Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

marculik
13. aug 2015

@buba08 no co uz ,dnes mame 3 tyzdne od vkladu a dufala som,ze teraz to uz vyjde ☹

gagik
13. aug 2015

Inak mna prekvapilo ako moju situaciu a vsetko okolo toho nepochopili uplne najblizsi ludia-rodicia, surodenci s detmi. Normalne ma zacali z rodiny vyclenovat, lebo som sa podla nich spravala divne, lebo som neprejavovala taku radost z ich deti aku by si predstavovali. Prestali ma volat na rodinne oslavy. No a je pravda ze som sa dostala do stadia ked som nenavidela tehotne zeny, hlavne ked som vedela ze ako lahko otehotneli a tiez deti som vobec nemusela a ani som sa za to nehambila a ani som sa to nesnazila nejako maskovat, lebo to ma vycerpavalo este viac. Niekde som citala ze neplodnost je pre zenu jedna z najvacsich stresujucich situacii vzivote, ak nie uplne najvacsia, takze chlacholit sa tym ved mam dobreho partnera, som zdrava, mam peniaze nepomoze.

tinus8
13. aug 2015

@evadek jaj Evka, som si precitala tie hlasky a zaspominala si a poviem ti nie su to pekne spomienky a radsej keby som zabudla, ze nieco take bolo.....ti ludia nevedia o com trepu.... Myslim na teba a posielam vela pozitivnej energie 😉

evadek
13. aug 2015

@tinus8 dakujem Matka ... ja viem,ze kazda z nas to pozna ....Niekedy to ignorujem..ale nikedy takeeee nervy ..ze az🙂
Ďakujem Mati...dufam,ze zvladate toto horko....a Terezka je zdrava a nic ju netrapi🙂

zuzu1108
13. aug 2015

Baby mam trochu hlavu v smútku. Vcera som bola ma prvotrinestralnom screeningu NT vyslo dobre 1,70 ale krv na downa 1:195. Embryo bolo ale vysetrene PGD. Nechcem ist na amnio, pre mna je to velmi invazívny zásah. Boli ste niektorá na prenascan? Ale ze to nieje take presne ako amnio.

tancik
13. aug 2015

@sally2401 aj my takto mame a tiez chcem ist buduci rok po neho...odkial si?

sally2401
13. aug 2015

@tancik od myjavy presne poriadie. A ty?

mitka85
13. aug 2015

@niveagirl hlavne ze pomohli.ja zatial necitim ziadne neziaduce ucinky ale mala som este len dve.sestricka.mi povedala ze keďže musia robit odber aj manzelovi bude nas to stat 90.Dolezite je ale aby to pomohlo.A chcem sa spytat.ty sa chystas teraz niekedy na ivf alebo vklad?

tancik
13. aug 2015

z kosic..

sasa1983
13. aug 2015

@zuzu1108 ahoj,ja som bola. 100percent nemas nikde,ak Ti nestaci 99,daco malo...prenascan Ti poukaze na 3najcastejsje chromozomalne aberacie a ak by sa im nevidelo ine naznakom,bude k tomu pripomienka. Vysledok som mala do 2tyzdnov. Podla mna sa jesnoznacne oplati

sasa1983
13. aug 2015

@gagik to je teda dost necitlive od nich. Az hranicne arogantne. To je akoby som niekoho prestala pozyvat na oslavu,lebo sa mi tam nehodi,ze mu vypadali vlasy po CHT a nema s cim prispiet ohladne noviniek farieb na vlasy..

zuzu1108
13. aug 2015

@sasa1983 Staci mi prenascan ten je 99,9% mi dr povedal.
Ale naco potom PGD ked by sa ani na to nedalo na to spoľahnúť? A tebe vyslo tiez horšie tieto vyskedky ked si bola na prenascan? Ci len pre tvoj klud? NT je do kolko v poriadku nahodou nevies?

sasa1983
13. aug 2015

@zuzu1108 kto Ti robil usg? Lebo a to je zakladny problem celeho tohto zdravotnictva,ze by tl mal vykonavat dr,ktory sa slecializuje na prenatalny screening. Ja som bola,lebo IVF a ICSI je podla WHO indikacia k amnio, je to mechanicka manipulacia s genetickym materialom,ktora ma vacsi podklad k zmenam,nez prirodzene pocatie. Neviem tie cisla,chod na prenascan, alebo to riskni a uvidis. Podla mna to bude ok. Na druhu stranu,bola by si kludnejsia.

gagirl
13. aug 2015

@zuzu1108 ahoj Zuzi..pokial ti robili pgd tak moznost ze dietatko ma nejaku geneticku vadu je podla mna vylucena..to ze ti vysli take vysledky na downa moze byt jedno s druhym..vek..stav po ivf..atd..takze sa vobec nestresuj..nt a ostatne merania na ultrazvuku su podstatne..ty si genetiku embryjka mala tak nema mat preco down..Mas zdrave dietatko a len tomu ver..a nemusis ani na amnio..mne doktor v Ba na genetike hovoril ze ked dame pgd amnio uz netreba..Takze bud v klude a uzivaj si tehotenstvo ako sa len da🙂

sasa1983
13. aug 2015

@zuzu1108 prenascan sa robi od cca 11tt do najlepsie okolo tusim (neviem stopercentne) 20-22. Kazdopadne to caskm straca zmysel,ktory je v tom,vediet v skorej faze so ziadnym atakom na plod (je to len z krvi matky) to,na co pri amni cakas este mnoho tyzdnov. Odporucam mudr.ondrejcak,polikinika mytna. Ak nie si z Ba,tak kukni,kde tk robia. Mnohe baby sa na to len vykaslu a to sa tiez da. Ja som chcela mat istotu (nie je to na 100% ale).

gagirl
13. aug 2015

@zuzu1108 to nt mas uplne v poriadku..a ked ti nasiel aj nosovu kosticku a ostatne merania na ultrazvuku boli v poriadku ..tak sa naozaj nemas coho bat..Ja by som na amnio nesla urcite na tvojom mieste..a ani na prenascan..je to zbytocne ked ti geneticky vysetrili embryjko pred vkladom..a aj zbytocne vyhodenie penazi..Kto ti robil screning?Cunderlik?

sasa1983
13. aug 2015

A preco Ti vlastne robili pdg?ak vyslo v poriadku,tak je to daleko vysoko nadradene tomuto usg screeningu.

tinkatinulka
13. aug 2015

@zuzu1108 zuzu klud,babulko je zdravé ved vies zavrie čísla kockam po ivf vychádzajú napr. Hlavu hore.. A juhu už si v 2 trimestri

niveagirl
13. aug 2015

@mitka85 Neboj pomozu aj tebe 😊 Ano buduci mesiac ideme na ivf. Dovtedy mi dr Koudelka dal Norethisteron na 10 dni a potom v dalsom cykle zacinam s Estrimaxom a Menopurom. Predpokladam ty di tiez nsjprv davas dokopy imumitu vsak?

hariet
13. aug 2015

ahojte dievcata. dnes som narazila na tento clanok http://www.marcandangel.com/2015/08/12/18-remin... a myslim, ze vystihuje presne nasu situaciu. Dufam, ze vam spravi lepsiu naladu. Ked uz nic ine, je dobre vediet, ze clovek v tom nie je sam. Drzte sa kocky vsetky <3

mircalla
13. aug 2015

@zuzu1108 ahoj nt mas uplne v poriadku.mozem sa opytat kolko mas rokov? Vyssi vek totiz riadne skresli vysledky.mozes mat super vysledky,ale do vypoctu rizika vstupuje aj vek...a ak je vyssi,rovno je riziko vyssie

mitka85
13. aug 2015

@niveagirl ano musim najprv imunitu poriesit,okrem toho chodim na hematologiu a beriem anopyrin.uvidíme ake budu vysledky.dufam ze na jesen si pojdeme po naseho mrazacika 🙂

zuzu1108
13. aug 2015

@mircalla Ahoj teraz som mala 33 tak ten vek nieje este taky vysoky. Ale idem si dat robit prenascan tak uvidíme ako to tam vyjde. Nosova kostička je prítomná, pytala som sa dr ze ved pri down nieje prítomná a on ze 70% nie ale 30% ju ma. Tak paráda. Na jednej strane sa potesis a na druhej "ti povie vlastne aj tak sa este nemusíš tešiť"

santeema
13. aug 2015

@zuzu1108 ja som bola pri oboch detoch na prenascan, resp.dala som si ho robit. pri prvom mi tiez vysiel down z krvi na genetike na slovensku zle, mala som vtedy 38r. a prenascan vysiel ok. úri druhom tiez vysiel ok a aj bolo vsetko ok. ja som tiez nechcela ist na amnio, bala som sa potratu, elbo na prvého krpca sme cakali 17 rokov a mala som za sebou 6 ivf. ja by som urcite sla na prenascas, bola som potom kludna cele tehotenstvo. aj ked je pravda co pisala sasa, ze sa moze vyskytnut aj daco ine. ale zelam ti velmi, aby bolo vsetko ok🙂

mircalla
13. aug 2015

Tiez by so volila prenascan,neboj.

sasa1983
13. aug 2015

ale zas na druhú stranu, netraba sa tej amnio báť, najmä ak chceme poukázať na genetické ochorenia, ktoré jednoducho prenascan nedetekuje. pokiaľ hovoríme o M. Down, tak ten prenascan stačí a možno bude aj stačiť, ak sa Ondrejčák vyjadrí, že netreba ani to.

gagirl
13. aug 2015

Ahojte dievcata..chcela by som sa spytat kam ist na reprodukcnu imunologiu..do Nitry alebo Blavy..?Mala som sice klinicku imunologiu ale mam si dat dorobit este nejake vysetrenia na reprodukcnej...Ako dlho ste cakali kym vas objednali na konzultaciu?.a potom kedy ste mali vysledky?diki

tinkatinulka
14. aug 2015

@gagirl v ba sa čaká mesiac na objednanie a cca mesiac na vysledky, liečba je vsade zdĺhavá to sa príprav.
A dosť je z toho biznis... Náš to v ba stalo zatim 200 €

1laura1234
14. aug 2015

@gagirl ahoj ja som si dala robit v Nitre,objednavaju tak zhruba o mesiac a vysledky tusim 6tyzdnov sa caka.Za vstupny pohovor sme platili 50€ na hlavu a porom odbery tusim 180€.

crazybabenka
14. aug 2015

Baby nemáte niektorá "zvyšný neotvorený" PUREGON?......už ma začína "tlačiť čas" keďže september za dverami....a chceli by sme ísť v septembri do toho...Ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre