Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martinusa22
27. feb 2013

Myslím ze všetci co tam sú, su veľmi dobrí 🙂

martinusa22
27. feb 2013

Tak aby som to teda upresnila, nemam nejak skúsenosti s inými centrami ale páči sa mi ze idu hned na vec a nenechavaju to všetko na náhodu.Na začiatok mi dal brat 5 az 9 den klostirmedit , potom od 10 dňa som chodila na ultrazvuk, folikula mi pomaly rástli ale 15 den som mala okolo 14 mm.No a 36 hodín pred zakrokom som užila injekciu do brucha.Nemala som vajíčka tak teraz mi zvýšil dávku tých tabletiek a to 3 az 7 den tabletky 2xdenne a potom 7 a 9 den injekciu a potom bude este ťa tretia pregnyl tak uvidíme co bude🙂 verím ze tam nájde plno vajíčko a vyjde to🙂)))

martinusa22
27. feb 2013

@martinusa22 takze nic mi naspäť nemohli vložiť, je tu niekto komu sa to podarilo všetko rýchlo?lebo necitala som tu nic take:(((

karinuska22
27. feb 2013

@martinusa22 No isla som tam s tym, ze je to posledny pokus kvoli veku, kedze budem mat 40. Bola som dost presvedcena, ze to nevyjde ale ze to este raz skusim, kedze som o Reprofite pocula len samu chvalu a pocula som aj velku chvalu na embryologov v Reprofite od znameho. V septembri sme boli na konzultacii u doktora Stelcla. Kukol si vsetky vysledky z IVF a vysledky testov, co som mu doniesla. Este som mu povedala, ze idem na hysteroskopiu, tak povedal ze dobre a ze nech potom poslem mailom vysledky. Povedali sme mu, ze chceme vyskusat SOFT vzhladom na financie. Urobil mi sono a rozhodol, zeby sme mohli zacat stimulovat clostylbegytom a uvidime, ci to bude stacit. Ak by to nestacilo, tak by sa zvysili davky hormonov. Nastastie clostyl stacil a nic som si nemusela pichat. V decembri som zacala stimulovat. Na 8.den cyklu sme boli v Brne na kontrole a sono mi robil nejaka pani doktorka. Povedala, ze mam nizku sliznicu a nasadila mi estrimax a dala mi aj tasticku s liekmi, ktore by som pripadne mohla pouzit podla dalsich vysledkov. Na nejaky 11.den som isla na kontrolu folikulov ku svojmu gynekologovi. Nasiel ich tam okolo 8 kuskov, comu som neverila. Vysledok som poslala mailom do Reprofitu. Potom mi zavolali, ze kedy mam prist na odber vajicok. Vyslo to na nedelu, takze super. Co sa tyka odberu vajicok, tak to bol oproti SR uplna pohoda. Kanylu mi strcili az na sale do ruky a netrapili ma skor. Partnerovi zobrali krv medzitym. Asi tak hodinku po zakroku mi prisiel operater povedat, ze kolko vajicok zobrali. Bolo ich 5 kuskov, co je vela na SOFT. Tak som bola rada. No a kratko na to som isla domov. Potom som mala na druhy den volat embryologovi, ze kolko vajicok sa podarilo oplodnit. Oplodnili sa 4 a 3 sa dalej vyvyjali. Mala som predlzenu kultivaciu a o 5 dni som isla na vklad. Este som si nebola moc ista, ci chcem dat vlozit 2 alebo 1 embryo. Doktor mi odporucil vlozit 2 embrya a mal pravdu. Uhniezdilo sa 1 embryo. Este som sa ho pytala, ze co s traslavou cestou z Brna do BA. Tak povedal, ze to nema vplyv. Tak som pocas celej cesty mala pre istotu vylozene nohy na palubnej doske. Este chcem podotknut, ze vlastne v den vkladu som zacala byt chora a nasledne som prekonala hrozny zapal priedusiek. Uz som bola presvedcena, ze embyro kvoli chorobe neprezije. A aj ciarka v tehotenskom teste bola velmi slaba na 14.den. Avsak na pohotovosti na novy rok mi potvrdili, ze tehotna som. Este podotknem ze som od odberu vajicok brala Utrogestan, estrimax a este si picham Fraxiparine kvoli zrazanlivosti, co mi zistili na hematologii. Prajem Ti vela stastia a drzim palce.

deinad
27. feb 2013

@martinusa22 ahoj, vitaj medzi nami, drzim palce, aby druhy pokus vysiel na vybornu 🙂, ja chodim k Dr. Kuřecovej a je super...asi ako vsetci v RF 😀

deinad
27. feb 2013

@inna57 ahoj, urcite to stoji za to ist do RF, naozaj vyborny pristup a vsetko ma svoj poriadok a na nic dlho necakas, hovoria s tebou pekne na rovinu a hned veci riesia. Ja som na Sk vycerpala 3 pokusy IVF a lutujem, ze som tam nesla uz skor 🙂

martinusa22
27. feb 2013

@karinuska22 je to úžasné ze sa ti to podarilo, verím ze aj mne to dobre prebehne,bojim sa toho všetkého, hlavne neúspechu :(

martinusa22
27. feb 2013

@deinad tiez máš uz niečo zasebou?

deinad
27. feb 2013

@martinusa22 ano mam 🙂, 3x IVF na SK a jedno IVF soft v RF, ET v decembri 2012 nevyslo a teraz som 11.den po KET 🙂

bibi24
27. feb 2013

@deinad a??? 🙂

radina
27. feb 2013

@karinuska22 Ahoj, gratulujem ! 🙂 chcem sa ta spytat, od ktoreho dna si zacala pichat fraxik a aku davku ? diky. 😉

deinad
27. feb 2013

@bibi24 no 🙂 testovala som vcera a druha ciarocka tam bola, zatial taka slabsia, skusim aj zajtra, este nechcem velmi o tom pisat, aj ked neverim na zakriknutie, len je to este len na zaciatku, aj ked sa tesim z kazdeho uspechu 😵

tinkatinulka
27. feb 2013

@deinad hlavu hore teraz mysli pozitívne 🙂 🙂 🙂 90% uspechu je hlava

bibi24
27. feb 2013

@deinad tak este nic nehovorim, len silno presilno drzim palce 😉

deinad
27. feb 2013

@tinkatinulka dakujem, jasne, ja som pozitivne naladena uz od vkladu, take boli krasne na monitore tie moje deturence, verim, ze sa im u mna paci 🙂

deinad
27. feb 2013

@bibi24 dakujem moc moc 🙂

horalka79
27. feb 2013

@deinad drzim palce na velmi pozitivny testik. 🙂

horalka79
27. feb 2013

ahojte ..citam, ze si davate preplacat slovenskou poistovnou naklady na IVF v RF, vyborne 🙂 Dufam ze vam pekne vsetko preplatia, tehulkam prispeju tym na vybavicku a snazilkam na dalsie uz uspesne IVF 🙂 ja som poistena len v zahranici, takze mna sa to preplacanie netyka, ale tesim sa aspon za vas 🙂
Nadalej drzim palce v snazilkovani a vela pozitivnych testikov!

martinusa22
27. feb 2013

Všetky co tu píšete ste boli oplodnene v Reprofite? Alebo su tu aj ine tehulky,len tak pre zaujímavosť 🙂))

jomini
27. feb 2013

@karinuska22 Ahoj, mozem sa opytat, kde na ivf sme boli predtym a ako bolo odozva na stimulku na SR? dakujem

tinka9075
27. feb 2013

@deinad držím palčeky na krásne // 🙂 🙂

falin
28. feb 2013

@deinad - silno drzim palceky

zdravim vsetky babulky, mna skolila chripka, tak som sa tu dlhsie neukazala, ale uz som ok a buduci tyzden ma mala prazdniny, tak ideme sa trosku vysantit na lyziach 🙂
Co mame nove? zhrnie mi niekto prosim, lebo dozadu to urcite nemama sancu preluskat 😎

prajem pekny dnik

sarasota
28. feb 2013

@deinad drzim palceky na krasne // 🙂

ria191
28. feb 2013

@falin ahoj fali 😀 😢 😢 tak tu je trošičku mĺkvo stará partia stále na niečo čaká 😀 , ale prvá by mala ísť na KET @nelly3 potom možno já potom ty a nakoniec speri. Je tu zopár nových kočiek 😀 😀 😀 . A mne VŠZP preplatila celé IVF v Brne takže som happy 😀 😀 😀 . A kam chcete ísť lyžovať?

ria191
28. feb 2013

@deinad zatiaľ potichúčky 😀 😀 😀

ria191
28. feb 2013

@sarasota ahoj sarasotka ako sa mi máš? Chlapci v práci poslúchajú?

falin
28. feb 2013

@ria191 - ahoj moja, dakujem za zhrnutie. Jej perfektne ze ti to preplatili, som velmi rada, bubaciky sa vzdy zidu na dalsi pokus. To cakanie je niekedy desne, vsak? Nelly uz zacala, nevies? A ty ako? Co robia tie tvoje potvory myomy? Mna caka v marci kontrola, som zvedava co je s tymi cystami, dufam ze sa vstrebavaju, niekedy ich riadne citim.
Chystame sa do Jasnej a dufam ze uz konencne vykukne slniecko 🙂

ria191
28. feb 2013

@falin neviem nelča vyskúšala minulý cyklus bez liekov, ale nedorástla sliznica toho sa aj ja bojím, keďže mám nejaké slabé potvorky či mi dorastie bez liekov a teraz niekedy by mala začať, ale hádam sa ozve či jej niečo do toho neprišlo. A ja už tie myómy moc neriešim, len si musím napasovať kontrolu sliznice podľa môjho gynekológa lebo robí iba dva dni v týždni a fakt neviem ako sa do toho trafím, lebo kvôli zmeraniu sliznice sa mi veru nechce trepať do Brna. Podľa tej kontroly v marci sa potom rozhodneš kedy pôjdeš na KET? A Jasná je super. Pekne si to tam užite hlavne aby bolo na čom lyžovať 😀 😀 😀

falin
28. feb 2013

@ria191 - to evidujem ze bola nely bez liekov a nenarastla sliznica, len som nevedela ci uz zacala s estrofemom, snad nakukne a da vediet 😉 Pochopila som ze aj ty ides bez estro, treba skusit, aj ja pojdem tak, ved stratime nanajvys mesiac ak nedorastie sliznica a to uz pri tom celkovom cakani sa strati, no nie? Ides uz v tomto cykle? To mas zle s tym dr. ze robi iba 2 dni, do toho sa trafit je ozaj niekedy problematicke.
Ja by som si chcela tu kontrolu v marci napasovat tak, aby mi hned aj pozrel sliznicu a ak by boly cysty prec a sliznica pekna, tak sup pre eskimacikov nasich. Som ja ale optimista, ale co ine mi zostava 😎
Vdaka, verim ze v Jasnej sa udrzi este sniezik este , ked som pozerala na webe, snehu je tam dost a teploty minusove( a jasno a bezvetrie - to je to co potrebujem 😵 )

ria191
28. feb 2013

@falin chcela som ísť teraz vychádzalo by mi to na budúci týždeň, ale mi to nevyšlo do tých dvoch dní takže zase čakať na ďalší cyklus. Kurňa to to bude veru ťažké. Ale ako som si už počítala dopredu super mi to vychádza pred Veľkonočnými sviatkami len dúfam, že si tam môj gynďák nenaplánuje dovču, lebo to ma fakt už sekne a vklad tesne po sviatkoch. Možno nám to vyjde podobne 😀 😀 😀 . Možno sú to není cysty ale ovulka, lebo ja od IVF cítim takú ovulku ako nikdy predtým 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre