Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
18. aug 2014

@tinkatinulka a uz necvicis???? ... ja by som mala dat dole 5-7 kg...ale som taka leniva a taaak velmi rada papam, ze sa mi jednoducho nechce nic....ach ta lenivost keby kvitla...tak chodim ako ruzova zahrada...

haimi
18. aug 2014

@janikajanka Ahoj, ja som mala tiez taky problem a dokonca mi neodobrali ziadne. Na 8 den som mala folikuly cez 20mm. Mala som kombinaciu clostil a merional. Po dohode s Marcelom sme clostil vyhodili, ze to bolo asi uz na mna moc. Dala som len gonal a folikuly rastli rovnomerne. Na 13 den OPU a 5 zrelych vajok. Cim si stimulovama ?

tinkatinulka
18. aug 2014

@speranza1 no moja nakopilo sa mi tolko problem ov a prace ze som sa na vsetko vykaslala..a takto to dopadlo vyzrala som sa statocne..ale už nabieham na stary system chcem byt fit hlavne moj chrbatik to potrebuje ako sol..takže papam vsetko ale s mierou, cukry ee lebo mi haproval cukor..aj ta kombinacia liekov mi nerobila dobre..a hlavne asi prednison..svinstvo jedno..snažím sa civit v prírode 2 hodiny na hubách denne v strmakoch..a mokra ako mys..a dnes dam orbitrack pri spravach a bude dobre..tie moje platnicky ma totalne paralizovali a bola to desna bolest..

haimi
18. aug 2014

@speranza1 si pozerala ten francuzsky film http://www.csfd.cz/film/302551-radostna-udalost/ ? ten bol perfektny 🙂

zibi
18. aug 2014

@evadek super daj mi vediet potom co a ako 🙂

zibi
18. aug 2014

@tinkatinulka vies co ty si ako ja aj mne sa po prednisone zvysil cukor a to som brala len 5 mg .teraz som musela kortikoidy medypred a mam pocit ze som z neho nepribrala este som aj schudla je to nieco ako medrol len este lahsie..asi na ivf budem brat len toto 🙂
inak ..my tiez s muzom na huby, .v lese vela peso.najma v tych horucavach som sa potila ako prasa v lese ale ti poviem ze po ivf som hrozne tazko chudla ..treba asi vel apohybu dat lebo mne ani strava nezabrala

evadek
18. aug 2014

@zibi ozvala sa...spravi mi vsetky veci co tu jedna baba pisala, ze jej vraveli v Brne,ze ma mat..okrem niektorych veci...ale to uz budem riesit cez gynekologicku🙂
Takze udem k nej 26.08. ..aby som to stihla dokym pojdem do Brna- 17.09. ....len musim ist esze gynekologicke pre odporucenku..🙂
ty ako?🙂

zibi
18. aug 2014

@speranza1
@tinkatinulka
baby mali by sme zalozit skupinu chudnucich po ivf 😀
inak ja som cvicila aj doma vlastna vaha a poviem vam ze zabralo drepy aj zadok sa mi zdvihol a chcem ist do fitka lebo ja sa neviem prinutit sama cvicit doma 😝 ja potrebujem zhodit 10 kg aby som bola na svojej vahe
kolko vazite a meraite?

zibi
18. aug 2014

@evadek super moja tesim sa aj ked si mylsim ze nk bunky budes mat ok ale do istoty aj ten anexin a vsetko si daj ...antifosfolipidove protilatky aby si bola ok 🙂

evadek
18. aug 2014

@zibi no to ani neviem ci som jej pisala..je toho tak vela...To co je?..to patri tiez do imuno?...
No nevadi..prinajhorsom jej to dopisem zajtra..🙂..Ty co ako ?..

speranza1
18. aug 2014

@haimi ano...videla som aj tento film... a podla mna bol dost pravdivy....ty co nanho povies?

speranza1
18. aug 2014

@zibi tak to ja tu radsej nebudem prezentovat...mozno postaci, ze som malinka a taka, ze troska rici a viac cici 😀 😀 😀

zibi
18. aug 2014

@speranza1 😀 no ja zasa mala nie som ..a nevidno to tym padom na mne az tak ale ja sa citim hrozne ze som pribrata lebo som nikdy nebola a bola som stale chuda..keby ze to maa aspon vyznam ze clovek je tehu ale tak ostanu len kg naviac namiesto bab do kelu 😝

speranza1
18. aug 2014

@tinkatinulka ani mi nehovor o tom prednísone... mam pocit, ze po nom sa mi zvysuje chut do jedla 5nasobne ako inokedy...potom zajedam sladke, ked som nevozna ..no a uz to ide samo hore (myslim vahu) 😀 😀 😀

zibi
18. aug 2014

@haimi idem si to stiahnut vyzera to dobre 😀
ako sa mas moja? ako pokracujes?

speranza1
18. aug 2014

@zibi no ved to..ze ja som malinka a vidiet na mne asi kazde deko.... a ja som bola naozaj taky ciciak chudy od 48 do maximalne 50 kg... no a teraz ze 54-55...a to je na moju pidi postavu veeelmi vela... dievcata s mojou vyskou mavaju maximalne do 48 kg...aby boli stihle, takze ja som taka ani nie tucna a uz urcite nie stihla.... ale ako vravim, je to mojou lenivostou..ja keby som tolko nejedla a viac cvicila, tak som jak prutik..ale ja papam vsetko zaradom...slaninku, sladke...a pod....

zibi
18. aug 2014

@speranza1 no ja som len rano pozrela na prednison a uz som mala 300 deka naviac 😀

zibi
18. aug 2014

@speranza1 jej tak to nemas tak vela ..ale je to s prednisonu ...ja som sa aj po malej davke naliala do tvare a do podbruska .. nezamaskovalo to ani tricko
ja mam 178 a mala som svojho casu aj 56 kg a potom neskor najvaic do tych 67 a po troch ivf ani nechci vediet kolko mam 😕 😝
a este aj pan prednison ma dostal 😀

balance
18. aug 2014

Ahojte, viem, ze sa to tu urcite niekde spominalo a videla som, ze sa tu niekto na to tiez pytal,ale odpovedi sa nedockal, prosim Vas , ako dlho ste cakali na termin na 1.konzultaciu. Dakujem .

ludinka
18. aug 2014

@balance myslim ze teraz davaju terminy na koniec septembra,ale zavisi od toho ci si chces vybrat lekara alebo ti to je jedno

zibi
18. aug 2014

@balance no ja som na konzultacii nebola cize ti nemozem adekvatne odovedat ja osm si dohadovala veci cez mail a sla len na odber a vklad..ale asi vsetko zavisi od toho akeho lekara si vyberies a ci nema dovolenku, kolko ma pacientiek ale myslim ze cakacia doba nie je az taka dlha 🙂 fakt asi zalezi od lekara

speranza1
18. aug 2014

@zibi paaani...daj mi aspon zo 5 cm...... ale z vysky!!! radsej 😀 😀 😀 😀 .. tak na vas baby, ked ste take vysoke, tak nekrici kazde deko ako na mne mrnavej....mne staci ked papam viac aspon 2 tyzdne, tak sa nevpracem do nohavic...a to je des.... ale kym sa to vam na tolkych cm rozlozi, tak ja vyzeram ako taka gulicka malicka 😀 😀 😀 😀

speranza1
18. aug 2014

@balance myslim, ze je to aj podla toho akého lekara si vyberies... ja som k Stelclovi cakala cca 2 tyzdne...ale to bolo asi pred 2-3 rokmi....aspon si tak myslim...hoci mam pocit, ze uz tam oxidujem aspon 20 rokov 😀 😀 😀 😀

zibi
18. aug 2014

@speranza1 vies co, je zvlastne ze ja tie hormony zle znasam a strasne z nch stale priberiem nalejem sa nafuknem a a vela babam nerobia vobec nic dokonca ani prednison. mozno to zavisi od stitky kedze mam znizenu cinnost. a skor mam pocit, ze z utorsu este viac ako z clostylu som naliata. ked neberiem hormony tak si drzim stabilnu vahum ale po hormonalnej liecbe mi idu velmi tazko kg dole 😠
no keby ze je to mozne dam ti 5 cm, to by som este taka krpata nebola 😀 Ale mne vyhovuje ze som vysoka. dakedy mi to vadilo, teraz to beriem ako benefit , ma to fakt viac vyhod 😀

speranza1
18. aug 2014

@tinkatinulka no tie platnicky to je naozaj des.... bolia jak svina... a uz je to lepsie? alebo?

ludinka
18. aug 2014

@zibi no ja som mala pred 5 rokmi ked som sa vydavala vahu 53 kg teraz mam 69!!! katastrofa, akurat som sa dohodla s mm ze ked sa mi toto ivf nepodari tak si asi najdem nejaku odbornu pomoc na chudnutie, pretoze stravu som uz upravila davno, nic sladke nejem, pijem len vodu....atd a kila nejdu dole
ale tak teraz dufam ze uz budem chudnut az po porode 🙂
kazdopadne mne sa zda ze som pribrala okrem hormonov aj z napr. z tych bylinnych cajov, vitaminov....atd 😠

speranza1
18. aug 2014

@zibi ja mam presne ten isty problem....som mnou si hormony robia co chcu..ja som ti z nich vôbec taka akasi divokaaa 😀 😀 😀 😀 😀

speranza1
18. aug 2014

@ludinka no to aj ja ked som sa vydavala pred 8 rokmi tak som mala 47-8 kg a teraz.... jaaj.....hroza a des a vsetko sa mi uklada na nohy..fuuuj mam taku hnusnu celulitidu, ze az hroza sa pokukat na mna 😀 😀 😀 😀 😀

tinkatinulka
18. aug 2014

@speranza1 no nemožem nic takže brat do ruk a hlavne nie moc chodit..musim aj lezkat lebo ma cely chrbatik boli a hlavne nohy..takže posilujem pomaly chrbatikove svalstvo aj nohy ako sklapacky nehrozia by soms a asi znicila naveky..juj baby ani tie kg nepiste u mna prepukol des a hruza, akonahle papam prednison som ako buchta napare aj s makom aj cukrom..a utos je svina jedna naduva ma z neho..drahy sa smeje že to je co za humus sak to je skor mazadlo a nie progesteron..no hej jemu sa smeje ja bez intimky ani nakrok a to som zoistila že nie vsetky mi vyhovuju teraz planujem tie ionizacne kupit po vklade, samozrejme som optimista že budeme vkladať krasne 2 bambulky..

speranza1
18. aug 2014

@tinkatinulka tinka a nechces skusit pichat agolutin??? ja som sa rozhodla, ze nechcem vkladat utros....ale radsej si budem pichat ten agoluti... ja mam pocit, ze z utrosu mam mykozy....len neviem, ci to moze byt pravdaa, alebo si to nahovaram...a je to naozaj neprijemne chodit cele dni s intimkou... 😲

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre