Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
10. apr 2013

@melisska ešte nevešaj hlavu, bola si fakt skoro na ultrazvuk. aj v RF odporučaju tak, že na 12. deň doma testovať, na 14. ísť na krv a potom o dalšie dva týždne na ultrazvuk.
@martini v niektorých lekárnach to maju, ale skor skus pozrieť internetove špecializovane obchody. A pogoogli ohľadom tych kvapiek femiguard, dokonca na MK je cela tema na to.

ria191
10. apr 2013

@martini ja som ho zháňala v marci. Fakt stiahli ho z trhu úplne. U nás sa dopredávajú iba zásoby. Ani objednať sa už nedal.

martini
10. apr 2013

@ria191 tak to je fakt blbé. hadam sa to nejak vyrieši.

martini
10. apr 2013

@martinusa22 v niektorých lekárnach to maju, ale skor skus pozrieť internetove špecializovane obchody. A pogoogli ohľadom tych kvapiek femiguard, dokonca na MK je cela tema na to. ved pozri 🙂

Ja som už fakt blbá, píšem sama sebe 😀

nelly3
10. apr 2013

@martini
dufam a verim, ze ho uz nebudem v buducnosti potrebovat 🙂

nelly3
10. apr 2013

@melisska
pocuj ty si tehulka, vsetko bude oki uvidis moja. ver tomu 😉

melisska
10. apr 2013

@nelly3 50 na 50 ....tehulka som, ale nešťastna, v pondelok...bude

martinusa22
10. apr 2013

Baby a je dôležité brat vitamín E?

sarasota
10. apr 2013

@isabellaa je mi to luto.Drzkaj sa moja.

isabellaa
10. apr 2013

@sarasota dakujem

rous
10. apr 2013

Ahoj. Buduci tyzden by som mala zacat stimulaciu k 2.ivf. Cakam na recept z Brna. Chcem sa Vas opytat ,ktore mate skusenost... Vydaju mi v lekarni lieky na recept s CR.? A ked Vam posielali recept postou ako dlho to trvalo? Uz cakam tyzden a recept nikde. Bojim sa ci zozeniem lieky tak na rychlo.

lienka_1
10. apr 2013

@rous recept vystaveny v EU plati vo vsetkych statoch EU. My sme kupovali lieky na sk. recept v Uk a nebol ziaden problem. Viem, ze baby, ktore to maju blizko do Madarska chodia lieky na ivf kupovat tam. Ze je to tam lacnejsie.

lunecia
10. apr 2013

Ahojte po stimulacii mi ostali: Cetrotide 0,25mg - 1 balenie/7injekcii EXP:10/2013, Diphereline 0,1mg- 3 balenia x 7 injekcii EXP:11/2013, Pregnyl 5000 - 3balenia EXP:04/14 a zvyškový Gonal 450iu + 150iu 2 perá EXP:11/13 vhodné na dopichnutie - máte niektorá záujem? som z Bratislavy

mirm
10. apr 2013

AHojte, chcem sa spytat kedy sa picha pregnyl?Staci jedna injekcia?

dafy
10. apr 2013

ahojte tak sme doma 🙂 ...nemám dobré správy iba 2 vajka mám aj ked ich bolo viac ešte dr sa tesil ked robil sono ze krásne vajka a nakoniec po odbere ostali len 2ks a este ktovie či to preziju či vlastne oplodnia ☹ ...som sklamaná...a este po ceste stresy jak hovado ..zabudla som kabelku na benzínke na zachode s peniazmi ,telefonom ,dokladmi no hroooza ked som to zistila a to od benzínky sme boli uz asi hodinu a pol na ceste ....tak sme sa museli vrátit a s malou dušičkou som dufala ze ta kabelka tam bude..naštastie ju pumparka našla 🙂

dafy
10. apr 2013

@mirm ja som pichala vecer 11:30 🙂 ale to asi urcuje lekár 🙂

buba08
10. apr 2013

@dafy teda, to si si fakt dnes prezila stresujuci den, verim, ze tie stresy stali za to a budu z toho za par dni // ciarky 🙂

dafy
10. apr 2013

@buba08 bojím sa ze sa neoplodnia 😖 a potom to bolo všetko zbytočné

buba08
10. apr 2013

@dafy musis verit, ze sa oplodnia a vsetko dobre dopadne, budem na teba mysliet,
ja som uz po laparke na rastislavke v KE, ale este cakam na vysledky z odberov, ktore mi pri nej robili

martinusa22
10. apr 2013

@dafy nič si z toho nerob🙂 ja ked som išla na prvy odber tak som nemala žiadne vajka, bolo to prvy krát a min.stimulacia, zvýšili mi potom o jednu tabletku viac a plus injekcie a prišla som na odber a mala som potom tri vajka a ztoho zostalo len jedno co sa ďalej vyvijalo,ale teda nic ztoho nakoniec nebolo ale chcem tym len povedat ze aj z toho mala môže niečo byt🙂len treba byt trpezlivy🙂) fakt nic ine ti nezostava, tam v RF idu od najjednoduchšich metód a k tomu treba trpezlivosť,takze vôbec to nemáš take zle🙂 mozu sa aj obe vyvíjať🙂 tak držím palce aby si išla na vklad🙂)

martinusa22
10. apr 2013

@dafy no a s tou kabelkou, fuuuuha ine fofry boli čo? Ale tak nakoniec ste tam aj tak dorazili🙂

martinusa22
10. apr 2013

@dafy ako si presne stimulovala, s čím?lebo ja som mala 1-1 clostil potom dva krát menopur a potom ovitrel alebo teda pregnyl a dobre som zareagovala , stačilo to a a ani mi doktor nechce zvyšovať dávky

martinusa22
10. apr 2013

@lunecia ahoj ten pregnyl 5000 by som brala ale ako by som to od teba dostala?🙂

dafy
10. apr 2013

@martinusa22 tu kabelku som nechala smerom uz naspät domov 😝 ja som mala 75jed.denne 9 dní a k tomu clostilbegyt 3krat denne

martinusa22
10. apr 2013

@dafy aha tak fajn ale hlavne ze kabelka bola v rukách, no tak ja som mala menšie množstvo ale tak aj tak neni nic stratené, tešila by som sa aj dvom, urcite sa bude minimálne aspon jedno vyvíjať 🙂 neboj, zajtra budes vediet uz ako stoja natom

dafy
10. apr 2013

@martinusa22 ved hej nič iné mi neostáva len čakať 🙂

mirm
11. apr 2013

@dafy dakujem a do brucha? Lebo mne este davno pichali do zadku do svalu.

ria191
11. apr 2013

@dafy tak ono to bude možno ťažšie na psychiku teraz, ale určite nič nie je stratené. Tak s tou kabelkou to bolo super šťastie, že ti ju našiel personál 😀 chvalabohu, aj keď to muselo byť o "hubu". Veľa šťastia a pevných nervov teraz.

falin
11. apr 2013

@rous - ano, vydaju bez problemov.

@mirm - pregnyl mozes pichnut aj do brucha, aj ja som niekedy do zadku a v Brne mi povedali ze mozem do brucha

@dafy - len trena verit ze sa oplodnia. Drzim palce

mirm
11. apr 2013

@falin dakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre