Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

melisska
30. máj 2013

@lienka_1 ja si myslím, že je ktomu potrebný vnútorný pokoj, vysporiadanie sa so životnou situáciou a to doslovne, úplne uvoľnenie...aspoň u mňa to tak zafungovalo🙂 viem, že je to ťažké, ale pride ten, spravny cas, a vtedy to nieje nemozne 🙂 pride to samo 🙂 ked to ma byt...verim , ze ku vsetkym z nas, co sme tu spolu a podporujeme sa 🙂

daska32
30. máj 2013

@melisska mnam to su dobroty. tie placky su dobry napad, asi ich urobim zajtra 🙂

lienka_1
30. máj 2013

@melisska Ja viem. Teoriu ovladam na 1* 🙂 Toto posledne ivf bolo uplne super. Totalne som na to vsetko kaslala, dokoncujeme byt a sme vo faze kedy treba nakupit obklady, dlazby, vybrat kuchynu, nabytok a toto je moje hobby, uplne som sa sustredila na byt a vsetko slo tak hladko. Dokonca som zarodila tolko vajok, co za posledne dve varky dohromady. A aj som si hovorila, ze ked nic, ideme dalej. Ale teoria je jedna vec a realita je uplne ina. Ja sa z toho pozbieram, ved som sa uz tolko-krat pozbierala. Iba potrebujem trosku casu. 🙂 A dakujem za povzbudzujuce slova 🙂

daska32
30. máj 2013

@lienka_1 ja som mala asi podobne pocity po mojom 3.IVF, ktore sice vyzeralo uspesne, ale bohuzial islo o mimomaternicove tehotenstvo.bolelo to velmi a na deti po tom nebolo ani pomyslenie. neskor som dakovala Bohu ze zijem a nejako som sa vysporiadala s tym, ze deticky asi mat nebudeme.presiel nejaky cas a my s manzelom opat bojujeme a nevzdavame to. takisto neviem, kde je problem, lebo som bola uz 3xtehotna a vzdy to skocilo MA ☹ beriem prednison, zdravo sa stravujem, sportujem ... a viera a pokora su dolezite!uvidis, kazda z nas sa raz docka 😉

sarasota
30. máj 2013

@lienka_1 nie si sama chvilocku sa tesim ze pojdeme na Ket a ochvilku mi beha v hlave ze aj tak to nevyjde.

daska32
30. máj 2013

@melisska pekne si to napisala.presne tak, pride to samo a vacsinou vtedy, ked to uz necakame 😉

falin
30. máj 2013

@melisska - dakujem mojka, skoda ze si tak daleko

@lienka_1 -ja viem, je to psychicky velmi tazke. Vsetky tie neuspechy. Ale super ze mas pri sebe takeho muzicka optimistu. Sa urcite pekne doplnate. Prajem ti aby si nabrala kopec sil a energie do dalsieho boja. Je to tazke ale oplati sa vydrzat a bojovat 😉 Posielam objatie na dialku

melisska
30. máj 2013

@lienka_1 no ovladas teoriu, ako si napisala, ale musis to citit a to uz nieje o teorii 😉

melisska
30. máj 2013

@daska32 to je to spravne, ked to uz vobec necakame 🙂

lienka_1
30. máj 2013

@daska32 Fuha! Mam pocit. Ze vysporiadat sa s neuspesnym ivf je jednoduchsie ako potom este aj s MA. Mam kamosku, co je teraz po mimomaternicoom po ivf. Som jej povedala, ze si vytlacime Meliskinu fotku, prilepime na stenu a budeme ju mat ako vzor 🙂 🙂 Drzim palce! Aby si to dotiahla az do konca!

sarasota
30. máj 2013

@melisska presne tak ja pri poslednom IVF som to celkom vypustila z hlavy bola som doma iba 3 dni po vklade nie celu stimulku a cakanie na test ako predchadzajuce IVF a cuduj sa svete vyslo to. Tak aj teraz planujem chodit do prace. 😉

daska32
30. máj 2013

@lienka_1 ano, z osobnej skusenosti poviem, ze radsej sa vysporiadat s neuspesnym IVF ako byt chvilu tehulka a nasledne mat MA alebo mimomaternicove. ale vsetko sa da prekonat, treba mysliet pozitivne a sustredit sa na ine veci 🙂 mnoho zien sa obvinuje a patra, ze kde urobili chybu. s tym treba prestat, ono je to medzi nebom a zemou 😉
a dakujem za mile slova

lienka_1
30. máj 2013

@daska32
@falin
@sarasota
@melisska Dakujem za povzbudenie. No ateraz v ramci nemyslenia na neuspech idem z kona dole a chytim sa poriadnej roboty, nech si ten plat aj zasluzim 🙂.....este raz dakujem za povzbudzujuce slova 🙂

sarasota
30. máj 2013

@daska32 suhlasim s tebou radsej neuspesne IVF ako byt tehulka a prist o babetko.Tento tyzden to neako na mna dolieha o chvilku by som mala termin ☹

nelly3
30. máj 2013

@melisska
si pamatam, ako si pisala po neuspesnom softe ked aj ja som bola tiez, ze uz nemas sil a pod. potom si si to nejako v hlave zrovnala? lebo ja nie som moc pozitivna co je skoda a tebe sa to podarilo, comu som velmi rada a velmi som ti fandila, ale kazdej jednej sa to skor ci neskor podari aj mne. Len nejako sa musim tiez nastavit na lepsiu vlnu.

dafy
30. máj 2013

@melisska no konečne ze si si prispala 😀 😀 😀

daska32
30. máj 2013

@sarasota drz sa!viem, ze to nie je jednoduche, ale musime byt silne a vzajomne sa podporovat 😉

ria191
30. máj 2013

ahojte kočeny 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Idem iba na skok a nebudem vás teda menovať, lebo by mi nezvýšil čas na iné. Tak Praha bola božská ostuda, ale bola som tam prvý krát a totálne ma očarila aj keď dneska mám totálne zošlapané spodky nôh ale stálo to za to. A asi vám je jasné ako som dopadla keď sa cerím. Žiadna operácia nebude 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Ten myóm nie je až tak moc vrastený do výstelky ako si mysleli iba 1% a to povedal, že by neriešil operačne. Skrátka pri tých všetkých diagnózach bude tá naša cesta za bábätkom podstatne dlhšia a ťažšia ale čo už, taký je život. Každopádne som rada, že konečne MUDr. ktorý z toho nerobí takú veľkú vedu a ak mám byť úprimná, tak ma veľmi povzbudil nech si ostatní myslia čo chcú už mi to je jedno. Niečo si porobím doma na záhradke a potom vhupnem do posledného KET-u a aj keby ani ten nevyšiel tak do ďalšieho IVF 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 teda ak sa nám podarí niečo nasporiť 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 a možno nebude treba 😀

nelly3
30. máj 2013

@ria191
superrrrr, sa tesim, sup na KET 😉

sarasota
30. máj 2013

@ria191 ahoj cestovatelka tesim sa s tebou a peniazky budes potrebovat uz iba na vybavicku pre drobceka 🙂 🙂 🙂 🙂

ria191
30. máj 2013

@sarasota ďakujem, že ste na mňa mysleli 😀. Ja to mám zase opačne, vždy po ET alebo KET-e robím všetko ako predtým ani raz som nebola doma a prd z toho, tak teraz to otočím a budem lehniť 😀 😀 😀, ale ma budú musieť priviazať 😀 😀 😀

ria191
30. máj 2013

@nelly3 daj pokoj staviame plot 😀 😀 😀 veď by ma švaclo, keby som sa do toho nemontovala, ale potom ma nikto veru neudrží. Juj ale sa teším. Bude malý ráčik 😀 😀 😀 😀

dafy
30. máj 2013

dievčata aj mne mozte poslať mena na FB ktoré chcete samozrejme 😀 😉

ria191
30. máj 2013

@sarasota peniažky budú na súrodenca 😀 😀 😀 výbavičku má po mm svokra odložila 😀 😀 😀

sarasota
30. máj 2013

@daska32 dakujem my to vybojujeme vsetky 😉

ria191
30. máj 2013

@dafy "kua" veď ja nestíham ani koňa nieto ešte facebook 😀 😀 😀

nelly3
30. máj 2013

@ria191
a ked pojdes? ci stihnem ist s tebou🙂 ja asi august, september ak vsetko pojde tak ako ma, lebo ja chcemm laparku v reprofite 😀 nez zacnem dalsi softik.

dafy
30. máj 2013

@ria191 super teším sa ze si tak dopadla takze hor sa do KET 😀 😀 😀 😀 zase budeme spolučakatelky 🙂 🙂 😀

dafy
30. máj 2013

@ria191 neboj zachvílku budes vsetko stíhat budes mat more casu ked budeme tehulkovať 😀 😀 😀

ria191
30. máj 2013

@nelly3 chcem ráčika tak október 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre