Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
13. mar 2015

@speranza1 dakujem aj ja ti drzim stale palce aj ked neprispievam stale vas tu citam
dufam ze to vsetko zvladnem aby som sa o drobca mohla hned postarat tak ako treba, ale ked to zvladli ine kocky tak hadam aj ja 😝

dalida
13. mar 2015

@diska no.. jasne, ze nechcu pisat, viem aj preco... lenze ak na SK nevedia co intralipid je, je tazke im vysvetlit, co je to za infuzku, co presne obsahuje, ako sa podava, ake sa mozu ocakavat "nepriaznive" ucinky... 😕 Moja gynekologicka a vseobecna lekarka ani nevedeli o aku infuzku ide..., ani ja som im to nevedela poriadne vysvetlit.
@lienka_1 zaujima, ako casto si mala nasadene infuzie, kde ti ich podavali a ci v lekarnach boli ochotní ti ich objednat...

diska
13. mar 2015

@dalida odkial si? ja som mala tyzden pred transverom,tyzden po transvere a po poizt tt,potom neskor som presla na kazde 3 tyzdne.

evadek
14. mar 2015

a

haimi
14. mar 2015

Baby tehule, aj vas rozboli brucho ked lezite na chrbte? V noci som sa zobudila na chrbte a bolelo ma brucho. Dala som sa na bok, supla magnezium a preslo to asi po pol hodine

speranza1
14. mar 2015

@haimi jasne na chrbte sa mojim drbcom voooobec ale vooobec nepaci...zacnu sa natahovat, prevracat az kym nezmenim polohu...vraj v polohe na chrbte k nim prichadza menej kyslika a zivin....oni ti stale daju vediet a "rozkazu" ti ako si mas lahnut aby im bolo dobre 😀 😀 😀 ..a ako sa mas inak?..... (Vraj najidealnejsia poloha je na lavom boku). 😉

ingrid0105
14. mar 2015

@haimi
@speranza1 baby pekny vikend samozrejme aj ostatnym ale vam obom obzvlast co najmenej boliestok a radsej s usmevom 😵 myslim na vas a aj na vasich drobcov

speranza1
14. mar 2015

@ingrid0105 dik si zlata 🙂

speranza1
14. mar 2015

@haimi jaaaj chcela som napisat drobcom a napisala som drbcom...poriadny brept... 😀

haimi
14. mar 2015

@speranza1 viem, snazime sa byt na lavom. Ale neda sa mi stale, ked stale lezim 😀 horsie je, ze to v noci neovplyvnim. Nasli mi nejaku pliagu z vyteru, takze so mnou nemozu nic robit ☹ nasadili mi na tyzden antibiotika, potom zase kontrola, cakat na vysledky a potom sa uvidi. No, bude to asi na dlhsie

haimi
14. mar 2015

@ingrid0105 dakujem 😉

diska
14. mar 2015

@haimi ahoj moja aj ja mam pliagu a nevedia co mi maju nato dat,lebo zabera nato maxmiror ale naten mam alergiu 😝 tebe dali celkove atb?

santeema
14. mar 2015

@haimi ano moze ta boliet, lebo ked lezis na chrbte tak maternicou a babom, hlavne vo vyssom stadiu si mozes obmedzit trosku privod krvi babatku, lebo je tam tzv.tusim sa to vola tak duta zila, ktora zabezecuje najviac kyslika a krvi malému. ja som bola raz na sone asi na konci 8 mesiaca, lezala som na chrbte a tak mi doslo zle, ze som to ledva udychala, aby som neodpadla. a vtedy som si ze vraj nejak vahou maternice zastavila ten privod krvi a kyslika malému a zaroven z casti aj sebe. ze vraj je najlepsie lezat na lavom bok pre babo, ze je to najlepsia poloha. ja si aj v noci davam pozor, aby som nelezala priamo na chrbe, lebo sa necitim dobre, sa mi aj horsie dycha.

haimi
14. mar 2015

@diska nosia mi nejaku tabletku 3x denne. Neviem co to je

haimi
14. mar 2015

Dnes mam zly den, uz tretikrat ma boli brucho. 5 dni nic a dnes des. Cele podbrusko ma boli

lienka_1
14. mar 2015

@dalida Ja som sa dostala iba k infuzke pri OPU a pri ET. Nikdy som neotehotnela, tak viac nebolo treba. Intralipidy mi objednali v jednej Ke lekarni. Ked som potrebovala podat intalipid skor, tak som ukecala znameho lekara a intralipid mi podala jeho zena, inak som stale mala v RF. Lekari ho velmi nechcu podavat, lebo soja je pomerne velky alergen, tak sa boja reakcii.

lienka_1
14. mar 2015

@dalida Pred casom som trosku pisala s jednou zienkou a jej intralipid predpisala tusim Girovska a v Martine jej ho aj objednali a v CARe aj podali, takze uz nie je celkom neznamy ani na Sk. Intralipid je vlastne samy tuk(zo soje). Na ten sa naviazu pripadne protilatky a tak uz nemozu ohrozit uhniezdujuce sa embryjko, alebo nicit tvoriacu sa placentu. Aspon som to tak pochopila z toho, co mi vysvetloval doky.

speranza1
15. mar 2015

@haimi ja som dnes mala taku noc.... Mozno je nieco vo vzduchu...aj tlak mam 90/40...tep 106...a aj mna dnes ale len obcas boli brusko...a v noci som pre istotu nespala vobec....deti si robili disco.... 😅

lemoni86
15. mar 2015

@speranza1 @haimi tak u mna zasa zacalo vecer tvrdnutie a aj boliet dost, ako ja tapa som vcera s mm sla popozerat nejake veci do obchodnych centier, som si povedala ze ved kus sa pohybem, ved to treba..aj som prisla domov sa najedla a pospala aby som si oddychla a vecer ma zacalo boliet podbrusko, proste aj ked som dlhsie lezala bez pohnutia tak potom ked som vstala, mala som pocit ze v podbrusku a v okoli vajecnikov mi niekto zmoli svalstvo :-/...tiez ma ta bolest nuti ist castejsie mocit, potom sa ta bolest uvolni kus ale neprejde...normalne ze musim az zhrbena chodit...mm uz chcel ist do nemcky, no dala som tomu este jeden den...budem fakt po vacsine len lezat, ak to neprejde tak ideme do spitala ... Aach jaj..magnezko 3*2 asi nestaci ☹

ingrid0105
15. mar 2015

@lemoni86 davaj na sebs pozor na vecicky mas casu a casu setri sa a odpocivaj

ingrid0105
15. mar 2015

@speranza1 mna od vcera boli vkuse hlava takze fakt nieco visi vo vzduchu. Tak dospavaj nocnu disku a opatruj sa

bergalm
15. mar 2015

Kocky ja som tiez troska vystresovana,rano meriam tlak a ze 217/64 tak znova skusam 189/64....Skusil mm a ten mal normalny tak som vyskusala druhu ruku a v polohe lezania a ze 114/64 chapete?teraz neviem co si mysliet teraz som merala znova na tej ruke co mi to ukazovalo vela a tlak 126/87 to som bola teraz v pohybe co si myslite????zeby som zle merala????ja neviem a tiez ma pobolieva hlava.Hned sme popocuvali nasu lasku srdiecko bije a aj pohyby su ach jaaaj panikarim ,nohy neopuchaju 😕 😕 😔

speranza1
15. mar 2015

@lemoni86
@ingrid0105
@bergalm dievcata....zrejme je to z pocasia....@lemoni...inak presne to, co stale popisujes ty...pocitujem aj ja.... Nie si velmi stihla?....vraj stihle dievcata pocituju ovela intenzivnejsie vsetky zmeny, pohyby, ked rastie maternica....vsetko....to mam presne aj ja... Zrejme teraz citis ako keby si mala svalovku na celom brusku, ze? To prejde...aj ja som to mala...pomohlo len skutocne nehybne lezanie minimalne 2-3dni vkuse....potom mozes znova pomalicky pochodit...ale zrejme nie po centrach a vela 😀 ....inak ja som zacala uzivat guajacuran 2xdenne + 1x magnosolv...a klop klop klop (to aby som nezariekla) 😀 😀 😀 ....dnes aj babatka v brusku vystrajaju jedna radost...a da sa mi dnes lezat len na jednej strane...alebo si obcas sadnem....samoska, len taky polosed s podlozenou panvou....

speranza1
15. mar 2015

@bergalm inak...nie je to nic divne, ze ti takto skace tlak...berias aj lieky na tlak?

bergalm
15. mar 2015

@speranza1 ahoj nie neberiem nic na tlak doteraz som mala nizky v Stredu mam poradnu tak uvidim co povie doky este budem meriat asi aj castejsie...Som vynervovana snazim sa upokojit,no nieje to lahke 😔

bergalm
15. mar 2015

Skusim aj okolo obeda toto pocasie je DEEEESSS

speranza1
15. mar 2015

@bergalm skus....mozno aj tebe daju na upokojenie guajacuran...ja som ho nechcela uzivat, tak ked mi ho lekarke predpisala tak som sa nanho vyprdla, ze nebudem jest tolko svinstva...ale odkedy ho spolu s magnezkom uzivam, tak klop klop....

bergalm
15. mar 2015

@speranza1 no uvidim co mi povie alebo da.Mozno to bol len vykyv ,snad sa to do STREDY upravi,ale urcite mu toto poviem...Mm uz chcel letiet na pohotovost ,snad to bude lepsie na obed 😔

speranza1
15. mar 2015

@bergalm drzim palce, ked ti bude zle, tak chod na pohotovost....

bergalm
15. mar 2015

@speranza1 dik no pojdem,ale zatial mi nieje a tlak teraz 110/77

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre