Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bubo780
3. sep 2013

@amali jj, presne to mi prislo na rozum 😀 😀

amali
3. sep 2013

@bubo780 to ešte neznamená že ked má titul pred menom že má aj niečo v hlave 😀 ja mám tiež titul pred menom 😉

bubo780
3. sep 2013

@amali ja mam pre istotu dva tituly a o svojej hlave obcas vazne pochybujem :-P 😀

amali
3. sep 2013

@bubo780 ja by som povedala že asi každý z nás 😉

tinkatinulka
3. sep 2013

@bubo780 este len uvidis v RF ako ked mas titul na teba kukaju u nich to asi take neni ako u nas.nepotrpim si nato ale vsetci doktori aj sestricky že peni inžinierka až mi to pripadalo ako nadavka 🙂 a to je drahy PhDr a ojemu len pan doktor tam a sem..sme sa na tom dobre bavili. 😉

amali
3. sep 2013

@tinkatinulka napodobne 😉

bubo780
3. sep 2013

@tinkatinulka to fakt? 🙂 ja som dost dlho tituly zapisane nikde nemala, nepotrpim si na to.. jediny doklad, kde som si ich dala zapisat bola prave ta karticka poistenca.. az ked mi skoncila obcianka a prestahovali sme sa, tak mi tituly zapisali.. ked si predstavim ako sa dnes studuje na vysokych skolach, tak mi fakt tie tituly pripadaju ako nadavky.. cest vynimkam.. ale myslim si, ze kto studuje poctivo preto, ze chce, tak tomu je uplne ukradnute, ci ten titul niekde napisany ma alebo nie - vedomosti v hlave mu nikto nevezme..

tinkatinulka
3. sep 2013

@bubo780 no ved to poznam vela ludi co teda podla mna nemaju ani narok na maturitu a maju VS..no asi je taka doba.

bubo780
3. sep 2013

@tinkatinulka bohuzial, je to tak.. a je to smutne.. ☹ hlavne ak ide o profesie, kde su vedomosti a zodpovedny pristup k praci priam nevyhnutne - zdravotnictvo, skolstvo, pravnici a pod.. bohuzial, peniaze su na prvom mieste - a tak to potom vyzera - napr. centra CAR na SK su "zdaleka obchadzane" a kto moze, ide do zahranicia (ako napr Brno a Praha).. ja som sice zatial dostala z Brna iba dva maily ako odpoved, ale uz ten prvy ma presvedcil o tom, ze ti ludia maju svoju pracu radi a v prvom rade chcu pomoct.. tu na SK ak sme chceli ist na nejake vysetrenie alebo konzultaciu, tak bol s tym vecny problem (manzel totizto pracuje ako sofer v autodoprave) - no z Brna nam dr. Koudelka uz v prvom maily napisal, ze ak budeme pevne rozhodnuti prist na konzultaciu, tak nam vyjde v ustrety a dohodneme termin, ktory nam bude z dovodu zaneprazdnenosti a dialky co najviac vyhovovat.. fakt som ostala sokovana - som si citala ten mail asi 10x, neverila som vlastnym ociam, ze nieco take je mozne..

tinkatinulka
3. sep 2013

@bubo780 my sme boli tiež uneseny hned po prvej konzultacii pretože dovtedy sme chodili do Heliosu a neboli sme 2x nadseny pristupom nakolko nam tvrdili že sme mladí a zdraví..haha a zrazu kopec diagnoz a to sa zistilo hned v RF na začiatku.

falin
3. sep 2013

@lubicaligocka - silno budem drzat palceky a dufam ze sa 1.pokus zadaril 😉

@sarasota - dakujem moja, ty si na tom ako?

falin
3. sep 2013

@isabellaa - pekne, gratulujeeeeeem

@dafy - drzim palceky na srdiecko 🙂

bubo780
3. sep 2013

@tinkatinulka ja verim, ze dost velku mieru uspesnosti ma aj pristup lekarov a personalu.. nebyt pre nich len cislom, ale v prvom rade clovekom, ktory ma problem a potrebuje pomoc..

tinkatinulka
3. sep 2013

@bubo780 no to ano doktor nas už od dveri mava že haha zasa ste tu sak ja vas uz musim oplodniť 🙂

bubo780
3. sep 2013

@tinkatinulka strach mam stale a neskutocne velky.. ale ako tak citam komentare, spravy a ohlasy na to Brno, normalne sa zacinam na nich tesit.. samozrejme, bola by som rada, ak by sa to podarilo prirodzene, ale to by bol asi zazrak.. no ak by to nahodou vyslo - co by ma taaakto velmi potesilo, mozno by mi aj bolo luto, ze som ich v tom Brno nebola aspon pozriet.. 🙂 uz mi asi fakt sibe 🙂

sarasota
3. sep 2013

@falin v piatok o12.30 mame vklad 😉

tinkatinulka
3. sep 2013

@bubo780 neboj sa prvykrat je to super vlastne nevies do coho ides a das tomu maximum.musis hlavne veriť lebo ako hovori dr. 90% je o hlave ak teda neni nejaky vazny zdr.problem.

tinkatinulka
3. sep 2013

@sarasota sa stretnes s nelinkou?

skaredekacatko
3. sep 2013

Uz len dva dni a bud pride mrcha, alebo v piatok testujem. 😎

sarasota
3. sep 2013

@skaredekacatko neboj nepride ved si tehula 😉

sarasota
3. sep 2013

@tinkatinulka myslim ze ona pojde skor rano

isabellaa
3. sep 2013

@sarasota budem na Vas mysliet a drzat palce aj prsty 😉

dafy
3. sep 2013

@sarasota srdiečko uz mám pre teba pripravené 😉 😵 😵

sarasota
3. sep 2013

@isabellaa dakujem 🙂

sarasota
3. sep 2013

@dafy posielam bijuce srdiecko pre tvoje srdiecko v brusku na zajtrajsie sono 🙂

falin
3. sep 2013

@sarasota - juuuj, budem na teba mysliet 😉

yanka1
3. sep 2013

@sarasota no to mate super 🙂 🙂 vo vasich miskach je asi zurka a veselo, tak vam tam skacu aj z ostatnych misiek 😀
zajtra ked zavolas, ich bude zasa viac 😀 😀 ale nie, super sa ti to vyvija, asi mas kvalitne vajka ...

dafy
3. sep 2013

@sarasota dakujem si zlatá 😵 😵 😵

yanka1
3. sep 2013

dievcence, z 10 vajok bolo 7 zrelych, tie sa oplodnili a ze vsetko je zatial tak, ako ma byt ... predbezny vklad mi naplanovali na sobotu na 10.45 .... som straaaaaaaaaaasne rada, dufam, ze aj nadalej pojde vsetko dobre ... 🙂

yanka1
3. sep 2013

@marverka mne z 20 folikov vzniklo 10 vajok, z toho sa oplodnilo 7... sama som zvedava, ako to nakoniec dopadne u nas ... je to prvy krat, tak vsetko je taka velka neznama a loteria ... nevesaj hlavu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre