Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka9075
17. sep 2012

@hora_lka tak fain no asi študovala návod ako ju pichnút 😀 😀 mne sa nikdy nechcelo íst na pohotovost vždy som pichla sama a hotovo 🙂 🙂

jomini
17. sep 2012

@tinka9075 pri soft budem mat 75 gonalu denne na 10 dni a nic viac 😀

tinka9075
17. sep 2012

@jomini to budeš mat super 🙂 🙂 a kedy idete na to? 🙂 🙂

jomini
17. sep 2012

@tinka9075 nasledujuci mesiac, akonahle nabehne nasledujuci cyklus 🙂 predtym som stimulovala presne 25 dni a efekt nebol najlepsi, teraz to bude raz dva 😀

tinka9075
17. sep 2012

@jomini tak to už máš za rohom 😉 😉 teraz to budeš mat super 10 dní to je ako ja pri ivf som mala krátky protokol 🙂 🙂

jomini
17. sep 2012

@tinka9075 cca o mesiac, tak okolo 10.10. 🙂 zaciname stimulovat, ja som predtym mala dlhy protokol ku koncu som pichala 4 injekcie denne, mala som dipherelin, gonal a 2x luveris.. nekonecne. ty mas kedy KET

tinka9075
17. sep 2012

@jomini ja som vždy pichala len gonal a dipherelin a na 10 den bol odber lebo vajká rástli a brucho strašne bolelo 😉 😉 v piatok idem na sono tak počítam že v pondelok bude ket 🙂 🙂

jomini
17. sep 2012

@tinka9075 tak silno drzim palceky, vela stasticka 🙂 🙂 🙂 kolko vajok vam ostalo?

tinka9075
17. sep 2012

@jomini dakujem tri a ked sa všetky rozmrazia vkladáme všetky a ked sa ujmú tak mi boh pomáhaj 😀 😀 idem už do ríše snov dobrú nocku 🙂 🙂

falin
18. sep 2012

@nelly3 - Drzim palceky silnoooo 😵

@hora_lka - pregnyl pichnuty? Ja som niekedy tiez chodila na pohotovost, lebo v iscari kazali do svalu. Ale od kedy chodim do brna, tak picham do bruska a sama 😉 Ide to

@sarasota - kraaaasne, nech sa im dari

holly74
18. sep 2012

Dobré ránko, tak aj ja som mala dnes v noci sen o pozitívnom teste....Žiaľ ráno bola realita iná...ani 2. ivf v Brne nám nevyšlo ☹ Mali sme 8 embryí, vložené 2 blastocysty, na zmrazenie nezostalo nič vhodné. Takže u nás to už zjavne nemá zmysel... Držkám vám všetkým palce, aby ste boli čo najskôr spokojné tehulky a šťastné maminky. Páá

sally2401
18. sep 2012

@holly74 hm, tak sme na tom podobne, ja som minulý týždeň robila test po ET tiež vložené 2 blastocysty, mala som 6 oplodnených vajíčok, 4 neboli vhodné na zamrazenie. Test negatívny, druhý pokus v Reprofite, celkovo 7 ET. Držím päste aby sa to už konečne podarilo. Pá

zeina62
18. sep 2012

@holly74 ahoj je mi luto ze to nevyslo, a co bola pricina? pytam sa preto lebo aj ja idem na to o mesiac

hora_lka
18. sep 2012

@holly74 nezufaj, trosku to teraz predychaj a rozmysli sa co dalej.. viem ake to je cakat na vysledok a stale negativne ..ak este mozes, urcite este chodte do dalsieho pokusu ... ja som po poslednom povedala, ze koncim a trvalo mi tyzden, a objednala som sa do Brna .. ale uz je to naozaj posledny pokus, na dalsi uz nemame peniaze ... ale dieta budem mat v kazdom pripade, ci uz moje alebo adoptovane .. aj to je dalsie poznost .. hlavu hore 🙂

hora_lka
18. sep 2012

@falin ano pichnuty vcera vecer .. dnes uz nic, az zajtra rano hned o 8,00 ..

holly74
18. sep 2012

Tak to je mi ľúto @sally2401. U nás to tiež bol 7. ET.
@zeina62 mm má 21% fragmentáciu a ja mám 38 rokov - to je ten dôvod...doktori síce vravia že to nie je také, že by sme nemohli mať vlastné deti, ale príroda si zjavne myslí iné...zakaždým máme pekný počet embryí (pri prvom dokonca 11) a výsledok nikde...proste sa nám nevyvíjajú...

ria191
18. sep 2012

@hora_lka tak to čo si napísala, tak to je aj môj prípad 😠 . Tiež mám peniažky na posledný pokus tak musíme strááááášne veriť, čo je v mojom prípade asi to najťažšie ☹

holly74
18. sep 2012

@hora_lka Díki za povzbudenie,...uvidíme ešte čo nám povedia dr., ale mne už pripadá naša snaha naivná. Ako píšem vyššie, ked si to rozumom zvážim a zrátam, že 29 embryí a žiadne hcg, o bábetku nehovoriac ???? To nie je normálne.

bibi24
18. sep 2012

@holly74 holly, to fakt? preco? ☹ ☹ ☹ ☹ vies ake by to bolo pre mna uzasne povzbudenie, keby si napisala, ze to vyslo? vies ako velmi by som chcela a tebe to dopriala? je mi smutno.
ani som inak nevedela, ze si bola na ET, si to tu nepisala, ze?
a uz to Holly nechcete skusit? alebo iny postup? IUI s darcovskymi? Pytam sa preto, lebo to mozno bude aj nasa cesta. Moj manzel ma sice fragmentaciu v norme, ale spermio nic moc, paradoxne, morfologiu ma len 1%.

ria191
18. sep 2012

@holly74 viem aké to je ťažké, keď sa stále nedarí a čo navrhujú v Reprofite ? A nad tou imunológiou v Prahe ste neuvažovali?

ria191
18. sep 2012

@nelly3 super to vyzerá na tutovku také krásne embryá. Veľa šťastia a verííííím iba v pozitívny výsledok 🙂 🙂 🙂

ria191
18. sep 2012

@bibi24 dúfam, že ste sa dostali k ET 🙂

zeina62
18. sep 2012

@holly74 a nerozmyslali ste nad darovane spermie?

holly74
18. sep 2012

@bibi24 Díki, Bibi...mala som z toho taký výborný pocit po tom vklade, taký povznesený...dve blastocysty, síce len 2. gr., ale doky povedal že z toho môžem zostať tehotná....tešila som sa na //..., celá stimulka prebiehala super, 12 vajok, ani ohs som nemala, len trochu napnuté brucho, no a ked mi asi na 6 deň po vklade kleslo, tak som vedela už že neni dobre...
O darcovských sme zatiaľ nehovorili, resp. iba toľko, že úspech je aj tu plus-mínus rovnako otázny ako s týmito našimi. Uvidíme, čo povedia teraz, ráno som písala dokymu že test negatívny a mrcha na ceste.
Ty si mala včera vklad?
@ria191 Nejakú imuno nám robili ešte na Slovensku a bolo to vporiadku, o Prahe sme neuvažovali, aj tak mi totiž v RF nasadili prednison. A aj fraxík som si pichala, zase z hľadiska hematošky...

ria191
18. sep 2012

@jomini a @ zeina62 vyzerá to tak, že na október budeme už 3 spolubojovnice 🙂 . Mne to vychádza tiež okolo 8.10., ale zatiaľ čakám na výsledky AMH pokiaľ nebudú, tak nemôžem začať 😠

horalka79
18. sep 2012

@holly74 tak to mi je luto ☹ trochu si oddychni a porozmyslaj co dalej, nevzdavaj to. Kto napisal "nakoniec bude vsetko v poriadku a ak nieje v poriadku, tak este nieje koniec!" ? 🙂 hlavu hore, aj ked to je tazke.
@nelly3 Gratulujem k embryjkam v brusku!! to je vyborne, tak nech sa im u teba dari!
@tinka9075 sa daj skoro do poriadku, vitaminy papat, nech si skoro fit.
@hora_lka dnes teda pohodka a zajtra hura na to 🙂
Inak tlaky v bruchu vcera prestali, neboli, akurat este stale je nejake vacsie, iked uz nie asi tak ako predtym. Trochu ma boli este v pupku, hadam to je ok. Pisali mi vcera z Reprofitu. ze kmrazeniu mi dali len 1xHB/2. H 😒 tie dalsie dve a pomalsie vyvijali..ach.

holly74
18. sep 2012

@horalka79 🙂 no, to som bola plná optimizmu ešte, že v Brne sa nám môže podariť zázrak...

tinka9075
18. sep 2012

@horalka79 ahoj ved už som na teba myslela 🙂 🙂 vitamíny papám ale stále mi je raz teplo raz zima hlava ma bolí a len kýcham a najhoršie je to že aj manželíno je chorý ked jeden tak aj druhý 😒 musím byt do piatku fit lebo ked budem chorá mi tažko spravia vklad 😠

nelly3
18. sep 2012

@holly74
ale podari, uvidis 😉

tinka9075
18. sep 2012

@holly74 neboj podarí sa uvidíš a bábo bude 🙂 nemusí to byt vekom ja mám o rok viac ako ty embrijká mám vždy pekné aj sa oplodnia prirodzene spermoš ok vždy máme aj na zmrazenie tehotná zostanem vždy len potratím ale verím že v Brne mi pomôžu aj s týmto našim problémom 🙂 🙂 alebo ako píše
@bibi24 skúsit iui s darcovskými môže sa podarit aj to budem ti držat palce 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre