Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabinkaa
28. sep 2010

@esther03 nie na KET nejdeme, lebo nemáme mrazáčikov, rozvíjali sa dve embryjká, ktoré mi vkladali a neujali sa, v tom čase som bola vo veľkom strese, myslím, že som si to tým zapríčinila sama

rebeka33
28. sep 2010

gabikaa a viete presne aký je sprm. a nerozmýšľali ste o tese-mese. No v Brne vám určite aspoň veci vysvetlia. 😵

falin
29. sep 2010

@zuzla80 - ahojky zuzi, ano sme pevne rozhodnuty, bud tento cyklus alebo dalsi. Na jednej strane prekypujem optimiznom ze v novom car sa zadari, ale na druhej strane je tu strach zo sklamania. Ved to poznas, ale budeme skusat. Dakujem za drzanie palcuchov 😉
Malinkej prajem rychle vyliecenie. Na kasel skus hedelix, ale spytaj sa pre istotu v lekarni od kolkych mesiacov to je, ale myslim ze aj pre malinke deticky

callex
29. sep 2010

@zuzla80 stodal je homeopatikum tak si myslim zeby jej nemalo uskodit. ja ho osobne pouzivam a neviem si ho vynachvalit. ked sa opytas v lekarni ci je vhodny i pre deticky tak ti urcite poradia.
@gabinkaa na tvojom mieste by som si dala sspg urobit aj inde..napriklad pri objednavani do Reprofitu povedz sestricke ze chcete aj spg pri prvej konzultacii. mne v GF najprv na spg povedali ze je na hranici..o tri mesiace bol este horsi ale nie uplne zly ze da sa s tym otehotniet a treti krat to uz bolo na IVF/ICSI.v Piestanoch bol v norme pri kazdom IUI..v Unice to bolo uz len 5% normalnych. tak som zvedava aky bude v Reprofite. ale myslim ze to bola nazorna ukazka ze doveruj ale preveruj.

callex
29. sep 2010

@tomka12
@modra potichucky sa teda tesim a drzim palce.

falin
29. sep 2010

baby chcem sa vas spytat, ja viem ze je to individualne, ale aspon orientacne. Ked sa berie iba clostyl na ktory den ste mali priblizne OPU. Cyklus mavam 26-28 dnovy. Dikes za rady

callex
29. sep 2010

babulky mam na vas jednu matematicku ulohu..hanbim sa ale normalne si neviem daco vyratat. endokrinolog mi odkazal ze mam prist na krv 6 dni pred menzesom. a ked to ratam odzadu tak mi to vyjde iny den ako ked to ratam odpredu. ☹
menzes bol 15.9....a ratajte ze mam pravidelny cyklus 28. kedy podla vas mam ist na ten odber?

falin
29. sep 2010

Tomka, modra - gratulujeeeeem a drzim palceky, aby bolo vsetko ok 🙂

esther03
29. sep 2010

@callex nie nahodou 6.10.? 🙂

shandy
29. sep 2010

bre ranko babule 😵 😵
@violoncielka viol o brchu mi ani nehovor,mam ho dost velke a davam tomu tak tyzden a ci chcem alebo nechcem si to ludia vsimnu. uz sa aj v kuloaroch u nas sepka 😀 . nasi este nevedia nic, na dalsi uzv idem buduci piatok, tak ked tak az potom...ale tiez ako vravis tie bolesti v brusku uz presli,uz len obcas jemne nieco. je to lepsie ako na zaciatku, co? to som sa stale bala,ze ide mrcha...🙄
@esther03 esther ano preplatili 😉
@tomka12 ako zatial??? pekne tam zostanu 😉 . ja som toto povedala hematologicke, ze zatial a ona ma sfukla ako sviecku 😀 😀 . gratulujeeeeeeem a velmi sa z vas tesiiiim 😵 . kedy ides na dalsi uzv?
@zuzla80 zuzlik nic si nevycitaj, ked tie atb boli treba, tak co narobis...a ked zacala aj kaslat, tak asi treba boli. dufam, ze to rychlo prejde.
@modra potichucku gratulujem....nech to dobre dopadne.
pekny den vsetkym

orsulka
29. sep 2010

ahojte...pekne ranko prajem 🙂
@tomka12
@modra gratulujem dievčatá.......potichučku sa s Vami tesim, držim palce, len nech to takto pekne pokračuje aj nadalej 🙂)) hlavne je veriť...!!!!

@tomka12 tfuj tfuj tfuj...nehc pekne dve vydržia, aby si mohla do klubu dvojičiek 🙂 🙂 🙂
@olympia tak ja som na toém tak trosku podobne, sem tam aj vytok, sem tam pich a tak, nevolnosti našťastie nie.....este vela nenakupujem, cakakm na 3D a na to, aby nam pan doky povedal, čo to bude.....potom sa rozbehnem už naplno!!! 😀 😀 😀 😀 teraz som rada, že dobre dopadla tá seerklaž, a postupujeme pekne dalej 🙂 😉

esther03
29. sep 2010

@shandy pytam sa preto, lebo si pisala, ze zo 44.000 czk vam preplatili 800eur. Tak preto sa pytam, lebo sa mi to zda za soft straaasne vela 😕

shandy
29. sep 2010

@esther03 esther pisem ti IP 😉

zuzla80
29. sep 2010

@olympia neboj neublíži, čítala som o tom dosť a najlepšia je práve tá na vysávač. To ju nestrkaš hlboko do noštek, lebo tá trubička ťa nepustí a taktiež ani ten ťah nieje silný, nejako sa to asi reguluje, lebo oproti tomu, keď vysávaš koberec je ten ťah omnoho menší. Veď uvidíš, ak ju budeme náhodou musieť použiť. S ručnou odsávačkou by si takéto hlieny nedokázala absolútne vytiahnúť a to by narobilo ešte viac šarapaty v nošteku. Ale malá ma z toho riadny stres, len čo zapneme vysávač už spúšťa kútiky smerom na dol...
@shandy ja si nič nevyčítam, neboj, veď sa snažím robiť pre dieťatko maximum. Ja som jej ani dithiaden nedala, radšej som použila fenistil kvapky - proste taký materinský inštinkt mi to nedovolil 😉
@tomka12 takže ďalšie dvojočky, no krásne baby, rozbieha sa tú dvojtehuľkovský fanklub. Držte sa a dúfam, že sa k vám pridá aj @modra gratulujem, držím palce, nech to dobre dopadne.
@cavik ak by si náhodou ten prednison potrebovala, stále ho budem mať v rezerve pre teba 😉 A kto ti nakoniec predpísal lieky, Muranská?
@falin vieš ako veľmi ti prajem nech sa to podarí, nech nabehneš na túto dvojtehuľkovskú vlnu 😉 Budem ťa špehovať ako pokračujete 😅
Dala som nakoniec malej Stodal - homeopatikum, píše, že ho je možné použiť pre všetky vekové kategórie bez nežiadúcich účinkov, tak dúfam, že neuškodí, čím ďalej viac pokašliavame, tak som musela nasadiť.

shandy
29. sep 2010

@zuzla80 zuzlicek tak super, ved ty si sikula a mamina, sama vies co je pre Ninku najlepsie 🙂 . inak si tiez neviem predstavit ako ta odsavacka na vysavac funguje. kto toto vymyslel 😅 😀

brita
29. sep 2010

@gerdusha Stelcl odpovie najneskor vzdy na druhy den, ale casto aj este v ten isty den. On je skutocne vynimocny. 😉

shandy
29. sep 2010

@brita brituska ahoj ako sa mas?

gabinkaa
29. sep 2010

@callex to je dobrý nápad, vyskúšame aj tam sprg, ale tie rozdiely sú fakt veľké, človek má dojem že im ide len o to, aby z nás peniaze vytiahli, ale vôbec nie o pomoc,ktorú u nich hľadáme, nemám z toho dobrý pocit, ale asi taká je doba

gabinkaa
29. sep 2010

@rebeka33 v GF bol spermiogram zlý, využili sme darcovské spermie, neviem čo je to tese-mese,

mircalla
29. sep 2010

@tomka12 @modra gratulujem

shandy
29. sep 2010

@gabinkaa gabi my sme boli vo FC na spermiograme a mali sme len miestnu astenospermiu, inak vsetko ok. potom sme boli na tom imune v Prahe (po pol roku) a zrazu astenoteratozoospermia a indikacia na IVF ICSI. Pytala som sa vtedy dokiho v Prahe ako je to mozne. ci je mozne, aby sa tak radikalne zmenil spermiogram a on my povedal, ze skor nie ako ano. A rovnako mi povedal, ze ani vyhliadky, ze by sa to zmenilo k lepsiemu zial nie su. Ze stale to bude na IVF ICSI a ked som sa ho pytala ako je mozne ze mal teda behom pol roka uplne rozdielny spg tak povedal, ze kazde centrum pouziva inu metodiku, ze tym sa to moze lisit. Ze oni pouzivaju metodiku WHO, co je jedna z tych najprisnejsich....

gerdusha
29. sep 2010

@brita ,
hmm, mne neodpovedal uz druhy den...tak neviem...mozes mi do IP napisat jeho mail adresu, snad mi ju dobre do papierov napisal. dakujem vopred

danutta
29. sep 2010

@gerdusha,ja som mu pisala vcera vecer,a uz dnes naobed som mala odpoved.Prajem pekny den 🙂

tomka12
29. sep 2010

Baby dakujem vam vsetkym 😉 😉
na dalsi ultrazvuk idem 8.10. 🙂 🙂

@rebeca_1 a ty ako si dopadla na ultrazvuku?

gerdusha
29. sep 2010

poslala som mu mail este raz a obratom odpovedal

tomka12
29. sep 2010

@shandy aj ty mas take velke brucho? je toto normalne? ved na mne je to uz normalne vidno...

shandy
29. sep 2010

@tomka12 no tomi su to predsa len dvojky 😀 😀 😀 . to idem aj ja presne ako ty. ides aj s muzikom? 🙂 . to brucho je asi normalne, na mne je to uz davno vidno, takze maskujem o sto dvesto ale ratam ze este tak tyzden a uz to nezamaskujem 😀 . no uz to tak vyzera ze budeme dvojnasobne vacsie 😅

tomka12
29. sep 2010

@shandy takze aj ty mas v piatok...no idem aj s nim, ale neviem, ci sa aj on dostane dnu...No snad ano...Ved aj na mne to bolo vidno uz davno, to brucho je stale akoby nafuknute...No len nech to vsetko pokracuje tak, ako ma...

brita
29. sep 2010

@shandy Shandiček, ahojky, gratulujem k dvojčatkám. To je úžasné. Veľmi ti závidím- v dobrom 😉 Ja som už po revízií, zataiľ sa cítim dobre, iba také slabé krvácanie. Po 10 dňoch si dám spraviť hcg, musí vraj klesnúť na nulu. Neviem ale, čo potom, ak neklesne, zabudla som sa spýtať. Snáď to nebudem musieť riešiť. Po prvej MS zase pôjdem na ultrazvuk, či je maternica v poriadku. Som zvedavá, kedy mi mrcha príde 😒
@gerdusha Som rada, ze ti Stelcl odpovedal. Ja mam s nim naozaj len tie najlepsie skusenosti.
@tomka12 Aj tebe velka gratulacia. 😉
Pozdravujem vsetky babenky. 😉

shandy
29. sep 2010

@tomka12 ale tak hadam hej ked tam bude 🙂 . presne tak u mna rano sa to este da ale vecer uz sa to tazko maskuje...treba verit, ze bude 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre