Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

staga
26. okt 2014

@diska mas pravdu aj mne casto odpisovala neskoro ved aj teraz som jej pisala ale neodpovedala mi este. Ale teraz ma problemy so zdravym takze to chapem.

ivka3901
26. okt 2014

Baby je to možné ja sa stále nedokážem tešiť a mám zas depku stále ležím a premýšľam a som psychicky na dne aspomkeby ležím v tej posratej nemocnici a mám potvrdené tehu a mám nejaké lieky na zastavenie od lekára nič nepoviem,ale takto ..............si neviem rady som bezmocná ☹ ☹ ☹ nedokážem sa tešiť s pozitívnych tehu testov každý mi radí niečo iné,že mám byť optimistka mám veriť atd,ale já nevládzem ☹ ☹ ☹

evadek
26. okt 2014

@ivka3901 hlavu hore...ja to uplne ale uplne chapem..Je normalne, ze sa takto citis..Mala som kolegynu kt. si veeeeeeelmi toho presla..
Strach mala mozno vacsi ako ty..az v 4 mesiaci sa zacala pomaly tesit..stale sa niecoho bala..je to pochopitelne..Skus sa len nejak zamestnat aby si tolko na to nemyslela...

ingrid0105
26. okt 2014

@ivka3901 no ak sa to zhorsi tak chod na pohotovost a mozno sa ukludnis ked budes vediet na com si 😉 drzim palce a chapem tvoje pocity

lemoni86
26. okt 2014

@ivka3901 ak ti silneju testy tak podla mna nemas mat dovod na paniku... ak spinis musis byt v klude.. viem presne ako sa citis... robila si si dnes nejaky test? ak nie sprav si a uvidis .. teraz ak to mimi bojuje tak stresom to len zhorsujes.. skus si pozriet nejaky serial, komediu, uvidis ze to trochu odfukne tie pocity.. ja som inac dnes 4 den po et a prepadaju ma rozne negativne myslienky, snazim sa to nejak zahnat ale je to tazke.. zajtra uz asi nevydrzim a testnem... ach co by som dala za nejaku z tvojich ciarociek na teste ...tak ale drzim ti velmi palce nech to dopadne dobre vsetko 🙂

skaredekacatko
26. okt 2014

Tak zatial mame len dvoch bojovnikov. Vo stvrtok idem na vklad. Drzte palce nech sa to podari. 😝

evadek
26. okt 2014

a kto pojde v novemb. na ivf?...

mircalla
26. okt 2014

@vlasatica nerozumiem vyrazu vydupat. u koho?

ivka3901
26. okt 2014

@lemoni86 ach moja // čiaročkami to všetko začína neistota,strach bezmocnosť atd............. 😒

mimika1973
26. okt 2014

@ivka3901 no to sono je najlepsie urobit 2 tyzdne po pozitivnom teste, to uz uvidi aj bublinku! 😉
Mne tyzden po teste videli len vacok dutinku, a o dalsi tyzden uz aj embryjko so srdieckom! 😵
Takze idealne taky 10 den alebo tie 2 tyzdne po teste na sono! A zmen gyndacku ak treba!
Ano tehotenstvo zacalo, aj testy aj krv to zatial tak tvrdia, si tehula, ale treba sledovat ako dalej sa to vyvinie....za to tie vsetky kontroly. Moc Ti drzim palce moja nech je to len OK, aj to hcg aj sono, nech mozes uz pokojne tehulkovat do konca! 😉
A hlavne ten oddych, a ak bude treba, dat sa na rizikove, ak bude aj nadalej to spinenie, pre babo vsetko! 🙂

mimika1973
26. okt 2014

@ivka3901 a utrogestan ti nekazali navysit kvoli spineniu? kolko toho beries?

mimika1973
26. okt 2014

@ivka3901 hlavne zen, nie pesimisticky mysliet! psychika tiez vela vplyva na tehulkovanie! 😕
No a ak mate este aj mrazacikov, tak to je super rezerva a nadej k tomu!
Neboj, budes mamina! 😉

lemoni86
26. okt 2014

@ivka3901 nj viem... ako strach potom co uvidim // bude, ale vacsi je ak sa objavi spinenie.. bud silna.. ak to nevyjde tak mate predsa mrazacikov nie? ... 😉

balance
26. okt 2014

@evadek ja ak bude vsetko ok zacnem v novembri so stimulaciou.ty uz si zacala?

evadek
26. okt 2014

@balance ja by som za par dni mala zacat...zajtra by som mala dostat menzes...no mam pocit, ze ako naschval bude teraz meskat 🙂
Super...tak budem drzat palce aby bolo vsetko ok🙂

monicka79
26. okt 2014

@ivka3901 ahoj, ja som síce otehotnela pred pár rokmi prirodzene, ale špinila som celý mesiac aj pri duphastone a ascorutine, ktoré mali krvácaniu zabrániť, ale vraj to je normálne. Sú to hormóny a každá žena na tehu reaguje inak, tak to povedal môj dr. A mal pravdu. Potom to samé od seba prestalo a vydržala som bez problémov až do konca - ešte som aj prenášala 😉 Všetko bude dobré, neboj 🙂

ivka3901
26. okt 2014

@mimika1973 no jasné já som na pn od septembra a to je jasné,že do roboty sa tak skoro nechystám 😉 a ja mám CRINONE GEL ten sa može užívať len 1 krát dennne 😒

ivka3901
26. okt 2014

@lemoni86 ved toto keby som aspom nešpinila tak by som bola kludnejšia 😒

mimika1973
26. okt 2014

@zibi ahoj moja, po mojich skusenostiach v inych centrach (v zahranici!) som mala ten isty pocit a Nazor!
Kratky pobyt, po narkoze po vlastnych!?, ziadne meranie, tlak atd, ziadna dezinfekcna sprcha, nemocnicna kosela, sarlotka na hlavu, nic..... co najednoduchsie vsetko vybavene! 😕 hygiena??? to som sa tiez dost cudovala u nich, lebo nezvyk.
Dokonca tam bol aj dotaznik spokojnosti s otazkami na vyplnenie v izbe!
No na druhej strane, ale maju zas ine uspechy, co som im velmi prevelmi povdacna, za nasho synceka, takze som prizmurila oci, ze to dako uz len vydrzim, aj ked som tiez bola zvyknuta na iny nemocnicny standard! Za to asi financne to az tak nie je u nich narocne nez inde, asi aj kvoli tomu akoze standartu!
Je Pravda, ak su pretazeni, ze by si to mali nejak inak riesit, urobit si harmonogram, a nie si nabrat naraz vela pacientiek na ukony! A pristup by bol hned iny! 😖 Lenze oni ta zoberu na konzultaciu a hned ti ponukaju IVF, ziadne cakanie tak asi aj preto....ktovie....ale to uz si musia oni riesit co najlepsie aby fungovali v dobrom mene. 🙂

tixx
26. okt 2014

@ivka3901 moja, neber to v zlom,ale tymto pristupom babu moc nepomahas. mas na teste krasne //, takze je jasne, ze si tehu. nestresuj sa, skus trosku vypnut a naladit sa optimisticky. vyloz si nohy a oddychuj, a uvidis, ze bude vsetko v poriadku. viem,ze si si uz svojim presla, ale skus prestat mysliet na najhorsie. viem,ze cakanie na // a potom na sono a potom na srdiecko sa zda nekonecne, ale zvladnes to a potom sa uz len budes tesit z tehotenstva. spinenie na zaciatku tehu malo veeeelmi vela bab, pokial to nie je normalna ms, tak je to stale v norme, niektore baby to proste mavaju, ine nie. tvoje // silneju, tak hlavne bud v klude a pomalicky potichucky sa tes 😉 drzim palce, uvidis,ze to bude OK 😉

balance
26. okt 2014

@evadek my teraz ideme na konzultaciu,nam v podstate nic nie je,len ja nemam vajickovody a ms mi vychadza tyzden po konzultacii,tak tajne dufam,ze aj v novembri zacnem.a ty mas soft?

mimika1973
26. okt 2014

@ivka3901 utrogestan by bol asi lepsi! gel nepoznam 😖

zibi
26. okt 2014

baby tak nemame embryjka 😢 😔 neoplodnili sa..momentalne nemam uz ziadnu silu na riesenie a ani odpisovanie do sprav tak sa nehnevajte ..potrebujem pauzu ☹ 😔 drzim vam vsetkym palce

evadek
26. okt 2014

@balance ooo tak to sa ti podari na prvy sup..teda ak nemas ine problemy🙂 ..to je skvele..pozeram,ze uz aj jedno dietatko mas...tak bude mat radost zo surodenca..drzim ti palce🙂
Ano, idem na soft..🙂Lieky pripravene...uz aj ja spom pripravena..nech to uz pomaly zacne🙂

mimika1973
26. okt 2014

@ivka3901 ako casto spinis cez den? v noci? oboje? vela? jedna slip vlozka ci? stale len nahnedo? moze to sposobovat to uhniezdovanie ak mas aj citlive cievky, a hneda krv je akoze stara krv, nesmie vsak byt cerstva! Je to na nervy, viem, poznam to dobre toto, a moze to trvat aj dlhsie a hocikedy si to pride....hlavu furt v gatkach, na wcku sa pozorovat.....ale treba verit!!!! 😉

mircalla
26. okt 2014

@mimika1973 hej presne tak, pozname....

evadek
26. okt 2014

@zibi och Zibi ...tak som tomu verila...drzala ti palce..ja tomu nechapem...Ak budes fit..budes mat sily...daj si vysetrit manzela..
Ty uz mas podla mna vsetky vysetrenia ... tak treba asi riesit aj druhu stranu..
Teraz si pekne oddychni...skus sa dat dohromady...normalne som v soku z toho je mi to hrozne luto:(
nikomu som momentalne nedrzala viac palce ako tebe... :( Drz sa Zibi...

zibi
26. okt 2014

@evadek dakujem moja
moj muz ma vsetky vysetrenia ..neviem co by este mal dat vysetrovat
ja sa uz zacinam prisposobovat myslienke ze deti mat nebudeme 😔

mircalla
26. okt 2014

@ivka3901 musis len cakat, ved zajtra ides na HCG. to spinenie moze mat x pracin ako pise @mimika1973, zajtra budes mudrejsia

ivka3901
26. okt 2014

@tixx ahoj v pohode já príjmem hociktorý názor báb a som rada a prečítam si všetky len ono je o dosť horšie,ked máš už len pár možností mať vlastné deti a z nejakých príčin ti to už viac krát IVF ísť dovoliť absolvovať nemože tak je to o to ťažšie ☹ ja som už raz potratila tak preto sa bojím aspom keby to bolo pre mňa 1 IVF a máme ešte mrázakov nič nepoviem a a ni neceknem 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre