Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

violoncielka
29. júl 2010

@janula18 aj mne ostava este tyzden.....pocitam MS okolo 4-5.8

esther03
29. júl 2010

ahojky baby, poznate prosim dr. pospisilovu? Aka je? Sme k nej objednani 😉

janula18
29. júl 2010

@violoncielka aj mne tak isto.
Pozerám že Talionsko? a to ideš do Brna?

violoncielka
29. júl 2010

@janula18 ano na soft...pretoze tu to jednak nechcu robit a ked to robia tak to je strasne drahe okolo 3000 euro. No a v podstate Brno je od nas 7 hodin cesty. Urobime si aspon vylet...mozno to spojime zo stanovackou 😉.....a tak ci tak musim prist v auguste na SK....
Ty odkial dochadzas? a vidim ze z PD. Ved ja som tiez z PD.....budes dochadzat?

janula18
29. júl 2010

@violoncielka sono by som chcela u môjho dr. ale neviem ako to bude ked víde na víkend. A vraj aj v Brne sono cez víkend nerobia, t ak uvidím ako mi to víde.
Tak do Brna pôjdeme na OPu a ET, ale špekulujem že by som tam ostala, alebo možno tiež výlet s rodinkou do stanu.
Ja som konkrétne z Bojníc

violoncielka
29. júl 2010

Ja som tiez rozmyslala , ze pojdem na UTZ u mojho gyn., ale zda sa ze v auguste ma dovolenku. Ved uz mi je jedno ci pridem na SK o 2,3 dni navyse. Este popremyslam. Poznas nejake dobre campy v okoli Brna, my sme si totiz kupili stan a este sme nemali moznost ho vyskusat. Ale po OPU a ET by som asi so stanovanim nespekulovala...
Ja som priamo z Prievidze....ved z Brna skocim aj ku nasim ...
Ku komu ides v Brne. Ja som u Machaca...mozno sa tam aj stretneme 😉

rebeca_1
29. júl 2010

@janula18 tak isto. Tri su vraj pekne, dominantne. Ale aj tak sa modlime aby boli aspon 2 kvalitne vajicka. Ja vzdy mavam OPU az 15 DC. Do soboty mam lieky, koncim vecer pregnylom.
No tak super, vymenime sa. Potom budes stimulovat ty ))))

@lenny71 parada, blahozelam. Bude bracho alebo segra )))) Moc ti teraz drzim palce, opatruj sa!!!

janula18
29. júl 2010

@violoncielka ja som si písala asi so štelcom. Ja som tam ešte bola.
V brne som v kempe nebola, ale našla som v okolí 3, tak zvažujeme možnosti.
Na ja po ET by som šla domou. Ona záleží, či pôjdeme všetci do Brna tak by sme boli v stane, alebo ak mužovi nedajú dovolenku tak možno budem v nejakom penzione a on len príde na ET pre mna.
Však ja tiež uvidím ako s tým sonom, hlavne ako príde mrcha. Lebo môj dr. robí len v pondelok a vo štvrtok. Tak neviem ako bude

violoncielka
29. júl 2010

@rebeca_1 tak to mas krasny pocet. Ved 15 DV je optimum...nie? Ci chodia baby aj skor?

rebeca_1
29. júl 2010

@violoncielka chodia aj skor niektore, okolo 12 DC. Dokonca aj Vitouskova sa trosku divila, pytala sa ma, ci mi aj predtym vychadzal OPU tak neskoro a ja ze vzdy. Tak ma supla na pondelok.

violoncielka
29. júl 2010

@rebeca_1 od coho to zavisi? ako rychlo ti rastu folici?

rebeca_1
29. júl 2010

@violoncielka podla toho vcerajsieho vypoctu mi to vychadza, ze tak mm za den. Ja som mala okolo 13-14 mm a potrebujeme sa dostat na nejakych 17-18 mm.

janula18
29. júl 2010

@violoncielka a ty si už bola niekedy na IVF

violoncielka
29. júl 2010

@rebeca_1 ved jasne....aj mne to tak pomaly rastie 😉

violoncielka
29. júl 2010

@rebeca_1 ja som mala minule jeden 29mm a ostatne tak okolo 23-25

rebeca_1
29. júl 2010

@violoncielka co? Jejda! A nepopraskali? Ako to vtedy dopadlo?

violoncielka
29. júl 2010

@rebeca_1 super to dopadlo z toho najvacsieho bol krasnt valibuk...ale u mna sa mu nejak nepacilo☹...tiez som sa bala, lebo take velke som nikdy nemala. Vzdy to bolo tak do 24 maximalne. Akurat som si pozrela stare zaznamy, aby som tu netrepala blbosti. A pozrela som si aj Machacov planik...podla jeho vypoctov by som mala mat OPU 10 DC????no ved uvidi aka som ja pomala...hahahaaa

rebeca_1
29. júl 2010

@violoncielka preco si myslis, ze budes pomala? Ved si mala ukazkove foliky. Nestresuj popredu!
Machac ta nenecha tak dlho stimulovat. Dorastiete na 17-20 mm a uz aj pojdes. )))))

violoncielka
29. júl 2010

@rebeca_1 neboj ja nestresujem.....ved prave si myslim, ze nove centrum, nove techniky, menej hormonov, rodna hrud....same pozitiva 🙂...a hrooozne sa tesim na starobrno s vepro knedlo zelo....mnam....

rebeca_1
29. júl 2010

@violoncielka mnam, to by som si aj ja dala....
Ako dlho zijes v Taliansku? Ty si mala IVF len v Taliansku, nikde inde? Nevies to este asi porovnat, ze?

violoncielka
29. júl 2010

@rebeca_1 ano len v Italy...ale bola som spokojna aj s dr. aj s nemoznicou aj s pristupom...jedine co som nebola spokojna bol vysledok...😉
Ja som uplne na zaciatku chodila do Heliosu Martin , kde mi robili IUI...chcela som tam pokracovat- lebo su vynikajuci aj tam, ale nevedela som si predstavit to dochadzanie ....teraz ked viem o com je IVF tak sa uz ani tak nebojim a mm ma nastastie august dovolenkovy (ako kazdy rok) tak si ideme urobit dovolenku s nejakou tou operaciou...hahaha

rebeca_1
29. júl 2010

@violoncielka ano Helik v MT ma velmi dobre referencie. Hovori sa o nich, ze su najlepsi na Slovensku.
Manzela mas Taliana?
Inak to je perfektne spojit dovolenku s operaciou ))))) Nech to je teda ta najkrajsia operativna dovolenka!

violoncielka
29. júl 2010

@rebeca_1 ano mm je talian (hihihi).
Tak pekne pi cervene vinko a priprav sa dobre na pondelok. Pa

modra
29. júl 2010

Ahojte tak zajtra idem na krv zistit ci sa uchytilo brnovciatko 🙂 🙂 🙂

violoncielka
29. júl 2010

@modra tfuj tfuj tfuj

rebeca_1
29. júl 2010

@violoncielka dakujem, pa-pa.

@modra tiez thu, thuj, thuj!!!!! Dufam, ze sa citis ako tehulka!!!!! Netestla si?

shandy
29. júl 2010

ahojte dievcence
@cavik no teda, tak hemato je vylucene. Tak som zvedava, ze ci ti nieco ine najdu. Hmm, ale ten zapal, no bude patranie ze kde to je a co to je. drzim ti palceky, nech to je len nejaka hluposticka, ktora sa da rychlo odstranit 🙂
@lenny71 gratulujeeeeeeeeem. krasny vysledok aj s mrazacikmi. kedy budes testovat? ja verim, ze tentokrat ti to vyjde...musiiiiii 🙂 🙂
@rebeca_1 supeer, tak v pondelok OPU to ubehlo 😉 . dufam, ze budu krasne vajka aspon 4 😵 .
co sa tyka velkosti folikov vobec sa tym baby netrapte. u kazdeho je to ine. ja ked ovulujem, tak mam foliky velkosti 29 - 30 mm, co by uz vacsina povazovala za cysty. ale folikulometriou aj laboratorne bola ovulka potvrdena. Ja som mala na prvom softe OPU na 11.DC a ziadne vajka, potom na 13.DC pri druhom softe uz 7, cize u mna evidentne funguje cim neskor OPU tym lepsie 🙂 .
@modra drziiiiim palciska, nech je pozitivna 🙂 🙂
pekny den vsetkym 😵

shandy
29. júl 2010

Aktualna tabulka:
Cakatelky na stimulku/KET
callex, 1x IVF GF neg., 2xIUI biochem. tehu, 1xIUI neg., hemato
falin (34r.) - 3 x IVF, 5 x KET Iscare; 1 x tehu - dcerka 5r., 1 x chem.tehu. teraz soft RF (heterozygot MHTFR v 2 mutaciach - pri tehu fraxipirin; genetika)
lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – aug 2010 (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20 (32r), KET po pauze
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
modra (30r) - 3xIUI, 2xIVF, 1xKET, 1xIUI v Brne a cakame na vysledok,
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KET 25.6. neg., čaká na hemato
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednison 2.5 mg od pozit.tt)
pikha (35r.), 1x IVF Ferticent-neg., 1 x soft IVF RF neg., hemato vysetrenie
rikuska21, konzultacia 30.6.
shandy (32r), 1xsoft IVF RF (bez ET), 1xsoft IVF RF neg., dalsie soft IVF august, genetika
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., soft RF august 2010
Violoncielka (38r), soft IVF RF august 2010
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , vysetrenia
.....................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-RF, OPU 4.8.
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, 1x soft RF neg.., teraz soft IVF RF, ET 26.7.
rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., teraz soft IVF v RF, OPU 2.8.

.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF = tehu, caka dvojicky,TP: januar 2011
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehu, caka chlapceka, TP 6.11.2010
Olympia , 2xIVF, 2xsoft IVF RF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Jun 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mircalla, 1 dieta, chlapcek Filipko (jul 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2008)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynFiv, 1x mimomatt
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), soft IVF Olomouc-neg., 2xIVF- FC Bratislava - neg., prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Labus
Cavik
maticap.

modra
29. júl 2010

@violoncielka
@shandy
dakujem baby dufam ze bude 🙂 veelmi si to prajem.. 🙂 🙂

lenka20
29. júl 2010

ahojte kocky, janula, violoncielka - vam sa to uz blizi, budem drzat palce nech vypestujete poriadnu kvalitnu urodicku 😉
modra - thuj thuj thuj na krvicku a fakt si netestovala?? 😉 ale vidim smajlikov tak myslim, ze tusis nieco 😉
lenny paradicka, este aj mrazacikovia, to je super 😉 😵 😵 😵
cavicek - tak nech ti aj to speci vysetrenie dopadne na vybornu, nech mozes s pokojnou dusou ist do dalsieho pokusu 😵
rebeka super ze aj dalsia kontrola je OK, ktory DC bude OPU to je uplne jedno, ja som v heliku mavala 16.-18.DC, v Brne vzdy okolo 11.DC... oni to uz vedia posudit, ze kedy je to najlepsie, cest vynimkam - vsak shandy, ale ty si specialna, tak to sa nerata ako chyba 😀 😀 😀
babule mam krasne spravicky od Mircallky - maju sa dobre, mircallku trapia bolesti po cisaraku 😒 , ale filipko je hotovy poklad, papka spinka neplacka....naozaj fantasticke nedelniatko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre