Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

holly74
30. jún 2012

@melisska
@kukulik30
kočky ☹ ☹ ☹

kukulik30
30. jún 2012

@rebeka33 moja zlata, ved ja som jej verila ako nikdy ...a vidis, nechce u mna ostat 😒 som 7. den po ET

karkana
30. jún 2012

@kukulik30 ale ešte sa môže stať zázrak, ? 😕 držím palce,aby sa stal 🙂

falin
2. júl 2012

@speranza1 - ozaj je nas asi takych viac. Najhorsie na tom je zeclovek nevie preco. Ale verim ze raz sa dockame zazraku 🙂 . Kedy ides na dalsiu stimulku?

@bibi24 - prajem ti aby ti laparka pomohla k babetku. Robili ti ju v Brne alebo na SK?

@holly74 - drzim palce, nech je stimulka uspesna. Ako ide pichanie?

falin
2. júl 2012

@zabka1124 - drzime vsetky palce 😉

@kukulik30 @melisska ☹ ☹ ☹

@gerdusha - ahojky, my sme boli na genetike v Iscari, este ked som tam chodila. Vsetko sme mali ok, iba mne zistili MTHFR heterozygot

rebeka33
2. júl 2012

@kukulik30 nechcem dávať plané nádeje,ale ja ked som čakala jedno mala som ducha až na 10deň. Pri dvoch to bolo okolo 8 dňa. No určite skoč na krv, ved nie je čo stratiť,len získať. 😵

zabka1124
2. júl 2012

@falin dakujeeeeemmm🙂, budem potrebovat🙂,dnes 4den po ET, brucho nafuknute 😀 ako vo 4 mesiaci, tak hadam sa uhniezdaaaaa🙂

bibi24
2. júl 2012

@falin ahoj, laparku mi robili v brne. A mne laparka nepomoze k babatku, nerobili ju preto a ani to nemalo suvis s otehotnenim 🙂

kukulik30
2. júl 2012

ahojte...
@rebeka33 ked mne uz aj to brucho nafuknute od vody splaslo, prestalo mi tlacit na zaludok, takze uz viem, ze to je koniec, proste to citim...ale dakujem... 🙂
na krv pojdem v stredu, aj ukoncit Pn a idem do prace
musim este napisat mail Koudakovi, ze ako KET a pojdeme po mrazaciky

speranza1
2. júl 2012

@falin ahojky..ja by som chcela na dalsiu stimulku v juli... ale dostala som neskutocny strach...tak velmi velmi som verila ze
@kukulik30 a melisska budu tehulky.... 😢 😢 😢 😔 ...precoooooooo... preco to nevyslo.... ach jaj...normalne nemozem zastavit slzy....je to vsetko nesprvodliveeeeeeeeeeeeee (ospravedlnujem sa za vylevy smutku)

holly74
2. júl 2012

Čaute, babulky!
@falin so samotným pichnutím problém nemám, ako som tu už ale spomínala, trochu zápasím s tým nasať celý obsah liekovky do striekačky...no pozajtra kontrola ako rastú folíky...som zvedavá ako telo zareagovalo, doteraz som vždy stimulovala gonalom ,teraz mám menopur....či v tom bude nejaký rozdiel a hlavne či toto bude to rozhodujúce....

speranza1
2. júl 2012

dievcata mam problem zohnat orgalutran 2 ks.... nemate nahodou???? prosiiim IP

rebeka33
2. júl 2012

@kukulik30 ja ešte počkám do štvrtka 😵 a potom mi mpovieš čo ako ket.Ja mám 1 mrazáčka, ale ešte zvažujem druhé hoci ako je to zaberák jedno a neviemm ako zvládali naše mamy 😀

dalida
2. júl 2012
staga
2. júl 2012

@gerdusha ahoj, ja som bola na genetike na Americkom námestí u Dr.Hanusa , vsetci tam boli velmi mily a ustretovy, mne brali 3 amp.a partnerovi 4 amp. krvi.Vysledky este nemam. 😒 Inac keby si chcela ist na hematologiu neviem ci si uz bola?vrelo odporucam Dr.Drakulovu na Kramaroch, velmi super lekarka a v junovom cisle ZDRAVIE je tam s nou aj clanok, fakt je super lekarka.

tea284
2. júl 2012

Dievčatá poraďte mi prosím, možno máte niektorá skusenosti. Chcem sa objednať do Reprofitu ale môj lekár sa ma snaží prehovorit na Helios MT. Vraj sú na rovnakej úrovni. Tak teraz neviem 😒 . Nechcem urobiť chybu. Som samoplatca takze cez peniaze to neporovnavam.

bettypo
2. júl 2012

@tea284 a už si videla cenník Heliosu?

kiara15
2. júl 2012

@melisska
@kukulik30 a ja som vam tak verila ze vam to vide ale teda Ket uz bude isty 😉

tea284
2. júl 2012

@bettypo ...priznávam že nie. Bola som u lekára dnes popoludní.

bublenudle
2. júl 2012

Ahoj holky,pokud máte někdo zajem o Puregon pište do IP...

bettypo
2. júl 2012

@tea284 poslala som Ti IP

gerdusha
2. júl 2012

@staga
@falin ,

dakujem, baby....

dnes som dostala od poistovne oznamenie, ze mi preplatia 2 posledne ivf, ktore som absolvovala v RF...jupi...

nelly3
2. júl 2012

@gerdusha
to je super, ze ti preplatia, neviem ci som si s tebou pisala ohladom preplatenia IVF, takze da sa dat preplatit IVF, ktore absolvujem v Brne? zda sa mi, ze len vtedy ak uz mam za sebou na SK 3 IVF, tak potom ak pojdem do zahranicia tak mozem poziadat o preplatenie ci?

ivka3901
2. júl 2012

@nelly3 ahoj to by aj mňa zaujímalo to preplatenie inak ako si pokročila?

falin
3. júl 2012

@speranza1 - ten strach je opodstatneny. Cloveka sa dotknu vsetky neuspechy co tu dievcence prezivaju a na druhej strane vsetky uspesne tehotenstva davaju iskierku nadeje, ze sa to raz podari aj nam ostatnym.
Skoda ze to kukulik a melisske nevyslo ☹ , bolo by treba prelomit lady neuspechu a zacat nejaku peknu tehu vlnu.
Takze @zabka1124 verim ze to odstartujes a speranza nevahaj a sup do stimulky, nech mozes naskocit na rozbehnuty tehu vlacik 😵

@holly74 - som aj ja zvedava ci budes mat nejaky rozdiel pri tych stimulkach. Ja som na Sk vzdy stimulovala puregonom a v RF najprv iba clostylom a poslednu stimulku som mala clostil + menopur. Vajka som mala pekne aj urodicka bola fajn.

@tea284 - podla mna sa nedaj odhovorit. Nebola som sice v Martine, chodila som do iscaru v BA , ale s RF v Brne sa to neda porovnat. Ak ti nevadi cestovanie do Brna, urcite nevahaj. Nehovorim, ze tu na Sk nemame odbornikov, ale ten pristup a individualne nasita stimulka v Brne, sa neda porovnat.

@gerdusha @nelly3 - gerdus super ze ti preplatia ivf v Brne. Aku mas poistovnu? Mne nechceli schvalit ziadost o preplatenie ivf vo ferticente (poistovna nemala s nimi zmluvu) a ziadost mi zamietli.
Nelly takze to zavisi od poistovne. Ale pozor, nie je to az po absolvovani 3 ivf na Sk. Preplacaju dokopy 3 cykly.

hencidlo
3. júl 2012

ahojte dievcata, ja som si tiez dala na poistovnu ziadost o refundaciu nakladov v zahranici a aj mne teraz preplatili 1 IVF, 2 som si dala na schvalenie, tak cakam ci mi aj to 2 preplatia. a ano poistovna preplaca celkovo max. 3 pokusy a je jedno, ci ich absolvujete na sk alebo inde 😉

nelly3
3. júl 2012

@hencidlo
hmm takze ja mam za sebou na SK 1.IVF neuspesne, teraz idem do Brna na soft stimulaciu, mozem teda zdravo.poistovnu poziadat o preplatenie? mam doveru, ako mam postupovat? 😕

nelly3
3. júl 2012

@ivka3901
ahoj, ja som pokrocila tak, ze stale cakam na mrchu, ktoru dostanem cca o tyzden a zacinam so stimulkou 😉

ria191
3. júl 2012

@tea284 ja by som ti jednoznačne radila Reprofit. Ja som koncom roku 2010 bola na konzultácii aj v Brne aj v Martine. V Brne mi jednoznačne Štelcl povedal, že IVF u mňa nemá zmysel pretože bolo veľa indikácii proti nám (endometrióza a myómy u mňa a u manžela katastrofálny spermiogram), že najprv treba operačne odstrániť myómy aj endometriózu a až potom IVF. Ja som sa tej operácie bála tak som sa rozhodla pre Martin pretože tam ma neodhovárali od IVF ako v Brne. Ale po neúspešnom IVF som sa predsa len pre tú operáciu rozhodla. Potom sme absolvovali druhé neúspešné IVF v Heliose a teraz mierim rovno do Brna. Na Slovensku je málo centier a Helios k nim nepatrí, kde by ti najprv spravili základné a dôležité vyšetrenia ako genetika, ovariálna rezerva, hematológia, imunológia. Väčšinou ti spravia hormonálny profil a ultrazvuk a u manžela spermiogram napr. v Heliose a až po neúspechoch ti začnú robiť ďalšie vyšetrenia, alebo si ich vypýtaš sama poprípade si ich spravíš z vlastnej iniciatívy, lebo ti nebude jedno vyhodiť kopu peňazí len tak do vzduchu s nádejou, že sa to náhodou podarí. Ale podľa mňa je asi problém v poisťovniach a tie vyšetrenia sú drahé preto to tie centra riešia takto. Helios je síce veľmi kvalitné a najlepšie (najúspešnejšie) centrum na Slovensku, ale aj najdrahšie. V Brne ti rovno povedia do očí pravdu a možnosti poprípade riešenia. Dávajú prednison na imunitu a anopyrin preventívne (podľa prípadu) to by ti vedeli povedať kočky, ktoré to tam absolvovali a úplne iné dávkovanie utorgestanu ako v Heliose. V Heliose je skoro vždy ( až na malé výnimky) dlhý protokol s vysokými dávkami hormónov a v Brne väčšinou krátky protokol a nižšie množstvo hormónov. V Heliose idú na istotu a vždy si platíš za PK (predĺženú kultiváciu) aj keď máš len jedno embryo, lebo vkladajú iba najkvalitnejšie a preto majú veľkú úspešnosť. Toto je v Heliose super, že nemrazia nekvalitné a zbytočne ťa nestresujú vkladmi nekvalitných embryí, ktoré nie sú po PK ako v iných centrách na Slovensku. Ja teda na Helios nemám ťažké srdce je to veľmi dobré centrum a super prístup a veľmi dobrí odborníci aj keď veľmi zdvihli ceny, ale na Slovensku je to fakt tak, že najprv pár pokusov (hádam sa podarí) a až potom podrobnejšie vyšetrenia, ale ako hovorím u nás je to skôr o tých poisťovniach bohužiaľ ☹ . Takže radím Reprofit 🙂 🙂 🙂

hencidlo
3. júl 2012

@nelly3 ahoj aj ja mam doveru a postupovala som takto: potom ako som dostala fakturu v RF, tak som do Dovery doniesla tu fakturu spolu s dokladom o uhrade + vypisanu ziadost o refundaciu nakladov a zdravotnu dokumentaciu (chcu tam vsetko original, tak si to poprefocuj ak chces, aby aj tebe nieco zostalo) a aj manzelovu dokumentaciu, myslim ze staci spermiogram. potom uz len cakas ci ti to schvalia. ja som cakala 4 mesiace na schvalenie 😉 ale podstatne je, ze to preplatili 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre