Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzu1108
14. jan 2013

@lada_dee to je super 🙂 . Ja som v Unione a som tam dnes volala a pytala sa na refundaciu aspon ciastocnu a mi tie "mile" panie povedali , ze oni nic take nepreplacaju len ivf na Slovensku 😠 . Ja to aj tak skusim poslat postou mozno sa to dostane do inych ruk ako tym co som s nimi dnes volala.

falin
15. jan 2013

@nelly3 - to je fajn ze sa ti da. U mna to nie je mozne, 15 km pesi 😀 , jedine busom, len to by som musela skor vstavat a to uz teraz skoro vstavam

@nelly3 @ria191 @annetty -teda ta endoska u vas narobila sarapatu, ked to citam, tak som velmi rada ze sa podarilo tehu hned po odstraneni cysty a endosku zahnalo. Ja som to nastastie nemala v takom stadiu.
Prajem vam co najskorsie tehu kazdej, aby tu pliagu porazilo

@speranza1 - fuha, 21 dni krvacat. Akurat to tak zle vyslo ze boli sviatky a dovolenka v rf. Drzim palce aby si bola ok a sono dopadlo najlepsie ako sa v danej situacii da. Uvidis co napise Stelcl. Pojdes na cistenie k nim? Ja som sa zverila do ruk Stelclovi. Ako sa ti dari s tym vyrovnavat? Je to tazke, viem. Ja uz som v pohode, aj ked mi je za babulkom smutno, ale musela som sa s tym vyrovnat a ideme dalej. Bolo dlhe volno, travili sme ho s nasou malou potvorkou a vyslovene sme si uzivali ze nic nemusime. A v marci planujeme ist po nasich 2 mrazacikov , tak verim ze to uz bude dobre. Mali by sme krasny darcek na dalsie vianoce 🙂

@lada_dee - super ze aj vseobecna preplaca, urcite to viacere babulky potesi. My uz nemame narok, uz mame 3 pokusy minute 😒 . Drzim palce na ket, kedy planujete?

falin
15. jan 2013

@zuzu1108 - presne tak, skus poslat postou. Do telefonu niekedy odbiju a nic nevysvetlia. Zalezi na koho narazis. Ja som v minulosti chcela preplatit vykon vo ferticente (lebo nemali s apollom zmluvu) a v apolle mi telefonicky povedali ze nie, som to nechala tak a potom som sa docitala od inych bab ze v pohode to preplacali.

ria191
15. jan 2013

@zuzu1108 presne tak ako píše @falin nevolaj a pošli to tam. Ja mám tiež takú skúsenosť, že som volala a tiež mi povedal dokonca revízny, že nepreplácajú, ale potom som sa dozvedela od iných kočiek, že im preplatili. Pošli a hotovo za to nič nedáš 😀

ria191
15. jan 2013

@falin endometrióza je síce nevyspytateľná, ale nie neporaziteľná 😀 😀 😀 . Našťastie 😀

nelly3
15. jan 2013

@zuzu1108
ja sice mam doveru, ale netreba tam volat, pytat sa, nevedia atd. ja som to bola osobne zaniest na pobocku dovery, odtade aj tak to poselaju na centralu do Ba, tiez ta pani co mi to preberala, ze to sa takto nerobi atd. ja jej hovorim, len to preberte aj tak to ona neposudzuje a vidis preplatili mi, bolo to moje 2.IVF, 1. IVF som bola v gyn-five.len si urob kopiu a daj si ju orazit. trvalo im to cca 2-3 mesiace, v dovere preplatia podla nejakeho zakona do vysky cca 1000€ tak nejak ,uz ani neviem presne. som rada, aspon nieco ked to nevyslo.

nelly3
15. jan 2013

@ria191
no ja s tou hnusobou teda uz dost dlho bojujem a verim, ze ju porazim, ja sa tak lahko nevzdam 😀 mne po operacii lekar hned hovoril, ze bude problem otehotniet, ale vtedy som si myslela, ze no to urcite, jasne, ze otehotniem a uz sa to vlecie takto 8 rokom 😠

ria191
15. jan 2013

@lada_dee no tak to je super, že ti to preplatili v plnej výške. Ak sa smiem spýtať môžeš mi napísať aké tlačivo si použila? Ja som našla niečo ako Žiadosť o refundáciu platby v hotovosti za vecné dávky poskytnuté v EÚ. Ja som to ale platila kartou, takže to sa asi nepovažuje za platbu v hotovosti. Asi budem musieť zájsť na pobočku osobne, aby mi s tým pomohli. Ty si to vypĺňala sama?

natali225
15. jan 2013

@ria191 Aj mňa toto zaujíma 🙂

zuzu1108
15. jan 2013

@nelly3 @ ria191@falin dakujem vam baby 🙂 . urcite to skusim poslat, alebo ak stihnem odnesiem to osobne. Keby aspon nieco preplatili bolo by super 🙂 .

nelly3
15. jan 2013

@ria191
ŽIADOSŤ
o refundáciu nákladov vynaložených na zdravotnú starostlivosť
v členských krajinách EÚ, EHP a Švajčiarska

spoločnosť DÔVERA zdravotná poisťovňa, a.s., o refundáciu nákladov
na zdravotnú starostlivosť, ktoré boli uhradené v hotovosti v:

to som skopcila z dovery ziadosti, myslim si, ze maju poistovne podobne tie tlaciva a tiez je tam ..........v hotovosti atd. a ja som to platila v Brne kartou. takze by to malo byt oki 😉

ria191
15. jan 2013

@nelly3 ďakujem ti áno máš pravdu, je to podobné. Zajtra tam chcem skočiť tak som zvedavá ako dopadnem ☹ .

ria191
15. jan 2013

@zeina62 aj ja stále na ňu myslím. Tiež by som rada vedela ako sa má aj keď mi je jasné, že ako ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

marverka
15. jan 2013

Ahojte, som tu po 1x, ste tu niektorá ako ja?A čo Vám doporučovali po 2 neúspešnych IVF s veľmi zlým SPG a nerastujúcou sliznicou s užívaním ESTRIMAXU ? Aké vyšetrenie Vám doporučili? Nám len SPG, HP, AMH a nič iné...
mám nárok ešte 1x a neviem sa rozhodnúť či ísť hneď ako samoplátca do Repro, alebo zostať v MA.
Ďakujem...

ria191
15. jan 2013

@marverka ja na tvojom mieste by som neváhala ani minútu jednoznačne Reprofit. Dokonca ti to preplatí poisťovňa pokiaľ nemáš vyčerpané všetky pokusy, čo ty nemáš. Či už máš všeobecnú (tá preplatí celé) alebo Dôveru ( prepláca do výšky okolo 1000 €). Majú veľmi dobrých embryológov a dokonca tu veľa kočiek mrazilo aj pri veľmi veľmi zlom spermiograme. Aj ja som toho dôkazom. V Heliose Martin sme sa ledva dostali k ET a v Reprofite máme dvoch nanučikov a je tu takých viacej čo nikdy predtým nemrazili a v Reprofite áno. Možno náhoda kto vie? A s nízkou sliznicou nemám problém, takže ti neviem poradiť. Najlepšie sa objednať aspoň na konzultáciu a uvidíš čo a ako ďalej 😀 . Veľa šťastia 😀

makovicka53
15. jan 2013

@marverka ahoj a aka velka sliznica ti narastie po estrimaxe?ake davkovanie ti dali?

amali
15. jan 2013

ahoj baby, ako je to s tým dochádzaním do brna, ako často tam treba chodiť počas stimulky?

lada_dee
15. jan 2013

Takže ja som k žiadosti priložila Avízo o zrealizovanej platbe devizovej, keďže som to platila prevodom z účtu SEPA platbou ... Preplatiť celú faktúru, ale bolo tam uvedené, že len do výšky refundacnych sadzieb v SR. 🙂

A kedy pôjdem zas..no zvažujem marec alebo až máj ....všetko je to o tom čo v práci ... 🙂

jomini
15. jan 2013

@marverka ahoj, ja mam ten isty problem, placili do mna konske davky estadiolu - 12mg denne a ziadna reakcia, sliznica bola max. 7mm, raz vynimocne 9mm ..skusala som uz vsetko mozne ako caje, vino, pohyb, papricky, bylinny extrakt.. v com moze byt problem? U nas este urobili genetiku.

nelly3
15. jan 2013

@amali
1x prva konzultacia, utz mozes aj u svojho gynekologa - vysledok oznamis mailom alebo telefonicky, opu a vklad 😵

amali
15. jan 2013

@nelly3 dakujem, a od prvej konzultácie...ak som tam ešte nebola...asi koľko krát?

amali
15. jan 2013

@nelly3 asi sa pýtam zas to isté čo........nevadí opakovanie matka múdrosti

nelly3
15. jan 2013

@amali
3x tam musis ist (konzultacia+opu+vklad) 😉

marcelka83s
15. jan 2013

Dievčatá ja som tiež zacala zvažovať že by som mohla skúsiť centrum v Brne len by má zaujímalo kolko je asi približne celková suma jedného takého zakroku IVF zatim ďakujem

marcelka83s
15. jan 2013

@lada_dee ahojky môžem sa ťa opýtať keby si bola taká zlatá akú sumu si mala na tej faktúrke a začo všetko si plaťila?prosím

amali
15. jan 2013

to by aj mna zaujímalo...

marcelka83s
15. jan 2013

@amali ahojky chystaš sa do Brna ?odkial si?

amali
15. jan 2013

@marcelka83s východné slovensko - humennné, uvažujem o tom

annetty
15. jan 2013

@zuzu1108 AHojky🙂 Drzim palce aby Ti to preplatili. Tiez suhlasim, ze treba podat postou ziadost, do telefonu obcas ani nevedia co hovoria. Ja planujem tiez podat ziadost o refundaciu, tak za par tyzdnov. Uvidime 🙂

annetty
15. jan 2013

@falin dakujeme falinka 🙂 Porazime tu svinu urcite. Ja uz pozajtra idem na vklad ku Stelclovi, mame 8 budnecnych krpcov. Tak sa tesim. Pre istotu som si prave dala aj dobre sladunke slamove cervene vino. Dufam ze sa mi to uchyti a ukazem endoske vitazstvo...klop klop klop....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre