Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

silvia545
30. jan 2015

@evadek ozaj aj ty chodíš stále cikať ? ja som všera chodila pomaly každú pol hodinu,,normálne ma nohy boleli z toho stáleho chodenia 😀 keby tam mám tv,tak sa odtiaľ ani nehnem 😀 dnes už to nieje každá pol hodina ale hinka a niečo 😉

franzziska
30. jan 2015

@silvia545 a kolkaty dc si? 🙂

silvia545
30. jan 2015

@franzziska 5 deň po ET 😉

franzziska
30. jan 2015

@silvia545 ale den cyklu 😀 lebo si pisala ze cakas mrchu ci co 😀 😀 😉 mne davali na 20dc...takze ms by som cakala nedelu-pondelok-utorok....teda nie ze cakam 😀 ....ale ja menzesove príznaky nemavam nikdy...ze by ma daco pred nou bolelo alebo co

renitr
30. jan 2015

@liana75 tu biopsiu mi budu robit preto lebo mam hranicne pozitivne protilatky. Ja to naozaj nechavam v ich rukach, pretoze vsetko co mi povedal tak som s tym suhlasila a uz sa tesim ked sa to rozbehne 😉

silvia545
30. jan 2015

@franzziska 20 dc som,,a ms nečakám,,teda neviem o tom ,že by som to napísala 😀 😉

evadek
30. jan 2015

@silvia545 tak kto vela pije aj vela cika😀 ano..podobne..ale tie 3-4 litre vody dam😀

franzziska
30. jan 2015

@silvia545 som ta predbehla s tymi dnami 😀 😀 ...no ale bavite sa o nej..tak reku je rec o nej tak ju cakate alebo co 😀

@evadek dobre si napisala 😀 ...a kto malo pije malo cika...ako ja 😕 😕 😔...nedam ani 2 l

silvia545
30. jan 2015

@evadek tak ja až toľko L denne nedám,,to by som sa už potom z wc ani nepohla 😀 😀

franzziska
30. jan 2015

@silvia545 aj mne...ja to neviem dodrziavat..mam zly denny rezim..najma aj kvôli praci..nestiham...nemam nejaku pekne vyhriatu sedaciu pracicku za pc kde hocico mozem vytiahnut z tasky 😀 😀 mne to potom ani do pusy uz nejde..ta voda 😀

evadek
30. jan 2015

@franzziska mne inak aj same telo pyta...takze ide mi to😀
@silvia545

haimi
30. jan 2015

@franzziska test si urob kludne skor. Ved mesiac od vkladu ti mrcha pride 5krat, tak to uz ani nema zmysel robit test. Bud pride, alebo nie. Na krv by ta mohol zobrat aj skor, ale asi to chcel spojit aj so sonom a to skor zmysel nema. Mne robil sono 3 tyzdne od vkladu a videl len gestacny vacok bez plodu, tak ten 4 je lepsi.

silvia545
30. jan 2015

@evadek presne tak ,,aj moje telo 😉

haimi
30. jan 2015

@evadek 3-4 litre, tak to si super. Ja som nikdy nepila. Pred tehu som niektore dni dala pol litra, tak som sa zacala na to viac sustredit. Odkedy som tehu, tak sa snazim tie 2 litre dat, ale viac sa mi nedari.

silvia545
30. jan 2015

@franzziska no vidííš mala si sa lepšie učiť,tiež by si sedela potom vo vyhriatej kancelárii 😀

evadek
30. jan 2015

@haimi ja neviem cim to je..ale moje telo si pyta samo...zacal som pri stimulke a odvtedy pijem😀 do konca sa budim na to,ze som smädna🙂

haimi
30. jan 2015

@evadek to je super, to ti zavidim. Ja to musim tazko kontrolovat a pocitat pohare 😉

kutka
30. jan 2015

Ahojte dievcata, snad vam sem mozem vtrhnut 🙂

Chcela by som vas veelmi poziadat o nejake infosky.

Snazime sa s drahym o babatko uz vyse dvoch rokov, postupne sme zistili, ze problem je v spermiach, priatelovi zistili varikokelu a odporucili mu operaciu. Dnes sa bol dohodnut s dalsim urologom na termine operacie a ten mu povedal, ze vzhladom na jeho vek (tento rok bude mat 35 rokov) operaciu uz neodporuca a nasa jedina sanca je IVF...

Troska som studovala na nete a celkom sa mi pozdava Reprofit ale vobec netusim, ako to chodi.

Ako je to so zdravotnou poistovnou a s preplacanim IVF v Cechach? Vypisovali ste nejaku ziadost vopred, ktoru vam schvalovali? Ako ste ich (CAR) kontaktovali? Vedeli ste si vybrat lekara alebo vam bol nejaky prideleny? Viete niekoho pripadne odporucit? Kolkokrat by sme v tom jednom cykle museli ist do Brna?
A hlavne - ste tam spokojne?

Straaaasne sa ospravedlnujem za miliardu otazok, ale je to pre mna uplne nova problematika a vobec netusim este, co nas caka, tak budem vdacna fakt za akekolvek info. Snazila som sa ich najprv najst tu v teme, ale vzhladom na pocet zapisanych stranok to je takmer nemozne 😀

Dakujem vopred strasne moc🙂

K.

monicka79
30. jan 2015

@kutka do reprofitu sa objednaj telefonicky na konzultaciu, urobia ti sono, muzovi spermiogram a dohodnete sa co dalej. Ak pojdete cez poistovnu, treba si zo stranky poistovne stiahnut ziadost, dat vypisat v brne a poslat do poistovne na schvalenie. Inak ti neuhradia nic, pokial nemas dopredu schvalene. Zalezi aj od poistovne, vseobecna vraj problemy nerobi ale tie ostatne ano.

franzziska
30. jan 2015

@silvia545 hehe myslis ze to od toho zavisi? by si mala vidiet moje skoly 😀 😀

@haimi dakujem ti pekne...niektorym nam to pitie robi problem ze? mna musi manzel nutit...mam dni ked nedam ani 1 l...viem ze robim zle ale nejde mi to.... 😔 @silvia545

bergalm
30. jan 2015

Kocky
@franzziska
@haimi tak s tym pitim mam problem aj ja ledva sa dopracujem k 1-2litrom vobec mi nechuti tak vela pit a tiez neviem ako sa mam donutit skusila som si robit caj do hrnca s riskou 2L ale nedala som to 😝 😝 😝 tak sa snazim aspon s litrovou riskou a to sa celkom da....len tiez stale pit caj mi nechuti... 😒

haimi
30. jan 2015

@kutka jasne ze sme s rf spokojne 😉 je to dobra volba. Ja som svk rovno obisla a isla som rovno do brna aj napriek tomu, ze som si to platila za vlastne, lebo dovera mi zamietla ziadost. Lekara si mozes vybrat, budu sa ta na to pytat, ked sa budes objednavat. Vela z nas chodi Stelclovi a Koudelkovi. Machac zial uz nove pacientky neberie. Ale kludne mozes ist aj niekomu inemu, vsetci su zlati. Pozri si ich fotky na strake a vyber si, kto ti je sympaticky. http://reprofit.cz/reprofit-international/nas-tym

Ja som chodila Stelclovi a bola som spokojna. Pocas cyklu tam ides: 1. konzultacia - prvu treba osobne, potom sa da aj cez mail, 2. sono pocas stimulky - pokial mas ochotneho gynekologa, mozes ist aj k nemu. Ja som vzdy radsej chodila do Brna, z blavy to nebolo tak daleko. 3. Odber vajicok 4. Vklad

Takze asi tak. Drzim palce

haimi
30. jan 2015

@bergalm ja si kupujem kvalitnejsie 100% dzusy, aby som nepila len vodu. A nejako to vzdy skombinujem. Voda, caj, dzus 😉

bergalm
30. jan 2015

@haimi no to robim aj ja tie dzusiky mm na to dohliada,aby som pila aj stavy,len akosi nie som az tak smädna ,ledvaj cakam kym bude teplo to snad uz bude lepsie a bude mi chutit viac 🙂

bergalm
30. jan 2015

Inak jest mi chuti neskutocne uz to asi vypuklo u mna ta zravost 🙂 no ale snazim sa jest navecer salatiky dneska je to mrkvovo+jablckovy lebo by som o par tyzdnov vyzerala ako tank 🙂 5 kg naviac mam a to nie som ziadne tintitko,mam stale strach z tej Preeklapsie takze nemozem moc pribrat aj kvoli tlaku

bergalm
30. jan 2015

Kocky,vcera a aj dnes ma obcas pobolieva lava a prava strana podbruska,mam troska obavy ci je babeno o.k. mate aj vy nieco podobne tehulky?

bergalm
30. jan 2015

a take tlaky slabe neviem co to moze byt zeby sa mi to roztahovalo???

haimi
30. jan 2015

@bergalm u mna ta zravost az taka neni. Hlavne sa snazim vedome jest mensie davky, lebo potom 4 hodiny travim. Zatial mam pri dvojkach plus 3kg. Ze vraj to je celkom v pohode, aj ked ja teda tiez nie som modelka 😀 2 kg som dala hned pocas prveho trimestra, co ine baby chudnu. Ja som nevracala a praveze som stale nieco jedla, aby mi nebolo zle. Doktor mi povedal, ze nech priberiem do konca tehu aj 20kg, hlavne nech deti v pohode 😉 ale to zase by som nerada. Ale uvidime co cas ukaze 😀 a v ktorom si tyzdni?

haimi
30. jan 2015

@bergalm neboj, ja to mam tiez boli ma vlavo, vpravo, dole, tlak, obcas pichanie od spodu. Pokial to nie extremne, je to ze vraj normalne. Maternica sa roztahuje. Ked ma boli viac, dam si magnezko, lahnem si na chvilu a za 15 min ma to prejde. Robis, ci si na pn? Ja som na pn, cize mam aspon vyhodu, ze ked ma boli viac brucho, mozem si lahnut.

bergalm
30. jan 2015

@haimi no este to tu nemam ale v 16tt.No presne take pobolievanie a vsetko co si napisala mam aj ja.Ja som nezamestnana takze tiez doma ,chcel ma dat na rizikove,ale nechcela som nakolko mam dobru podporu vyratanu z nemeckeho platu a aj tak som vacsinou doma

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre