Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienka_1
8. sep 2015

@lienkae Ak iba spinis, davaj zo spodu. Ak je krvacanie silnejsie, volaj pohotovostnu linku a nech rozhodne lekar, ci vaginalne, ci ustne.

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienka_1
8. sep 2015

@lienkae Nemas za co! Mierne spinenie po OPU som mavala aj ja a vzdy som davala vaginalne.

matusik6
8. sep 2015

Brali ste niektorá femaru?

marverka
8. sep 2015

@ria191 ved aj ja som tu, si zabudla.? A moc som na teba myslela, je mi ľúto, že to nevišlo, nabudúce 🙂

santeema
8. sep 2015

@dafy super, ze utros mas a blahozelam🙂))

ria191
9. sep 2015

@marverka nezabudla, ale ja verím že ty už nie nadlho 😀 😀 😀. Držím ti veľmi palce 😀 😀

marverka
9. sep 2015

@ria191 🙂 🙂 tomu neverím,ze ty ma nepredbehnes

ria191
9. sep 2015

@marverka 😎 😎 😎 tak to dúfam, že nie zatiaľ 😀 😀 😀 😝 😝 😝

lienka_1
9. sep 2015

Zienky, mam doma
Medrol 4 mg, exp. 11/2018, 50 tabliet
Norethisteron 5mg, exp. 7/2016, 10 tabliet
3-omega 1000mg, exp. 2/2017, 100 kapsuli(Generica)
Tribulus 1000mg, exp. 5/2019, cca 70-80 tabliet.
Ak by niekomu pomohlo, rada darujem.

bergalm
9. sep 2015

Kočky viem ze to sem nepatri,ale dajte radu ako naucit nasu Nelku spat na obed v postielke??v kociku pohoda inde ani pocut.Vecer je to o.k.

diska
9. sep 2015

@bergalm ahoj,nas spi stale v postielke ,v kociku kuka na svet ale obcas aj tam zdriemne.U nas je to tak,ze ked sa napapa tak ho chvilu drizm na rukach pokial si negrgne a potom este cca 5 minut,to sa mu uz zacina driemnkat,potom ho dam do postielky,pustim mu hudbu a drzim ho za hlavicku alebo ho jemne hladkam,nikedy za rucicku a tak zaspi,pomerne skoro.V vecer po kupani,uz asi vnima ,ze ma spat ako sa patri 😀 tiez ho len dam do postielky a som prinom pokial nezaspinka,lebo sleduje ci tam niekto je a spi cca do 5 ,az 5:30,uz sa nam stava ze obcas potiahne az do 7 dmej to uz sme max vyspaty 😀 😀 😀 ked sa v noci prebudi ,zvykne sa ozyvat a kopka,asi ma rozcvicku a potom zaspi,ked zaplace,staci sa mu ozvat,ze tam sme ,niekedy aj cumlik mu treba podrzat lebo fuuuurt mu vypadava a hlada ho,niekdy mu staci rucka na cmulanie 🙂 Nanho teda funguje to,ze niekto prinom je a drzi ho ked zaspava,kazde babo potrebuje nieco ine.Mozno sa tak naucil preto,ze v nemocnici ked bol v inkubatore ,vyhrevnom lozku a potom aj tam v postielke,kedze nemohol byt na rukach,tak som ho vzdy hladkala za hlavicku a rucicku a tak mu to ostalo .Ale deticky sa menia ,mozno zajtra uz bude chciet spinkat Nelka v postielke. 😉

bergalm
9. sep 2015

@diska dakujem jeej bodaj by si mala pravdu no uvidime zatial je to boj

evadek
9. sep 2015

mali ste niektora problem zo zltym telieskom?...ze sa vam po ovu tvorilo malo progesteronu?...toto som zatial nemala....ale vraj mam vsetky priznaky....zajtra mi da vediet mudr. podla hormonal. profilu...
Da sa na to brat aj nieco prirodne..duphaston moc nechcem...

lienka_1
9. sep 2015

@evadek Ja som podla hp mala progesteron vzdy na spodnej hranici. Ale pri poslednom natine bolo zlte teliesko pekne a aktivne. Mozno je to aj kazdy cyklus ine.

tinkatinulka
9. sep 2015

@evadek prírodný progesteron asi neexistuje, utos duphaston prípadne ascorutin pichat.. Jedine homeopatika

evadek
9. sep 2015

@lienka_1
@tinkatinulka druhy cyklus mam par dni po ovu bolesti ..spinenie...slabe krvacanie....Myslela som,ze to bude endo...Ale mudr. povedala,ze to vyzera na problemy zo zltym telieskom-nizku hladinu progesteron.
Takto neotehu ani po ket....takze mi zobrala krv...a zajtra uvidim...
Len uz som unavena z bolesti....sa citim kazdy den ako keby om mala dostat menzes....
Takze nie je to jednorazove...hormonom som sa chcela vyhnut kvoli myomom...ale asi nevyhnem

lienka_1
9. sep 2015

@evadek Ja som po vklade aj pichala agolutin kazdy treti den az do 16.tt

evadek
9. sep 2015

@lienka_1 uvidim ake budu zajtra hodnoty... uz by mohli byt aj nejake dobre vysledky...🙂

sono2
9. sep 2015

@evadek no ja skôr myslím že to robí ten myom, čo píšeš. Kamarátka tiež má A je 2 roky po čisteni a opäť začína spinit aj hovorila, že zvykla krvácať takto V strede cyklu. Bazalku si meria? Tam sa ti pekne ukáže či progesteron pracuje ako má. Ale ak sa mýlim neukameňujte má, chcela som pomôcť.

lienka_1
9. sep 2015

@evadek To verim. Ked som si v minulosti porovnavala hp, tak som progesterton vzdy mala sice v norme, ale vzdy na uplne spodnej hranici. Preto mi k utrosu Koudak pridal aj agolutin. Moj gynekolog pri kontrolach v pociatocnom stadiu tehu vzdy kontroloval aj zlte teliesko a vzdy konstatoval, ze je ukazkove a mozno ani agolutin nebolo treba, ale nechcel vstupovat do toho, co ordinoval Koudelka a vzdy si pytal aj jeho vyjadrenie do toho 16.tt

evadek
9. sep 2015

@sono2 toto je dalsi nazor co som si myslela aj ja...ALe myom je mensi po umelom prechode o polovicu....a ked bol vacsi taketo problemy mi nerobil...
Ale citala som ,ze moze robit problemy...
Nemeriam..ale uz rozmyslam,ze asi zacnem.....

evadek
9. sep 2015

@lienka_1 no ja som nikde vysledky nedostala..ale teraz si ich budem pekne pytat....
Tak oni v Brne vedia co robia🙂 a treba ich posluchat...

lienka_1
9. sep 2015

@sono2 Mas uplnu pravdu. Meranie bazalnej teploty pekne ukaze.
@sono2 Som si teraz spomenula, ze aj ja som zo 3 krat minuly rok spinila uprostred alebo mimo menzes.

lienka_1
9. sep 2015

@evadek Ja mam cely sanon dokumentacie.....same veci okolo IVF. Kedze my sme take vtaky stahovave, preventivne som si vzdy pytala, aby som potom nemala problem dostat sa k vysledkom 🙂

ria191
9. sep 2015

@lienka_1 baby o co kráča ?

ria191
9. sep 2015

@lienka_1 iba som skúšala internet lebo mi točil donekonečna 😁😁😁. Co riešite žlté teliesko ? Hi hi to som zatiaľ neriešila a mam ci?

sono2
9. sep 2015

@lienka_1 to je v pohode občas. Ja mám teraz nervy, lebo som to roky nemala spinenie a po ivf s hormonmi mala som aj nativ, ten bol super, tak po tom s hormonmi uz tretí mesiac špiním tento mesiac ako tak, ale minulé to bolo dosť a predtým tiež tak... som zvedava Co bude testo mesiac. Som po hysteroskopii a myslím, že mi tými gygantickymi dávkami utrosu postali sliznicu. Čiže uvidím teraz lebo aj kyret robili som aj polyp mala A teraz šup na nativ, nech nič nestihne nárast, samozrejme len keď bude všetko OK, takže ak nebudem stáť spinit teraz tak to bolo tým progesteronom. Som vždy dostala ms ako švajčiarske hodiny ráno bez špinenia bez ničoho no a aj ovu špinenie dokonca krvácanie tiež tie 3 mesiace. Síce je to fakt len na dve utretia papierom ale nemá to byť A je to nerovnováha hormónov čo som predným nikdy nemala!

ria191
9. sep 2015

@evadek miláčik ty vždy nieco vynuras. Tým myomom to podľa mna nebude. Ja ich mam vela a takýto problém nemám. Nebude to skôr tým prechodom? Nemala si náhodou tu esmiu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre