Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evadek
9. jún 2015

@tinkatinulka tak mame rovnake diagnozy...a dufam,ze budeme mat rovnaky aj dobry koniec ...kedy sa chystas na ivf?...et alebo ket?

tinkatinulka
9. jún 2015

@evadek dlho očakávaný 1x ket, po 6 ivf prvý nanuk

evadek
9. jún 2015

@tinkatinulka aj ja budem mat ket...A kedy?...mas uz nejake plany?

sona_fit
9. jún 2015

@zibi Ahoj , davno som Ta tu nevidela, ale nechodim sem pravidelne,... Ako sa Ti darí? Nastúpila si do ďalšieho kola či si už tehu? Prepáč že sa vypytujem, ale fakt som na Teba zvedavá 😉 Toľkým si nám tu dávala dobre rady, vďaka tebe som sa pohla aj ja ďalej tak "reku" či sa ti darí.

speranza1
9. jún 2015

@crazybabenka povedz mi kedy ides?

nelly3
9. jún 2015

@tinkatinulka
to dufam 😉

sona_fit
9. jún 2015

Zdravím Vás dievčatá! Tak som sa práve vrátila z Brna, bola som si si pre prvého šampióna 🙂 Moj pocit skoro po roku z RF: doktori mi prídu taký unavení, vyhorení, inak sa im veľmi nečudujem, stále dokola to iste, na všetkých sa usmievať a vlievať nádej,... Aj mi ich prišlo ľúto 🙂 Ale dnes mi robil vklad taký nový lekár , tuším sa volal Vrána Tomáš, milí a ešte hrozne snaživí 🙂 Sa mi rátal, bol zlatý.
Aby to nebolo jednoduché, včera mi tak ruplo v krčnej chrbtici, že este dnes stale neviem otáčať hlavou, som bola jak chromá, ked som liezla na tu kozu 🙂 Aj som zvažovala či to neodložit,... snáď to dobre skončí,...

zibi
9. jún 2015

@sona_fit ahoj moja zatial sme sa nikde velmi nepohli a ani nepohneme..chybaju nam financie na to a ja sa davam aj trochu dokopy - 4x sme boli a stacilo zatial a neviem mozno nam to zatial nie je sudene - dali sme sa na adopciu tak uvidim ci mi to vyjde ...dik za opytanie a tebe sa ako dari ? 🙂
a som rada ze moje rady boli aspon trochu pre vas uzitocne a ze som pomohla ...to obl aj moj zamer 😵

zibi
9. jún 2015

@evadek ako sa mas holka moja 😵

zibi
9. jún 2015

@ingrid0105 hej ona tak posiela a hrozne sa to tym padom natahuje ...je to tak ... no tak drzim palce nech to vyjde.
hlavne pories tie cytokyny a to TNF - to TNF posobi destruckne na embryo takze by ti to nemuselo vyjst..
TNF znizuje aj vitamin E , omega 3 takze treba skusat a vela slniecka, nech sa dečko zvysi a amh stupne a aj sliznica sa pekne vyvija -a ečko ti pomoze aj na sliznicu na nu je dobry aj caj gynastan ale ja som ho pila 2x po litri skoro pocas folikularnej fazy pred softom 🙂

zibi
9. jún 2015

@sona_fit ty si kup ananas ked si po vklade - nikdy nevies 😝 bromelin je super vec prekrvuje maternicu a sposobuje uhiezdenie, na 5 casti aj s tvrdou stredovou castou ... 🙂 a vela pi vody .. vela vela vela
pripadne melon 😵

sona_fit
9. jún 2015

@zibi Jej, si úžasná, klobúk dole že ste nabrali odvahu na adopciu. Úplne Ťa chápem že si po toľkých IVF vyšťavená... Mňa to posledné 5-te vlani úplne odrovnalo, odvtedy mam zdr. problémy, ale kedže mi zostali 3 embrijka a mam už po 40tke, tak este pôjdem po ne. Dnes bol 1 KET 😉

sona_fit
9. jún 2015

@zibi Ďakujem za rady moja, si neskutočne obetavé žieňa, šťastné to deculo ktoré na Teba čaká!

zibi
9. jún 2015

@sona_fit jaj moja si ma potesila a potrebujem to ako sol v tieto dni..ved jasne ked mas embryjka tak im ich predsa nenechas 😎 ja ti drzim silno prsty aby ti to vyslo velmi ti to prajem 😵
hlavne fakt vela oddychuj praca neutecie ..nestresuj sa a aj pc pocka 😵 hlavne nech sa uchyti ..a inak baby sa aj tam dole neumyvaju ze vraj dva dni .ja si to neviem predtavit ale tak len cistou vodou ked tak ..a embryjka ze vraj nemaju radi parfemy a vonavky 😀 😀 tak aj pradlo radsej nevyvonane z snury ...to su len take rady samozrejme ze vela je mozno aj hlupost a mozno aj nie ...len nech ti to vyjde
co sa tyka mna ja mam teiz zdravotne problemy a nemozem sa z nich dostat .mna polozilo to ivf a aj to ze mi nesadla ta narkoza a som sa vtedy zobudila pocas toho takze moje telo mi dava signal ze zatial stacilo .. preto sme sa rozhodli na tu adopciu .bola to dlha a tazka cesta a klamala by som keby ze poviem ze t bolo jednoduche rozhodnutie . ale tak veirm ze je spravne a aj tak nemame vyhrate este ..stale sa daco naskytne co ti skrizi cestu 🙂

sona_fit
9. jún 2015

@zibi A veru moze na tých radách nieco byt, hlavne s tým prádlom by ma to nenapadlo, treba vyskúšať 🙂 Každá rada dobrá. Spomínam si na tu nešťastnú narkozu, si bola vtedy v obdobi po mne, ja som bola v septembri. Neviem co vtedy s ňou porobili, viac krát som sa už zamýšľala či to aj ona nespôsobila tie problémy ktoré odvtedy mam a ty tiež.
Manžel by bol tiež chcel adopciu, ale ja mam obavy (hoci budem pravdaže rada ked nám to vide) či zvládnem aj naše, cítim sa už dlho hrozne unavená. Hodila som sa na PN tak si konečne oddýchnem 🙂

crazybabenka
9. jún 2015

@speranza1 skúš jeden "preventívne" dnes 😉

zibi
9. jún 2015

@sona_fit aj superr moja ..zvladnes neboj...treba si trochu verit , sme stavane na to byt matkami tak sa neboj , silu v sebe najdes ..aj ked aj ja mam pocit ze vek ma uz tlaci a nevladzem tak ako predtym ..
ta narkoza tak verim tomu, ze tam daco pokafrali ..a ze bola divna..ja som mala neskutocne problemy po tom ... takze tak neboj bude to dobre len musis verit 🙂 a veru oddychuj nohy na stole a dobre papanicko .ved jes za dvoch 😉

gagirl
9. jún 2015

Ahojte kocky..ozyvam sa trocha neskor..vcera sme boli teda za Machacom..trocha sme to zhrnuli co a ako a dal mi lieky ako sme sa dohodli na prvej konzultacii..fostimon 4 amp..potom orgalutran a pregnyl..tuto kombinaciu som mala aj naposledy len 3 amp.fostimonu..znasala som to zatial celkom dobre tak verim a dufam ze nebudem prestimulovana..naposledy som mala 8 vajicok..tak uvidime.Spravil mi sono..vsetko ok...Takze zajtra alebo pozajtra ked pride ms zacneme..Ine mi nezostava..roky mi idu...aj napriek tomu ze je to tazke potom co sa nam stalo idem toho..a verim ze tentokrat to vyjde uz na dlhych 9 mesiacov.🙂A to pgd som dr.spominala ze este nie som uplne rozhodnuta..tak povedal ze potom uvidime podla vajok..embryjok a tak ze co poviem..Takze ide sa dotoho ..aj ked so zmiesanymi pocitmi..ale nemam na co cakat velmi..🙂

evadek
9. jún 2015

@zibi Zibinka....mojmu ockovi zistili rakovinu...teraz ked som zacala bojovat...a zacala som znova chodit na vysetrenia...riesit vitaminy...a zacala som sa pohravat,ze mozno na jesen bude KET ...
Sme z toho strasne na nervy...konecne trosku prebolela strata mimca...konecne som zacala znova bojovat..a prislo toto..
Poviem ti uprimne...teraz si uvedomujem ,ze aka je absurdna moja snaha o mimco..ked su dolezitejsie veci...
Mam malu sestru...a predstava ,ze by sme prisli o toho najlepsieho otca ma nici....teraz preziva kopec bolesti a strachu...a poviem ti...radsej by som to zniesla ja:(
Takze momentalne je dolezite to ...aby bol zdravy....a ostatne veci pridu snad tiez...
Je to nespravodlive...v marci potrat...a teraz toto:(
A nezvladam dobre umely prechod...ale uz len mesiac...
A ty ako moja?...

gagirl
9. jún 2015

@tlucka dakujem Luci za podporu. vazim si to..🙂.vcera sme prisli dost neskoro..dnes 12 smena cely den..takze ako som pisala po ms idem na to..musim nabrat odvahu a pustit sa dotoho aj ked mam trocha strach po tom vsetkom...ale idem si za svojim cielom..a verim ze bude vsetko o.k:) Vy sa kedy chystate pre mrazacika?..

gagirl
9. jún 2015

@santeema dakujem..ano..je nacase zacat novu vlnu tehuliek..takze vsetky kocky co este cakame na to nech toto leto je velmi uspesne..🙂

zibi
9. jún 2015

@evadek och boze tak to mi je luto ..treaba verit a nestracat nadej, ze sa vylieci a byt pozitivna hlavne kvoli tatinovi, on to teraz potrebuje 😔

ty mas este ten prechod kvoli endometrioze ci kvoli myomu
inak mne sa trochu zvacsil asi 12mm ma ale ze to sa este da tka uvidime povedal ze keby ze sa este viac zvacsi tak ho treba vonku dat
inak nic co by s nevedela ..chodime na tie sedenia riesime to 😉

crazybabenka
10. jún 2015

@speranza1 tak speri...ja som ti to pravidlo porusila ☹ test biely ako sneh ☹

Tak dievčatá lucim sa s Vami....toto bol nas posledný pokus.....vyplakala som si všetky slzy co som mala....a už mi nezostava nic iné...ako sa zmieriť z myslienkou, ze druhy zázrak mi nebude dopriaty.....Vam budem držať všetkým palce na ceste za Vašimi drobcekmi....pre mňa sa dnešným dňom táto cesta konci ☹

evadek
10. jún 2015

@zibi ja verim Zibinka...ale je toho tak strasne vela zleho co sa u nas momentalne deje....a uz chcem klud ...
Caka ho tazka liecba a strasne nas to vsetkych zobralo...vzdy bol velmi aktivny...nepil..nefajcil..a mam malu sestru..13 rocnu..ta je na nom zavisla...a on na nej...

Prechod kvoli myomu...zatial sa o 1 cm zmensil....uvidime co bude pri dalsej kontrole...

No a skusas aspon alternativu ?...vitaminy a tak?..dufam,ze sa nebude zvatsovat...

Ja viem Zibi...a tesim sa s tebou..je to uzasne ..a spravili ste najlepsiu vec aku ste mohli..lebo ty budes mat dieta..🙂

speranza1
10. jún 2015

@crazybabenka priznam sa vcera som sa ruzenec nepomodlila, bola som unavena ako pes...ale vy budete mat babatko prirodzene...ver mi....teraz uz sa vykasli na vsetky centra...pretoze, vy sa druheho babatka dockate....este si troska pockate...ale mat ho budete....TUTOVKA...

crazybabenka
10. jún 2015

baby....keďže som ešte v takejto situácii nebola....a mrcha prišla aj keď som vkladala utroš....teraz nič.....na stráne čítam....že ešte urobiť test o 2 dni....ale stále užívať všetky lieky.....a potom krv keď mrcha nedorazí......takže teraz druhý test v piatok.....a ak ani do piatku mrcha nedorazí a aj test bude negat....tak vysadiť v piatok alebo nevysadiť?

dolce251
10. jún 2015

@crazybabenka ja som bola v takej situacii, skus napisat lekarovi. Ja som pisala otevrelovi, musela som ist na krv, bolo nizke hcg az potom mi dovolil vysadit lieky. Az ked som vysadila, do dvoch dni prisla mrcha.

crazybabenka
10. jún 2015

@dolce251 ok....tak či tak budem užívať do piatku....a v piatok podľa testu sa ozvem doktorovi....ďakujem za radu

gagirl
10. jún 2015

@crazybabenka moja zlata..je mi to luto ze zatial test nic neukazal..ale este nie je koniec..ms ti este neprisla..kolkaty den si po vklade?velmi na teba myslim a drzim palce nech to dobre dopadne..Srdiecko zial nemam ale posielam aspon takto ♡♥..Vy mate vasu bambulku po ivf?

crazybabenka
10. jún 2015

@gagirl ďakujem moja.....som 12 deň....teda oficiálny keď som mala testovať.....netestovala som skôr.....vkladali sme XB1.....Paulínka sa nám podarila prirodzene

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre