Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evadek
14. aug 2014

@ludinka ved prave preto chcem ist do CR..presne toto som pocula, ze nevedia na SR dobre nastimulovat...este predtym by som chcela zobrat krv na amh...ale to mi asi zoberu i v Brne na overenie?..ci?...

haimi
14. aug 2014

@evadek asi tak, ako hovoris. Doktor pri iui vidi len velkost folikulu, nikto nevie ake vajko a ci tam vobec je 😉

evadek
14. aug 2014

@haimi ja nevem ake mam fsh..musim zistit...amh mam 0,90...skusim to este raz s tym vitaminom d3....🙂

haimi
14. aug 2014

@evadek zoberu ti, ked budes chciet, ale budes si to musiet zaplatit. Maju v cenniku kolkov vysetrenie na AMH stoji. Popr. nech ti zoberie amh gynekolog a mas to zadara

evadek
14. aug 2014

@haimi hej..to je lepsia moznost....ked ma clovek na to narok musi to vyuzit ..lebo tak ci tak vsetko stoji vela...dakujem🙂

haimi
14. aug 2014

@evadek to nemas zase take tragicke amh 🙂 a fsh mas ok, ci uz ho mas zvysene ? Ja som mala najhorsie amh 0,61 a po D3 som mala naposledy 1,32

zibi
14. aug 2014

@haimi no v skratke napisem ked si nebola co by trebalo spravit
faktor leiden a protrombin su najzakladnejsie sa divim ze to v centrach nerobia
mutacie mthfr 677, 1287 - prva je ohladne vstrebavanie k. listovej , druha suvisi s homocysteinom ked je zvyseny tak mas problem otehotniet ale moze ti hrozit aj infarkt aj moz. prihoda - zhorsuje kvalitu ciev - na ten homocystein zaberaju - kys. listosva, pyridoxin a B12 ked si ich brala v neajkych vitaminoch multi alebo samostatne je mozne ze mutaciu mozes mat ale bez zbyseneho honomcysteinu
dalje sa beru faktory V, VI, VII, VII, IX , mutecie rozne protilatky - vsetko co suvisi s potratom, trombozami a krvou
proste povedz ze sa vam nedari otehotniet a ze ides na ivf a kedze je to vsetko hrozne drahe potrebujes zistits vsetky veci co by mohli sposobit potrat pripadne ne problemy s otehotnenim - zvyknu mat reci ze naco ides na krv ked si nepotratila alebo tak tak to treba vysvetlit ze vsetko stoji pekne prachy lebo na hematku posielaju gyndosovia az po dvoch ptratoch co je hruza cize im to tak povedz nech ti vsetko poberu
tie antifosfoli protilatky ako karidolipin, anexin aspol by ti na hematke mohli teiz zobrat vypis si to a aj protilatky ana , ata, apca, a spol - mne to zobri.
aspon ten zaklad nech ti zoberu

keby mali nejake preskripcne obmedzenie v tom co mozu predpisovat ake vysetrenia tak si tie antifosolipidove protilatky daj zobrat na imuno v medirexe treba tam napisat priapdne zavolat
vmedrexe ti spravia vysetrenia na d3 co je velmi dolezite aby si ho mala v norme, plus ti spravia nk bunky cytokiny ktore maju velky vplyv na uhniezdenie, plus kadeco ine a vysetria aj muza, spermiogram plus nieco z krvi cize by si sa mohla objednat aj tam pozeram ze mas vo profile ze si z trnavy tak to mas blizko
objednat sa mozes u mudr. tibenskej
RNDr. Elena Tibenská, PhD.
E-mail: elena.tibenska@medirex.sk
Telefón: +421 2 208 29 317
Mobil: +421 918 400 172
bud jej napis alebo zavolaj ale medirex ti pred ivf vseobecne odprucam
keby ze ja mam vsetky tei vedomosti mohla som sa vyhnut neuspesnym ivf - kam a ja vyhodeniu kopec penazi ...oplati sa to spravit si vsetko
a jasne este kompletna endokrinologia
gynda - najma amh - jeho hodnota je kvoli stimulke aby ti vedeli urict prave ci mas dostatocnu vajecnikovu rezervu alebo nie, plus vsetky hormony na 2 den, 14 a 21j, plus vsetky stery kompletne a nasledne preliecenie cize je to ho dost...a mas co robit 😀
@evadek ohladne amh ja som si ho zvysila obycajnym vitaminom d3 len pocet astralych folikov som mlaa v norme ..mas zysene FSH alebo nie neveis?
amh 0,9 nie je take hrozne od 1 do 3 je norma ...ja som mala 0,21 a zvysila som si za pol roka na 0,54 a potom az do normy 2,5 cize nic nie je stratene a to len tym ze som si vyrovnala deficit dečka mala som len 7 a teraz mam okol 80 co by mala byt hodnota kde sa ma drzat ... aj ty si porob vyetrenia a uvidis
keby daco baby pytajte sa
a hej smeju sa zo mna ze si mam otvorit poradnu 😀

evadek
14. aug 2014

@haimi ved to...trosku mam obavu...diagnoz mam na rozdavanie....tak som zvedava co so mnou spravia🙂..ty si na tom ako?

tixx
14. aug 2014

@evadek inak test na AMH ti spravi aj tvoj obvodny gyndos, robi sa to v ramci horm. profilu... takze nemusis kvoli tomu do Brna chodit 🙂

zibi
14. aug 2014

@evadek muism na to lepsie pozriet co s cim suvisi .napis mi do spravy co beries este raz aby som to mala vysvietene a aby som nezabudla na to a kuknem vzajomne suvislosti lebo je toho hrozne vela
aky bereis euthyrox,? kukni na tie vysetrenia ... inak tsh vie dost rychlo klesnut 😉
@haimi a aku mas hodnotu tsh ? myslim teraz?

evadek
14. aug 2014

@zibi dobre...tak idem na to d-cko 🙂..to sa ti ho podarilokrasne vyrovnat..kolko jednotiek si denne brala?...Ja to fsh zial neviem..to mi nepovedali..ale zistim...🙂
inak d-cko mam hodnotu 20,00 ....
Veru si nadupana🙂))...ale aj my budeme...a hadam budeme aj uspesne🙂

evadek
14. aug 2014

@tixx ahoooj🙂...hej..musim ho pootravovat....davno som u nej nebola...🙂amh mam z aprila...tak som zvedava na nove hodnoty...

evadek
14. aug 2014

@haimi to fsh zistim..a napisem🙂..

zibi
14. aug 2014

@evadek no nemas potom podhodnotu
ale brali ti vitamin D3 ci vseobecne dečko to zisti lebo to je rozdiel
ale mala by si mat okolo 60-80
ja som si kupila od swansonu 5000 a jedla som asi 3x denne 6 tydznov kym sa mi ako tak nevyrovnalo aj napriek tomu ze som brala tak vela mi to dost dlho trvalo
ked mas problem tka si daj predpisat vigantol - je to vyborna vec a lacna a obsahuje 500 jednotiek v jednej kvapke ja osm brala 10 kvapiek denne som mala nizske a chcela som si rychlo zvysit
dečko sa ma jest len s mliekom alebo polievkou s nejakym tukom inak sa nevstrebe
teraz je slnko tak radia sa opalovat bez kremu 10 minut a potom sa natret
ale dečko deficti maju aj ludia co ziju v krajinach kde svieti slnko stale ... nemas ho vela napriek tomu ze je leto
zisti to fsh ked ho mas v norme tak ti dečko pomoze - ked ho mas vysoke tak to asi nezabere ☹

zibi
14. aug 2014

@haimi no ja som za amh platila aj u gyndosa 12 eciek neviem ale asi sa vsade plati je to nadstandard 😖

tixx
14. aug 2014

@zibi mne to robil v ramci hormonalneho profilu 🙂 asi to ma kazdy inak 🙂

zibi
14. aug 2014

@tixx asi ano ... ja som sa inak smiala mne to spravili a potom ked som dosla po vyslekdy za 3 tyzdne tak mi dal gyndos fakturu ze 12 eciek za to zaplatil tak som musela zacvakat 😀 ale bolo mi to jedno aspon som vedela hodnotu a nemusela sa nikde trepat 🙂

evadek
14. aug 2014

@zibi vitamin d mi brali...vraj hodnota je -30-80 ...

evadek
14. aug 2014

@zibi bojim sa,ze ho budem mat vysoke..lebo ked som sa spytala mudr. ze co s tym amh ako ho zvysit...tak povedala,ze sa to neda zvysit..len to viem trosku podporit s kys. listovou a inozitolom..
Inak ty si brala az 15 000 jednotiek d3?..vraj sa ma max. 3 000..ci?

haimi
14. aug 2014

@zibi dakujem, si perfektna. Predpokladam, ze ta prva cast je hemato a druha imuno. Na imuno som rozmyslala, ze pojdem do Nitry. V medirexe aj priamo beru krv, alebo mi len odporucia akemu mam ist imunologovi ? Toto som nikdy nechapala 😉 naposledy mi brali TSH vo februari, mala som ho 4,2. Ale FT4 a Anti TPO mi brali v RF teraz pred mesiacom.

haimi
14. aug 2014

@zibi Coooo, preco si platila za AMH, mne ho bral moj gynekoloh uz 2x a nic som neplatila

motiv
14. aug 2014

Ahojte,
hlasim sa po dlhsej pauze. Mam porobene uz vsetky vysetrenia, som aj po operacii - vybrali mi 4,5 cm myom z maternice rezom cez brucho. AMH mam 0,85, genetiku mame ok, len mi vyslo na imunologii zvysene TNF alfa:-/ co vyzera, ze tvorim protilatky na embryo☹ Mam uzivat Medrol 8 tyzdnov a na kontrolu. Mate s tym niektora skusenosti? V novembri by som chcela ist na KET.

tixx
14. aug 2014

@zibi uff, asi mu chybalo na obed 😀 😀 😀

zibi
14. aug 2014

@haimi neviem moja preco som platila ..divne ze ? 😖
no hodnota 4,2 je sice norma podla tabuliek ale nie je to norma pre ivf..najoptimalnejsia norma pre ivf co odporucaju endokronologovia je od 1 do 2
v reprofite odporucaju pri vklade tsh pod 2 moja endo mi povedala ze to budeme drzat do 1
preto sa melatonin velmi neodporuca lebo on moze zvysit tsh z 1 napr. na 3 pri vklade a to pre nidaciu nie je optimalne ... preco ? musim najst clanky mam postahovane len teraz nestiham ..najdem a pridam to tu ok? 😉
no v medirexe by mali vysetrit aj teba aj muza davala som tiez kontakt jednej kocke z tade a v pohode ju zobrali .konktaktuj tu doktorku - pripadne mudr. girovsku ten isty mail len nedat tibenska ale dat beata.girovska@medirex.sk ona je na materskej teraz ale cez nu ked podjes, do spravy jej daj surne 😀 aby si to precitala vela bab je pise a opytaj sa jej co vsetko potrebujes, ze chces kontaktovat medirex v blave ohladne vysetreni a tak ..pripadne ked sa nebude ozyvat skus kontaktovat rovno tibensku - povedz ze si z trnavy a pre teba je blava najblzsie... 🙂

@evadek no norma sice je ale naj a optimalne je mat od 60 do 80 ano brala som tak vela dečko je rozpustne v tukoch a tak rychlo sa nevstrebava do organizmu ja som mala hroznu absenciu dečka len 7 cize mi kazali doplnit rychlo ....my mame zastarale clanky ohladen dečka a vela lekarov ani nevie kolko by s malo brat keby som brala 800 jednotiek doteraz by som este nemala hodnotu aspon 60
najdem clanky ohladne dečka a pridam tu 🙂
skus ten vigantol je lascny a ucinny ostatne doplnky s dečkom stoja u nas na prd ... tazko sa vstsrebavaju ..ja som objednala od swansonu vitamin D3 az 5000 ku a ta mi fakt pomohla , predtym som brala aj jamieson a ani ten mi nepomohol az to 😉

zibi
14. aug 2014

@tixx tak asi 😀 no tak neiem ..ale to uz bolo asi pred rokom aj daco mozno sa zmenila situacia a uz sa za to neplati 😅

haimi
14. aug 2014

Baby, tak moje HCG 12 dni po ET je 2. Cize asi tak, len nechapem preco nemam 0. Je to este pozostatok pregnylu, alebo sa na chvilu uchytilo a potom odislo ? Nejake skusenosti ?

evadek
14. aug 2014

@zibi objednam od swansonu..mam od nich aj inozitol..priatel berie od nich macu...🙂takze skusim na zaciatok brat jednu tobolku...a po tyzdni ak tobude ok si pridam🙂

ludinka
14. aug 2014

@zibi ono to zavisi od toho aky ma gyndos cennik, niekde vyberaju aj za odber hcg napr. ja som zato u mojo neplatila nic, ale byvaly gyndos zato normalne vybera 5 eur!
to je preto ze su vsetci sukromnici a mozu si dat cenniky ake chcu

ludinka
14. aug 2014

@haimi 😔
ja som mala pri prvom ivf tiez hodnotu hcg 2........asi nejaka ta hodnota byva aj u netehotnych zien 😒 , alebo to bude ten pregnyl

haimi
14. aug 2014

@ludinka ja som nic ine ani necakala, len ma zaujala ta 2. Ved uz mi aj mrcha pomaly konci a testovat som mala dnes 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre