Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

saldiv
12. aug 2015

@zuz696 každej žene rastie hcg inak. Preto su podla mna v tabuľkách minimálne a aj tie max hodnoty 🙂 držím palce si na najlepšej ceste k úspechu 🙂

gaga83
12. aug 2015

@ria191 dakujem, mame sa fajn ,Sofi je nase slniecko vysmiate😄 a ty ako? Som tu dlho nebola.Uz rozmyslame nad surodencom tak kukam obcas co tu je nove 😀 .

ria191
12. aug 2015

@gaga83 dosť vás ide už druhé kolo 😀 😀 😀 myslím, že aj sarasotka plánovala 😕 😕 😕 . Tak my ostatné bieda ako vidíš stále niečo riešime nelča laparku, tinkatinulka imunitu a ja už trištvrte roka antibiotiká fňuk fňuk fňuk ale tak hádam sa aj na nás šťastie usmeje 😀 😀 😀

gaga83
12. aug 2015

@ria191 prosim ta nevies ako to je teraz s preplacanim vo vseobecnej poistovni?Este mam jeden pokus tak by som to chcela vyuzit. Otevzel este robi v rf ?

gaga83
12. aug 2015

@ria191 neboj sa urcite sa to podari aj ostatnim babam vratane teba🙂 Uz sa tu stalo par zazrakov , vratane nas tak sa netreba vzdavat 🙂

ivetahe
12. aug 2015

@ria191

Ja som tak platila pred mesiacom...

ria191
12. aug 2015

@gaga83 robí a všeobecka prepláca len teraz je iný postup a to ti poradia baby, ktoré s tým majú skúsenosť lebo teraz musíš mať najskôr schválenú žiadosť z poisťovne a až potom ísť do Brna je to zložitejšie ako bolo predtým.

ria191
12. aug 2015

@ivetahe fakt ? to by bolo super 😀 😀 😀

zuz696
12. aug 2015

@saldiv dakujem ti velmi pekne,,dufam,že budeš mat pravdu,lebo každé ivf sa rovnalo nejaký problém...tak sa bojim pondelka

gaga83
12. aug 2015

@ria191 som sa to tu uz pytala par dni do zadu a nikto mi neodpovedal. Viem ze to uz musis mat skor schvalene ale nic viac ktomu, co treba kokrstne. Musim napisat Otevzelovi ci este maju nasho darcu ak by bolo treba😊

lienka_1
12. aug 2015

@ria191 Jaj! Moj muz je dlhodobo trenovany 😀 😀 😀 A ja som za kazdu sradu. Verim, ze s Vami by urcite bola 😉 Aj teraz mame v nasom sterilnom byte obyvanom dvoma poriadkumilovnymi dospelakmi 2 kamosky s detickami. A moj muz uplne kludny Anglican. 😀 Dnes som ich poslala k vode, lebo uz z bytu zacali decka robit kulnicku na drivi 😀 😀 , nech sa trocha vyvetraju. No a poobede mozu pokracovat. My mame radi navstevy. Cakame Vas 😉

ria191
12. aug 2015

@gaga83 ajjááááááj teraz je moc teplo to musíš veľmi veľa "otravovať" a aj dovolenky robia svoje určite ti niekto pomôže 😀 😀 😀

ria191
12. aug 2015

@lienka_1 tak ja sa kľudne aj vydenzifikujem keď máte tak sterilno, ale zvnútra 😝 😝 😝 😀 😀 😀

kako23
12. aug 2015

@gaga83 v mojom blogu najdes clanok presny postup ako riesit preplatenie poistovnou v RF. Snad Ti pomoze 🙂

lienka_1
12. aug 2015

@ria191 To moja segra tvrdi, ze mame sterilno cisty byt. Moj muz je vcelku cistotny a poriadku milovny, preto za nim netreba vela upratovat. A som nadosmrti vdacna svojej svokre, ze ho ako najstarsieho brala ku vsetkym domacim pracam, takze ak sa mi aj nechce, spravim velke smutne oci a muz uprace 😀 😀

lienka_1
12. aug 2015

@ria191 Ozaj a ani vnutornej dezinfekcie sa vobec neboji 😀 😀 😀

sally2401
12. aug 2015

@tancik machacovi

gaga83
12. aug 2015

@kako23 dakujem idem kuknut

ria191
12. aug 2015

@lienka_1 no to ja svojej svokre môžem ďakovať za najväčšieho rozmajzlanca na svete a môžem pučiť oči ako veverička z doby ľadovej a aj tak mi je to na dve veci 😠 😠 😠 ☹ ☹ ☹

tinkatinulka
12. aug 2015

kočky máte aj Vy pocit že ste nielen cierne ovce rodiny ale že aj sa časom akosi vytratila empatia vo vašom okolí a všetci sa len hádajú a riešia somariny, take hnusné dusno.Neviem to ani popisať, ale asi sme v teme snažiť sa o babo tak dlho že všetko v našom živote práte táto bolesť-nemoct mať -z nás robí hnusné sebecké mrchy?alebo to to teplo lebo ja by som sa najradsej vytratila na daky ostrov a mala od vsetkých co stále niečo riešia pokoj..a to som chcela mať pred vkladom klud..haha

mircalla
12. aug 2015

@tinkatinulka ja si pamatam, ze mi zvykli vraviet v praci, ze byvam nevrla a protivna, ked to na mna pride
nepovedalo mi to vela ludi, mozno 2. v rodine som to nejako moc neriesila, nastastie nasi mi dali pokoj a moc mi do toho nekecali, a ked uz tak oco, nie mama

tinkatinulka
12. aug 2015

@mircalla asi to neprejde len tak samo, sama na sebe vidím že toto cele zanechalo na mna zmeny ale asi aj okolie by malo byt viac chapave

evadek
12. aug 2015

@tinkatinulka ano..toto si vravim aj ja...borim sa s tymto istym..ja mam na to svoj vyraz : stava sa zo mna zavistlivy sebec ...
To su tie dni ked mi vsetko vadi..ze nemam kamaratky lebo vsetky su tehu a maju deti..oni nekontaktuju mna..ja ich....
Ked mi vadia zeny kt. otehotnu na prvy sup..pritom facia...piju...alebo dieta nechcu...
Ked mi vadia vsetky tie otazky a vy kedyyyyy..ked mi nosia z dovolenky zazracne plodne prasky ( ano ...moja sesternica 😀
Ked mam dost toho v praci...lebo ja uz chcem byt na materskeeeeeej....aa cim dalej mam pocit,ze cely svet oteho....aj moj sused...a potom mozno ja😀
Ked mam pocit,ze nikto ma nechape...nikto neberie na mna ohlad a vsetci mi vadia a chcem ist na pusty ostrov....ach...Citim sa nikedy najosamelejso..najubolenejso...a mam pocit ,ze ked spravim krok do predu...moj zivot sravi za mna dva dozadu...

niveagirl
12. aug 2015

@evadek To akoby si omne písala. Doslova a dopísmena 😀 A najlepšie je na tom to, keď už normálne závidím každému, kto má dieťa a za čo sa aj hanbím a niekedy aj nenávidím, že ma nezujíma nikoho dieťa v rodine. JEdnoducho nechápem. Priateľova sesternica nedávno porodila, no aj sme boli pozrieť, zlaté malé, milé všetko aj som si popestovala, ale to nieje moje takže z mojej strany niet záujem, žeby som sa opýtala ako sa majú atď...inak aj ony majú malého z ivf lenže im sa podarilo na prvú šupu. Ja som im to aj priala, ale naozaj asi priveľmi závidím...normálne si pripadám už ako blázon mimozemšťan 😅

evadek
12. aug 2015

@niveagirl prave som to co si napisala precitala mojmu..lebo on ma v tom nechape....a vravi, ze sa musim od toho odosobnit...ze nechodime navstevovat jeho kamaratov s detmi...aj ked ideme tak sa na ne pozeram...ale to je tak vsetko....
Aaa hlavne ked sa narodila svagrovi mala ....tak vsetci sa tesili...a ja som plakalaaa...a plakalaaaaa... 😀
uz som s nimi v pohode...aj s malou sa stretavam..( obcas )...ale uz ma 2 roky 😀
A nedokazem a neviem pochopit tie mamickovske spolky...vsetky mamicky sa navzajom kamaratia...a ked si nemamicka...tak nejak mas smolu...😀
A niekedy si vravim,ze prestan zavidiet....ale to nejde....jednoducho s tym bojujem..s tym mojim horsim ja...kt. chce zufalo nieco co maju ostatni a ani nevedia ako...🙂 Dnes som povedala mojmu,ze zacnem asi fajcit....ze vsetky fajciarky co poznam otehu na prvy sup😀

misaelka
12. aug 2015

@niveagirl
@evadek baby s tym pustym ostrovom vas uplne chapem-tiez by som ta niekedy chcela ist...alebo na mars :D najma ked vidim mm na ociach ze tuzi po mimi a nemozem mu naplnit tu tuzbu... alebo ked pocuvam od niekoho ze by sme sa mali rozist... alebo ked mu mam povedat, ze zase nic.... ☹
ja si myslim ze to ze nas cudzie deti nezaujimaju je nasa obrana pred bolestou, ktoru prezivame... lebo vieme ze tie deti nie su "nase" a musime odist domov, kde budeme zase sami...tak sa branime aby sme na nich moc nelipli... ja ked vidim v nasom byte tu prazdnu izbicku, je mi do placu. 😒

tinkatinulka
12. aug 2015

@evadek tak to jak keby si o mne pisala, treba sa v tomto všetkom asi aspoň trošku potešiť.. Ja som dnes bola taka vytocena že som si aspoň kupila v záhradkárske krásne mramorové kamene do záhradky.. Proste ventil, a musim viac lebo zas na niekoho vyskocim..

niveagirl
12. aug 2015

@evadek Kašli na cigary, ja som fajčila a nič. Radšej som aj prestala veď šetríme na ivf 😀 A cigary sú bohovsky drahé a smrdela by si na tri hony 😀 Úplne ťa chápem, môj chlap dokonca vlastnú neter nevie mať tak rád, akoby chcel...on tiež s tým zápasí, síce nie v takej miere, ako ja ale raz sa mi s tým priznal. Inak sranda je, že napríklad naši susedia majú dievčatko ( 8) a chlapčeka(3,5) a napríklad ich máme radi aj radi chodia k nám. Možno je to aj tým, že naši susedia vychovávajú svoje deti podla našich predstáv, neviem. Ale to sú tak dobré deti, že až..vážne bez srandy, zlaté, milé a poslúchajú, vedia čo sa patrí a čo nie. Naša neter je skôr zloduch, robí napriek a ide do všetkého...skrine, šuflíky proste horor a to má 7 rokov. Možno aj preto nám nieje tak blýzka a ani švagriná s manželom. Ich výchova sa nám nepáči, tak automaticky ich nemusíme asi. No veď aj kamoška odkedy má malého rozumej 5 rokov, normálne ma " podvádza" s mamičkami a má iné mamičkovské kamošky... no ale nevadí, veď aj ja budem mať, len nech sa nám toto iivf-ko podarí. 😠

niveagirl
12. aug 2015

@misaelka presne si to vystihla moja ☹

tinkatinulka
12. aug 2015

@niveagirl si to vystihla.. Výchova sa aj nam nepáči u svagrovcom povedali sme to nahlas a je z toho medzinárodný konflikt. My bezdetny pár mudrujeme.. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre