transfer). PK-6000 korun. Nikde sa neuvadza, ze co ak nedojde k transfery alebo sa vajicko neoplodni. este by som chcela dat metodu MACS, to je 5500 plus 1000 ICSI. no je to dokopy dost vela penazi.

cheeky82
18. apr 2016

@buba08 a tych 3000 bolo v RF? a kedy? teraz niekedy?

buba08
18. apr 2016

@cheeky82 bolo to pred 2,5 rokom v RF

cheeky82
18. apr 2016

@buba08 dakujem. to by bolo super. uz som im napisala, tak potom dam vediet. ked som to cele naratala, tak jedno embryo by nas vyslo nejakych 700 eur, to je uz riadna palka. cele by to mala preplacat poistovna, kurnik sopa

leaa70
18. apr 2016

@cheeky82 No ja chcem ist tiez tento mesiac na Nativ, to akoze nativ+vklad 700 eciek

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre