Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
13. jan 2015

@santeema presne tak.... Stale by to mohlo byt aj horsie... Ja som rada aj za to, ako to je teraz 😵

balance
13. jan 2015

@ingrid0105 ja myslim, ze pri tom softe moze byt efekt este lepsi. Ja verim tomu, ze nezalezi na kvantite ale kvalite. Na utz idem dnes o 16ej.Uz som taka nervozna z toho, lebo ma prestali akosi boliet prsia a to som mala zatial jediny priznak tehu, teda neratam, ked som jeden cely den prevracala.

bambulka2015
13. jan 2015

@balance uff tak taku dilemu mam aj ja, co s tymi nanukmi. Nam sa podarilo na prvy sup. Vlozili mi dve aj sa ujali ale jedna dvojka v 6tt zmizla. takze teraz pekne vyckam toto tehu a rocik ako to bude s mimcom a ak ma to bude este stale drzat, tak dame vklad zase dvoch pre istotu. Ak sa ujme jedno, bude jedno, ak dve tak dve. To je jedno. ale dalsie uz nechcem. A co s tymi dvomi zvysnymi nanukmi? Asi len zlikvidovat. 😕

stanka409
13. jan 2015

Ahojte...vcera som pisala mail do Reprofitu, zvyknu odpovedat? Alebo to trva dlhsie kym odpisu? Dakujem velmi pekne

balance
13. jan 2015

@bambulka2015 gratulujem 🙂v ktorom si tt?
no ved toto, to je neskutocna dilema...My sme veriaci a uz len to, ze sme sa rozhodli ist do ivf bolo pre nas velkym rozhodnutim. Ja viem, ze ked nam to vyslo na prvy sup, dalsi pokus nemusi vyjst, ale co ak predsa vyjde. Tri deti si este ako-tak viem predstavit ale 4 to uz je vela. Ale tak pre istotu ich likvidovat najblizsich par rokov nebudeme, uvidime co nam prinesie osud...

evadek
13. jan 2015

@balance ja mam 25..a sono na 8 den...dufam,ze to nebude neskoro...

balance
13. jan 2015

@evadek sono je v pohode, dolezite je aby ti naplanovali nacas odber. Pri sone im spomen, ze mavas 25dc.

bambulka2015
13. jan 2015

@balance dakujem. v 13tt.
No ved to, ze nemusi sa hned podarit, ale moze. A ja tiez najradsej len dve, no ak by to boli po dalsom dvojicky, tak tiez ok. Len ostanu este dve. Tak to uz len zlikvidovat.
Ved uvidime ako sa to bude vyvijat. Ja som chcela az okolo 3 rokov dalsie ale tak v 40tke uz rodit nechcem, tak uvidime, po roku, roku a pol asi nabehneme zase do centra. Ak sa samozrejme nepodari prirodzene este skor. Tato moznost u nas totiz nie je vylucena, len nikto nam nepovie, ako dlho to moze trvat. Preto sme isli aj do ivfka, lebo dlhsie na zazrak uz cakat nemozme.

evadek
13. jan 2015

@balance uz som to na konzultacii spominala..ale urcite spomeniem...🙂..dakujem...

ingrid0105
13. jan 2015

@balance urcite to bude v poriadku neboj sa, budem na teba silno mysliet 😀

balance
13. jan 2015

@bambulka2015 tak ked uz si v 13tt mi budes vediet poradit. Brala si utrogestan? Ak ano, prosim ta kedy si ho presne zacala vysadzat a ako?
Mne pri spovedi jeden farar povedal, ze mame cakat na zazrak alebo sa mam ist pomodlit do Medzugorie a proste si nedal vysvetlit, ze prirodzene neotehotniem lebo nemam vajickovody, ze sa to vajicko nikdy prirodzene so spermiou nespoji. A na takyto zazrak sa mi naozaj nechcelo cakat, kedze u nas to bolo jasne a definitivne.Tak sme si povedali, ze ak Boh chce narodi sa nam dietatko aj po ivf a Boh to asi tak naozaj chcel. Mojho sefa zena ma onedlho bude mat 40 a nedavno porodila a mala 15min. porod so vsetkym vsade, takze myslim, ze ohladom veku sa netreba bat. I ked je pravda, ze ked bude mat dieta stuzkovu, uz tam pride "skoro o palicke".

zuzu1108
13. jan 2015

@stanka409 Ahoj urcite ti odpisu, ale ja som volala na recepciu ked som sa chcela objednat.
Ak by ti neodpisovali zavolaj im.

evadek
13. jan 2015

teraz mi jedna baba napisala..ze 8 dc je neskoro pri 25 dnovom cykle...ja som tiez zacala nad tym rozmyslat...ach....mam sa preobjednat???

zuzu1108
13. jan 2015

@evadek A nenapises svojmu dr? ja som inak bola 2x na utz.
Prvy x na 6ty den to bol piatok a potom v pondelok na 9ty a dobre ze som isla,lebo keby som isla len na 9ty uz by som mala velke foliky. A takto mi dal pichat Orgalutran skor. a OPU na 11ty den.

stanka409
13. jan 2015

@zuzu1108 Dakujem..ja som zatial pisala vseobecny email, s otazkami tykajuci sa darcovskeho programu a ako je to s platbami a poistovnou. Pisala som na info. Tak uvidim 🙂

ina7
13. jan 2015

@speranza1 Supeeer. Poviem ti, pnky sa neboj. Ja som moc nechcela ostať doma, ale nakoniec je to úplne super, našla som si zábavky a hlavne mám kľud. Keď som unavená, môžem si dlhšie pospať, domáce práce si robiť potroške. Momentálne ma volá sušičky, že treba ísť žehliť plienky. Už chystám tašku do pôrodnice a výbavička je skoro komplet. Ty tam budeš ani sa nenazdáš tiež.

Kočky, máte niektorá záujem o prenatálny monitor srdiečka ? Píšte do IP. Kupovala som ho preto lebo mi bolo ďaleko od poradne do poradne a pri mojom špinení som nechcela behať stále na pohotovosť.

evadek
13. jan 2015

@zuzu1108 idem mu napisat...

dorotka66
13. jan 2015

@speranza1 blahoželám :- ) a teším sa s tebou. Normálne som sa nevedela dopátrať ako si dopadla, ale sa tu rozkecávame 🙂 Ja som bola u Doc. Tomáša presne 11tt +6. A vyšetrenie mi robil zo spodu (ai som šla skoro) . Takže odporúčam Ti ísť asi 12 TT + niečo, aby Ti ho robil cez brucho. Ono trvá asi 35 min. a zo spodu, keď je tam ešte hematóm, by nebolo moc dobré. Ale je super odborník a pýta sa na stav, aké ultrazvuky Ti robili a či krvácaš. Určite mu zober výsledky ktoré máš z nemocky. A pozor objednaj sa v poobedňajších hodinách, to robí ultrazvuky. Na stránke som sa ja omylom objednala ráno a potom som chaosila a preobjednávala.

evadek
13. jan 2015

@zuzu1108 ty mas aky dlhy cyklus?

zuzu1108
13. jan 2015

@evadek Ja mam 30-32 dnovy.

speranza1
13. jan 2015

@dorotka66 cau mojka... Prave dnes som sa k nemu objednala, rozpravala som konkretne s nim, takze ma objednal ked budem 12+2tt o 14.00 hod. A prave on mi vravel ze ten utz sa robi od 12tt- do 13tt.... A to co budem mat dom, tak mu samozrejme odovzdam...

speranza1
13. jan 2015

@balance vobec sa neboj co sa tyka tych prs... Mna 1den trolinku bolia a potom nic... A tiez chvala Bohu nemam ziadne priznaky, ved to preto som sa vcera tak bala, ci je vsetko ok... Ale urcite bude uvidis.....

franzziska
13. jan 2015

@evadek coho sa bojis? ved ked doktor ti povedal 8dc tak vtedy je spravne...ja mam 9dc prvýkrát..a to som mala posledny cyklus 26dnovy....

ingrid0105
13. jan 2015

@speranza1 a pamata si docent na teba?

speranza1
13. jan 2015

@ingrid0105 ja som sa mu sice pripomenula, ale on ma tolko pacientov, ze neviem ci si ma bude pamatat... Mozno mu bude povedoma len tvar, ked ma uvidi....

evadek
13. jan 2015

@franzziska dakujem🙂...napisala som mu..a neriesim uz🙂

silvia545
13. jan 2015

@evadek ahoj 😉 ja som objednaná na uz 9 dc,,v papieroch mám napísané 8 až 9 dc,,tiež som si myslela,či to nieje neskoro lebo mávam 25 dc a teraz mi ms prišla na 23 dc 😉 tak som volala do RF a tam mi povedali,že to je v poriadku a nie neskoro,že dr. vie kedy máte prísť na uz a tak to máte aj v papieroch,tak sa že nemusím báť 😉 načo chodiť skôr na uz,,ked potom by ste museli znovu prísť na daľší,že dr.vie čo robí ,,takto mi povedali 😉 držím palce 😉

evadek
13. jan 2015

@silvia545 dakujem....🙂 ..ja len zbytocne vymyslam....takze uz nerozmyslam je to ok🙂

silvia545
13. jan 2015

@evadek a kedy ideš na uz ?ja v pondelok 🙂

evadek
13. jan 2015

@silvia545 aj ja..8.30:)...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre