Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka9075
27. jan 2013

@zuzu1122 my sme to tiež z doktorom preberali a dal nám za pravdu že čo to u nás na sk tí doktori robia ked vela pacientiek majú zo sk 🙂 🙂 ty komu chodíš?ja k Štelclovi a bola som s ním velmi spokojná 🙂 🙂

zuzu1122
27. jan 2013

@tinka9075 my sme dostali odporucenie od kocky co sem chodi - panarka - aby sme isli k machacovi, ze on je super... inak srandista veliky... a z doterajsich stretnuti musim povedat ze je to Pan doktor 🙂

tinka9075
27. jan 2013

@zuzu1122 my sme sa s ním raz rozprávali fakt srandista 🙂 🙂

zuzu1122
27. jan 2013

@tinka9075 je velmi podareny... naozaj som sa nikdy nestretla s takymto pristupom lekara... nikdy nikde... 🙂 a poviem ti pravdu, je to prijemny pocit...

tinka9075
27. jan 2013

@zuzu1122 ja som mala taký pocit pri stretnutí zo Štelclom tiež sme sa s ním nasmiali a prístup teda super na sk mal taký prístup len jediný v centrách doc.Tomáš v Iscare v MT 🙂 🙂

zuzu1122
27. jan 2013

@tinka9075 a ved on tam uz nerobi, ci? tusim som niekde citala, ze uz odtial odisiel a vraj to tiez bola kapacita

tinka9075
27. jan 2013

@zuzu1122 nie nerobí odvolali ho lebo on chcel najprv riešit prečo sa nedarí až potom iui alebo ivf a vedeniu sa to nepáčilo 😠 😠 rok bol v anglicku ale už sa vrátil a má svoju ambulanciu v MT ja som u neho bola na screening v 13 týždni predsa jemu len najviac verím tak som mala istotu že bábetká pomerá tak ako má 🙂 🙂 on je taký anjel super človek 🙂 🙂

zuzu1122
27. jan 2013

@tinka9075 takze on neodisiel? oni ho odvolali? no vidis... tuto na tomto skorumpovanom slovensku je to katastrofa 😖 je mi z toho zle... a v konecnom dosledku, pacient je rukojemnik...

tinka9075
27. jan 2013

@zuzu1122 nie neodišiel odvolali ho jáj ved na slovensku je všetko možné 😒 my sme k nemu začali chodit a kým sme niečo konečne riešili tak ho odvolali ja som s ním bola v kontakte stále cez mail a napísal mi že aby som šla do Brna na sk už nie a dobre som spravila 🙂 🙂

zuzu1122
27. jan 2013

@tinka9075 musim povedat ze som ale prekvapena, ze doktor to takto na rovinu povedal... vies ako sa to hovori, ruka ruku myje... inak, moj manzel skonstatoval, ze slovenske car vyrabaju klientelu pre cechov, resp. pre ceske centra... a to je smutne... po pravde, preco by sa v brne nechovali pekne a prijemne k pacientkam? ved to je ich reklama a sami vedia ako to tu je na prd...

zuzu1122
27. jan 2013

@tinka9075 a ked uz som pri tom, v reprofite nam dnes dali zadarmo utros, lebo ked sestricka videla moj zhrozeny ksicht pri vysvetlovani miesta najblizsej lekarne v nedelu, tak sa nad nami zlutovala a jedno balenie nam dala... totiz, brno vobec nepozname a nechcela som bludit po meste... stalo by sa ti to tu? v heliose som musela este aj za sprosty recept platit... je toto normalne?

tinka9075
27. jan 2013

@zuzu1122 ale fakt že je zaujímavé že baby ktoré na sk nezostanú tehotné tak idú do Brna a tam sú tehotné hned 🙂 🙂 fakt je to také smutné aj ja vôbec som nemusela íst na ivf ale však peniaze od poistovne sú dobré nie?ked mne stačila len iui 🙂 🙂 my sme z mužom tiež hovorili že ked to pôjde na sk takto dalej tak všetko bude chodit do čiech 🙂 🙂 my ked sme prišli prvý krát do centra v brne môj muž povedal že tu je iný svet 🙂 🙂 tak to máš pravdu ja som bola aj v heliose a mala som pocit že tam platím aj za to že ma doktor pozdraví za všetko sa platilo......

zuzu1122
27. jan 2013

@tinka9075 to mas pravdu... presne to iste povedal aj moj... od pristupu az po priestory... ved ked si to rf sadnes do cakarne, tak ci je to obycajna sestricka alebo doktor tak oni vsetci zdravia, kdezto v martine mala problem pozdravit aj recepcna... oni su taky usluzni...

tinka9075
27. jan 2013

@zuzu1122 presne ako píšeš aj nás všetci zdravili no sú to moraváci a tí sú trošku na inej úrovni ako títo naši krásavci v sk centrách 😒 😒

zuzu1122
27. jan 2013

@tinka9075 idem si ja lahnut, som spala tuto noc len 3 hodky, co som bola taka nervozna 😅 este idem dat utros a spim... zajtra dam vediet, ako nam prebieha mytoza nasej morulky 😀 😀 prajem dobru nocku

zuzu1122
27. jan 2013

@tinka9075 ze krasavci v sk centrach 😀 😀 😀 a vies co povedal teraz moj muz? ze: ked sa heliosu nepodari v tebe najst materinsky cit, staci navstivit brnensky reprofit 😀 😀 😀 a to som ani netusila, ze moj muz je take basnicke crevo 😀 😀 😀 no kde to v sebe zobral??? sama sa divim...

tinka9075
27. jan 2013

@zuzu1122 peknú básničku povedal 🙂 🙂 a vieš čo ma najviac rozosmialo ked nám doki v heliku povedal že majú až 80% úspešnost a ako to tak sledujem tak ked za mesiac otehotnie u nich 5 báb je vela ale hlavne že majú takú úspešnost 😀 😀

zuzu1122
28. jan 2013

@tinka9075 tak a teraz si trafila klincek po hlavicke a povedala to, co je pravda... mali by sa od brnakov co ucit.... ale naco, vsak? a vraj oni kedysi neboli zli... ze u nich to bolo kedysi perfektne, ved boli vychyreni...

zuzmil
28. jan 2013

@zuzu1122 Tak nech sa teraz mali krasne delia. My si ideme zajtra po nasich.

tinkatinulka
28. jan 2013

@zuzu1122 Dr.machac je aj NAS doktor 🙂

zeina62
28. jan 2013

@tinka9075 cauko maminka, ako sa mas? Ako pokracuje tehu? Uz vies co budes mat? Ja este stale neviem,akurat dnes som vstupila do piateho meiaca, mne sa zda ze tie dni tak rychlo utekaju 🙂) uz len 4 meiace ak pan boh da a uz budem mat moje zlaticka v naruci, ja sa uz tak tesim 🙂)

tinkatinulka
28. jan 2013

@zeina62 To už tak uletelo 😉 , neboj sa všetko bude OKI ved už si si toho prešla dosť. Kedy budes vediet co skrývaš v brušku? A krčok ako?

falin
28. jan 2013

@radina - veru ano, ale to asi vacsina z nas 😒 Je to ozaj sila s tymi vysetreniami. Tiez si myslim ze je lacnejsie poslat zenu na vysetrenia ako preplacat ivf. A kazdy lekar ci car ti povie ine ohladom toho kedy posielaju na tieto vysetrenia.
Treba si ozaj vsetko vydupat a dopredu nastudovat, esteze mame konika 😎 . Do toho medirexu budes mat aj zadanku od lekara? Od gyndosa? Ty si kam chodila na sk do car? Kolko pokusov mate za sebou?

@zuzu1122 - super, ze to zvladol. Mne pichal injekciu mm iba raz a stacilo mi, viac sa bal ako ja 😀 , aj pregnyl som si pichala sama. Do bruska.

@huginka13 - drzim palce aby to dobre dopadlo, posielam vela sil a trpezlivosti, toto cakanie je neskutocne dlhe

speranza1
28. jan 2013

@falin ahojky falin...ako sa mas? ako sa ti dari?
ja som vcera zacala odznova spinit a dnes znova krvacam..takze po 10 dnovej prestavke od posledneho krvacania znova
😲 ... pisala som aj lekarovi do RF..uvidim co mi odpovie....

hencidlo
28. jan 2013

@speranza1 ahoj a co sa ti to robi prosimta, odkedy to mavas takto? bola si uz na nejakom vysetreni?

speranza1
28. jan 2013

@hencidlo ahoj moja..neviem co sa deje .. bola som znova na HCG..bolo 6..lekaraka povedala ze to je v poriadku..je to negativne, urobila sono cez brusko povedala ze je tam vsetko OK...cista maternica a aj vajecniky... vaginalne ma vysetrit pred viac ako tyzdnom nemohla, pretoze som silno krvacala a mala velmi silne bolesti... no a teraz znova..uz citim tlak v podbrusku, isla som na wecko ...no a znova krvacam... hm 😖 ... neviem co sa to deje.. toto posledne IVF..asi znasam najhorsie zo vsetkych... myslim priebeh po nom.... same krvacanie, bolesti...hm.... uvidim co mi odpovedia v RF

hencidlo
28. jan 2013

@speranza1 tak tomu nerozumiem ked si mala zvysene HCG si bola tehu?

speranza1
28. jan 2013

@hencidlo inak pred tym som nikdy nemala problem s mrchou, alebo s krvacanim pomimo mrchy... chodila mi presne ako svajciarske hodinky... len teraz sa to tak pobluznilo tam vo vnutri... to asi tie hormony, alebo co..neviem

zeina62
28. jan 2013

@tinkatinulka krcok je ok ale pre istotu mam brat nadalej utros raz za den, a asi az koncom februara sa dozviem co cakame, vy sa kedy dozviete?

speranza1
28. jan 2013

@hencidlo toto 5IVF bolo biochemicke...mala som testiky, ktore potom slabli.... moje posledne ET bolo 14.12... a od 25.12 som krvacala... potom troska pauza a znova a tak dookola...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre