Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
13. nov 2015

@lienka_1 no len ci budem aj ked by som este copanu chcela 🙂 Mozno sa tak bojim aj koli tomu tazkemu zaciatku ale maly je bojovnik fakt,ja som teraz bola chora a on to ustal,len mal trosku spoliky 🙂

lienka_1
13. nov 2015

@diska Uvidim, aka budem ja 😀 Mozno este horsia, lebo teoria a prax je nieco uplne ine 🙂
Vidis, aky je Misko bojovnik 😉 Kazdy stret s takym niecim ho posilni.

diska
13. nov 2015

@lienka_1 no ti poviem,potom sa pochvalis ako stresujes 😀 😀 😀 😀

ingrid0105
13. nov 2015

@angel74 moja strasne velka gratulka to je uzasneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 🙂 a cakate teda dievcatko alebo chlapceka? Boze slzicky mi vzbehli 😀

angel74
13. nov 2015

@ingrid0105 tak je to ešte čerstvé ešte to nemám potvrdené ale cítim sa ako tehotná 😀 a až to všetko dobre dopadne ,bude to chlapček🙂 dievčatko čaká ešte v brne

ingrid0105
13. nov 2015

@angel74 no pondelok pisem do Brna a vidim co mi navrhnu. Aj ja chcem bruškatiek už 🙂 🙂 🙂 ale furt mam vysoke cytokiny do prdele 😢

angel74
13. nov 2015

@ingrid0105 drzim palceky 🙂 teraz sa musím len modliť aby sa drobcovi u mňa páčilo 😀

zuzik
13. nov 2015

@ria191 ahoj tak mi lekar odpisal,ze sa neda prva konzultacia mailom,lebo im to zabera vela casu.

tinkatinulka
13. nov 2015

@ingrid0105 bez negatívnych cytokinov Nerieš vklad. Kľudne IP.

ingrid0105
13. nov 2015

@angel74 verim ze bude a podavaj o sebe a babenku cerstve spravy nech sa tesim s vami 😀

santeema
13. nov 2015

@angel74 UMIERAAAAMMMM TEBE SA TO PODARILOOOO🙂)) SUPER...NEMAM SLOV🙂

santeema
13. nov 2015

@diska prepac som si znovu nevsimla, ze si mi pisala🙂..mne sa to podailo hned v porodnici a chudakovi mu tiekla krvicka, som sa mu to snazila zastavit, aby ma sestricky nezlyncovali, ze co to robim vlastnemu decku🙂. nemal z toho vôbec nic a keby sa mut o nahodou aj zapalilo, tak mu daj na to lieh, neboj🙂

gagirl
13. nov 2015

Dakujem za dnesne srdiecko ..ale komu?..)

santeema
13. nov 2015

@diska to ta naozaj prestane bavit neskor a pri druhom uplne🙂. moja segra si stale dezinfikovala ruky ked malého chytala a aj vsetkych ostatných sikanovala🙂. moji chalani su sem tam oblizani od mojich 4 feneciek a snazim sa, aby nemali hracky spinave, sem tam ich vyvarim vo vode, ale inak nic moc nerobim pre extra cistotu a chalanom nic nie je🙂. dojdi ku mne nabrat dajake dobre bacily, aby bol odolnejsi a ty spokojnejsia🙂

jedinecna711
13. nov 2015

@ingrid0105 a co to vlastne znamenaju zvysene hodnoty citokynov prosim ta??

angel74
14. nov 2015

@santeema 🙂)) aj ja som bola v šoku verim že pomohla genetika už len dúfať v Šťastný koniec 😉

scheflera
14. nov 2015

Moja malinká je stále pekne rovnako 2 týždne popredu.že 2050g a je taká krásna bacuľka,líčka má ako škrečok.už sa jej neviem dočkať.Plánovaná sekcia sa robí vždy v 38.tt,alebo je to individuálne?

santeema
14. nov 2015

@angel74 ti to velmi zelam, aby bolo vsetko ok🙂

gagik
14. nov 2015

Baby preco v centrach neriesia reprodukcnu imunologiu?ved keduspech od nej tak velmi zavisi, preco na to kaslu?

rada2002
14. nov 2015

Viete mi napísať čo je to soft? Nikde som to nenašla. Ďakujem

kotlarova
14. nov 2015

mohli by stemi poradit kolko to vsetko moze stat chcela by som to aj ja skusit ket som toto citala tak asi zanca je ze zena moze otehotniet ktora kazda znas tuzi po babetku dakujem moste mi otpisat dakujem

zuzmil
15. nov 2015

Dievcata aj vas sa v porodnici na prehliadkach stale pytali na datum vkladu embryi (ktory si nepamatam) a nestacilo lekarom povedat, ze to sedi presne podla menstruacie?

mircalla
15. nov 2015

@zuzmil nemas to v papieroch z CAR? tam to je napisane, mna za stale pytaju na datum posledneho menzesu, dokekoncna opakujem, ze mam darcovske a je to nepodstatne, zavisi od toho kedy bol vklad....uz ma to otravuje, aj gyndosovi som to musela stale hovorit, aj sestricke

zuzmil
15. nov 2015

@mircalla Musim to pohladat, Ja som zas opacny pripad - je to zapasovane priamo do cyklu. Doktori su potom z toho domotani 🙂

zuzu1108
15. nov 2015

Mna sa doktor vobec nepýta na den vkladu. Vzdy rieši len poslednú ms. Je v tom velky časový rozdiel? Teda datumovy. Ale mne KET nastavil podla ovulácie.

mircalla
15. nov 2015

@zuzmil mna sa naopak pytali na poslednu ms, pricom je to irelevante v mojom pripade
ak si v RF, napis dokymu, pozrie ochotne do PC, ale je to urcite v tych papieroch

evit81
15. nov 2015

@rada2002 Ahoj, môžem ti o softe niečo napísať, práve som ho absolvovala (moje druhé ivf). Je to ivf cyklus s minimálnou dávkou hormónov. Nezaťažujte toľko organizmus, ale poisťovňa ho neprepláca (čo je síce na hlavu postavené ale je to tak). Pri softe sa očakáva menší počet vajíčok - ca 2-3ks - ale veľa z nich je zrelých. Ja som stimulovala inj. Menopur 150j denne + tab.Clostilbegyt 3 denne + nakoniec 2 dni inj. Orgalutran + Pregnyl na konci. A na mňa to zabralo - mala som 6 vajíčok pri OPU z toho 4 zrelé a z nich sa všetky oplodnili. Folikuly rýchlo rástli - brucho som mala citlivé a ubolené z injekcií, OPU som mala chvalabohu už na 12deň. Práve čakáme na transfer - v utorok.
Pre porovnanie - moje prvé ivf - klasika - Gonal 250j + celkovo 6 inj. Orgalutranu - očakávalo sa viac viac vajíčok - na mňa to vôbec nezaberalo, folikuly napriek vysokej dávke nerástli. Stimulovala som dlhých 17 dní, opu na 19.deň. Výsledok jedno jediné vajíčko - zrelé, oplodnené, transfer na 3.deň bez predĺženej kultivácie - pri jednom vajíčku sa nerobí, ale neujalo sa ☹((
Tak teraz si držíme palce, nech to výjde !
Držím palce aj tebe, keď sa rozhodneš do toho ísť. Hlavne pozitívne myslenie 🙂 Už si mala nejaké ivf? Alebo len zvažujete?

dorotka66
15. nov 2015

@gagirl moja ja som ti poslala ♡♡♡ myslime na teba drzimmmm ti palce

gagik
15. nov 2015

Baby, co mate deti z ivf planujete im to raz povedat?a kedy?

zuz696
15. nov 2015

@gagik dobra otazka,to by aj mna zaujimalo 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre