Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
3. dec 2014

@lemoni86 urcite je vsetko OK.... zelam vela stasticka... tebe aj bombulke v brusku

gagirl
3. dec 2014

@dorotka66 ahoj moja..vies co myslim ze to moze byt z toho ze sa napichla nejaka cievka a ta praskla..z toho moze byt modrina..ked vpichnes ihlu aj skusas ci si nahodou nenapichla cievu?alebo to este moze byt aj z toho ked si miesto vpichu potom tlacis ked vytiahnes ihlu..

gagirl
3. dec 2014

@ingrid0105 :(ale do kelu..je mi to velmi luto..:(posielam objatie kedze u srdiecko nemam..pojdete ale este skusit dalsi pokus..nie?

izabela7
3. dec 2014

Mne v RF lekarni povedali, ze medrol je jedno ci rano alebo vecer, ale ak sa zacne prva tabletka rano, tak vzdy pokracovat vzdy rano a ak vecer, tak vecer. Ani v pribalovom letaku nie je napisane, ze sa nema uzivat vecer.

mimika1973
3. dec 2014

@ingrid0105 ahoj, si si ista, ze mrcha? Si 5.den po ET ci? Je to silne krvcanie uz akoze? Kolko ti vkladali bubliniek? 😔

haimi
3. dec 2014

@ingrid0105 nieeeeee 😢 a tak som dufala, ze to spinenie znamena uhniezdovanie, lebo sa mi to zdalo nejako skoro po vklade. Drz sa a nevzdavaj to

evadek
3. dec 2014

@izabela7 ďakujem

bergalm
3. dec 2014

Kocky,tak zase spinenie,ale snazim sa ostat kludna a lezim...Je to take hnede,snad to nic hrozne neznamena,sestricky mi povedali,ze normalne ,ze sa maternica cisti 😕 😕 😕 a okrem toho mi neskutocne zle zo vsetkeho uz aj moju oblubenu kavu vysadim,kedze rano som ani nedopila fuuuj 😒 a najhorsie je to vecer 😨

haimi
3. dec 2014

@lenka54321happy cau kocka, som v pohode. Stale v nemocnici ☹ uz som sa v nedelu tesila, ze pojdem v pondelok domov, ale v nedelu vecer zase dorazilo hnede spinenie, ale nastastie to rychlo preslo, takze sa moj ochod presuva snad na zajtra, alebo piatok. Od pondelka zatial klud, tak dufam, ze to uz vydrzi. V pondelok mi robili sono, fazulky su uplne ok, pekne rastu a su velkostou presne tak, ako maju byt. Dokonca su rovnako velke 😉 doktorka sa ma pytala, ci sa nebojim, ze ked chcem, tak ma tu este radsej necha, ale ja chcem ist uz domov. dnes zacinam 10tt, tak dufam, ze uz to do do konca 1 trimestra dotiahnem uspesne. 12tt by mi mal koncit na vianoce. Aj ked niekde pisu, ze 1 trim konci v 12tt a niekde v 13tt, tak neviem.... dufam, ze u teba vsetko ok.

haimi
3. dec 2014

@bergalm neboj sa, ja mam to hnede spinenie snad kazdy 4-5 den. Hroza. Ale som stale v nemocnici a doktorka kvoli tomu nestresuje. Len ma nechcela hned na druhy den kvoli tomu spineniu pustit domov. To je tak, ked sa dostanes do nemocnice, uz sa z nej tak lahko nedostanes. Aspon u mna to tak plati. Ale podla sona je vsetko uplne ok. A ake sestricky ta ukludnovali? Si tiez v nemocnici, ci si bola u gynekologa? Tolko nas tu ma to hnede spinenie, ze to je asi normalne..., inac si to neviem vysvetlit. A ked ti je zle, tak to je dobra sprava. To znamena, ze je vsetko ok 😉

diska
3. dec 2014

@evadek ahoj,neviem,ze ci ho telo nemoze prijat ale ja aj ked som mala davkovanie 3x denne tak som brala,2-1-0 a ked mi znizili na 2x denne tak 2-0-0,mne to bolo doporucene hlavne preto,ze medrol zvysuje hladniny cukru a ja mam IR.

mimika1973
3. dec 2014

@haimi myslim si, ze to dakedy vela prehanaju v nemockach na SK! 😒 Tu v zahranici ta nenechavaju vobec v nemocke ked spinis...asi je to normalne, pokial bublinky su ok, treba len klud doma, a nie byt hospitalizovany vecnost na lozku! 😖 Dufam, ze ta coskoro uz pustia domkov a budes len na rizikovom na PN doma oddychovat! 😉

diska
3. dec 2014

ahojte dievcata,tak mna v noci pobolievalo brucho,celu noc som chodila cikat ,vobec som nesapala,rano som si nasla par kvapiek krvy na toaletaku ,tak zas stres,dnes som bola objednana aj na krv a prve stretko u mojej gyn.,tak mi hned robil aj utzv,vsetko je vraj ok,bublinka ma 31mm ak tomu dobre chapem 😅 a vraj spinkala ale srdiecko bolo pekne vidiet.
To spinenie je teda riadny strasiak je nas tu dost co to mame .
Zaciname 10tt.

diska
3. dec 2014

@mimika1973 ahoj,mna s krvacanim s pohotovosti poslali prec,ze pokial to nieje silne tak je to ok ,skontrolovali utzv a bola som vybavena. 🙂

diska
3. dec 2014

@dorotka66
ahoj,mne akoze nevadi,ze ma kontroluju moju susku za tie roky uz videli vsetci gyndosi na sk a aj v Brne 😀 ale nechcem koli bublinke aby ju zbytocne nedrazdili 😉

evadek
3. dec 2014

@diska dakujem...tato odpoved sa mi paci..tak to budem robit🙂

diska
3. dec 2014

@evadek 😉

lenka54321happy
3. dec 2014

@haimi
Ahoj moja no tak super, som sa aj obavala lebo si dlho nepisala....
Som velmi rada ze fazulky su ok 😉 Len tak dalej!
Ja ok jak keby mi nic nebolo len sem tam trosku na grcku inak nic...uz chcem nejake sono aj jaaaaaaaaa
Moja pocuj a my sme ved presne na rovnako mali vklad tak dnes by sme mali byt 9tt aj 4dni nie? Dufam ze dobre pocitam....ja som z toho jelen...ale podla toho co mi povedali naposledy by to malo byt takto....
A verim ti ze uz chces ist domov....a Tebe byva blbo viac? Vracala si? Sorry za otazky vies ja som taka uz 🙂

bergalm
3. dec 2014

@haimi no ked som bola na 1utz som im hovorila,ze som mala spinenie a oni mi vtedy povedali toto,ze este moze byt ale ziadny strach tak sa snazim lezat dnes a mat veget....no to viem ked som bola min.rok tehu som bola 2krat v nemocke na spinenie a nechceli ma tak skoro pustit.....drzim Vam palec nech je vsetko ok...Veru zle aj teraz som zvladla len pol taniera polievky 😝

lenka54321happy
3. dec 2014

@haimi
Aj ked som to teraz dala do takeho online calendara a dala som vklad 16.10. 5-6dnoveho embrya tak ukazuje 9+4 a porod 4.7.2015 🙂
Tebe to ako pocitali moja?

ingrid0105
3. dec 2014

@gagirl ano urcite ale musim mat teraz 3 mesiace pauzu a potom uvidime

ingrid0105
3. dec 2014

@mimika1973 jedno jedine nam zostalo a to vlozili, rozbieha sa mi ms, uz to poznam

lenka54321happy
3. dec 2014

@ingrid0105
Moja velmi ma to mrzi....viem ako sa citis....ach je to smutne velmi prehat s tymto vsetkym a pak nic....ach ☹((
Take nefer ☹(((

bambulka2015
3. dec 2014

@lenka54321happy ja som tiez hodila tie tvoje data do kalkulacky, jedno centrum ma na svojej stranke taku super, tam si dokonca mozes vybrat aj ci to bolo len normalne ivf, alebo icsi, alebo kryo atd. Tak mne to tiez vyhodilo, ze 9 tyzdnov + 4 dni, cize 10.tehutyzden.

lemoni86
3. dec 2014

@evadek a nevies o kolkej vecer? :D ..

lemoni86
3. dec 2014

@speranza1 dakujem ... a ja tebe zelam nech konecne uvidis //... fakt uprimne ti to zelam 🙂

haimi
3. dec 2014

@mimika1973 mna prijali so silnym krvacanim, tak mozno preto ma nechcu tak rychlo pustit a urcite aj kvoli dvojickam. Zalezi asi aj od doktora. Moj gynekolog tu kedysi robil, tak povedal primarovi, nech na mna davaju pozor, tak davaju 😉

dorotka66
3. dec 2014

@diska 🙂 to si na tom dobre, mne už vadia oba dôvody 😀 mám toho plné zuby. a budem rada, keď ich neuvidím 😉

dorotka66
3. dec 2014

@bambulka2015 fíha bambulka, veď si mala vklad po mne. a mne podľa sr kalkulačky vychádza dnes 6.t 6dní.
a tebe 10.t? fakt divné 🙂 je to podľa mňa podstatný rozdiel.

diska
3. dec 2014

@dorotka66 tak to aj ja budem rada ale co narobime 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre