Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
1. júl 2014

@gagik zivot je ku*va tazky...ale aj prenaaadherny...a my nemozeme zostat plakat nad niecim co nemame, ale musíme zit a tesit sa z toho, co mame.... si pomerne zdrava, mas manzela...dobreeho, mozno s chybickami...to mame kazdy...ale luubi ta urcite... a aj to je v zivote vyhra.... mas pracu, mas domov, mas rodicov, rodinu a ine veci, ktore nie su uz v dnesnej dobe samozrejmostou .....tak ako nie je samozrejmostou mat deti.... a my to vieme, kedze si prezivame to, co si prezivame...a uz je len na tebe v zivote hladat a vaaazit si, veci/ludi co mas a neplakat a nezufat... (hoci vyplakat sa mozes...mozes si aj rozbit doma tanier, buchnut dverami... dat zo seba tu negativitu... skus behat do umoru, skus cvicit...alebo robit nieco, co vies, ze ti vela krat pomohlo dostat sa z letargie, zo smutku...)....ALEBO mozes zostat plakat, byt zla na cely svet, na zivot, nechodit do spolocnosti, smutit, uzavriet sa do seba a svoj kratky zivot len tak prezivat a "zivorit"..... prehodnot svoj zivot a rozhodni sa ako chces zit dalej... cely tvoj zivot je len v tvojich rukach... CELY....

p.s: JA OSOBNE VERIM, ZE TEBE, TAK ako aj ostatnym sa raz podari stat sa rodicmi a drzat v naruci vytuzene babatko....len vsetko chce v zivote svoj cas...a ak deti mat nebudeme...tak ser na to pôjdeme na Bahami 😉 🙂

speranza1
1. júl 2014

duufam, ze ma tu teraz nezabijete vsetky za moj nazor 😉 😉 😉 🙂

ludinka
1. júl 2014

@speranza1 a preco ved mas pravdu 🙂

speranza1
1. júl 2014

@ludinka vdaka drahaaaa....ty to das v auguste.. ver mi 😉

ludinka
1. júl 2014

@speranza1 no prave mi dr napisal ze nevidi ziaden problem zacat aj teraz........takze zajtra zacinam s clostylom a dam to este teraz v juli moja!!!!! 😀

buba08
1. júl 2014

@speranza1 ach speri, písmenkami si vyjadrila absolutnu pravdu, len je niekedy velmi tazke tesit sa z obycajnych veci

speranza1
1. júl 2014

@buba08 aj pre mna je to tazke...ver mi... ja sa v zivote tiez velmi vela naplacem... ked si kukam tie naaadherne babatka... ked viem, kolko lasky mam v sebe a chcela by som ju dat svojmu dietatku, ked si pomyslim, ze som sa uz mohla ucit so svojim dietatom....ked vidim, ze maju deti nasi neprisposobivi obcania a nestaraju sa o ne... ked vidim, ze matka zabila svoje dieta a hodila ho do kontajnera...je to strasne..... tento posledny krat, ked mi to nevyslo...tak to som vedela uz 7 den po KET...a z hnevu som namiesto do seba zapichla fraxik do zeme a rozsypal sa mi v rukach 😲 😲 😲 😲 😔 😔 😔 😔 😢 😢 😢 😢 😢 ...vies si predstavit tuuu zufalost, ten hnev, ten smutok...slzy... vsetko spolu naraz....ALE myslis si, ze ak by som sa spravala takto stale...bolo by to lepsie?????? nie...sama som musela prehodnotit svoje spravanie, svoj pristup...nadychnut sa a ist dalej...... je to sakra tazke... poznate to vsetky...ale zivot zijeme len raz dievcata.....LEN RAZ (no iba ze by ste verili v reinkarnaciu, ze raz bude z Vas napr. jastericka 😀 😀 😀 😀 )

dalida
1. júl 2014

@speranza1 speri, no teda... Idem ta za tvoj nazor ................. objat 🙂 Dufam, ze zajtra budes tu, ked sem nabehnem s tymi mojimi vysledkami... som taka unavena baby, zaspala by som za PC. 😒 To robia tie lieky. ☹

speranza1
1. júl 2014

@dalida aj bozk mi mozes dat 😀 😀 😀 😀 😀

lusipe
1. júl 2014

@speranza1 jaj moja,az mi slzy vybehli...si zena ktora si zasluzi byt matkou a verim ze raz budes a skvelou...moooc ti drzim palceky z celeho srdca...a posielam strasne silne objatie 😉

ludinka
1. júl 2014

@speranza1 si pre mna vzor ! 😉

korenka17
1. júl 2014

@speranza1 máš moooc dobrý názor!!!My sme boli len na druhom IVF,ale dali by sme ešte max tretí a dosť!Proste sme si s mužom povedali,že si kúpime motorky,hehe 😀 ...hold,musia počkať... 😅

ingrid0105
1. júl 2014

@ludinka nie len pre teba 🙂

speranza1
1. júl 2014

zeny idem bo baaars mudrujem...prajem Vam nadherne poobedie 😵 😵 😵

buba08
1. júl 2014

@speranza1 Speri, si silna zena a ja verim, ze coskoro pride rad aj na teba a budes svoj vonavy uzlicek drzat v naruci, naozaj v to verim, posielam objatie 🙂

diska
1. júl 2014

@speranza1 ahoj,tak super si to vsetko napisala,ze si dovolim povedat,ze to sedi takmer na kazdu z nas a hned ma aj napadlo ,ze toto tu je nas "koucing"zadara 😀

Tiez som po neuspechoch zlomena a ked mi povedia negativne a nie po prvi krat ale pocula som to uz 6x ,tak je to neopisatelne tazke,v tej chvili si poviem uz nevladzem a v zapeti,ze aj tak to nevzdam .
Treba to vsak vsetko zvladat s laskou,pokorou a tesit sa z toho co mame a co raz urcite pride 😉
Mne moj partner naposledy po IVF povedal,ze ako je dobre prist domou ked sa usmievam,cize baby vyplakat sa a potom sa usmievat 🙂

motiv
1. júl 2014
bojhy
1. júl 2014

@ina7 To je super, keď sa dá ísť aj poobede. 35000Kč je dosť 😒 ale čo už, keď to inak nejde...Som si dopisovala a Kuřecovou, strašne milé žieňa, som zvedavá čo nám povie.

bojhy
1. júl 2014

@rebeka33 Díky, už som našla 🙂

bojhy
1. júl 2014

@donatela Jeeej to si ma ale veeeelmi veeelmi potešila 😀 😀 😀 No inak to mi vravela revízna doktorka u nás na okrese, že to možno potrvá aj 3 mesiace,. Podám to tam, bo v Ba som bola prv, no tam je tá doktorka taká hnusná, sprostá, hulvátka, že som išla preč s veľkým plačom ... 😢 Tak hnusno a ponižujúco som sa už dávno necítila. Taký zážitok nikomu neprajem... 😖

bojhy
1. júl 2014

Ahojky. Baby a samotné vloženie trvá asi kolko? Po vložení hneď môžem isť domov? A kedy sa dozviem či som tehotná? Jaaj je to zléé, nič neviem, čo ma čaká ☹ Ale tu je dobré, aj sa niečo dozviem od Vás. 🙂

ina7
1. júl 2014

@bojhy Vklad trva asi 5 minut a 15 minut ostanes lezat. Potom mozes ist domov. Ina na stranke.Rf je cennik kde je vserko podrobne popisane. Ja som mala aj predlzenu kultivaciu a to je par tisic navyse. A lieky som kupovala u nich. Baby tu kupuju aj na konikovi lieky a vyjde to lacnejsie.

rebeka33
1. júl 2014

@bojhy vklad trva Pol hodky max .a ides domov. Doporucujem cesrtu domov prelezat🙂. Ci si tehu sa dozvies za cca 10-14"dni."

rebeka33
1. júl 2014

Zajtra rano usg. Bojim bojim velmi, ak mi prosim drzte palce ,nech sa zajtra vytesujem.

gaga83
1. júl 2014

@tinka9075 jeej aky su uz velky drobci 😀 ako to leti. Nech vam robia nadalej radost 🙂 🙂 🙂

sara119911
1. júl 2014

AHojte baby, potrebujem poradit. Bola som vo vseobecnej poistovni a tam mi povedali, ze ak chcem vopred dat ziadost o preplatenie IVF v Brne, potrbujem ich ziadost vypisat a dat to potvrdit lekarovi odbornikovi. Je to prve IVF chcem mat najskor potvrdenie od poistovne ze mi preplatia a tak pojdem do Brna. Z Brna uz mam ich cenovu kalkulaciu (sucast ziadosti) co to bude stat pre poistovnu. To akoze mam ist do nejakeho slovenskeho IVF centra a poprosit ich mi tu ziadost (Ziadost o udelenie suhlasu na uhradu nakladov planovanej zdravotnej starostlivosti v cudzine) vyplnit? Ci staci ak mi tu ziadost vyplni moj gynekolog? Dakujem.

evicka46
1. júl 2014

@korenka17 Dakujem najprv musim poriešit poistovnu lebo mam ešte 2 pokusi cez nu.

evicka46
1. júl 2014

@falin Dakujem za radu bola som rozhodnuta pre Martin kym som nenašla Vas tu vo fore myslela som že je to komplikovanejšie lebo mam kamošku ktora chodi do martina ale treba tam často chodit a je to pre mna daleko z KE a Brno sa mi vidi už lepšie ked sa da konzultovat aj telefonicky.

gagirl
1. júl 2014

Ahojte kocky.tie co ste boli na ivf cez poistovnu kolko vam cca preplatili?a kolko to trvalo kym vam vratili peniaze?diki🙂

evicka46
1. júl 2014

@ingrid0105 Skusim Brno no musim poriešit najprv poistovnu musim sa rozhodnut či počkam a dam da prepoistit do všeobecnej ale to musim čakat do januara alebo pošporím a pojdem za vlastne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre